Баба Марта на дечицата върза на ръчицата мартенички чудни.

  • 71 155
  • 730
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 8 952
Добро утро!
Да ви се похваля - имаме лек напредък с реването. Дядо й измисли един "страшен и лош човек", който се ослушва за ревливи деца.  CrazyИ има ефект. Днес дори успях да я убедя да продължи да спи сутринта и се приготвих на спокойствие за работа.  По принцип съм против подобно плашене с разни Торбалани, но .... то мойто дете е извън пътя с тези истерии. Доста по-приятно се преживява вкъщи като понамаля плачът.  Дано скоро се превъзпита!  Praynig

Приятен пролетен ден на всички!  Heart Eyes

# 196
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро  Hug

Посещаващите зоо-то. Бройте ни и нас. В Събота бяхме в сръбската кръчма срещу зоопарка, до " Свети Лазар" Там винаги има семейства с деца, бяха се събрали 5,6 зверчета 2 часа и нещо играха, прекопаха градинката, напълниха басейнчето с камъчета....вилняха на воля.

Утро, браво на дядото, всички методи са позволени  Mr. Green

Рая май най-накрая реши да вади зъби и от вчера вечерта е с Т, свалихме я с нурофен, сутринта стана с 38,2..... пак й дадох, падна на 37,3 и след половин час пак 37,7. Да ги изкарва по-бързо, че тази висока Т ми е притеснителна.

Мише, Сияна, децата са на вълна "мойто" щот си нямат братче/сестриче, с които да делят  Mr. Green Калина я научих, че всичко което се купува е и за двете, няма мое и твое. Ако иска да вземе играчка от Рая трябва да й даде друга. Сега и навън като си хареса нещо и носи и тя играчка да прави бартер.

Диди, е това пролетно настроение ми трябваше  Hug



# 197
  • Мнения: 280
Здравейте!
И ние се възползваме максимално от хубавото време, вчера даже Рая спа в количката, но явно е отвикнала вече и спа мн малко.

Вале много искам братче Simple Smile, ама хич не е подходящ момента.....

Утро и аз съм против плашенията, но също плаша Рая с "лошия човек". Коагто например сме навън и тя се разсейва и отдалечава от нас и казвам, че може да я вземе лошоя човек, псоле и обяснявам, че има лоши хора, че не трябва да се отдалечава от нас и т.н. Вкъщи гледам да не я плаша, защото искам да се чувства сигурна в дома.......не искам да прозвочат като укор думите ми, при вас както казва Валето всички методи са позволяни, дано е временно Simple Smile

Диди бързо да минават сополките  Hug

Усмихнат ден на всички  Hug

# 198
  • Мнения: 81
Кака сте банда?Не съм писала от 100години,ама с това местене(което се забави де) е голямо мазало...Чували ,кашони...кухнята се бави ,абе ужасТ Twisted Evil
В къщи голяма веселба ...дребните си растат и все по-малко време ми остава за форума Sad
 За пампата -на Алето я махнах още началото на лятото...много лесно и без проблем,а от 4-5м вече е и без нощен .Дребен в къщи е без ,и все по-често си казва(тропа на вратата на банята Laughing),но пък има за пример Алето .Непрекъснато я копира .Голям е образ.Вече казва и 10тина смислени думички,пее 4 песнички с жестиколиране,казва на колко е годинки и колко голям ще порастне..аааа и как се казва" Инно"демек Лино сочейки се гордо с пръст в гърдите. Joy Като се сетя ,че на неговата възраст Александра само мучеше...направо ми изглежда гений hahaha...
Ох айде болните да оздравяват ,че слънчицето за тях пита... Hug
Уффф дребен се събуди...след малко пак ще пиша Simple Smile
Целуфки на всички

# 199
  • София
  • Мнения: 70
Посещаващите зоо-то. Бройте ни и нас. В Събота бяхме в сръбската кръчма срещу зоопарка, до " Свети Лазар" Там винаги има семейства с деца, бяха се събрали 5,6 зверчета 2 часа и нещо играха, прекопаха градинката, напълниха басейнчето с камъчета....вилняха на воля.
Чакай малко   Stop За кое да ви броим - за кръчмата или за Зоо-то  newsm47

Диде, работя да  Confused

# 200
  • Мнения: 49
Здравейте,туко що Ренка заспа и сядам да ви пиша.днес цял ден (почти) бяхме на вън,и какво да ви кажа Рени ме направи дива и щастлива ,много е бесняла направо не мога да я осмира казвам  ви.То не беше рев то не беше крещене с пълно гърло ,само да не и угодя за секунда и край ставаме център на внимание за цялата площадка ,голям срам съ брала днес.Понякога се чудя къде точно съм сгреила  във въпитанието и.Незнам как да подходя с нея опитвам се всячески но не се получава,много рядко на моменти е кротка но иначе през цялото време е много лоша. smile3511Опитвам се да я плаша дори ,но за добро или лошо не ства.И така оплаках ви се набързо ,дайте някаква идея за да се справя в тази сложна ситуация newsm78
Хайде лека и спокойна нощ на всички  love001

# 201
  • Варна
  • Мнения: 365
И аз на опашката за идеи, Мони, все едно аз съм го писала това....Много се изнервям напоследък, и двамата с мъжа ми се смятаме за възпитани и спокойни хора, но дребоса ни прави лу-ди  Twisted Evil
Вече не знам кое е по-добре, да й се карам или да й угаждам, преди малко казах на мъжа ми, че нищо не разбирам от деца! Толкова е сладка и миличка, обаче ако не стане на нейното може да ни подлуди. Вие сигурно сте забелязали от постовете ми, че е много енергична и непокорна, но мислех че вече като е по-голяма по-ще ме разбира, пък тя прави напук..Гледах днес, както миналата година гледах и се чудих, как на разходка децата си играят в един определен периметър около майките си, а те имат луксас и да си говорят, представете си  Laughing Ние с мъжа ми бягаме като спринтьори и викаме като пъдари и като се върна назад и си помисля как сме я възпитавали наистина се чудя къде сбъркахме  Mr. Green
Оф, тъпо звучи, все едно се оплаквам от детето, но много ми се събра тия дни и поне да си го излея, пък и без друго вече се смятам за лоша майка  Confused

# 202
  • София
  • Мнения: 2 006
Я стига сте се ядосвали  Naughty Мойто също тича като отвързано, но мен не ме дразни. Това му е работата, като одъртее ще седи на едно място. А и честно казано съм съгласна да беснее цял предиобед, защото после спи по 4-5 часа  Mr. Green Освен това тичането след детето е чуден фитнес - вече съм по-слаба от преди да забременея.
Не понасям само истерии, тръшкане и изнудване да се купи нещо. Изобщо не ми минават и не се умилявам от поглед тип "кокер шпаньол". Малките са манипулатори и един път като видят, че се предавате, защото са ви омръзнали викове и хленчене, ще ви тормозят до дупка. Като разберат, че "не" наистина значи, че не става тяхната ще се откажат.
Косето е на вълна лилавия динозавър Барни. Научих всички песни наизуст вече. Даже ей сега докато пиша и си тананикам. Ама чак ме хваща яд как не направиха едно такова свястно детско на български. Вчера гледа за стотен път един епизод и по едно време го чувам да вика "трий, ту, уан, гоууу"  Shocked Него на български не го бива много с говоренето, ама от любов към някой анимационен герой на китайски ще проговори  Joy

# 203
  • София
  • Мнения: 167
добър вечер

като ви чета имате нужда от мааалко тишина и спокойствие, а защо не на брега на морето, вълните да се разбиват в краката ни, да гледаме как деня си отминава и да отпиваме бавно от любимия коктейл ...


 

е, да, ама няма да стане скоро  hahaha

за тръшкането, аз отскоро съм категорична, започне ли да хленчи нищо не давам, дори и да съм смятала да й взема това, за което се е разхленчила. наскоро имахме една такав сценка - влязохме в книжарницата срещу нас да й взема някаква книжка и тя се затръшка за една пиклива китайска чанта с мед.принадлежности. ох, що сълзи и сополи се проляха няма да ви обяснявам, но аз съвсем спокойно, без драми, й обясних, че щом хленчи няма да получи чантата и ако продължава и книжка няма да получи, обяснявахме се близо 10 мин. за това, че с хленчене нещата не стават. накрая хлипайки се успокои и отиде да си избере книжка. разбрахме се, че ако слуша и не хленчи, на другия ден ще получи чантата. така се стегна, че после цяла вечер обясняваше как няма да плаче и ще получи чантата. естествено като обещая нещо - изпълнявам. на следващия ден направо на бегом се прибрахме от градината, само и само да стигнем по-бързо до книжарницата и тъй бленуваната чанта (поредния китайски боклук за 5лв  ooooh! ама щом й харесва) та от тогава като се разхленчи й напомням, че с хленчене не стават нещата и й показвам че хич не се впечатлявам от сълзите и сополите, които тъй умело изкарва насила  Naughty
освен това забелязвам, че като викам нищо не става, стряска се, прави каквото й кажа, но не ми остава трайно, градивно усещане, че й е влязло нещо в главата. сега си налагам да съм спокойна и ако не прави, каквото й кажа просто я игнорирам и тя моментално се взема в  ръце и става най-изпълнителното дете.  Whistling примерно вчера не искаше сутринта да си обува гащите и почна да ми тича по голо дупе из стаите. обикновено тръгвам да ягоня и умолявам да се обуе, сега просто й казах, че така никак не е културно и й метнах гащите, ако иска - да се обува, и излязох от стаята, след 30 сек. доприпка с молба да й помогна да си ги обуе.

навън никога не съм я спирала да си тича, но винаги гледам да съм на безопасно разстояние от нея. дори и като бях бременна не спирах да подтичвам след нея. наистина е супер фитнес. сега се радвам, че се затопли и започват големите разходки и най-накрая се надявам да вляза във форма, че не мога да се трая  #Cussing out

детски - вече много рядко гледаме ТВ. дори и за случващото се в Япония разбрахме с известно закъснение. през деня въртим дискове. Пепеляшка я научих на изуст. Много харесва и дисковете от една поредица по Андерсен, сега въртим за Снежната кралица. Още с отварянето на очите и отива и си го намира и пуска диска, сама! Забелязвам, че вече са й интересни и игрални филмчета, много се радва на разни какички.

ох, отплеснах се, връщам се пак на къра. от вчера насам се занимавам с инвентаризация по кафенето, което въртим (или май то нас ни върти). голяма досада. ама много съм закъсняла със сроковете и снощи работих до 5. днес смятам най-късно в 2 да съм пред тв-то за една съерийка Мерилин за приспиване така че:


спокойна нощ!

# 204
  • Мнения: 297
кафенцеее
Закуска щото ни трябва да сме силни да тичаме след децата  Joy
За добро настроение
Успешен ден и многоооо целуФки!

# 205
  • Мнения: 8 952
Добро утро, мами!
Диди, Илка, благодаря за настроението!

По повод кривотията на ноемврийчетата - иска ми се да ви окуража. Това на теория е период, през който преминават в тази възраст според тази статия - http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=3508
На практика вече почти изгубих надежда, че ще отмине някога..... Симона така здраво ме " работи", че.... Направо вече не зная как да реагирам на истериите й. И аз се опитвам да обяснявам, но то реве толкова силно / все едно го коля/, че изобщо не чува какво се опитвам да кажа.  Sick Не помагат нито обяснения, нито молби, нито шамари...  Sick Докато не си изреве 10-минутния рев по часовник, не млъква. А така ме нервира, че чак се разтрепервам. В такива моменти ми идва да я тръшна в земята, честно ви казвам....  Embarassed Снощи да не ви разправям какъв панаир направи в един магазин за обувки. Като започна да дърпа от рафтовете всички обувки. Аз обяснявам, че продавачката ще ни се скара. Симона хич не й пука. Аз искам да й пробвам някакъв модел, тя се затръшка за обувка 35-ти номер.... И като отвори едно гърло..... Изнесохме се на бегом от магазина. Това за "добре дошла от работа, мамо".  #Cussing out Търпението ми относно този "крив" период напълно взе да се изчерпва....  Cry Както споделих по-горе, от няколко дни я плаша с един "лош човек" и има съвсем малък напредък. Малко разредихме кризите, не че изобщо ги няма. Но се надявам скоро да ги израстем. Че иначе ще ми идвате на гости в лудницата...  Crazy
А пък за каката да не ви разправям там какви тийнейджърски драми са. От година насама с нея сме в пълно неразбирателство. Тя предпочита да прекарва времето си в другата стая.  Sick Далеч от "досадните" си родители. Винаги е на абсолютно противоположното мнение.... И така.....

# 206
  • Варна
  • Мнения: 365
То е ясно, че са със собствено мнение и не могат да се дресират, далеч съм от тая мисъл, просто не ме чува като си науми нещо, ама да е жива и здрава, ще бъде с изразена индивидуалност явно  Laughing
Утро, може да се засечем в лудницата  hahaha
Между другото, за плашенето да се изкажа, лятото Габи беше още по дива и понякога прибягвахме до метода "Недей да ходиш там, Меца ще дойде", в крайни случаи, когато е избягала и я виждаме как търчи към улицата например. Обаче след известно време почна да се страхува от разни работи, не иска да остава сама в стаята си, от тъмното я е страх, вкопчва се в мен и казва, че я е страх от Меца...и сега тая дума вкъщи не се споменава, ходихме до зоопарка и обяснявахме че меца е зад решетки, не може да избяга, въобще  Crazy
Честно казано липсва ми меца понякога, като хукне към някоя потенциална опасност  Laughing

# 207
  • София
  • Мнения: 167
Добро утро,
Илка, изпуснала съм вечерната отмора, но ще се възползвам от сутрешната покана на Диди и за кафето и за закуската и за прекрасните слънчогледи  Hug

Еллеее, бройте ни за кръчмата, в зоото не отивам повече. Бяхме миналата година и докато излезем ми стана толкова гадно за всички животни там и за условията, в които живеят че не искам да стъпя повече.

Калина е на въпроса "защо", всичко започва със защо и  като я питаш нещо, отговаря и продължава със защото да се обеснява  Mr. Green

Сикрет, що не пробваш да я оставиш да се отдалечи. Калина прави подобен номер, тръгва нанякъде и се обръща от време на време да види дали я гледам. Оставям я да походи и после ставам и правим заедно едно кръгче и пак при децата.

# 208
  • Мнения: 49
Добро  утро!Диди,Илка,благодаря за приятното сутрешно зареждане(имам нужда) Simple Smile
Виждам ,че и вашите малчугани са със подобен проблем,знам че е нормално да тичат ида си играят неуморно,ама туй мойто и сън не го лови  newsm78Преди да я родя по време на бременноста ми ,се заричах,че няма да я разглезвам,че няма да я свиквам на ръце,няма да и давам залъгалка,нямада я свиквам да  спи нас ,ама всичко от изброеното се сулчи на ПуК на моите желания.Тя още от бебенце беше много ревливо и неспокойно бебе,ходехме дори и по лекари заради този неин плач,но нямаше причина просто си беше такава.Та върнах се толкова назад за да ви  поясня какво дете е тя ,затова признавам си малко съм я разглезила и да ви кажа чесно треперя над нея защото и доста съм си изпатила.А както всички знаем децата са наи добрите манипулатори  на света и много добре знаят как да се възползват от нас.Но съм решила да  пробвам една друга тактика  с много говорене и обясняване и изобщо да не и обръщам внимание когато се бунтува ,пък ще видим какво ще стане.
Пожелавам ви приятна разходка днес ,защото туко що гледах прогнозата и дават от утре да вали и зстудее така че възползвайте се ! family

# 209
  • Мнения: 8 952
Ходих до яслата, за да си запиша необходимите документи. То един милион бележки.  Shocked Rolling Eyes Уморявам се само като си чета списъка.... Добре, че отидох толкова рано - да има време до 11.04. лека полека да ги подготвя.... Приятна изненада за мен беше, че една от възпитателките, която беше на голямата ми дъщеря, все още е в яслата и ни записаха в нейната група.  Grinning Още повече, че и тя ни помни. Дори се сети за името на кака ни, без да съм казала, че се познаваме. Доста успокоително ми действа да знам, че имам познат човек. На всичкото отгоре и една друга мама, която познавам от престой в болницата, се оказа, че е лелка в нашата група. Така че си отдъхнах, че не я оставям на произвола...  Embarassed Само Симона да понесе добре тръгването на ясла.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт