За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 75 862
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 444
Група помагайте,дадоха ми домашна сланина как се приготвя за консумация досега никога не съм правила.

# 16
  • София
  • Мнения: 11 719
Много ли е връткаво правенето на домашна руска салата ? И някаква сполучлива рецепта ще ми трябва.
Не съм хапвала от години, че постоянно съм на диета, но сега са празници и мисля да си позволя.  Wink
Ами много е връткаво. Затова не я нарязвам на малки парченца, а на големи/средни парчета картофите, другото си е дребно. Шунка не слагам - не обичам. Заливам с хубава лека майонеза  и това е.

# 17
  • Мнения: 904
Руската я харесвам на малки кубчета всички продукти, които се режат и за това възлагам рязането на мъжа ми ,той е по-добре с нервите  Grinning. Иначе относно състава има вариации, аз я правя с картофи, моркови / кисели от туршия/, грах, шпек салам,кисели краставички и царевица, варени яйца не слагам идват ми в повече заедно с майонезата.

# 18
  • Русе
  • Мнения: 5 351
Здравейте!
Аз също планирах Руска салата за празниците, така си остана, че пак много храна се събра.
Рецептата: варен картоф, варен морков, грах от консерва (метална, готов за консумация), кисели краставички (умерено количество), кренвирши (купувам само на Житница), майонеза. Режа всичко и разбърквам с майонезата, количествата са на око. Хубаво е да престои няколко часа преди консумация в хладилника, за да се смесят вкусовете.
Зеленцуците в хартия за печене станаха супер: полях ги с малко соев сос, зехтин и мед, черен пипер преди да пека.

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 289
Моята руска салата е с варени картофи,грах,моркови бейби,млечна царевица,кисели краставички и шунка и домашно приготвена майонеза.И аз не слагам варени яйца.Украсявам с маслини.
Моя приятелка рускиня добавя зелена ябълка.

# 20
  • Мнения: 1 476
SilverDream, благодаря за отговора. Ще пробвам с кондензирано мляко следващия път. Весело посрещане на новата година! bouquet

# 21
  • Мнения: 9 111
Група помагайте,дадоха ми домашна сланина как се приготвя за консумация досега никога не съм правила.

ето сланина https://pep-4o.blogspot.bg/2011/12/blog-post_20.html

Руската салата не е толкова връткава, вярно, че много е рязането, но ако правиш 2-3 кила салата Simple Smile иначе за 500 г салата трябват 2 сварени картофи, 2-3 краставички, 1 сварен/маринован морков, колбас и майонезата. Аз слагам и варени яйца и задължително кисела ябълка.

# 22
  • Мнения: 475
Такаааа, без да се хилите, моля  Grinning Как да разбера дали шкембето, което преди малко взехме от Лидъл, е варено и съответно колко да го варя? Ама в какво приключение се вкарах...  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 313
Много ли е връткаво правенето на домашна руска салата ? И някаква сполучлива рецепта ще ми трябва.
Не съм хапвала от години, че постоянно съм на диета, но сега са празници и мисля да си позволя.  Wink

Жгмъц излових те! Кой планува да наруши диетата, а?  Grinning Mr. Green hahaha
Давам ти количества като за у нас, а ти си намалявай. Simple Smile
1 кг. сварени картофи
5-6 моркови от туршия или сварени
1 буркан кисели краставички
1 буркан грах
0,800 - 1 кг. пушено свинско или пражка шунка
6 варени яйца
2 дози майонеза
сол на вкус
Нарязва се на ситно, бъркаш и готово.  Grinning

майонезата:
400 мл. олио
2 големи яйца
1 с.л. лимонов сок
сол на вкус
и като не е за руска салата става супер и с 1 с.л. горчица
Слагаш всичко в купата на пасатора и действаш.  Grinning

# 24
  • Мнения: 2 278
За руската салата има само една тайна - всичко трябва да е нарязано на много дребно.
Аз картофи от години не слагам, защото не се гони обем... Laughing
Ако е за студентски купон и е нужно количество - тогава може и картофи и кренвирши и повечко туршия да се нареже.
За естети - шунка, филе, дори и луканка съм слагала.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 117
Много благодаря на всички!  Hug
Вики_кати, аз съм я подкарала през просто и чак след НГ пак ще диетувам. Wink

# 26
  • Мнения: 9 111
Такаааа, без да се хилите, моля  Grinning Как да разбера дали шкембето, което преди малко взехме от Лидъл, е варено и съответно колко да го варя? Ама в какво приключение се вкарах...  bouquet

сурово е  Peace Слагай да го вариш и се вари, докато - като боднеш с вилицата тя влиза леко, без съпротивление, къса се.

# 27
  • Мнения: 475
От това се опасявах  Sick Пеп-4о, благодаря  wavey

# 28
  • Мнения: 9 111
Моля Simple Smile Свари го днес, охлади и прибери в хладилник. След 2 дни сготви, няма да мирише толкова  Wink

# 29
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Много ли е връткаво правенето на домашна руска салата ? И някаква сполучлива рецепта ще ми трябва.
Не съм хапвала от години, че постоянно съм на диета, но сега са празници и мисля да си позволя.  Wink


Най-пипкавото е рязането на зеленчуците в тая салата.  Аз обикновено използвам картофи,  моркови,  грах,  царевица,  някакъв колбас по избор,  сварени яйца,  понякога дори кисели краставички. Картофите и морковите варя и режа на ситно,  добавям наситнени яйца и кисели краставички,  после граха и царевицата. Разбърквам хубаво и слагам майонеза (домашна) и обърквам всичко. После пробвам на вкус как е и подправям със сол и малко лимонов сок. Оставям да се охлади в хладилника. Майонезата добавям пак на вкус,  ние обичаме да ни е по-мазна и сшагам повече.

This season аз от няколко години правя "Сельодка под шуба". Тя е като торта с червено цвекло,  риба сельодка,  сметана,  лук,  картофи,  моркови,  варени яйца. Ако искаш ще ти напиша моята рецепта Simple Smile

Може ли рецепта за майонезата ?  Hug


Разбира се,  моята пропорция е следната: в дълбок буркан слагам едно яйце, около 170мл олио ± 20-30 ml в зависимост от размера на яйцето,  ако е голямо повече олио,  ако е малко - по-малко. След това добавям сол на вкус и лимонтозу ¼ чаена лъжичка. Слагам пасатора на дъното на буркана и пускам на най-силната степен.  Държа така няколко секунди и леко изтеглям нагоре. Ако е много рядко добавям още малко олио и повтарям процедурата с пасатора. Може и с миксер,  но се изисква търпение. Ако я правиш с миксер се приготви за 15  мин разбиване. Пропорцията е същата. Слагаш в купата яйцето и подправките и разбиваш за минутка,  после на тъъъъъънка струйка започваш добавянето на олиото. Правила съм и със зехтин,  но не се хареса у нас. Много силен вкус има. Мисля да пробвам и с шарлан да направя тая година,  струва ми се интересно ще стане. После към готовата майонеза може и други подправки да се добавят разбира се. Сано да отбележа,  че сгъстяването се постига с много олио,  а не с повече разбиване. И не забравяй,  че съда трябва да е чист и сух.

Black Scorpio балогадя  Hug весело посрещане!

Общи условия

Активация на акаунт