Ноемврийския дъжд заваля, АЗ ли ще съм следващата или тя? №20

  • 15 044
  • 344
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 908
Кате, гушки от мен  Hug Сигурна съм, че Марти е добре. Иначе с кг и ние се движим като вас  Confused Много тъпо с тази кърма. Защо трябва така да се получава? Sad

# 331
  • София
  • Мнения: 285
Благодаря за поздравите, момичета  Hug А що се отнася до персонала - при мен се смениха 3 екипа и всички бяха много готини, но нощната смяна и по специално акушерките - Цветкова и Спасова - бяха разкошни!!! Иначе мен ме изроди д-р Лещарска - много мила жена.

# 332
  • Мнения: 19
Кате, стискам палци, всичко да е наред с малкия и притесненията да са напразни  Hug

# 333
  • Мнения: 5 401
Добър вечер, дами!   bouquet

Бръмбазела, колко е нормално да повръща 20 дневно бебе след хранене ?Да уточня, ние сме само на кърма...Малкия повръща по 3-4 пъти след всяко ядене, понякога на струя...ИМам чувството, че връща повече, отколкото е приел  Rolling Eyes Преяжда ли или е някакъв проблем  Sad След като повърне пак иска да яде


На фонтан ли повръща? Принципно не е необичайно да се повръща понякога на фонтан, но не е добре да е редовно. Все още бебешкия организъм не е зрял и е нормално да връща по няколко пъти на ден. Естествено е да иска да яде, коремчето му се изпразва като повърне.  Wink С времето бебетата израстват този процес и храненето се нормализира. Може би не е лошо да се консултираш с гастроентеролог за всеки случай. Не се панирай!  Hug

Обичайно могат да помогнат няколко трикове: често да го оригваш при едно хранене, да държиш тялото на бебчето под наклод докато го кърмиш, след хранене да не му сменяш веднага памперса, да не го обръщаш по корем и т.н.

Катенце, сега прочетох и следващият ти пост. Минималното наддаване на тегло при кърмачета за седмица е 110 гр. Кърмата ти е "наред", може би трябва да опиташ да кърмиш по-начесто. Това обичайно е съвсем достатъчно, а ако е необходимо дохранване, пак не е беля.  Hug Винаги можеш да намалиш АМ за сметка на кърмата, докато в един момент напълно го елиминираш.


...
Микки, Бръмбазела, когато суче Божидар, понякога му излиза мляко от нослето, Гледам да му държа главичката по-нагоре, но то пак се показва от там. Нормално ли е?  Rolling Eyes
Да попитам и за акото -
каква консистенция трябва да има? Че ми се струва, че нашето е воднисто  Thinking

Да, нормално е, то е като вид връщане. Израства се напълно.  Hug
Обикновено кърмаческото изпражнение е жълто-кафеникаво на цвят, кашаво, понякога воднисто, с или без зрънца. Понякога може да е и зеленикаво.


ГОЛЯМ ПРОБЛЕМ!!!!!!1
малката като е сложа на гърдата и заспива.Не стимулира изобщо.Дохранвам с иакуствено,но вчера и днес сме почти само на изкуствено/никаква кърма/.Има ли мами с подобен проблем-а е само на 24 дни,и кърмата ми свърши.И трябва ли да и давам водичка и кога.И сега трябва ли да има режим на тези шишета,или да е храня пак на повикване newsm78 newsm78 newsm78

Привет! Извинявай се, че се намесвам, но бих искала да ти помогна, ако мога.  Hug
Би ли ми казала колко пъти на ден слагаш бебка на гърда и как се държи тя? Всяко кърмене ли завършва с дохранване? Дали има жълтеница, която да оказва влияние върху сънливостта й или пък бърка шишето и гърдата и заради това не суче?
Вода не е необхдимо да предлагаш, тъй като тя пълни коремчето на бебето и му пречи да се кърми.

# 334
  • Мнения: 38
Ох, хайде да пиша набързичко, че тези 2-3 дни си висим и ние или на ръце или на гърдичка, и на мама не и остава време да пише и думичка  Crazy  Сега спинкаме, и хайде веднага на лап топа  Mr. Green

Честито на всички мами, и особено на Марси, че и тя и ние се изначакахме  Grinning  Да са ви живи и здрави бебчовците, и мноооого да ви радват!!   Hug     bouquet

Кате, стискам палчета и аз, всичко да си е на ред с Марти  Praynig

Жирафче, супер за усмивката на Йоанка, аз едва чакам този момент, усмивка в будно състояние  Flutter  Засега си получаваме спящи усмивки редовно, но истинска будна усмивка си е друго нещо  Wink

Мерси на Микки и Бръмбазела за полезните и бързи отговори!   bouquet

Като чета, как някои бебовци спят по цяла нощ и по 6-7 часа...искам и аз!! От няколко дни само си мрънка през нощта, и ръмжи като кученце докато спи..сънува ли нещо?!  Rolling Eyes

