Трудно проговарящи деца - тема 3

  • 80 432
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз темите ги четох, но никъде не видях да коментират родители на по-малки деца...Гого ходи на ясла, дала съм насоки с какво да го занимават и му се обръща много внимание. Още повече, че е медицински персонала. Освен да звънна в РЦ и да питам.

# 736
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всяко дете може да получи ресурсно подпомагане. Темата се намира в Обучение деца със СОП http://www.bg-mamma.com/index.php?board=99.0

# 737
  • Мнения: 6
Може ли да ми кажете добър логопед и специалист за Велико Търново, синът ми е на 2 г. и 1 месец и си говори само някой думи /мама, тати и някой други/, някакъв си негов бебешки език, и вместо да говори показва с мимики и жестове. Иначе изпълнява и разбира всичко което му се казва. Моля от вас за информация към какъв специалист да се обърна.

# 738
  • Мнения: 13 835
    Момичета,на вас дали ви се е случвало нещо подобно?
    От ресурсния център ни насочиха към двама логопеди в нашия квартал.Обаче едната ни каза,че работи само с деца в норма (а моето дете се води по-специално),другата се оказа,че също няма никакъв опит с деца извън норма,макар и не беше против да се пробва.....
    Има ли тук мами с подобни деца и с подобен опит?
   

Отиди в агенция за закрила на детето. Проблема е че не знам къде е в София, а само във Варна . Изложи им проблема. От там ще те посъветсат какво да правиш. Според мен една жалбичка ще свърши работа и ще "опресни" логопедичните запаси на ресурсното за специалисти които трябва да работят с по-специални деца. Тез от ресурсното са държавна организация и разбира се при тях всичко става с много мъки. На нас тази година ни отказаха логопед защото сина ми бил малък за логопедични занятия ( а той си ходи на частен логопед от повече от година ).

# 739
  • София
  • Мнения: 7 242
Салема, не съм напълно сигурна в това, което пиша, но според мен по-скоро става въпрос за това, че логопедите са два вида - логопеди и логопеди терапевти. Първите се занимават само с говорни проблеми, вторите и с проблеми свързани с общуването (като дечица с аутизъм например) и имат съответното медицинско образование. Детето ми е с елективен мутизъм и сме за логопед-терапевт, но при нас проблемът е, че това е рядко срещано и няма конкретна методика за работа с такива деца. Двете логопедки, при които ходим са много добри, но не са имали такъв случай.

Последна редакция: пн, 25 юли 2011, 21:21 от Лекси

# 740
# 741
  • Мнения: 4
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАЙКИ АЗ ПОСЕТИХ ТАЗИ ДОКТОРКА ПРЕДИ 4 ГОДИНИ.НЕ ОСТАНАХ МНОГО ОЧАРОВАНА ОТ НЕЙНИТЕ ПРОДУКТИ ВЗЕ МИ МНОГО ПАРИ И СЛЕД КАТО ИЗПИХМЕ НЕЙНИТЕ ПРОДУКТИ ТЯ СЕ ОБАДИ ОЩЕ ВЕДНЪЖ И ИСКАШЕ ДА ГИ ПОВТОРИМ НО АЗ СЕ ОТКАЗАХ .НЕ ХОДЕТЕ ПРОЧЕТОХ ЗА НЕЯ ПРОТИВОРЕЧИВИ НЕЩА КОИТО  НЕ МИ ХАРЕСАХА НО БЕШЕ КЪСНО .НАМЕРЕТЕ СИ ДОБЪР ЛОГОПЕД И РАБОТЕТЕ С ДЕТЕТО ТО ЩЕ СЕ ОПРАВИ И МОЕТО ДЕТЕ ПРОГОВОРИ КЪСНО

# 742
  • София
  • Мнения: 7 242
Alenna 70, защо повдигате тема от 2011!? За каква докторка изобщо говорите! Писането само с главни букви във форумите се тълкува като крещене и съответно липса на възпитание.

Общи условия

Активация на акаунт