Исторически романи

  • 88 197
  • 471
  •   1
Отговори
# 420
  • В Балкана
  • Мнения: 672
В тази книга няма танкове, но има коне, копия, пехотинци, нападения с флот по море, обсада..  Laughing

# 421
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Знам, че темата е за романи, но на любителите на българската история препоръчвам тази поредица -

Книгите са увлекателно написани и разказват за известните в миналото българи.

# 422
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 141
Медальонът-Галина Златева

# 423
  • Мнения: 18 553
Чета в момента "Роксолана"  Simple Smile

# 424
  • София
  • Мнения: 1 271
Медальонът-Галина Златева
От доста време се каня да я прочета. Кажи дали ти е харесала Simple Smile

Miss_Bingley тази книга ме грабна още от началото! Дано ти хареса и на теб Simple Smile

# 425
  • Bulgaria
  • Мнения: 1 141
Медальонът-Галина Златева
От доста време се каня да я прочета. Кажи дали ти е харесала Simple Smile

Miss_Bingley тази книга ме грабна още от началото! Дано ти хареса и на теб Simple Smile

Много ми хареса.Прочетох я много бързо.Дава ти реална представа за миналото ,без да се използват сложни термини и така може да се потопиш в историята .... Много добро четиво за тези ,които обичат историята ... Peace

# 426
  • София
  • Мнения: 1 271
Благодаря   bouquet

# 427
  • Мнения: 315
Медальонът-Галина Златева
"Медальонът" на Галина Златарева определено си заслужава да се прочете. 

# 428
  • Мнения: 1 404
Момичета,отзиви за:


Чудя й се от известно време...

# 429
  • София
  • Мнения: 985
Чета в момента "Роксолана"  Simple Smile

Имам я от 1-2 години, но точно преди да ми я подарят четох Харем, която разказва същата история и не ми се почваше веднага след това тази.
Моля те дай отзиви като я прочетеш, защото съм си планирала доста неща за четене и ако тази не си струва, изобщо няма да я почвам.

# 430
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Чета в момента "Роксолана"  Simple Smile

Имам я от 1-2 години, но точно преди да ми я подарят четох Харем, която разказва същата история и не ми се почваше веднага след това тази.
Моля те дай отзиви като я прочетеш, защото съм си планирала доста неща за четене и ако тази не си струва, изобщо няма да я почвам.

Чела съм и двете книги. Струва ми се, че Харем е малко романизирана. Може би по-близо до истината е Роксолана, а най-добра според мен е Тайната власт на харема от Чавдар Михов.  Peace

# 431
  • Мнения: 18 553
Цитат
Имам я от 1-2 години, но точно преди да ми я подарят четох Харем, която разказва същата история и не ми се почваше веднага след това тази.
Моля те дай отзиви като я прочетеш, защото съм си планирала доста неща за четене и ако тази не си струва, изобщо няма да я почвам.

Аз съмо ще в началото, но определено си струва  Peace
никога не съм се увличала по османската история и не съм се и замислЯла да чета нещо подобно,но заради хилядите суперлативи за книгата, заради историята я почнах.
досадни са многото термини, които на глава са поне по 7-8 турски думи/имам чувството, че там са си имали човек за всичко/ всякакви звания и титли
Чак се върнах няколко години назад в часовете по Османска история в университета.
Уникално написана книга, такава романтика, жестокост, страхотен стил на писане, направо понякога описанията ми спират дъха.Историята е завладяваща!

# 432
  • Мнения: 10 686
Момичета,отзиви за:


Чудя й се от известно време...

От друга тема:

Споделете мнения за  Миниатюристът. Напоследък е доста известна и се чудя дали да я започвам.

Писано е по-напред в темата. На мен не ми допадна особено.

+1

Явно не е чаааак толкова велика, колкото се опитват да я изкарат някои платени литературни блогърстващи гурута  Joy

# 433
  • Мнения: 3
Момичета,отзиви за:


Чудя й се от известно време...

На мен много ми хареса. Стилът е лек, героите са интересни, има много игра на светлини и сенки, предимно сенки. Малко недовършена ми остана, но като цяло е много свежо четиво.

# 434
  • Мнения: 1 404
Ще я тествам, пък а видим.   bouquet Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт