Ноемврийския дъжд заваля, АЗ ли ще съм следващата или тя? №20

  • 15 043
  • 344
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18
Запис и от мен!
коралчеHug Hug Hug

# 46
  • Мнения: 1 878
Берушке,  Joy и аз съм малко като тебе! Тази вечер заспахме към 2, че все гледаме някакви филми с мъжа ми. Аз станах към 9 , но съм спала толкова дълбоко, че не мога да си спомня дали и кога съм го кърмила, сменяла ли съм памперс, като някаква пиянка съм била!  Blush Иначе покрай тези нощни прожекции, които си правим с татето, ставаме към 11, 12. Ми тъй де, що да не си поспя?! Гони ли ме някой да ставам! Mr. Green
А за питките, аз хубаво ще замеся, ама като един съсед не познавам, на кого да раздам?!  newsm78

# 47
  • Мнения: 943
че все гледаме някакви филми с мъжа ми.

А, леле хафте!  Shocked Женоо, къде ги намираш тия силички и за филми...  Wink
Иначе с белите петна е ужасно! Аз като "кърмех" бях така- ужасно просто. Не знаехме с татето как се е озовала при нас, кога е яла, дали е яла. ooooh!

Вашите бебета въртят ли се много в креватчетата? Аз моята ако я остава без укрепления, ще я намеря на другия край, на горе с краката.  newsm78

Последна редакция: нд, 28 ное 2010, 18:06 от Дъгичка

# 48
  • Мнения: 908
MMka, наддаването на бебенцето ти звучи съвсем прилично. Към 10 ден се очаква бебетата да са възстановили рожденото си тегло, а твоето очевидно е започнало и да наддава. Имай предвид, че разлика в стойностите може да има и от разликата в кантарите, този в род. дом и този в кабинета на педиатъра. За да си сигурна, че нещата вървят в добра посока, можеш да опиташ следното:

- Да претеглиш пак на същия кантар и при същите условия след седмица. Това ще ти даде яснота как върви наддаването.

- Да следиш за броя напишкани и наакани пелени в денонощие. Ако има 5-6 напишкани и поне две жълтеникави кашести изхождания, това е показател, че бебето получава достатъчно кърма.

- Наблюдавай бебето, как се държи, активно ли е или отпуснато, мокри ли са лигавиците (оченца, устенца), като щипнеш леко кожата веднага ли възстановява форма и цвят?

- Можеш да опиташ да имаш поне 10 кърмения в денонощие, като предлагаш и втората гърда, след като добре е изпразнена първата. Може да е от полза и прилагането на компресия на гърдата за да може бебето да поема повече задно мляко.

- Спокойствие и само спокойствие, както е казал Карлсон, който живее на покрива  Wink Твоето спокойствие и увереност ще помогнат да се задействат отделят по-лесно хормоните, спомагащи за слизането на кърмата. Обратно, стресът и притеснението може да забавят нещата. Гушкайте се много и се наслаждавай на момента  Peace

Пиши как се развиват нещата  Peace

[/quote]

Благодаря   bouquet Аз се притеснявам най-вече за нааканите пампита, т.к. нямаме 2, ако 1 имаме за денонощие ще е добре, но дори и тогава ака малко  Confused Нещо ме съмнява дали приема достатъчно задно мляко, защотто сучи малко и заспива, доколкото мога го събуждам ама пак какво приема... нямам идея. И за броя на храненията не мога да кажа колко са, че денем постоянно цока, поспи малко пак цока Simple Smile За компресията на гърдата клипче няма ли?  newsm78 Че нещо не мога много да я схвана  Embarassed

# 49
  • София
  • Мнения: 195
Мили майчета , много ви благодаря за подкрепата на всички ви наистина сега се чувствам по добре след като има кой да ме разбере и това сте вие тука , сега ги почвам с резачката и никво внимание на никой и нищо само аз, беба и мъж ми ще сме важни , а относно кърменето мисля че се справяме лека полека, а мерси за предложението на консултантите ако имам спешна нужда ще пиша за помощ, и също така мисля да ви посетя на срещата на лалече, само нз от каде да разбера кога и къде се провеждат срещите, дадохте ми много кураж още веднаж благодаря на всички Ви  Grinning Hug

# 50
  • Мнения: 40
Майчета, я кажете какви храни приемате докато кърмите. Изчетох много материали и срещнах много противоположни мнения и статии. Какво да ям хем да стимулира кърмата, хем да не причинявам допълнително колики на бебо?

# 51
  • Козлодуй
  • Мнения: 29
А това за кърмата и мен силно ме интересува. Simple Smile Чета много противоречиви мнения. Установих, че бебка не обича когато ям люто, а от шоколада и се появиха пъпчици по лицето. Цитруси също е хубаво да се избягват.
Суровите ядки знам че стимулират образуването на кърма, както и приема на повече течности.

# 52
  • Мнения: 11 566
Аз специално приемам много течности- сокове / дом. производство/, супи, общо взето- всякакъв вид течности. Избягвам нат. сокове, газирани напитки, кафе. Педито ми каза че кърма не се получава от мляко, а от месо. hahaha
иЗБЯГВАМ шоколад, боб, леща. Това се сещам на прима виста. Не че имам много кърма, но се мъча и аз.
Ядене му е майката- аз сега хапвам доста и имам огромен апетит-като бях бременна не наддадох, ама сега ще наваксам.
За питката- издирвам лесна рецепта, като ми попадне, ще я пусна.
Сега пак питах майка- за такива с две леви като мен можело и мекици да бъде, не питка, и можело с купено тесто. Kölsches Mädel- като няма на кой- покани си гости. Hug

 

# 53
  • Мнения: 2
Аз бях месила преди време тази питка и стана наистина много вкусна и мисля пак нея да направя http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=121976.0
И аз знам за цитросовите плодове, че не е желателно да се приемат, а от шоколода се получава обрив на бебето. Всичко до е здравословна храна- салатка + месце/на скара/  Grinning

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 272
Здравейте и пт мен.
И ние с нашия Крис сме като повечето майчета ядем по малко спим оставям го и след 5-10мин пак реве от глад почти цял ден сме така - закачени заедно, нямам време за нищо ама и вие сте така предполагам. Незнам с това кърмене по час два какво ще правим дано се нормализират нещата, но за сега само да поиска детето и му давам че нали бяхме наддали едва 150гр. на 20 ден и сега се надявам наистина да наддаде повече, е няма да успеем да наддам 800гр поне както казва педито че поне толкова трябва 1ви месец но дано наддаваме че иначе ще включи АМ предполагам.
За коликите даваме Инфакол, но първо давахме този от българския, сега даваме от Англия и има по-голям ефект според мен.
На Крис кожата също така се свличаше цялата докато ползвах олио на Мустела, купихме лосион за тяло на Мустела и кожата му се оправи та така сега си ползваме лосиона , а не олиото.
За кърмене знам и аз за прием на много течности, ядки(сурови), мюсли и повече супички по течни ястия.Цитруси знам че не е добре да се приемат както и газообразуващи храни-боб ,леща,зеле...
Аз си хапвам от всичко ако е нещо от тази забранените хапвам в умерени количества-всеки ден си хапвам сладичко по малко Simple Smile Сокове пия само Теди , че на тях пише че са без консерванти(ама колко са без..), пия вода , чайове, и мляко.
За питката и аз ще чакам рецепта Simple Smile

# 55
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Я преносилите мами да кажат как точно стои въпроса с болничния, че моя е до 29, т.е. утре трябва да се ява на работа. Сега продължението от кой да си го взема пак ли от гинеколожката или от болницата чак  като родя? newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 195
марси , значи за болничния разликата се дава пак от гинеколога които те наблиудава , т.е дават ти от болницата от деня в който си родила , та така от термина до деня на раждането се дават от гинеколога който ти следи бременността.

# 57
  • Мнения: 610
Marci-това,че пренасяш няма проблем.Относно болничните-когато родиш ти дават от болницата един за 42дни от дата на раждането.След това трябва да си вземеш 2рият от АГ-то,което ти е водило бременността за дните от термин до дата на раждането (т.е.води се приравнителен болничен.Надявам се да си ме разбрала. Hug

# 58
  • Мнения: 2
Marci моят болничен ми го издадоха след като родих от докторката която ми следеше бремеността за дните които се явяват като разлика от този до термин и този 42-ия от болницата. На мен личната ми каза, че може и тя да ми издаде болничен за преносването, но всичко е след като ви изпишат от болницата.
П.С. докато пиша и vivi_23 ти е отговорила  Flutter

# 59
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Благодаря ви много за отговорите момичета. Hug

Общи условия

Активация на акаунт