В Зоната килцата намали и здравословно се храни!!- 2 част

  • 84 723
  • 516
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2
addi999  bouquet Hug Много се радвам да те видя отново в нашето форумче  Grinning Хубаво е и че се увеличаваме лека-полека,явно хората се ориентират кой режим е най-добрият  bowuu
А иначе за себе си да кажа-когато спазвам точните пропорции някак не ми се получава винаги и пак съм заспала.А днес пробвах мааалко по-малко въглехидрати в салатката и,може би,леко увеличение на протеините и наистина се чувствах като в Зоната.Имам ниско кръвно,не знам това играе ли роля.Чудя се,да продължа ли така да практикувам newsm78 Хайде,до писане  Hug

# 226
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Арлина Мей, welcome /много се смях на новия глагол rotfImbo/

addi999,   202uu

kokonito, аз ти отговорих, обаче ето ти и по-точно:
В 100 г млечен шоколад има 57 г въглехидрати , 31 г мазнини и 10 г белтъчини = 16 гр. за 1 ВБ /който, от своя страна, съдържа 3,3 МБ Peace/ Или, ако изконсумираш 100гр. шоколад това се равнява на 6,3 ВБ 

Да ти копирам и отговорите от сходната тема  Peace
За шоколада -1 редче напречно, а не надлъжно както предвидливо беше уточнил някой в старите теми, + 1 яйце =1блок ПВМ
1/2 сникърс / от нормалния не max /+2 яйца=2блок ПВМ

Солта води до задържане на течности - поне използвай морска и в по-малки количества  Peace

Копърът е полезен с антиоксидантното си въздействие, особено за хора, които живеят в градове и работят в недостатъчно проветриви помещения.

Джинджифил, копър и кисело мляко за здрав стомах

Tigra1024, послушай организма си  Hug

 Whistling Аз пък преядох след белия ден - всичко беше по Зоната, но ми е тежко  

 smile3506 Останалите, къде сте ?!?

Последна редакция: пн, 14 юни 2010, 00:30 от lenny_pld

# 227
  • Мнения: 276
Ааааа тука сме  Mr. Green Аз събота и неделя си давам "почивка" от форума, защото не ми работи компютъра вкъщи Grinning Не съм лунувала, но аз нямах и намерение да го правя. Може би по-нататък ще сме осмеля. Все ми се струва, че няма да издържа и ще изям света като се проваля. Вчера вечерта "малко" излязох от Зоната, но тази сутрин пак влизам в крак. До сега съм свалила 3 кг. за една седмица (със сигурност повечето е вода, но все пак Whistling).

Хубав и режимен ден!   bouquet

# 228
  • София
  • Мнения: 1 365
Добро утро!
Аз съм тук, но само ви чета.
Днес обаче реших да споделя тревогата си. При рутинни изследвания  на мъжа ми установиха висок холестерол, висока глюкоза - с две думи лоша работа. От години вкъщи гледам да пазарувам и готвя горе-долу здравословно. Почти не пържа, не купувам бял хляб, използвам зехтин , внимавам с месото и сега изненада Sad
Като направих справка със Зоната видях, че основен фактор са въглехидратите.
От известно време му обеснявам на милия, че трябва да промени начина си на хранене - закуска-сладки неща, цял ден не хапва нищо , вечер обилно хапване #2gunfire
Сега аз взех нещата в свои ръце. Той изпълнява. Дано да успеем да овладеем положението. Най-добре е ако сам прочете книгите, но няма нерви за това. А работата му е свързана с доста напрежение.
Единствения проблем ще е биричката, особено сега покрай световното. #Crazy
Успешна седмица на всички   bouquet

# 229
  • Мнения: 276
mami21, ако мъжа ти се храни по зоната през по-голямата част от деня, едва ли 1-2 бирички ще го развалят. Пък и със сигурност ще е по-добре от "закуска-сладки неща, цял ден не хапва нищо , вечер обилно хапване ". Дано по-бързо се оправят завишените стойности.
Моичкия днес се намъкна в едни панталони (които миналата година му взех от ларедута, но така и не му станаха) и го гледам само как си се усмихва вътрешно. При нас важи с пълна сила мисълта, че "мъжа отслабва, когато жената е на диета".  Joy

# 230
  • София
  • Мнения: 1 365
blueberrygirl , благодаря за подкрепата.
Много си права за всичко. Особено от определена възраст нагоре. Лошото е когато не усещаш дискомфорт и си мислиш, че всичко ти е ОК. Аз си говоря, но няма кой да слуша. Бедата може да те удари  smile3538 изневиделица. Хубавото е, че мъжете са малко страхливи и при проблем се вземат в ръце. Вчера установи, че са една седмица горе-долу режимни е свалил може би 1,5кг. Дано това му даде стимул. Simple Smile

# 231
  • Мнения: 4 806
Добра седмица, зоновите  Hug

Съботата си я изкарах бяла и ми беше супер добре. Вчера, въпреки първоначалните си намерения ядох - по Зона, без
излизания от нея: големи зелени салати със зехтин и шницели (обратното бе - започвам с протеина, завършвам със са-
лата) и едно ядене на сирене и след него малко пъпеш медена роса. В заведенията - пих два пъти по една кана айрян
по 500мл с по едно шише мин.вода. Отличник. И взех да качвам. Но тази сутрин разбрах причината - обичайното еже-
месечно женско премеждие.  Mr. Green  Та, след 2-3 дни ще стане ясна реалната картинка  Crossing Arms Дотогава си е про-
сто зона.

