В Зоната килцата намали и здравословно се храни!!- 2 част

  • 84 560
  • 516
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 94
Привет на всички! От днес и ние с мъжа ми сме в Зоната или поне така се надявам Wink Само че има още недоизяснени за мен неща. Аз имам Ние и зоната и се ръководя от посочените там рецепти, за да ми е по -лесно. Имам следните въпроси към по-компетентите:
- При групата на въглехидратите е посочено, че 1/2 филия пълнозърнест хляб е 1 блок. А в закуските от 1 блок например има следното предложение 1 препечена филия, 1 домат, 28 г обезмаслено сирене. В случая как се получава този 1блок?
- Сутрин може ли да се пие кафе и съответно ако му добавя 20г мляко трябва ли да го приспадна в закуската?
- Не разбрах какво кисело и прясно мляко да се консумира - обезмаслени или нискомаслени /съответно под какъв процент/?
 Ще съм много благодарна, ако някой ми разясни нещата Hug
И дано достигна бърз метаболизъм като  bgnikdi и да сваля бързо излишните килца Praynig
Хубав и успешен ден  bouquet

# 481
  • София
  • Мнения: 1 365
-Лично аз предполагам, че разликата идва от големината на филията. Хляб "Тонус" е с доста малка филийка + 1 домат= 1ВБ
-Аз слагам винаги мляко на кафето, дори повече от 20мл, никога захар или друг подсладител и да си призная много-много не го броя. И без това закуската ми обикновено е 1Б или малко повече.
-Млякото ми не е обезмаслено. Имаше тук мнения, че 2% е добър избор, но ми се е случвало и по-маслено, тогава не слагам мазнини.
Не твърдя, че съм много компетентна, но при мен и мъжа ми през 1 месец даде страхотен резултат без да меря всяка хапка с кантар. Просто гледам винаги да има П+В+М.
Смело напред и успех!!!

# 482
  • Мнения: 493
 sacura , и ние с мъжа ми сме на Зоната Grinning
За хляба - може да изчислиш колко блока са по опаковката (тук момичетата да изчислили, че една фил. Тонус е 1блВ)
Аз си хапвам Вита Стар(уж истински от Кауфланд) и отново 1 фил. ми е 1бл.
За кафето ..аз го обичам с мляко и захар, но не съм си позволила още ..пия го чисто, но бих се престрашила да сложа мляко. Ако искаш да е с мляко го пий така за да издържиш повече на Зоната.
Аз ям Култура 0.1% за да си добавям мазнина..мъжа ми яд 2% и не си добава ядки..
Сиренето ми също не е обезмаслено и кашкавала не е ....просто не добавяш блок мазнина и готово.
Споделяй си менюто ..би ми било интересно.
Аз закуската я пропуснах...ще хапвам след около 30 мин...че преди малко станах (като почивам и деня ми минава в спане..ужас) Днес ще направя З-2бл , О-2бл, В-3бл и ако ми се хапва преди лягане още 1бл и стават 8бл
 

# 483
  • Мнения: 2
-Лично аз предполагам, че разликата идва от големината на филията. Хляб "Тонус" е с доста малка филийка + 1 домат= 1ВБ
-Аз слагам винаги мляко на кафето, дори повече от 20мл, никога захар или друг подсладител и да си призная много-много не го броя. И без това закуската ми обикновено е 1Б или малко повече.
-Млякото ми не е обезмаслено. Имаше тук мнения, че 2% е добър избор, но ми се е случвало и по-маслено, тогава не слагам мазнини.
Не твърдя, че съм много компетентна, но при мен и мъжа ми през 1 месец даде страхотен резултат без да меря всяка хапка с кантар. Просто гледам винаги да има П+В+М.
Смело напред и успех!!!

съгласна съм с нея  Hug

# 484
  • Мнения: 2
Дандулина горе-долу от колко време карате така и смъкнахте ли нещо Simple Smile И аз съм така и със сиренето и кашкавала.Сега закусвам кис.мляко с овесени ядки ,ще добявам и за уравновесяване.За обяд- протеин със салатка.За следобедна-серене с ябълка.Вечерта може варени яйца,но не знам с какво още,ще видя какво ми се яде.Аз,като ми писне от едно и също,грабвам книгата и си разнообразявам с рецептите.Има такава даже и за сладолед Heart Eyes

# 485
  • Мнения: 191
sacura ,не зная дали съм постигнала бърз метаболизъм и на какво се дължи това сваляне на кг . , но днес пак съм си 65 кг. и ни съм помръднала.Вчера имах възможност да ям само 2 пъти - общо 6 блока. Това не хубаво. Днес пък цял ден няма да се храня / така ми се стичат нещата /.Да видим утре как ще е кантара  и ще реша какво да променя в начина на хранене .Все пак искам резултатност .

# 486
  • Мнения: 493
Tigra1024, може и на ти Grinning
АМи чесно лазано от много малко време съм на Зоната, за смъкване незнам може ли да се говори още макар, че по дрехите ми личи, че съм свалила нещичко. Целта ми е да се храня така по принцип..за неопределено време, и затова не се тегля не гоня бързи резултати. И за да не се откажа бързо бързо мисля, че по 1-2 пъти на месец и да изляза от Зоната няма да е проблем.
А за сиренето ...не мога без него...
То станало 1 часа, аз още кафе пия Tired...
Моля ви пишете  bouquet

# 487
  • Мнения: 0
Здравейте! Не съм 100% сигурна,но имам спомен май от д-р Папазова,че винаги трябва да се добавя мазнина,з-то тези,които са в кашкавала,сиренето,пълномасленото мляко и т.н. не са от мононенаситените,които трябва да се консумират,за да си в Зоната.То затова и кашкавала примерно си е в графата на белтъчините,само че е от т.нар. "лош избор" и трябва да се избягва.По същия начин и киселото мляко-смесено,т.е. "протеино-въглехидратен", но без мазнини и трябва да се добавят. Успех на всички!  smile3525

# 488
  • Мнения: 493
Нали 1 прасковка е 1ВБ..? Така пише на 1-ва страница, но имам съмнения..(средно голяма праскова)
Закуската пропусната..
Обяд - 440гр домат, 35гр сирене , около 80-90 гр херинга , ще добавя и лъжица семки щом казвате да не изключвам мазнината и 1 праскова за десерт - 3бл

# 489
  • София
  • Мнения: 1 365
Здравейте! Не съм 100% сигурна,но имам спомен май от д-р Папазова,че винаги трябва да се добавя мазнина,з-то тези,които са в кашкавала,сиренето,пълномасленото мляко и т.н. не са от мононенаситените,които трябва да се консумират,за да си в Зоната.То затова и кашкавала примерно си е в графата на белтъчините,само че е от т.нар. "лош избор" и трябва да се избягва.По същия начин и киселото мляко-смесено,т.е. "протеино-въглехидратен", но без мазнини и трябва да се добавят. Успех на всички!  smile3525
съгласна съм newsm10

# 490
  • Мнения: 2
Дандулина , аз говорех в множествено число,защото каза,че и мъжът ти участва  Grinning Може и да съм се объркала.И аз оня ден броях 1 праскова за 1 блок.Иначе и аз не мога без сиренце.Всичко става по-вкусно с него Simple Smile А сега съм аз наред за кафе(макар че не го препоръчват от Зоната,но пък какво)  Coffee

# 491
  • Мнения: 493
Да да с мъжа ми сме, грешката е моя Embarassed
Хапнах му само прасковата остана и съм супер...после и аз кафе

# 492
  • Мнения: 2
Да ни е сладко кафето тогава.

После ще обядвам  food002

# 493
  • Мнения: 822
А какво правите, когато ви се дояде шоколад - по колко изяждате и какво добавяте, за да стане в нужното съотношение М:В:Б ?

# 494
  • Мнения: 94
Благодаря за бързите и отзивчиви отговори  bouquet
Аз май малко се престаравам, сигурно защото съм в самото начало... Все мисля какво да е следващото хранене и как да е различно, но да не пазаруваме твърде много продукти. Цените по магазините са безумни. Вчера оставихме в Била 30 лв за 2бр извара, малък зехтин, пуешко и свинско филе, прясно и кисело мляко. На практика хем празен джоб, хем празен хладилник Crazy
По темата за менюто. Тази сутрин закуската беше 2 блока / човек:
моя :2 филийки черен хляб /май съм прекалила с количеството/ намазани с извара, поръсени с чубрица и 2-3 капки зехтин, 40 г шунка
на приятеля ми: 1 краставица, 1 домат, зехтин, 1 парче пуешко филе, прясно мляко с кафето и 1 яйце /което в последствие се оказа, че трябвало да е само белтък, за да са точно 2 блока/
За обяд готвих по рецепта от Ние и Зоната на стр 157 /Пиле със зелен фасул/- 2 порции х 3 блока
За следобедна закуска от - 1 блок - 1/2 филия хляб, пуешко филе, 3 маслини
За вечеря - 2блока/човек: салата от 2 краставици, 4 домата, 2 яйца, 1/2 ч.ч. извара, 2 ч.л. заливка, 6 маслини
Закуска преди лягане - 1 блок: 1 айран, препечена филийка хляб с 14 г шунка
Всички рецепти са от Рецептурника към книгата с изкл на вечерята
Изчислих, че ние трябва да консумираме по 9 блока/ден
Дано съм била полезна

Общи условия

Активация на акаунт