В Зоната килцата намали и здравословно се храни!!- 2 част

  • 83 355
  • 516
  •   1
Отговори
# 510
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Здравейте и от мен. Joy И аз реших да пробвам зоната. Прочетах книгата и уж схванах ама искам да се консултирам с вас защото в началото е малко трудно.Като сметнах ми се получиха ок.8блоко , ще пробвам с тях пък ще видим дали ще ми стигнат.Някъде назад май четах че грамажа на месото е в готово състояние не в сурово - така ли е? newsm78
Това беше менюто ми за днес не изпитвах глад но незнам дали е точно!
Закуска
2 ф.бонус , 50гр сирене, 1,5л зехтин – 2Б
Обяд
„извара 80гр, 2 домата и 1 краставица,1,5л лека майонеза – 2Б
Сл.обяд
1 кофичса кисело мляко, 6 бадема – 2Б
Вечеря
80г. Телешко 2 чушки ,1 домат , 1 с.л. зехтин, ½ ябълка – 2Б


petial, май ще трябва да прецизираш малко нещата  Wink

Протеиновите блокове в таблиците са в несготвена порция

Телешко - 1 блок е 28 гр.
Извара - 1 блок е 56 гр.
За да добавяш бадеми към киселото мляко, то трябва да е с масленост 0,1%, ако е 2% е завършен продукт - 1 кофичка /400гр./ е 2 П,В,М блока

Най-лесно в началото е да се водиш по листовете на Симеонов Hug
Та, в случая - закуската изглежда така
2 ф.бонус , 80гр сирене, 1 непълна чаена лъжичка зехтин – 2Б

Малко въпроси и от мен:
1. Изварата може ли да бъде пълномаслена или трябва задължително да е обезмаслена?
2. С какво може евентуално да се замени изварата?
3. Хляба Тонус може ли да се замени с някакъв пълнозърнест хляб?

delight,  Hug
За изварата в книгата на Сиърс:
Извара, нискомаслена   1/4 чч
Извара, обезмаслена    1/4 чч
Значи няма значение от кой вид е  chef

Виж въглехидратите на пълнозърнестия хляб, дели на 9 и прецени по колко можеш да ядеш Peace

 

# 511
  • Мнения: 5
lenny_pld много благодаря. Изварата и месото съм го оплескала ама киселото мляко беше0.1 така че поне него съм улучила.
от обикновенното/не обезмаслено/ сирене сигурно 1 Б е 28г. подобно на кашкавала?
Тази Симеонова диета е тази на първа страница нали
Вчера си смлях телешко и сега ще го сложа в пликчета по 2Б и ще го замразя за да ми е готово!
засега толкова

# 512
  • Мнения: 2
Здравейте,всъщност влизам да ви кажа "чао" , защото ще работя на такова място,където не може да се носи и да се съхранява храна от вкъщи и за мен Зоната приключи Cry Cry Толкова ми е мъчно,тъкмо си свикнах с нея и започнах да отслабвам и ми оставаха само 3 кг Cry Но какво да се прави,В БГ се искат жертви  Sad Успех на вас,обаче Simple Smile

# 513
  • Мнения: 1
Tigra щом Зоната ти харесва, моят съвет е да не се отказваш  Hug. Почивните дни, сутрин и вечер си хапвай зоново, а обядвай на работа нещо здравословно и диетично - примерно кофичка кисело мляко закупена от близкия хр. магазин (даже пак ще е по Зоната  Simple Smile). Успех!

# 514
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Tigra, много е правилен съвета на nita_  Peace, но ти си знаеш най-добре  bouquet

Момичета, позволих си да направя нова тема, която не пусках от уважение към труда на Tigra  smile3501, за да са по-синтезирани нещата на първа страница и да няма еднообразно повтарящи се въпроси  Peace


   Заповядайте в новата тема с пожелание за здравословно хранене в “Зоната” на физическия и психически комфорт.   Hug Heart Eyes  bouquet

 

Последна редакция: ср, 21 юли 2010, 14:52 от lenny_pld

# 515
  • Мнения: 13
Здравейте момичета!

Аз съм нова в зоната!Опитвам се да се храня по зоната от 2 - 3 свдмици с изветсни нарушения от време на време.Изпитвам тдудности по това да се чудя какво да ям, тоест какво да кобинирам.Имам алергия от глутен и не мога да ям хляб, тестено, брашно, ориз, а също и месо, освен риба.Много ще се радвам , ако дадете някоя идея за закуска, обяд или вечеря с млечни продукти( без прясно мляко), плодове и зеленчуци, ядки или ако знаете някакви закуски и ястие с чия, киноа или амарант как мога да ги комбинирам в зоната.

Благодаря!

Simple Smile

# 516
  • Мнения: 493
Dodo33, тази тема е доста стара - от 2010 год. Заповядай в актуалната  сегашна тема  Hug

Общи условия

Активация на акаунт