Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 111

  • 98 209
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 676
Момичета, страшно сте продуктивни и по-късно ще се върна да прочета всичко.
Искам само да изразя съчувствието си към Стефина (едва днес прочетох през какъв ужас е минало детенцето й и цялото семейство).  Hug Дано всичко скоро бъде само един лош спомен, надявам се да се възстанови напълно пръстчето. Истински кошмар е преживяното. Колкото до тортата и лекарите - тортата е чудесна и идейна, но според мен просто не е трябвало да влагаш толкова старание за хора, които не биха го оценили. Sad Явно друго им се е искало да занесеш...

Тъй като моята дъщеря е недоносена и прекара три месеца в неонатологията, много се бориха за да я спасят, аз съм намислила за рождения й ден да приготвя торта за цялото отделение и кексчета. Още мисля с каква бебешка тематика да ги украся, но до тогва трябва да задобрея естествено Simple Smile

Момичета, всички неща, които показвате на мен ми взимат ума, толкова са красиви и изпипани, просто не разбирам като прочета "Това е една проста торта" или "Има много кусури" Simple Smile Вие сигурно си ги знаете и за вас е проста торта, но за повечето хора, които не виждат всеки ден такива красоти, хич няма да е проста. Поне аз прости торти в последните страници не видях.

На мен днес ще ми пристигнат още 4 цвята прахови боички от Змееборец и за мини рождения ден на дъщеря ми съм замислила да направя торта и мъфини с макове. Това е защото свекърва ми има един чудесен сервиз за кафе с макове и същата покривка, мисля че една тортичка ще им стои чудесно, пък и ще се събираме в тях. За упражнение идеално Simple Smile

Бях намислила да правя марципан Варна, но като прочетох някои от последните коментари се отказах. За сега ще си правя маковете пак със несъхнещия фондан, а може би тия дни ще си поръчам съхнещ.

# 16
  • Мнения: 1 271
Ааааа, добър ден!
Стефинче,  Hug  Hug  Hug Целувки и за теб и за детенце!М.....та им на докторите....
Валерия, ти си луда, подписвам се под това-15 000.....ти не си наред  #Crazy Я сподели повече за тази поръчка, стана ми интересно  Joy Обаче искам да ги видя, чу ли, може и малка част от тях, не държа да видя камарите сладки  Peace Успех, стискам палци, ти можеш  Hug
Мариетка, правилно, не може толкова труд и нерви и да минат тънко.....боже, божеееееее народа си мисли, че става всичко за жълти стотинки....
Свещичка, страхотен подарък!!! Да си жива и здрава  ида си го ползваш все по често   bouquet
Мина   bouquet  Hug Пак ме впечатли, нищо, че вече съм я видяла, за удовлетворението права си, трябва винаги да има нещо различно, нещо да те предизвика, иначе влизаш в коловоза.....
Татяна, ти пък к`во се тюхкаш....Продължавай да моделираш!Справяш се много добре!За измазването само да ти кажа-като избиваш маслото с пудрата бии повече време така се увеличава обема на крема и ще ти стигне, а ти слагаш и шоколад, така, че мажи смело, но винаги съчетавай вкуса на крема за измацване с този вътре в тортата, че става една......после....
Аз имам да показвам тортата от Рд на голямата, ама още не се спогаждам със сайта, та сега като кача ще пусна само снимката....  ooooh!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 113
Пепи, ти не само че мислиш за нас Hug, ами е след зората сме ти първата мисъл Grinning

Рая, много красива вариация на темата. Чудя се, ако долния борд от кръгли орнаменти липсваше, дали приливът към пеперудите нямаше да е по-естествен? Чудя се, не съм сигурна.

Мариета, Вал - вие явно сте сериозни, което прави ситуацията комична всъщност!?!? Добре де, Вал, то аз в сладкарски цех да отида да питам за оферта за 15 000 курабийки, ей такива - чисти, сама няма да си вярвам да чуя "ок", камоли едно лице, при това - крехко. Бизнес културата в обществото ни трябва да се повиши, спешно! /Подобно на гражданската ни!/

tatyana_77, много хубави цветове и цветята са станали добре. Като гледам, захарната маса те слуша, поне за цветята, а за замазването, винаги е по-добре да е повече, но и при сглабянето на тортата трябва повече старание, за да не се налага на замазката да поправя големи дефекти. Иначе, ако си понатиснала тук-там повече, можело е да се получи ефектен релеф и тортата щеше да спечели от това. Не се шегувам, хрумна ми, още преди да съм прочела въпроса ти. Петлето е много сладко, на мен ми харесва с такова тяло, при тази дълга шия. Трябва да засъхне, забучено на шиша, обърнато обратно в някоя ваза, например, иначе, от тежестта ще се сплеска, или да използваш пълнеж от оризон+ММ и да го облечеш.
Шахматната торта е чудесна, връзва се с картината зад нея. Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 618
Привет момичета,аз пиша рядко, но ви чета редовно. Правя по една торта в месеца и това е. Искрено се възхищавам на маратонците Laughing тук.
Мина, честно казано предишните две торти с лалета много по добре станаха, но така е като нямаш стимула за нещо ново и когато си ограничен от клиента. И аз се нареждам с питане къде и в какво съхнат лалетата. А цветовете са страхотни.

Сега да кажа, че лично аз имам нужда от градивна критика.Нека казваме и това което не ни харесва, нали затова е темата да се учим Wink Това е и една от причините да не пиша много. Защото са само хвалби, които се повтарят от всички ни.
Либи, не е нужно да даваш пари и за съхнеща маса. Просто си направи шоколадово тесто или РМ2 и го смеси с несъхнещата маса, идеално е за фигурки. Съхнат около ден Peace
И да си покажа и аз последното торте.Изискването беше да е покрита с кафяво и да има жълти и бели цветя, аз обаче помолих да добавя и оранжеви.



Имаме и телевизионна звезда вече,това си е за гордост Hug

# 19
  • Мнения: 1 541
newsm18 Това е за да даде сили на изпълнителките на промишлени поръчки. Аз съм възхитена и искам да ви поръчам и аз 1056474409857000 мини къпкейкове с украса за петък. И не ми повтаряйте елементи, моля- такива и в сладкарницата мога да си взема  Crossing Arms А за цената- вие си знаете- тънкана, щото ако исках скъпо, пак в сладкарницата щях да ходя!
Простете, не мога да спра да се увеселявам от бай ганьовщината в тази сфера. Както много други неща, които сме разбрали, ама на опаки, така и ръчния труд в страната ни все още, за жалост, се счита за по- евтин от промишления. А ако този ръчен труд е тип надомна работа, да го наречем, тогава нещата стават направо жалки. Ще си спра размислите до тук...

Либи, ще чакаме твоите произведения за малката буболечка. Сигурна съм, че ще са много сполучливи щом ще е вложена толкова любов и грижа в тях.
tatyana_77, различен размер топчета има в Джъмбо в малки пакетчета. Тортата ти, като се изключи целулита, е много свежа.
Мина, предполагам, че не е била особено удоволствие, но пък е радост за окото отново.  Peace
sVeshti4ka, уникална торта, в уникална поставка!!!  Heart Eyes Дали може една добра душа да сподели от къде е тази красота?
краси.мира, много верни неща си казала по отношение на неприятната ситуация на Стефина.
Стефина, много ми е мъчно за преживяното от всички вас. За тортата и полученото отношение......Няма какво повече да кажа. Хвърли го зад гърба си и си гледай детето.  Hug

Пропускам купища творения и толкова много хора, които исках да отбележа, простете ми, болна съм и ми е крив света, а мозъка ми е по- малък от всякога.... Embarassed

# 20
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ама вие да не би да помислихте, че съм приела Crossing Arms...та това са точно 42 кг. ММ. Трябва да имам сладкарски цех с 10 работници, за да успея...

# 21
  • Мнения: 0
Да се запиша в новата тема с още една от готовите торти  Mr. Green

# 22
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Пепи  Hug  bouquet Hug

Ог, ами направо не знам как да ти кажа колко мило ми стана  Hug Hug Hug Безкрайно благодаря!

newsm18 Това е за да даде сили на изпълнителките на промишлени поръчки. Аз съм възхитена и искам да ви поръчам и аз 1056474409857000 мини къпкейкове с украса за петък. И не ми повтаряйте елементи, моля
Crossing Arms Само толкова?! Я ги понапъни малко!
И аз все се чудя........ Според мен торта, която се измисля специално, единична е, правена ръчно и пипната и направо ще литне, просто няма цена. Дори не знам как успявате да ги продадете тези торти...... А на всичкото отгоре и някакви клиенти  ooooh!..... айде да не обиждам. За мен това трябва да са торти, които струват УЖАСНО МНОГО пари........  Naughty

И още една молба - аз съм много новичка и много начинаеща. И имам огромна нужда от коментари. Съдете ме, правете ми забележки...... Изобщо не бих се обидила...... Ако имате време и ви се занимава, защото все пак никой не ми е длъжен.  NaughtyИмам нужда от коментарите ви.  Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 115
И аз вися редовно горе на "терасата" и използвам новата тема, за да се включа най-после.

Редовно с мъжа ми ахкаме по вашите произведения на изкуството. Иска ми се поименно да ви изразя личното си възхищение, но ще ми е невъзможно, честно. Абе просто - извънземни сте Grinning

Имам в тортената си автобиография точно една торта с фондан, който бърках по рецептата на Димитрана. Ама си падам малко палачор и в общи линии с оскъдните материали, които намерих в бедните варненски магазини, се получи едно НИЩО. Когато мъжа ми обели фондана с думите "Т'ва няма да го ям" сякаш ми се изпари ентусиазма.

Но сега съм решила за рожденния ден на детето пак да се пробвам, пък и като ви гледам творбите, ме сърбят ръцете.

Та ще правя торта с патки  Crazy Малкия само гумените патенца признава.
И в тази връзка имам следния въпрос:

Нямам знанията и уменията да моделирам толкова добре, че да си личи какво съм искала да направя, затова си купих формичка за лед (патета, разбира се) и ще я напълня с моделираща маса. Обаче се замислих как ще ги изкарам оттам след като се втвърдят? Дали трябва да намажа формата с нещо?
  bouquet
Спорен ден!

# 24
  • София
  • Мнения: 618
кака Лара, не се отказвай. Относно формите за лед ги напудри с нишесте, напълни с нужното количество фондан и ги извади от формата и така да съхнат.Остатъка от нишестето го почистваш със суха четка Peace

# 25
  • Мнения: 1 491
Бях решила чисто гол запис да направя, но просто не ме сдържа сърцето ...


newsm18 Това е за да даде сили на изпълнителките на промишлени поръчки. Аз съм възхитена и искам да ви поръчам и аз 1056474409857000 мини къпкейкове с украса за петък. И не ми повтаряйте елементи, моля- такива и в сладкарницата мога да си взема  Crossing Arms А за цената- вие си знаете- тънкана, щото ако исках скъпо, пак в сладкарницата щях да ходя!


 newsm20 Ако оставим шегата на страна (щото бая се посмях), думите които си написала се изричат от хора с изключително сериозен тон, а в някои случаи дори започва да се чувства човек, че все едно му се карат и го обвиняват защо оценява трудът си така ....

# 26
  • Мнения: 1 173
кака Лара, не се отказвай. Относно формите за лед ги напудри с нишесте, напълни с нужното количество фондан и ги извади от формата и така да съхнат.Остатъка от нишестето го почистваш със суха четка Peace
Или ако и така залепват ги слагаш за малко в камерата ( 5мин да речем ) после лесно ще се извадят  Grinning

Дими тортата е без повод , или имаше но отпадна затова реших да си поиграя . Имах си готово разточено черно на подложките на КриКът и реших да пробвам кое , как реже . Права си за борда , не му е там мястото , но беше изрязан вече .
 вал това е ММФ + Ултънски фондан с малко Тайлоза ( малко ...на парче колкото юмрук  , може би около 1/4 ч.л. ) Аз ти споменах на Скайп че тестото беше много меко понеже черното го оцветявах с боя за еърбъш .Разточих го и го оставих около 20мин. после се режеше безпроблемно и то с моя КриКът за хартия - 1 за скорост , 3 на натиск . На места тестото беше останало по-дебело , но го изряза .
 Не съм купувала нови дискети , аз още в началото си взех 4 , софтуера ще го купя  Grinning
Мина стига дразни с тези лалета , и без друго ми е влязла муха в главата за лалета и нарциси  Mr. Green
Шемет къде мога да видя снимките на Алън Дън за рошавото лале ...помня че го беше снимала . От 2 дни си търся нещо за лалета и нарциси , толкова книги прегледах , но нищо не ми хареса . ( а снимките не ги намерих в сайта ти  Rolling Eyes )
татяна-77 целулит може да се получи и от прекалено много масло . Маслото се топи при ниска температура ( около 20 С) , така че ако заглаждаш с ръце , а не със смутър , може да се разтопи от топлината на ръцете ти + ако и у вас Т е висока . Тортата също трябва да е отлежала ( винаги я оставям една вечер) - мека не поела крема си торта също е предпоставка за целулит .
Нелка и при нас цените за доставка са ... ooooh!
Вал сладките не бяха ли заръчани от сестра ти ...или нейните бяха по-малко количество  Laughing
 
Шемет беше пуснала едно клипче на БФ точно на тази тема , за английско разбиращите - гледайте го , голям смях  Laughing . Но клиенти всякакви , поръчки също  Mr. Green

Силве освен да си мелила кристална за пудра  Laughing . В нас без пудра захар не се остава ...винаги има поне 5 кг  Laughing. Тортата е много хубава комбинация на цветове  "гърли стайл" ,но  3тия етаж идва малко голям  Wink - какви са размерите ?

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 15:44 от raya_рая

# 27
  • Мнения: 1 271
 Хахаха,
Фиолетке, много точно и правилно си го изказала  Joy
Милейди, гавриш се нещо  hahaha Ама ти трябват за утре според мен, не за петък бе, я се сети  Mr. Green Пък ако може и за вчера още по добре  Joy
Абе вие двечките нещо на майтап го ударихте, разсмяхте ме искренно  Laughing
Пепче, благодаряско и за за темичката   bouquet  Hug Нали се пазиш  Peace
Айде сега да видим кви ги свърших и дали изобщо ще изкочи снимка, ако някой си познае елементи-копирани, крадени и т.н......аз вече казах, че специално за тук ще крада на воля, така, че си гледайте работата  Heart Eyes
Давам подарък дъвка, ама от ягодка, ако някой познае с каква захар е правен фондана за тази торта, направо ще паднете като ви кажа, ама ми е за урок, друг път да си гледам покупките....



# 28
  • Мнения: 335
дразня се на тъпият фейсбоок и на форума, за6то тне направят някакси по лесно да се показват снимките, от както има фаса, всичко ми е вътре, не ми се ка4ват на 100 места, няма изли6но време
ами няма да ка4а снимкии , сори, имах желание но не и нерви

# 29
  • София
  • Мнения: 2 658
Мина, много хубави лалета. Аз затова не отстъпвам и еднакви торти не правя. Все пак това ми е хоби, не ми е работата, с която си изкарвам хляба, за да угаждам на всички.
tatyana, много готино пиле! Относно кремът, ако ти е бил айчен, сигурно си го преварила и се е втечнил така.
destini, много ми допада тортата!
silrai, аз за дъвка няма да се боря  Mr. Green, но тортата е много готина!

Аз пускам една бърза тортичка по случай раждането на детенце на наши близки. Тортата е от днес за утре и е скромна. Аз понеже съм и кривчо, та съм налепила лентите малко накриво, но се надявам много да не се забелязва.

Общи условия

Активация на акаунт