английски език с "Британика"

  • 66 307
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 296
За колко голямо дете говориш, tzarina?

И за какъв език?

За английски и за 11-ти клас.

# 46
  • Мнения: 40
Може би не всички родители гонят някакви цели с тези курсове там, а по-скоро поддържане ниво на езика. Затова правят този компромис. Докато ние трябва да се насочим към школа, която след това гарантира успешно представяне при кандидатстване в чужбина. И честно казано, мисля, че вече закъсняваме.

Е, при това положение е логично да изникне въпроса в Щатите ли искате да учи или в Кралството?

# 47
  • Мнения: 41 024
Може би не всички родители гонят някакви цели с тези курсове там, а по-скоро поддържане ниво на езика. Затова правят този компромис. Докато ние трябва да се насочим към школа, която след това гарантира успешно представяне при кандидатстване в чужбина. И честно казано, мисля, че вече закъсняваме.

Никоя школа не гарантира нищо. Всичко си зависи от детето. Школата може повече или по-малко успешно да му помогне да се научи, но няма школи с фунии (за наливане на знания).

# 48
  • София
  • Мнения: 1 634
За колко голямо дете говориш, tzarina?

И за какъв език?

За английски и за 11-ти клас.

Tzarina, Британски съвет мисля, че е най-подходящия избор , особено и за чужбина,..
 Thinking Нека и другите се изкажат все пак ...
Таксите са високи, но преподавателите - натюр англичани!   Peace
Имате ли някакво ниво по английски все пак? Или сте учили друг език до сега

# 49
  • София
  • Мнения: 403
И аз мисля, че във вашия случай Британският съвет е най-добрия избор, стига разбира се да сте добре с езика. Ако сте изостанали с подготовката и имате много да наваксвате, може би трябва да се ориентирате към частни уроци.

# 50
  • Мнения: 1 296
Сина ми е с много добро ниво на владеене на езика, но трябва да се усъвършенства и граматиката. Той в момента разглежда сайта на Британския съвет. А относно парите - именно защото не са малко, със съпруга ми смятаме, че е по-добре като се дават за нещо, то да е подплатено и аргументирано със съответите качествени знания. Именно защото не са лев и два. Като се инвестират в знания, поне да знаем, че те ще са на ниво и ще са стойностни.

# 51
  • Мнения: 40
Сина ми е с много добро ниво на владеене на езика, но трябва да се усъвършенства и граматиката. Той в момента разглежда сайта на Британския съвет. А относно парите - именно защото не са малко, със съпруга ми смятаме, че е по-добре като се дават за нещо, то да е подплатено и аргументирано със съответите качествени знания. Именно защото не са лев и два. Като се инвестират в знания, поне да знаем, че те ще са на ниво и ще са стойностни.

Кажи за държавата, ако е за щатите, имам какво да кажа относно подготовката по SAT

# 52
  • Мнения: 1 296
Иска в Англия да кандидатства, но ще му трябва успешно положен изпити за сертификати по CAE .

# 53
  • Мнения: 41 024
Иска в Англия да кандидатства, но ще му трябва успешно положен изпити за сертификати по CAE .

Чисто статистически, май АВО 3 имат най-добри показатели на кембриджските изпити. Или поне така твърдят в сайта си. Имали били и българи и англичани за преподаватели, лицензирани са да провеждат изпитите.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 282
"За да преминеш в следващо ниво ти е необходим успех над 75 %. Поддържа се ниво сред децата там над средното.
От школата полагат всякакви усилия децата да го постигнат - допълнителни часове, срещи с родители и т.н. Независимо от това има и деца, които отпадат."


Е чак пък отпаднали.....невярвам!!

# 55
  • Мнения: 8 567
"За да преминеш в следващо ниво ти е необходим успех над 75 %. Поддържа се ниво сред децата там над средното.
От школата полагат всякакви усилия децата да го постигнат - допълнителни часове, срещи с родители и т.н. Независимо от това има и деца, които отпадат."


Е чак пък отпаднали.....невярвам!!


Дали вярваш или не си е твой проблем. Аз споделям това, което знам.
С единствената цел да е полезно евентуално на някого.
Познавам дете, което не покри 75 % и ходи на някакви допълнителни курсове пак там. Може би да имаше вариант да не отпадне, а да повтаря, но явно родителите са предпочели индивидуално обучение. Сега учи с частен учител вкъщи.
Просто ученето на език в група не е неговият начин.

# 56
  • Мнения: 7 161
Познавам дете, което не покри 75 % и ходи на някакви допълнителни курсове пак там. Може би да имаше вариант да не отпадне, а да повтаря, но явно родителите са предпочели индивидуално обучение. Сега учи с частен учител вкъщи.
Просто ученето на език в група не е неговият начин.
Това са единици и изключения. Вероятно детето е посещавало безплатни консултации, които са включени в програмата на обучение в Британика.
Трябва да си много ограничено и незаинтересовано дете, за да изкараш под 75 % в школата.

 

# 57
  • Мнения: 8 567
Не, не бяха безплатните консултации, поне не от вида, който посещават обикновено децата -когато са отсъствали или пък ако имат дребни пропуски.

Различно беше, но не съм се старала да го запомня, беше продължителен курс в рамките поне на месец. Наистина не помня. А и не ни касаеше.
Детето, за което става въпрос е средностатистическо, нито много ограничено, нито много надарено

На сина ми му харесва в Британика, което за мен е важно.

# 58
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Трябва да си много ограничено и незаинтересовано дете, за да изкараш под 75 % в школата.

или да си дете на родители с болни амбиции...
От всяка пръчка свирка не става.

# 59
  • Мнения: 7 161
или да си дете на родители с болни амбиции...
Вероятно за такива родители става въпрос.
Пропуснала съм тази част на постинга:

... но явно родителите са предпочели индивидуално обучение. Сега учи с частен учител вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт