За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 75 852
  • 740
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 107
Заповядайте в новата тема, да посрещнем  новата година тук  bouquet

ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА ТЕЗИ, КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА - част 106  Simple Smile

 "Не го пипай, това е за Нова година!" приключва на 31.декември.
От 1 януари започва акцията "Яж, че ще се развали"
 Mr. Green

и старата тема, ако някой нещо е забравил там Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 709
Благодаря за новата тема!  bouquet
Моля, предложете идеи за салати за НГ. Благодаря!  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 11 701
Благодаря!  bouquet
И аз тук.  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 904
пеп-4о, благодарности за новата тема. Ще ви следя предновогодишно. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 15 021
Благодаря за темата! Аз още не съм измислила менюто за Нова година и нямам нищо, което да пазя Simple Smile От коледните сладки почти нищо не остана, ще правя още рохлички, че много се харчат.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
Благодаря за темата  bouquet

Благодаря за новата тема!  bouquet
Моля, предложете идеи за салати за НГ. Благодаря!  bouquet

Вкъщи задължително ще има снежанка. Много я харесваме всички. Останалите не съм ги избистрила още

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 40 746
 bouquet

Аз реших утре или довечера ще правя торта с целувки...направила съм цяла камара Laughing Сега ще пробвам,та ако стане ще правя и за рождения ми ден Wink

# 7
  • Мнения: 3 937
Здравейте,
Освен салата Снежанка,  каква друга бих могла да направя за Нова година.
Картофена не щем, табуле също, шопска пак, зелева- не, есенна с цвекло също не. smile3506

# 8
  • Мнения: 15 021
Аз обичам катък с печени чушки, а напоследък харесвам една - нарязани домати, печена чушка, настърган морков и отгоре - запечено в тигана сирене. Става интересна и вкусна.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Здравейте,
Освен салата Снежанка,  каква друга бих могла да направя за Нова година.
Картофена не щем, табуле също, шопска пак, зелева- не, есенна с цвекло също не. smile3506
Винегрет? Айсберг със спанак, круши, козе сирене и мед?  Heart Eyes

# 10
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Здравейте,
Освен салата Снежанка,  каква друга бих могла да направя за Нова година.
Картофена не щем, табуле също, шопска пак, зелева- не, есенна с цвекло също не. smile3506


http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/11/blog-post_6.html


http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/03/blog-post_12.html

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/02/blog-post_5401.html

# 11
  • София
  • Мнения: 11 116
Много ли е връткаво правенето на домашна руска салата ? И някаква сполучлива рецепта ще ми трябва.
Не съм хапвала от години, че постоянно съм на диета, но сега са празници и мисля да си позволя.  Wink

# 12
  • Мнения: 444


lady_gothic,marchеva14-Благодаря Ви момичета.Но непременно ще пробвам и вашите скоро. Wink
Снощи я наредих  и изпекох избрах си тази рецепта :http://www.mycookingbookblog.com/baklava-s-orexi-i-maslo/
Само че маслото което купих не ми хареса като го разтопих на миризма и го хвърлих сложих вместо него олио,дано да се получи.Тази вечер ще правя сиропа.Дали ако днес купя немско хубаво масло и разтопя част от него и полея сухата баклава ще е добре.???


# 13
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Много ли е връткаво правенето на домашна руска салата ? И някаква сполучлива рецепта ще ми трябва.
Не съм хапвала от години, че постоянно съм на диета, но сега са празници и мисля да си позволя.  Wink


Най-пипкавото е рязането на зеленчуците в тая салата.  Аз обикновено използвам картофи,  моркови,  грах,  царевица,  някакъв колбас по избор,  сварени яйца,  понякога дори кисели краставички. Картофите и морковите варя и режа на ситно,  добавям наситнени яйца и кисели краставички,  после граха и царевицата. Разбърквам хубаво и слагам майонеза (домашна) и обърквам всичко. После пробвам на вкус как е и подправям със сол и малко лимонов сок. Оставям да се охлади в хладилника. Майонезата добавям пак на вкус,  ние обичаме да ни е по-мазна и сшагам повече.

This season аз от няколко години правя "Сельодка под шуба". Тя е като торта с червено цвекло,  риба сельодка,  сметана,  лук,  картофи,  моркови,  варени яйца. Ако искаш ще ти напиша моята рецепта Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 11 116
Много ли е връткаво правенето на домашна руска салата ? И някаква сполучлива рецепта ще ми трябва.
Не съм хапвала от години, че постоянно съм на диета, но сега са празници и мисля да си позволя.  Wink


Най-пипкавото е рязането на зеленчуците в тая салата.  Аз обикновено използвам картофи,  моркови,  грах,  царевица,  някакъв колбас по избор,  сварени яйца,  понякога дори кисели краставички. Картофите и морковите варя и режа на ситно,  добавям наситнени яйца и кисели краставички,  после граха и царевицата. Разбърквам хубаво и слагам майонеза (домашна) и обърквам всичко. После пробвам на вкус как е и подправям със сол и малко лимонов сок. Оставям да се охлади в хладилника. Майонезата добавям пак на вкус,  ние обичаме да ни е по-мазна и сшагам повече.

This season аз от няколко години правя "Сельодка под шуба". Тя е като торта с червено цвекло,  риба сельодка,  сметана,  лук,  картофи,  моркови,  варени яйца. Ако искаш ще ти напиша моята рецепта Simple Smile

Може ли рецепта за майонезата ?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт