Отговори
# 720
  • Мнения: 251
Мисля да отида при доц.Балев или при д-р Кателия Александров.

# 721
  • Мнения: 15
Момичета някой ще си правили фетална морфология четох ,че трябвало да се направи до 13 седмица.Тези който са от Варна къде мислят да го направят и някой знае ли цени ?

Във Варна може би доц. Балев е най-предпочитаният. Аз ще си правя в Майчин дом при моята лекарка - Капка Атанасова, знам, че и Яков прави там, за другите не съм сигурна. За цени не мога да кажа с точност, към 80 лв. беше доскоро. И да, към 12-13 г.с. е първата.

# 722
  • Мнения: 41
Добро утро и от мен мамчета  Hug

Мисля днес да звънна в Токуда, за да разбера как стои въпроса с ЖК по НЗОК. По мои изчисления вече съм в 6 г.с. дали е време да чуем сърчице ?

Упорито звъня и аз от сутринта... Два пъти се свързах с основната регистратура, вместо с тази на Акушерство и гинекология, а там не искат да записват часове за бременни - специфично било.... Залепнах на телефонната слушалка вече  Sad Леко започвам да се дразня даже вече... Пиши, ако имаш някакъв успех...

А иначе - аз смятам да отида другата или по-другата седмица за по-сигурно - аз също съм в 6 г.с.Simple Smile

За съня: Напоследък и аз спя странно - мога да заспя и да се събудя във всеки един момент... И все съм отпочинала - много ми е странно... Хапвам нормално ( поне 3 пъти на ден, което си е знаменателно при мен Wink ) и се опитвам да не се треса от нерви, което ми е най-трудно... Не си спомням предния път дали така беше в началото, но сега съм в състояние да си сменям мнението и насторението на всеки 5-10 минути... Чак и аз се втрещих, не ми се мисли за останалите....

Поздрави на всички мамки и единствената ни баба (поне засега) Simple Smile Хубава седмица

# 723
  • София
  • Мнения: 2 817
Аз да ви кажа - току що се връщам от преглед, вече ще пия освен Но-шпа, Дуфастон и Фолиева киселина и Папаверинов хидрохлорид, че от вчера ми се усилиха болките в корема и нещо Но-шпа не ми помага явно достатъчно.
А на всичкото отгоре до днес бях 1 седмица болничен и сега лекарката иска да си го удължавам на лекарска комисия. А аз мразя болнични и се бях зарекла, че като забременея ще си ходя на работа до раждането едва ли не, а сега още от втория месец вече съм болнични. Криви ми излязоха сметките май  Laughing

А преди малко така бях изгладняла и си купих едни казанлъшки понички, ама голяма опаковка и си ги изядох - после сигурно пак ще ме боли стомахът, ама лакомото си е лакомо  Embarassed

# 724
  • Мнения: 32
menyanthe моме кой те би по главата да ги споменаваш тези понички ... не мога да си намеря такива а знаеш  ли от кога търся Sad има няма 5-6 месеца а иначе днес с мъжо ще си ходим на макдоналдс  Mr. Green

# 725
  • Мнения: 4
Мами на някоя случайно да и пада косата,защото на мен от първия ден ми пада ужасно много и не знам докато родя мисля че ще остана без коса  smile3511 Моля Ви ако някой има този проблем или знае как да го реша да ми даде съвет Hug


къщичка в гората ти къде живееш?Аз съм в София,в Борово,ако си и ти от София и толкова ти се доядат пред Фантастико има една будка и в Борисова градина също!!!!

Последна редакция: пн, 04 окт 2010, 14:30 от kamaria

# 726
  • Варна
  • Мнения: 0
Samsi, най-добрия относно ФМ е д-рБалев, проучвах доста и от всякъде неговото име, часовете се записвали петък. Аз лично смятам да отида при него, ако успея да си взема час, че и часовете били оскъдни, т.к търсенето било голямо.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 0
И моята падаше, но спря вече, по принцип използвам един трик, разтварям си два аспирина за всяко мине в шампоана с който се мия и от третия път рязко намалява падането.

# 728
  • Мнения: 10
И моята падаше, но спря вече, по принцип използвам един трик, разтварям си два аспирина за всяко мине в шампоана с който се мия и от третия път рязко намалява падането.


На мен по принцип доста ми пада косата и не съм засякла разлика след забременяването. Отдавам го на изтощена от русото боядисване коса, което с години правя. Но сега се направих брюнетка, боядисах се с безамонячна боя - четох, че това се препоръчва при бременните. Може да пробвам това с аспирина. Ама ти течен ли ползваш направо?!?

# 729
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Аз не съм забелязала да ми капе косата, но така пъпчасах.......... Може да е и защото скоро спрях противизачатъчните  newsm78
Момичета, да ви питам за фолиевата киселина - кога я пиета? Аз по принцип сутрин я пия, но днес забравих. Едва ли е фатално ако я взема след работа.  ooooh!

# 730
  • Мнения: 49
Не мисля, че е фатално и аз днес забравих, та ще я пия след работа.

# 731
  • Мнения: 10
Аз не съм забелязала да ми капе косата, но така пъпчасах.......... Може да е и защото скоро спрях противизачатъчните  newsm78
Момичета, да ви питам за фолиевата киселина - кога я пиета? Аз по принцип сутрин я пия, но днес забравих. Едва ли е фатално ако я взема след работа.  ooooh!

Знам, че не трябва да се приема с млечни продукти, защото намаляват усвояването й. Аз я пия на обед или вечер.

# 732
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Просто страхотно, аз пък сутрин за закуска почти винаги мляко - кисело, прясно.... Браво на мен, ама като не знам.  ooooh! Сега вече ще знам, а за приема - мисля, че трябва сутрин, поне така ми казаха в аптеката като я купувах  newsm78 Просто не знаех преди закуска или след? Хич ме няма в тази материя  Whistling

# 733
  • Мнения: 10
Просто страхотно, аз пък сутрин за закуска почти винаги мляко - кисело, прясно.... Браво на мен, ама като не знам.  ooooh! Сега вече ще знам, а за приема - мисля, че трябва сутрин, поне така ми казаха в аптеката като я купувах  newsm78 Просто не знаех преди закуска или след? Хич ме няма в тази материя  Whistling

Моята е комбинирана и с други витамини и пише с основното ядене да се приема. Така че ти си реши за себе си. В моята закуска също има и кисело, и прясно мляко и затова я взимам на обед обикновено.
Четох че през първия триместър е нормално приемът на калории да се увеличи малко, т.е. една чаша прясно мляко допълнително е напълно достатъчно. Но май никой не може да устиска на глада хахаха

# 734
  • До морето :)
  • Мнения: 328
хахахах, сега ми се е паднало да ям, без да мисля, дали ще кача или не. При всички положения ще кача  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт