ОСМОКЛАСНИЦИ- последна випускна ІІ

  • 25 190
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 2 039
Е ако е утре добре.Сигурно защото трябва до петък да са оформени вече.

# 736
# 737
  • Мнения: 389
Пръдлииииииииииииииииииииииии няма тема за вас до края на 8-ми клас  smile3534


 Joy Joy  ааааааа     Знаток  не така моля те , къде ще си бърборкаме
Пък и тепърва ще бъдем изненадани или не с оценките за края на годината
къде ще споделяме. Ето вече сме на 50 страница почти сме били седмокласната тема  hahaha
Lady-B  помагай за фотото , препоръчаха ми  Canon sx 20 is   ,  но батериите не са му зарядни newsm78

# 738
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Lady-B  помагай за фотото , препоръчаха ми  Canon sx 20 is   ,  но батериите не са му зарядни newsm78


Ако са от малките волт и половина, си купуваш зарядно и презареждащи се батерии, аз само такива уважавам, защото няма нужда да се маеш като се развали батерията.

За оценяването на работите. Едното се оценява от външни, а другото от училището и се дава резултата. Едното е теста, а другото диктовката, но кое от кой не помня  newsm78

# 739
  • Мнения: 413
Dorothy, така ни бяха казали на една родителска среща, че част от работите се проверява в РИО, но от информацията в РИО аз съм с впечатление, че всичко се проверява в училището.

"Резултатите от външното оценяване на учениците се въвеждат от училищната комисия в сайта: http://mon8.mon.bg до 3 дни от провеждане на изпитването и до 28 юни се предават в  РИО, София-град, заедно с кратък анализ и обобщените резултати за училището на хартиен и електронен носител в зададения формат, на Мирослава Данчева – ст. експерт по чужд език,  етаж ІV, стая 406." това е от сайта на РИО.

# 740
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всъщност, учителката ни каза, как е било предишната година.  newsm78 и каза, че предполага, че и тази ще е така.


http://www.minedu.government.bg/left_menu/textbooks/ имаме учебници, не мога да повярвам има одобрени учебници за нас. Е нали сме по друга програма, защо минаваме по старата  newsm78 .

# 741
  • София
  • Мнения: 1 266
Моят син не беше много еднозначен в това как точно се е справил с теста (НПМГ , немски, учи за сефте). Съчинението, което било с изискване 170-190 думи, е написал нещо, неасно какво с 135 думи. "Разтягах едни локуми" - това ми беше обяснено. След като излязъл, от любопитсво, направил теста на английския вариант, бил лесен . Е да, когато знаеш нещо е много лесно. Утре заминава на екскурзия и най-вероятно ще разбера оценката му в понеделник. Не мога да кажа, че завършва 8 клас блестящо, но мързела и нехайството, особено 2-ри срок бяха го налегнали яко. Надявам се на по-успешна идна учебна година, време е да порасне вече.. Laughing

# 742
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Благодаря на всички за милите пожелания. Hug
 Моят син си е открил 3-4 грешки на теста.Колкото-толкова.Аз не разбрах,как тази оценка нямала значение?може ли повече подробности?

# 743
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001

Lady-B  помагай за фотото , препоръчаха ми  Canon sx 20 is   ,  но батериите не са му зарядни newsm78


Дрийм и аз да си кажа мнението за фотото въпреки,че никой не ме пита Mr. Green Аз съм си харесала Canon EOS 400D ,не е последен модел,но прави страхотни снимки.А в новия МОЛ с Карфура,отказах се да им помня имената има магазин Мултирама,там си харесах един Олимпус от същия клас, http://www.multirama.bg/product/6256/tsifrov-fotoaparat-olympus-sp-600.html и понеже допотопния ми Олимпус прави супер снимки предполагам този ще е много по-добър.Не запомних модела обаче,но беше единственият голям Олимпус. Аз предпочитам апарати с обикновени батерии,имам си зарядно и си нося винаги резервни Peace A този,който са ти препоръчали да не е Canon sx 120 is : http://www.multirama.bg/product/1555/tsifrov-fotoaparat-canon-po … hot-sx120-is.html   Но като им сравниш характеристиките определено Олимпуса е с доста по-добри,но пък работи с 4 батерии.


Моя син идея си няма как се е справил на теста,бил е доста разсеян,така ми се струва, точно защото мислеше,че ще е много лесно.Иначе годината я завършва почти отлично,особено ако не му напишат тройка по физкултура Laughing

Последна редакция: ср, 23 юни 2010, 22:51 от ☼ Зла Гад-Пиги® ☼

# 744
  • Мнения: 3 740
Полезна информация за родителите на 4-5-годишните (нищо, че е в темата за 8 кл. Simple Smile).
Днес в Комисията по образование в Народното събрание след 4-часово заседание мина предложението за задължитело обхващане на 5-годишните в предучилищна подготовка. Държавата и общините имат задължението да осигурят подходящи условия (тип "детска градина" - като база, учители и учебно съдържание) за всички 5-годишни. За тези, които сега ходят на детска градина, нищо няма да се промени - ще си карат по програмата за 3-та група. За тези, които не ходят - трябва да се осигурят места, където да се подготвят по програмата за 3-та група.
Важно - за родителите, които не искат децата им да посещават общинско или държавно ДЗ: можете да заведете детето си на "изпит", където да оценят степента му на подготовка за училище и ако покрива изискванията - да го освободите от задължението да ходи на предучилищна и да си го гледате вкъщи. Точната процедура все още не ми е ясна, но очаквам да получа разясненията.
Освен това, ако общината не ви е осигурила подходящо място за детето (в ДГ или равностойно), не може да ви задължи да го пращате където и да било.

# 745
  • Мнения: 2 716
Нямам сили.
Утре сутрин рано новата тема  Simple Smile

# 746
  • Мнения: 7 162
Полезна информация за родителите на 4-5-годишните (нищо, че е в темата за 8 кл. Simple Smile).
Днес в Комисията по образование в Народното събрание след 4-часово заседание мина предложението за задължитело обхващане на 5-годишните в предучилищна подготовка...
Благодаря за чудесната новина!  bouquet

# 747
  • Мнения: 389

уау  звучи добре , обаче ми идва повечко като парички в момента  Embarassed 
утре ще обикалям ,че не ми остана време вече

# 748
  • Мнения: 3 740
За събуждане - история с осмокласник от тези дни...  Simple Smile
Тръгва юнакът сутринта на училище с колелото и на Орлов мост се сеща, че си е забравил раницата. ooooh! Връща се, взема раницата, оставя колелото, защото решава, че с тролей ще стигне по-бързо и пак тръгва. На спирката се плесва по челото, че си е забравил ключовете от външната страна на вратата...  ooooh! ooooh! и пак се връща. Взема си ключовете и пак отива на тролея... Е, стигнал е за втория час, жив и здрав, все пак. ooooh! ooooh! ooooh!
Божке-е, дали ще ги отгледаме...

# 749
  • София
  • Мнения: 18 156
Яяяя, Знаток днес ще прави нова тема за осмокласниците!  bouquet Тъкмо ще ни предостави и на  нас, нахалните седмокласни мами Mr. Green, поле за изява, демек свободни странички..Да ви запълним няколко поредни с хвалби на гарджетата WinkАла вие ще ни простите, знам това.. HugМинали сте  вече по този път и сте наясно с емоцията! Heart Eyes
Успешен ден на всички ви!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт