Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 120
иди си пусни кръвен тест.така с дали или нищо не става.

# 31
  • Мнения: 63
Първо ще направя един тест от аптеката и тогава ще ида за кръвен.Минали са 10 дни мисля,че трябва да отчете верен резултат

# 32
  • Мнения: 9 441
Прави ли тест?

# 33
  • Мнения: 63
Не,не съм още,защото съм на работа.Сутринта ще си направя,но то продалжава да ми прокървява и незнам дали има смисъл

# 34
  • София
  • Мнения: 44 120
при положение, че нямаш закъснение уринният тест може и нищо да не покаже, обаче.
А кървене и зацапвания може да има и при бременност.

# 35
  • Мнения: 63
Ами аз ще го направя сутринта и ще ви кажа какво е излязло.А в понеделник ще направя кръвен тест.

# 36
  • Мнения: 106
Здравейте всички, скоро и аз започнах да се "лекувам" с дуфастон. От една година правим опити за бебенце но все не става.От последния месец вече предприехме мерки- преглед , фоликулометрия ,прегнил и сега привършвам опаковката дуфастон която ми предписа лекарката. Днес трябвада ми е последен ден на приема, а от вчера имам болки като преди мензис.Учудих се защото бях останала с впечатление, че докато се пие не може да ти дойде....Все още няма нищо де /освен отрицателен тест, не издържах и сутринта си направих един шуър чек /. Моля, да споделите идва ли цикъла докато се пие дуфастон или след като го спреш?
Благодаря предварително и успех на всички.

# 37
  • Мнения: 63
Здравей,точно това обсъждаме-да може да ти дойде при прием на Дуфастон.На мен от 6 дни ми прицапва,въпреки че пиех медикамента.Днес си направих тест и е отрицателен!Ти правиш ли си тестове за овулация и ако си правиш,хвана ли двете чертички?

# 38
  • Мнения: 63
А доктора ми беше изписъл Дуфастона за регулиране на цикъла и ми беше казал-спреш ли ги до 3 дни ще дойде цикъла

# 39
  • Мнения: 106
правих два месеца но все не уцелвах овулация... не бяха положителни.уплаших се, че нямам овулация затова реших да взема по сериозни мерки, а не да се справям с домашни тестове.  отидох на преглед в една от известните клиники, беше точно преди овулацията. лекарката видя доминиращ фоликул, определи ми дати за полови контакти, предписа ми прегнил при датата на предполагаемата овулация/три дни след прегледа/ и после дуфастон. направих си тест за прогестерон-10,87. сега ако ми дойде цикъла ще направя и на останалите хормони, нали трябва на 3-5 ден на мц. и после и спермограма. силно се надявахме този месец да се случи, нооо явно бяхме големи ентусиасти/просто защото вече взехме сериозни мерки/. Но понеже и годинките са ми доста ще действам само с лекарско наблюдение и предписание. Но моят извод е , че дори и да ти е отрицателен теста за овулация -може да не е верен или просто да не уцелваме момента. при мен беше така-според лекарката аз си имам овулация. е още е рано да се твърди ,че няма някакви проблеми, трябва да направя и останалите изследвания.

# 40
  • Мнения: 106
аз зададох първия си въпрос, защото по пътя на логиката/моята лична Simple Smile/ нали дуфастон съдържа прогестерон... противозачатъчните също го съдържат доколкото знам.... и докато не ги спреш не ти идва.... явно греша.

# 41
  • Мнения: 63
Да ти кажа аз съм жив пример за това дали може да има цикъл при приема на Дуфастона.Но не губи надежда,може и да си бременна.

# 42
  • Мнения: 63
Здравейте,относно моят проблем,кадето ви бях споменала са прецапването-днес ми е 7 ден така и не мога да го нарека цикъл. Да не би да карам цветна бременност? И при такъв вид бременност,тестовете показват ли верен резултат?

# 43
  • София
  • Мнения: 44 120
цветна, нецвета теста  би следвало да е положителен, освен ест ако просто е рано и още не отчита. пусна ли си кръвен тест днес? докторът ти какво казва за тези вече 7 дни зацапване?

# 44
  • Мнения: 63
Ами днес не можах да ида.Утре ще направя пак тест.В сряда ще ида за кръвен т.к. утре съм ангажирана от много рано.Днес ме наболюва корема. И странно по принцип обичам много сладко,а два дни ми се яде солено. Вече ми капи съвсем леко по 3-4 капки на 2 часа.

Общи условия

Активация на акаунт