Предстои ми ИН-ВИТРО/ИКСИ,да поговорим-39

  • 71 344
  • 763
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 91
etiqra, ти защо правиш инвитро на естествен цикъл, до колкото разбрах не си пробвала стимулация?
Понеже и на мен ми предстои в Надежда инвитро на естествен цикъл или с лека стимулация (както прецени док), искам да те попитам само когато е тънка лигавицата ли се събират така ембрионите , ако е дебела лигавицата може ли трансфер на 1?

# 76
  • Мнения: 106
 и аз имах предвид това - да ми извадят единия фоликул, да се види качествена ли е яйцеклетката и ако се оплоди и да започне да се дели да си ми я върнат, нищо че е една. защото така с инсето- да има фоликул, ама вътре има ли нещо и какво е не се знае. и след инсето 13 дни нерви и чакане.




# 77
  • София
  • Мнения: 3 860
Ети нищо не правя подадох документите за втори опит и сега чакаме  Rolling Eyes

# 78
  • Мнения: 616
Момичета, кои изследвания се правеха 3-5ти ден от МЦ и кои по-късно? Предстои ми първичен преглед при д-р Стаменов и искам да отида с готови резултати. Интересува ме още има ли определени дни за АМН, Инхибин В и имунологичните?  Hug

# 79
  • Мнения: 240
sunflower   лх, фсх, амх ,инхибин, е2 от 2-5 ден от МЦ.  Пролактин в ден извън кървене. За имунологичните няма значение в кой ден,  но от клиниката ми казаха, че е хубаво да е във втората половина на МЦ  .

# 80
  • Мнения: 94
Момичета ,малко помощ от вече минали по моят път? Сега бях на преглед 3 ден на ГОНАЛ съм и др. не беше много доволна. В двата яйчника имам по 4 фолинула едните не били много добри. Надявала се на повече. Колко би трябвало да бъде нормалното?

# 81
  • София
  • Мнения: 3 860
Ами аз на 5 ден от стимулацията имах 5 много малки фоликула и естрадиол 72  Rolling Eyes стимулацията ми продължи по-дълго време и с по-вискоки дози  Rolling Eyes накрая в деня на прегнила имах 7 фоликула с хубави размери и 4 по-малки и естрадиол 1700, на пункцията извадиха 10 яйцеклетки които се оплодиха всичките и всички се деляха до 5-ти ден някои по-бавно разбира се  Rolling Eyes

# 82
  • Мнения: 616
tanj74 , благодаря!  Hug

# 83
  • Мнения: 21
zdraveti momicheta.az xodix za nov opit na tretiq mi den ot cikala,no moq doktor kaza che nqma smisal da varvim po edni i sashti stapki bez rezoltat i reshi da pravi novi izsledvaniq.do tuk dobre tarsi prichina..no poneje problema e v maja mi iskat da napravat dnk analiz i ako se okaje che ima problem v( dnk )mi kaza che she pravim insiminaciq vmesto iksi s donor.nekazax na maja mi i neznam kakvo da prava ako se stigne do donorstvo.v ponedelnik mu e izsledvaneto i toi she razbere.znam che ako tova e edinstveniq varqnt maja mi she e saglasen loshoto e che az nego iskam tova reshenie na problema(donor).ako nqkoi moje da me posavetva neshto. she se radvam da na vashte mneniq i saveti

# 84
  • София
  • Мнения: 6 232
ca, и на нас ни предлагаха донор след като направихме ДНК и се оказа,че има 31% фрагментирали,при норма 30. Това беше преди третия опит,доки дори искаше да изчакаме три месеца, аз отказах-направихме си и стигнах до биохимична,на 4- ЕЦ единственият ми ембрион се оплоди перфестно и изкарах до 7 седмица. Заради тези фрагментации правим ин-витро, а не ИКСИ,понеже първия път не знам какво бяха взели ембриолозите,но от 20 яйцеклетки се оплодиха добре само 5,които бяха ин-витро, всичките 15 ИКСИ фрагментираха и спряха да се развиват още на втори -трети ден. Другия опит ще го правим с ПИД,като,аз все още не съм се отказала и вярвам,че ще се справим с това,което имаме. Мъжът ми е съгласен на донорски,аз,обаче, все още не съм. Трудно  е някой да ти даде съвет-въпросът е ти как чувстваш нещата и дали после няма да съжаляваш за това,че си или не си приела донорския вариант. За себе си знам,че,докато не опитаме всичко и не се убедя наистина,че няма смисъл,няма да се откажа. Според д-р Кацаров, а и в доста сайтове четох,че въпреки големия брой некачествени спермита,има доста голям шанс да се роди здраво дете и да се стигне до успешна бременност.  Hug

# 85
  • Мнения: 240
ca при нас днк фрагментации с всеки опит се повишаваше (имам 4 икси).Накрая посетихме  д-р Кацаров който ми каза, че докато не свалим фрагментациите няма да забременея или ще е за кратко.Разбира се има и случаи в които и с високо сди се забременява,но по скоро е по-рядко.Та Кацаров назначи лечение на мъжа ми за 3 месеца, а пък  моят мъж се постара и допълнително  като за 6 месеца спря всякакъв алкохол, цигарите и започна да тренира интензивно и да пие в големи количества протеин и л-карнетин.И да ти кажа при нас има подобрение.При последния опит нямах нито един ембрион с днк ф-ии.Затова бих те посъветвала да посетите андролог ако резултата от изследването е с високо днк фрагментации.И друго ще си позволя да ти кажа е да не бързаш с донорските програми.Според мен донор трябва да се ползва в краен случай.На мен в предишната клиника ми предложиха донорска програма на яйцеклетки която отказах категорично.Е, оказа се, че съм права.В новата клиника потвърдиха, че не съм за такава програма.Но това предложение ми докара 6 месечна депресия.Успех ти желая! 

# 86
  • София
  • Мнения: 2 367
Таня, искам да те питам тъй като ние не сме правили днк тест на нашите спермита, но и при трите ни опита до тук не сме имали проблем с фрагментации на емброните, но и сме стигали само до биохимична като резултат. Може ли да се изходи от този факт и да се предположи , че нямаме проблем от такова естество

# 87
  • Мнения: 21
mersi momicheta :hug:znam samo che s sigornost nqma da priema donorstvo ili pone she mi e mnogo trudno.uspex na vsichki vednaga sled rezoltatite she vi spodelq kakvo e stanalo i znam che otnovo she razchitam na vas.

# 88
  • Мнения: 2 259
ТАТ И МАТ  или АНТИ ТПО са ми в пъти над нормата. /в  норма до 30 ,те са над 350/
За пореден път  тези месеци ми казва  ендокриноложката ,4е нямат отношение към забременяване , износване и др.
Те отговарят дали се унищожавала жлезата или нещо от сорта. Confused
Как е при вас ?

# 89
  • София
  • Мнения: 6 302
ТАТ И МАТ  или АНТИ ТПО са ми в пъти над нормата. /в  норма до 30 ,те са над 350/
За пореден път  тези месеци ми казва  ендокриноложката ,4е нямат отношение към забременяване , износване и др.
Те отговарят дали се унищожавала жлезата или нещо от сорта. Confused
Как е при вас ?

При мен те са в норма, но ТСХ е височко. Твоето ТСХ колко е?

Общи условия

Активация на акаунт