Лека нощ мами, и дано всички бебовци си спинкат сладко  Wink

# 335
  • Мнения: 293
Кате, с тия килограми ни вкарват в бела само.Днес бях на преглед пак точно за това.Преди два дни ни изкараха 3780 при рождено тегло 4400.Изкараха ми акъла! Побърках се! Срастнах се с помпата.Яде , цедя и го тъпча с изцеденото.Той повръща , криви се , нервничи , аз рева и се чудя кой път да хвана.Днес лекарката ме посреща с думите " аз да ти кажа да не се притесняваш за килограмите , оказа се , че кантара не е наред"  Shocked Теглим се ,  а кантара се движи в стойности между 4260 и 4630  #Crazy Теглих им една на кантара , взех си детето и се прибрах у дома. Спрях да го тъпча допълнително с мляко.Държа го да суче колкото иска и го слагам да спи спокоен.Ака и пишка достатъчно.До навършването на месец има още 7 дни.Колкото покаже кантара -толкова.Ако бебето повръща излишното количество кърма , защо си мислиш , че няма да повръща формулата? Стискам палци да се оправите без много нерви!  bouquet

Ние се оказахме с диагноза "жълтеница към майчино мляко".Ще си ходи като китайче милото още няколко седмици.Поне няма да се притеснявам , казаха , че ще отшуми сама и не е повод да не се кърмим.

Някой да замръзява кърма? Чудя се в какво да я поставя във фризера?

Марси , честита принцеса! Жива и здрава да ти е ! newsm51 Големият син е декемврийско стрелче. Страхотни хора са!  smile3521

# 336
  • Мнения: 3
.

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 21:11 от Мозче

# 337
  • Мнения: 154
Честито на всичи нови мами и специални поздрави на Марси   bouquet
Уф и моя днес повърна на фонтан огромно количество-около една кафена чашка, яко се стреснах, но попрочетох, поразпитах и се успокоих.
Иначе да дам малко акъл на тези, които се опитват да са супер мами(ММКа това е за теб) зарежи го гладенето, изваряването и т.н. Божидар и без тях ще порасне, но без теб ще му е трудно, гледай да се щадиш. Аз писах-не гладя, не варя и не къпя-свела съм всичко до минимум, че все пак трябва да живея още поне 60 години с това тяло Wink
Иначе и аз се заричах, че Боби няма да спи с нас-е спи, не постоянно, но като е нервен е до мен Simple Smile
Ждесика-искрено ти съчувствам, особено че трябва с всичко сама да се справяш  Hug моят мъж е все до мен и пак ми е трудно Sad не толкова физически, колкото вечното съмнение-правя ли нещата правилно....дано нещата с храненето се нормализират. На мен Мики и Бръмбазела много ми помогнаха-отново хиляди благодарности   bouquet
Мимоза-казват, че при 20С кърмата може да стои между 4 и 6 часа, аз не я затоплям, защото е със стайна темп., така или иначе.

# 338
  • Мнения: 0
Момичета заповядайте в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=547297.msg17136207#msg17136207

има още да се оправя но се опитах да я понаправя.

# 339
  • Мнения: 18
ЧЕСТИТО на всички новообебили се майчета (Марси,  Grinning ) !!!    bouquet    bouquet    bouquet
Иначе аз не сварвам да ви изчета, явно съм най-неорганизираната майка  Rolling Eyes Почти за нищо нямам време, покрай децата и къщата. Имам притеснения покрай наддаването на малката, кантарът в къщи ми дава противоречиви резултати. Почна да хапва начесто, явно не й стига за по-дълги паузи. На 9ти сме на консултация и ще видим колко е наддала. Вчера се наложи да дам АМ 50 гр, защото сучеше много начесто, беше неспокойна и гърдите ми бяха празни. Нахрани се и заспа непробудно 2 часа. Та това е в общи линии, още не можем да се настроим май. newsm78
Хубав ден!

# 340
  • Мнения: 88
Здрвейте, мамчета! Нямам време да изчета всичко, но искам да ви попитам нещичко:)
От кой ден ви предписаха витамин Д да давате? На нас нищо не ни казаха, а бяхме в петък на консултация, а имам спомен, че от 20 ден се приемаше за зимни бебета...
Дани милото, го надупчиха в петък..взеха му кръв за изследване на билерубина, понеже още е жълт. Така се надявах да му се размине, защото и баткото изкара 2 месеца жълтеница, то бяха притеснения, доктори, пи фенобарбитал- гадост,която се изписва на епилептици (слава богу сега е забранена).има ли и други с по-дълга жълтеничка? При нас се оказа, че се дължи на някакви антитела в кърмата ми.

# 341
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Сладури, имаме си нова темичка  Hug Заповядайте в нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=547297.msg17136207#msg17136207

# 342
  • София
  • Мнения: 39 761
Темите се заключват на 50та страница.
Има ли причина новата тема да се пусне на 23та страница?

# 343
  • Мнения: 11 566
Всички пишещи родихме вече и се преместихме в Родени.

# 344
  • София
  • Мнения: 39 761
 Joy
Виновата Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт