Отговори
# 45
  • Мнения: 63
Днес си направих тест-отрицателен!

# 46
  • София
  • Мнения: 44 223
обади се на лекарят ти и му кажи просто....съмнявам се да иде реч за бременност,но все пак питай до колко би следвало изобщо да се тревожиш, дали това да го броиш за цикъл или трябва да очакваш и нормален такъв или поне колко дни е нормално да продължи това зацапване, дали другият месец трябва да си ти дойде нормално вече и т.н. подобни.
И честно казано аз лично не бих пила повече дуфастон или каквото и да друго(освен фолиева ест) и бих си се отдала на спокойно бебеправене.

# 47
  • Мнения: 6
Момичета аз също искам да попитам въпросче.Втори месец приемам Дуфастон от 16-ти ден при доказана овулация 2х1 и втори месец прокървявам преди датата на която трябва да спра Дуфастона започва кафяво течение и до два дни тръгва алена кръв.Смятам,че не е нормално,за момента нямам връзка с моя лекар,за това ако някой има повече опит с Дуфастона да сподели.Чета че цикъла идва дни след  като се спре приема на Дуфастона ако няма бременност а при мен не е така.
Благодаря.

# 48
  • Мнения: 299
Не си прави така експерименти със себе си. Дуфастона в никакъв случай няма да ти навреди дори и да се бременна. Най-разумната нещо е да се обадиш на гинекологаси , или още по-добре -направо да отидеш. Тук ще прочтеш много мнения , но никоя от нас не може да ти даде най-точният и компетентен съвет. Просто отиди на лекар

# 49
  • Мнения: 63
Здравей,аз приемам вече Дуфастон 4 месеца по същата схема като твоята с цел да забременея,но на доста места ,че този медикамент подтискал овулацията.За сега неуспешно! Цикъла трябва да ти дойде до шест дни от спирането им.Кафявото прецапване е нормално,при прием на медикаменти!

# 50
  • Мнения: 6
Съвсем не си правя експерименти със себе си.Схемата ми е назначена от личния гинеколог,за първият месец предположихме,че е от физическото натоварване което имах.Сега на втория месец при доказана овулация започнах пак Дуфастон на 16-ти ден 2х1 и отново цикалът ми дойде преди да спра лекарството.В момента нямам връзка с лекаря и се зачетох   в нета и видях,че правилото е цикалът да дойде няколко дни след спирането на Дуфастона.И понеже при мен за втори месец не става така за това реших да попитам.Не си правя самолечение държа да подчертая.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 841
Дуфастона е синтетичен Прогестерон, нормално се отделя от яйчника, овулирал в цикъла, а при бременност, хормона отделен от ембриона провокира увеличаването му, за да се запази  и поддържа бременността. Затова Дуфастон се предписва за подпомагане на задържане, при опасност от аборт, логично прекратяването на приема, предизвиква аборт. При съмение за бременност, према не се прекратява. Ако няма бременност, цикъла ще дойде рано или късно, даже и след продължаване на прием на Дуфастон. С кръвен отрицателен тест за бременност, приема се обезсмисля и смао тогава може да се прекрати
 Да пие се по схема, когато целта е бременност, ден след доказана овулация

пп преди няколко години направих ранен аборт, точно по тази причина, прекратих приема, защото лекарката ми го беше предписала да го премам 14 дена, без да ми обясни последствията и пр, след време ми се наложи да се информирам, кое как и защо трябва.....

Успех   bouquet Дано не съм закъсняла с написаното...явно съм, сега видях датата  Confused

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 17:24 от Милена*

Общи условия

Активация на акаунт