Летните плодове не ме много притесняват. Друг ми е дерта лятоска - бирата! Адди, ако може и за нея да споделиш ...
Засега я заобикалям, но знам, че нито е редно, нито ще удържа докрая ... Планът ми е - мезе протеиново и след него-
бира. Дайте идея какви да са пропорциите - колко протеинови блока на 0.5 бира да се потребяват  beer cheers

# 232
  • Мнения: 0
Здр. Асса на въпроса за бирата 170мл е 1В  Wink

# 233
  • Мнения: 4 806
Аха, благодаря. Което ще рече - мезваш пилешка пържолка и напред с 0.5 литра бира. Не е пищно,
но се ядва Simple Smile

# 234
  • Мнения: 50
Добро утро.
Днес се премерих и съм паднала пак с 200 грам, почти 52 килограма съм, ама тези дни по много малко ядях, защото на тия жеги, не ми се яде  Rolling Eyes.
Тез дни съм на таратори, дини, и сърмички с лозови листа  Mr. Green.
Аз гледам вече нищо да не меря, дори не си гледам по колко блока хапвам, Примерно си слагам 3 сърмички и към тях хапвам сиренце и колко дойде, дойде  Laughing. Лошото е че не ми се яде месо, ама грам, и затова хапвам сирене за протеини, дори извара не ми се хапва. Просто махам мазнините, дано е правилно, ама няма как цял живот да не хапна сиренце  Naughty.
На закуските съм си с мляко, дори доста пия, особено сега пресно млекце, студено е супер  Simple Smile.
Плодове си хапвам. Обожавам точно тези плодове, които са в момента и няма как да ги мисля по колко ям Simple Smile.

Тези дни ми беше ужасно зле, главоболие страшно, явно имаше някакви магнитни бури и от жегата, направо ми беше супер лошо. Днес съм добре Simple Smile.
Еми това е засега от мен  Hug.

# 235
  • Universe
  • Мнения: 1 556

 Планът ми е - мезе протеиново и след него-
бира. Дайте идея какви да са пропорциите - колко протеинови блока на 0.5 бира да се потребяват  beer cheers

Асса, получава се това  Hug   beer2 500 мл бира=4.2 ВБ  /Бира, светла 7.5 въгл./

mami21, много си права за мъжете - хем не слушат, хем са страхливи и бързо свалят  Joy Пожелавам ти всичко да е наред fingerscrossed

И аз съм в ПМС и нямам особени постижения, въпреки, че 36 часа бях на айрян и след това стриктно зонова /направо си бях GREEN ZONE hahaha/. Какво да се прави - женски му работи  Grinning

smile3525 blueberrygirl, Jana d' Ark, darito  

# 236
  • Мнения: 3 117
аз да се обадя за биричката - по листовете на Симеонов - 0.5л бира са точно три въглехидратни блока.
Наздаровье!  beer

# 237
  • Мнения: 2
Здравейте  wavey
mami21 , да ти кажа при мен е същото положение с майка ми,но тя работи на такова място,че не може да си позволи да яде когато реши и идеята за Зоната се разпада в началото  Confused Иначе тъкмо я навих...
blueberrygirl  Laughing тази мисъл за диетата мнохо ми хареса Simple Smile
Асса гадно е като наближи премеждието и сякаш всичко зацикли Crossing Arms и при мен е така .
Jana d' Ark и ти се появи Simple Smile Хубаво е,когато дойде този момент,в който си смяташ всичко на око и някак не обръщаш чак такова стриктно внимание на всичко.На мен също не ми се хапват някои работи в тия жеги ooooh! Добре,че Зоната има богат списък с продукти Simple Smile
lenny_pld , сигурна съм,че някъде в темичките за Зоната се спомена лененото семе,пуснах търсачката дори,но пак не намерих.Исках да попитам за него,разбрах,че ти го ползваш-какво количество си слагаш,към каква храна и броиш ли го като някакъв блок? Извинявам се,ако те накарам да се повториш  Embarassed Лек ден  Hug  bouquet

# 238
  • Мнения: 276
Намерих това (от тук http://www.spidersport.com/calories.php):
Ленено семе смляно 1с.л. - 37 кал., 3 гр. мазнини, т.е. 1 с.л. би трябвало да ти е 2 БМ (В и П са сравнително малко, пък има и доста фибри).

# 239
  • Мнения: 26
Здравейти:) Не съм прочела темата от край до край и затова ще попитам
от "Ние и Зоната" проблахте ли рецептите за десерти? ММММ... млечните кремове стават невероятно нежни и са лесни за приготвяне. Аз си правя всяка седмица по два тура,само че не ги разделям в 2 купи по 2 блока, а в 4 по един,за да си имам десертче и гарнитура към следобедното кафе:)
ето и рецептата:
Желиран крем с кисело мляко две порции по 2 блока
2 ч.чаши по 220 гр кис.мляко - 2П+2В
1ч.чаша прясно мляко - 1П+1В
1 пакетче желатин (на Dolche Prima е най-хубав, другият българския има вкус на нещо умряло отдавна) - 1П
1 средна ябълка (понякога ползвам лимон или една трета банан) - 1В
12 настъргани бадема 4М
ванилия, лимонова кора/есенция, канела и там каквото ви се хареса за аромат
и разбира се любимият ми подсладител Huxol


Накисвам желатина във 4-5 супени лъжици вода и го загрявам на водна баня, след което го прибавям към млякото, настъргания плод, ядките,подслаждам щедро и ароматизирам.  Разбърквам добре и го разливам в 4 панички по 1 блок. След 6-7 часа в хладилника се стяга и става ммммммммммм baby_neutral


Ябълковият става най-приятен,ако плодът се настърже на страната за пюре:)

Лек ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт