Тегобите на една домакинА или най-честите признаци на изтрещяване - 2

  • 79 382
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 560
Готвя на малката.Отделям за обяд,за вечеря,но остава за още едно ядене.Сипвам в бурканче и ще варя за капачката.Обаче бурканчето от високите.Сложих го в едно джезве да ври.Всичко точно.След 10 минути отивам да видя какво става.Водата извряла малко ,а капачката непокрита.Викам си ще долея вода да поври още малко.Грабвам джезвето и директно под течащата вода.Нещо каза ПУК...и част от пюрето изхвърча на горе.Изобщо не ми дойде на ум,че водата е вряла,а аз слагам студена. Banghead

# 31
  • около Варна
  • Мнения: 1 085
Да се разпиша с някоя изцепка в любимата ми темичка Simple Smile

Онзи ден забравих да отида за храната на малкия, после се сетих и отидох без бурканчетата, взех си пълните и се върнах да нося празни, но вместо празните съм взела торбата с пълните....сигурно нищо не разбрахте, то голяма схема, жената ми каза айде недей се връща повече Mr. Green

Отивам до аптеката с децата за поредните капки за нос, купувам капките, слагам портфейла и шишенцето на багажника и започвам подреждане на децата по столовете. Паля и заминавам, следва разторване в къщи, деца два броя, капки няма и портфейл също, голяма драма, всички документи и карти бяха там, добре че един добър човечец го намерил и прибрал.

Последно, на метанстанцията вместо да отворя предния капак дърпам ръчката за багажника, дърпам, дърпам, не става, викам умно на момчето, явно се е скъсало жилото пак, той вика я дай да пробвам, аз му правя забележка, че не дърпа на правилното място .....  ooooh!

А, да, и ключа си за колата изгубих наскоро, детето му се спи, едва гледа вече, аз се връщам по целия обратен път и гледам в земята, дано открия нещо, накрая се оказа изпаднал в един магазин, добре че момичетата го видяли и прибрали, защото мъжът ми вече щеше да полудее наистина.

Весели празници и умната, да не запалите къщата Laughing

# 32
  • Мнения: 15 379
Много бързах. И от входната врата - директно към пералнята.
Щях да пускам връхни тъмни дрехи - якета, панталони. Бях с тъмно яке, рекох си - "Чакай и него да пусна, поне наведнъж всичко да се извърти и да го изсуша". Свалям якето, проверявам долните джобове и го пъхам в машината. Зареждам с препарат и включвам. Отидох да се преоблека и да започвам с домакинстването.
След 2 минути се връщам в кухнята, от пералнята се носи странен вибрираш звук и някакво цъкане и пищене. На часа ми стана ясно, че новият ми мобилен апарат е в горният джоб на якето, което пуснах да се пере. Страшно ме хвана яд.

Преди години, точно бяхме с нов стъклокерамичен плот. Реших в йена, извадена от хладилника да топля пилешка супа.
Като сложих съда, току що изваден от хладилника, върху горещия котлон, дъното се отдели и целият плот+под станаха в супа. Откачих.

# 33
  • Мнения: 382
Не е мое изтрещяване, но се получи много смешна ситуация. На Бъдни вечер аз се преобличам като дядо Коледа, раздавам подаръци на дечурлигата, правим си снимки - изобщо пълна програма. Най-накрая си тръгвам, изпращат ме и .... всички си сядат обратно на масата без някой да се сети да ми отвори вратата да си вляза обратно. Вися аз на стълбището и чакам. И чакам. И още чакам. Най-накрая взимам всичко в мои ръце - звъня отново, но сина ми пръв. Е, излязох от ситуацията като попитах дали вътре съм си забравила тоягата и докато детето я търсеше, подсетих когото трябваше да оставят вратата открехната.

# 34
  • Мнения: 958
Айде и една обща и в частност моя изцепка, от оня ден.
Свеки организира бъдни вечер, и ще има дядо коледа.
Дотътрила е от някъде един костюм, а братовчед ми натоварен с мисията да е добрият, щедър дядо.
Загася свеки лампите, влиза братовчед ми, и носи една  от големите чанти Метро, за многократна употреба.
Голямата се дърпа настрани и го гледа съмнително, видимо се усеща как брадата му започва да пада, той се опитва да се оттегли, с оправданието че има още много домове за посещение, но свеки не го пуска, и  кара детето да му казва стихчета. Детето се дърпа, брадата се смъква, свеки си знае нейното, аз и мъжо и останалите гости умираме от смях. Както и да е братовчед ми успява да наддума свеки и се оттегля. Детето заявява, "този дядо коледа не ми харесва, много е нисък и няма корем, и защо носи подаръците в нашата торба ?"  hahaha В този момент ми звъни тела, и аз хилейки се вдигам и започвам да обяснявам " току що преоблякохме Д като дядо Коледа"....и в този момент виждам как детето ме гледа. Ей идеше ми да си отхапя езика. После цяла вечер обяснявах на детето, че не бил Д ами един помощник на дядо Коледа, лъгах мазах, добре че е малка, та май се върза.

# 35
  • Мнения: 1 343
Така де, и мойта щерка онзи ден като си получи подаръците, и за единия коментира, че много й харесва, и аз - дааа, много е хубав, аз затова го купих  ooooh! И тя - не ти бееее, дядо Коледаааа!!!

# 36
  • Мнения: 4 312
За забравянето да се включа - качваме се с дъщеря ми в автобуса. Тя тихичка, кротичка, все едно няма дете. Като го няма брат й, няма викове, писъци. Та автобусът препълнен и едно бабе реши, че ще се поодръпне и малката седна на седалка до прозореца, а аз права. По едно време гледам през прозореца и се усещам, че си мисля "Дано да не си забравя детето!", "Дано като ни дойде спирката, да не  се отнеса и се врътна и сляза сама". После през цялото време я стисках за ръката,  пресягайки се през бабата.

# 37
  • Мнения: 172
не мога да не се запиша да ви следя  Mr. Green
 Току що дочетох старата темичка, а утре сутрин с кафето ще се похиля на новата. Страхотно изтрещяли сте момичета  Hug..и аз така  Crazy

# 38
  • Мнения: 1 086
Ох, не мога да не се запиша....това е темата за мен....

Аз съм домакиня от 7г, нямам деца, но по рождение съм си разсеяна, но вече усещам, че превъртам  Mr. Green

Последната ми изцепка е от преди 30мин....сипах водка на мъжо и сега влиза брат му и ми казва "не си затворила фризера"...поне горната част на хладилника е умна и пищи Simple Smile

# 39
  • Мнения: 4 569
От сутринта-отивам за доматено пюре във Фантастико.Много мразя да давам стотинки за торбички и все си нося.Сложих в една торба буркана доматено пюре,картофите, на които им се  скъса плика,кисело мляко и две пресни в плик.Тръгнах да вдигам торбата от количката,скъса се и падна.Проверих киселото мляко,здраво беше,вдигам торбата и ръцете и ръкавите на млякото-целите червени.Купих торбичка,пререждах,намазах се цялата и тръгнах да се прибирам.За две спирки и контроли се качиха ама ги видях. Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 172
 впечатляваща серийка от тази сутрин:
 Ще правя сандвичи за малкият и режа саламче, кашкавал и сирене...явно улисана защото нарязах всичкото налично количество , което е в прилични количества за скромно квартално парти  Crazy Час по късно дребен иска домат- нарязах старателно само един, седнах да го храня и зяпайки тв изядох до последното парченце домата ...сама  Blush Детето се оказа с късмет и имаше и втори домат в хладилника. Реших да си правя второто кафе...че му е време и докато топля млякото в микровълновата реших да тръкна двете чинийки в мивката. Печката издрънча, стискам гъбата за чиниите в едната ръка и вадя чашата с другата...млекцето приятно топло, топвам гъбата за чиниите в него и хууубаво изтисквам дасе разпени  ooooh!
 Днес мисля повече нищо да не правя  Mr. Green

# 41
  • Варна
  • Мнения: 2 143
И аз да се разпиша тук. На 30.12. оставам децата вкъщи и отивам до пощата и кварталния супермаркет сама и пеша. Разстоянието между нашия блок и тях е около 500 м, ако вървя напряко. Но аз по навик /все бутам голямата количка/ чинно си обикалям и пресичам на два светофара, като си удълих пътя двойно  Joy Joy. Особенно на връщане, като усетих  тежеста на торбата почти до вкъщи се усетих каква глупост съм свършила.

# 42
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Печката издрънча, стискам гъбата за чиниите в едната ръка и вадя чашата с другата...млекцето приятно топло, топвам гъбата за чиниите в него и хууубаво изтисквам да се разпени  ooooh!
 Днес мисля повече нищо да не правя  Mr. Green

Много ми хареса. Смях се със глас. hahaha Joy Не, че и аз не съм същата понякога... Joy

# 43
  • Мнения: 172
 Ако не беше тази тема нямаше да си обръщам толкова внимание на изпълненията  Crazy Сещам се от коледа. Половинката е от град на 300км от нашият...та за коледа бяхме там за два дена. На връщане по средата на пътя ни хвана сняг. Дребния рева почти по целият път и решихме да спрем за малко да го одуха вятъра барем се поуспокои. Двамата с мъжът ми буквално вече давахме на заето от ревовете . Спираме колата, слагам яке, шапка и подавам уморена детето на баща му. Той го пуска на земята - детето пищииии- неее неее туденоооо/студенооо/- споглеждаме се и половинката прави втори опит този път по настоятелен...реакцията е същата...секунди по късно нещо ме кара да погледна надолу и ... детето е по чорапи  ooooh! Няма да коментирам мъмренето което отнесох  Blush На следващият ден...някъде сме ходили пак в комплект тримата, слизаме от колата ще се прибираме прилично натоварени с торби, мятам детето на земята, нарамваме торбите и завлачвам детето към входа , че духа вятър. Стигаме до стълбите дребния пак нещо мрънка...поглеждам надолу- детето само с една обувка  ooooh! Мъжът ми този път само измърмори - ей сега идвам татко, майка ти все бос те води навън  Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 73
Да се запиша и аз в новата темичка, и да разкажа за последната си изцепка  Embarassed

Та случката е следната: Дъщеря ми имаше родителска среща и предния ден с мъжо планираме всичко, как той ще вземе малкия от ясла а аз след работа ще отида на родителската среща и после да взема нея от урок по пеене. Добре но нали съм си отнесена свършвам работа и най-спокойно си се прибрах в къщи и започнах кротко да си домакинствам, по едно време еле към 18,30 когато срещата вече е била приключила а аз трябваше да съм при малката и да я вземам от урока, тя ми звъни и  пита къде съм  Shocked Направо откачих като се сетих, че съм пропуснала родителската среща въпреки всичките планове от предишния ден, имайки предвид, че беше време да се появя- не бяхме ходили на предишните две  Embarassed На сутринта отидох в училището на малката и се оправдавах пред класната, че е нямало кой да гледа малкия и заради това утивам на сутринта  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт