Отговори
  • Мнения: 121
Хайде МАЙ-чета сформиряйте отбора, а аз тайничко се надявам по-късно през септември и аз да се присъединя към вас. ЧЕСТИТО НА ПЪРВИТЕ ОТ МАЙСКИ ТУМБАЧЕТА 2011г.  bouquet

Полезна и интересна информация, относно бременността, раждането, кърменето и живота с новороденото!

Бременност


Средни размери на бебето в различните седмици от бременността


Калкулатор
Календар на бременността
Дневник на бременността
Бременността по седмици
Бременността по седмици (на английски)
Приблизителни размер … бебето по седмици
Средните ехографски фетални размери през бременността (англ. ез.)
Снимки от ултразвук през различни седмици от бременността
Как изглежда бебето през различни седмици от бременността
Биология на вътреутробното развитие
Прегледи и изследвания
Какъв цвят ще са очите на бебето
Хранене по време на бременност
Хранене на бременната жена I
и втора част
За кафето по време на бременност
Билки и бременност
Напълняване по време на бременност
Калкулатор за препоръчително увеличаване на теглото по време на бременността
Запек по време на бременността
Как да се борим със 'сутрешното' гадене, тема от форума
Какво да съблюдаваме по време на бременност
Неудобства и притеснения на бъдещата майка
Коремни болки и спазми по време на бременност
За секса - опасения и погрешни схващания
Йога за бременни, пренатално общуване
Красива бременна
Грип и бременност
Лечение на простуда и грип по време на бременност
Баба каза така - бабини рецепти за простуда, тема от форума
Бременна с второ дете
Информация за всички бъдещи майки
Витамини и бременност
Обезводняване и преждевременни контракции
Подготвителни (Бракстън-Хикс) контракции

Последна редакция: чт, 30 сеп 2010, 08:19 от Хера

# 1
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Здравейте на всички очакващи бебоци през Май 2011 година!
Казвам се Марина и термина ми е на 2 Май 2011. Искам вече с някой да споделям и знам, че е рано (самата аз още не съм била на гинеколог), но каквото трябва  - ще стане, бъдете спокойни и щастливи!

Очаквам ви с нетърпение.  Hug

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=521242.0

Ама нямате търпение, ей!!!! Joy
Честито на бременните, а на тези, които се надавят- успех!!!

# 3
  • на североизток
  • Мнения: 285
Здравейте и от мен!
Терминът ми и на мен е 2 май 2011 година.
Марина,  Hug лека и безпроблемна бременност и на теб!
Очаквам и други момичета да се включат!

# 4
  • Мнения: 99
Здравей Мамарина и аз по мои сметки съм за  8 май 2011г днес си потвърдих бременноста с тест  Whistling на 07.09 сам на доки стискам палци за всички всичко да е ок fingerscrossed

# 5
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Ей, извинявам се за дублираната тема -  изпуснала съм я!  Embarassed

Здравейте на всички и лека и безпроблемна бременност на вече включилите се и стискам палци на тези които още очакват  EFP.

Аз също чак на 8 или 9 септември ще отида на гинеколог (че нещо не мога да се свържа с  нея).

Чакам с нетърпение да се включат много мами  bye

# 6
  • Мнения: 176
Здравейте и аз се записвам при вас.По предварителни сметки съм за 3-ти май.А на лекар си записах час за 9.09.Дано за всички ни тези месеци минат леко и безпроблемнно.

# 7
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте,
.
По калкулатора термина ми е за 3.05, но понеже си знам овулацията всъщност е 08.05. Записала съм си час за преглед за 04.10. Това ми е втора бременност. Лека и успешна бременност на всички.

# 8
  • Мнения: 23
Здравейте и от мене, честито мили дами, нека и аз се присъединя към групата на майските бебенца. Моят час при лекаря е на 7 септември, а по отношение на калкулатора бебчо го очакваме на 9 май 2011 Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте

Днес на работа по тоалетната хартия и бельото си видях няколко капчици кафява кръв и каквото съм си шубе хукнах на лекар. Отидох в Шейново и лекаря каза,ч е не вижда кървене, но и бременност не вижда, да ида пак след две седмици. Мисля чак за часа си октомври да ходя пак пък до тогава каквото стане.... дано всичко да е наред!  Praynig
Просто трябваше да споделя Simple Smile

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Дано всичко да е наред!!! Praynig

# 11
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
MightyBabka Всичко ще е наред  Hug - не си й позволявай да си мислиш друго. Навсякъде чета, че при една четвърт от бременните това се случва без да означава проблем. А иначе и аз за това исках вече да си имаме тема - точно за да споделяме като нещо ни човърка  Simple Smile

И аз чакам с нетърпение да стане 9ти - тогава ще видя дали и при мен всичко е ок, най-вече ме притесняват случаите на извънматочна бременност.

Надявам се и другите да се включват по-често.

# 12
  • Мнения: 13
Според калкулатора съм за 03.05.2011г.Ходих на лекар ,но нищо не видя само че ми е уголемена матката.Имам час за 10.09.2010г. дано всичко е наред  Praynig
Станало е след 09.08.2010г.  и не знам кога ще могат да го видят ,че да се успокоя малко.
От една седмица имам засилено течение това дали е нормално?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Mr. Green
И аз се записвам при вас  Wink
Стискам палци на всички  Praynig

Моя термин излиза на 6.05
Още не съм се обадила на гинеколога да си запиша час. Подготвям си първо градинстване - във вторник и започвам да действам и по този въпрос  Mr. Green

Вие как сте някакви неразположения?   

Samisi, на ехо с вагинална сонда би трябвало да се види нещо newsm78 ама може и вече да съм загубила представа колко рано беше миналия път  Blush

# 14
  • София, Павлово
  • Мнения: 35
Добре дошли Samisi и benitta

Samisi на мен също ми се появи някакво течение, нещо не помня и аз първият път дали имах   newsm78 Иначе и аз си мисля, че би трябвало да са видяли с вагинална сонда ембриончо вече.

Ох и аз трябва да по-градинарствам по- сериозно (като на козметик), ама нещо така не ми се нрави идеята...

Аз пък се опиках - направо това ме побърква - миналият път стана чак към края, когато Яни започна да ми натиска мехура, а сега ставам през ноща по три пъти!!! Побърквам се направо - дано това да поотмине, че не мога да спя нормално. 

Чао на всички за сега

Общи условия

Активация на акаунт