ДОМАШНА /...БЪРКАНА.../ ПИЦА - 2

  • 49 976
  • 146
  •   1
Отговори
  • Мнения: 626
Бъркана пица! на maia4444
Бъркана пица!

Така е позната рецептата в нашето семейство от поне 10г. и приготвяме само нея!
Специалитетът идва от тестената смес, която е мнооого елементарна, но това е същността на самата пица!

Тестото:

1 яйце
1ч.ч. хладка вода с 1ч. лъжичка захар, като им се прибавя половин кубче мая /тази смес се оставя да се разтвори маята/
2 ч.ч. брашно
1 щипка сол

Всичко се разбърква в купа с лъжица/не миксер/, като има малко лепкав вид и не прилича на същинсто тесто, а по-скоро на смес за кекс.
Изсипва се в намазнена тавичка с брашно, оставя се да престои около 20 мин. и после се реди плънката, която е импровизация-тип "почистване на хладилника" и "кой какво обича". Пече се до готовност!
Препоръчвам сместта да се изсипе във възможно най-голямата ви тавичка, като целта е да се получи възможно най-тънък блат тесто!
Лично аз не харесвам онези пици, тип пита, именно затова предпочитаме тази пица!

Бон Апети!



Пускам темата за по-лесното и намиране с търсачката!



ПРЕДИШНАТА ТЕМА

# 1
  • Мнения: 850
 момичета , да попитам , искам маята да е на прах какво е колучеството в този случай ? Блягодаря   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 6 210
момичета , да попитам , искам маята да е на прах какво е колучеството в този случай ? Блягодаря   bouquet
Ако имам от маята на д-р Йоткер от 7 гр., слагам цяло пакетче, но по-често купувам една друга (не помня името, май беше нещо френско), която е в пакетче от 11 гр. и го деля на две или направо си правя двойна доза  Mr. Green.

# 3
  • Мнения: 626
момичета , да попитам , искам маята да е на прах какво е колучеството в този случай ? Блягодаря   bouquet

Аз слагам цяло пакетчте, дори да не е на д-р Йоткер  Peace

# 4
  • Мнения: 850
  благодаря много момичета , непременно ще я пробвам още тази вечер  Hug

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
момичета , да попитам , искам маята да е на прах какво е колучеството в този случай ? Блягодаря   bouquet

Аз слагам цяло пакетчте, дори да не е на д-р Йоткер  Peace


Но,ако пакетчето съдържа 11 гр мая,то почти отговаря на едно кубче прясна мая.Тогава е по-добре количеството да се раздели на две,както прави Вени***.

# 6
  • Мнения: 243
Снощи я направих. Използвах тавата на фурната. Едва я покрих с тестото. Може би трябваше да направя двойна доза.....И още нещо...Не ми се изпече много добре тестото, макар че беше много тънко и плънката ми се състоеше от кетчуп, леонска наденица, кис.краставички, царевица и кашкавал. Пак се изяде де...

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Снощи я направих. Използвах тавата на фурната. Едва я покрих с тестото. Може би трябваше да направя двойна доза.....И още нещо...Не ми се изпече много добре тестото, макар че беше много тънко и плънката ми се състоеше от кетчуп, леонска наденица, кис.краставички, царевица и кашкавал. Пак се изяде де...


Досега все така съм я пекла пицата-в тавата,която си върви с фурната.Като изсипя тестото,помагам си с лъжица,за да разпределя по-равномерно.Понеже тестото е течно,не слагам течни съставки отгоре.Може да нарежа домати на тънки резени,колбас,маслини,лук,царевица,варени яйца на шайби,кашкавал и др.Пека на 230-250 градуса,като предварително пускам фурната да се загрее.Първите 3-5 минути пека само отдолу,после включвам и горния реотан.Много приятно хрупкава става отдолу.
Въпрос на вкус е.Ние харесваме по-тънките пици.

# 8
  • Мнения: 226
Аз обичам всякакви домашни пици(направени от друг  Mr. Green ) - дебели, тънки...
Преди две седмици реших че това е най-лесното, което мога да направя и купих замразено тесто от магазина. Нищо не стана ужасна твърда пица,едвам докато беше топла изядох половин парче и я хвърлих.
Ще пробвам тази със сигурност, че д ане ми остане лош спомен от правенето на пици Simple Smile

п.с. Не знам какво беше тестото - казаха, че няма разновидности. Изобщо какво е замразеното тесто по магазините - за какво е? Нали има различни (с мая, без мая, яйца...), сигурно това е някакво най-основно, но за да го правиш на нещо, трябва да го облагородяваш?

# 9
  • Мнения: 1
Аз обичам всякакви домашни пици(направени от друг  Mr. Green ) - дебели, тънки...
Преди две седмици реших че това е най-лесното, което мога да направя и купих замразено тесто от магазина. Нищо не стана ужасна твърда пица,едвам докато беше топла изядох половин парче и я хвърлих.
Ще пробвам тази със сигурност, че д ане ми остане лош спомен от правенето на пици Simple Smile

п.с. Не знам какво беше тестото - казаха, че няма разновидности. Изобщо какво е замразеното тесто по магазините - за какво е? Нали има различни (с мая, без мая, яйца...), сигурно това е някакво най-основно, но за да го правиш на нещо, трябва да го облагородяваш?

Пробвай да оставиш студеното тесто, за известно време на по топличко да втаса, както се казва.

# 10
  • Мнения: 626
момичета , да попитам , искам маята да е на прах какво е колучеството в този случай ? Блягодаря   bouquet

Аз слагам цяло пакетчте, дори да не е на д-р Йоткер  Peace


Но,ако пакетчето съдържа 11 гр мая,то почти отговаря на едно кубче прясна мая.Тогава е по-добре количеството да се раздели на две,както прави Вени***.

Да обаче явно не е много качествена и пицата не става добре , от личен опит го казвам  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 6 210
Slavaa, и аз от личен опит писах  Hug. Тази мая, която ползвам има надпис Saf-instant и с нея съм месила и други неща, не съм имала провали. Но пък освен въпросната и тази на Доктора, не съм ползвала други маи  newsm78. Ти жива ли слагаш или на друга фирма?

# 12
  • Мнения: 626
Не суха, но не знам на коя фирма  Rolling Eyes иначе с тази на д-р Йоткер като че ли става най-добре

# 13
  • Мнения: 958
А дали ще стане със сода ? Детето иска пица, а на мен не ми се ходи до магазина, имам сода  newsm78

# 14
  • Мнения: 909
Пробвай със сода,но първо я угаси в лъжица оцет...,дано да стане Peace

Общи условия

Активация на акаунт