Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 111

  • 98 219
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Момичета пак пускам семинарната темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=560998.285

# 31
  • Мнения: 1 243
Кога пуснахте нова тема, когя офейкахте на 3-та страница  ooooh! Нямате догонване, нито с торти, нито с качество, нито с постове  Laughing
Мина-страхотна торта с лалета 2-ри брой Peace Очаквах я, знаех за нежеланието ти я да правиш, но тази е по-хуваба дори и от първата HugСтрахотна е!
Леля Ог, нали знаеш, че сими тръпка  Winkот самото начало Hug Много благодаря и аз за нарцисите, мисля за Цветница за имения си ден да се възползвам ако позволиш.

Аз днес 5 часа се мъдрих с 4 колички за тортата на дребния за неделя. Все още обаче съм в чуденка за самата торта  newsm78 Ако я направя правоъгълна, ще лепна едно шосе отгоре с формата на цифра 5 и върху нея количките. Мисля по страните на тортата да залепя плоски фигурки пак на колички от филмчето :"Колите:". Тях мисля да правя утре, но до неделя ще са много изсъхнали. Дали ще залепнат после? И ако ги направя от несъхнеща ММ вместо от съхнеща няма ли да  е по-лесно поставянето им, да не се разлигавят пък  newsm78 Притеснявам се, че ще са на кокалче до неделя сутрин, когато ще украсявам тортата и няма да мога да ги залепя.
И още нещо-обещах на срещата с варненските тортоправачки Laughing да купя ММ-несъхнеща на Пико но няма да успея- точно сега ми идва скъпичка. Някой иска ли да раздели с мен на Ирида-несъхнеща, че цялата ще ми е много? Моля да ми пише на лични.

# 32
  • Мнения: 1 271
Хахахах, Рая, не съм мляла, но бях близо до идеята  Joy
Идиотите от склада ми дали такава за поръсване на сладкиши, тя не се топи, не става за измесване, обаче аз нали съм си упорито парче, та си викам, абе няма време сега да диря друга пудра, нов чувал отварям, последният и кво да видя, лелеййййй, ми то за поръсване, не става и не става, и нали съм си патка заспала, не една доза ми две замесих, да видя що първата доза ми стана някаква такава тричава(майка ми даже много се смя на това определение за тричавото тесто.....) и като отчетох всички фактори, излезе, че пудрата не струва, качих се аз да видя чувала и като прочетох  Sick Лошо ми стана....ама как да е, торта трябваше да правя, та криво ляво се справих  Mr. Green Наживо не личеше толкова много дефекти като на снимките  Mr. Green
Горният етаж дойде голям, да, защото ми се счупи малката форма, която съответства на долния размер и стана тя каквато стана....ама найсе, дечко си  я хареса.Сега съм в издирване на мини ринг със свалящо се дъно!Размерите ще ти ги кажа-20-17-15.За цветовете -хахахаха, готини и на мен много ми харесаха, но беше отврат с този фондан да ги придобия, на места станаха на точки от тия ситните....Абе голям карък тортата, ама ще има поправителен  Peace
Петя,   bouquet  имаме същото кученце, на играчка де, малката не се разделя с него, ще и покажа тортата ти и после ще пиша отзиви  Heart Eyes Много е готина, ще се изкефят невероятно много на тортичката!   bouquet

# 33
  • Мнения: 676
destini, благодаря ти за съвета. Прочетох за шоколадовото тесто и дори ми изглежда много вкусна идея, но тук в Сливен все още не успявам да си намеря глюкоза  newsm78
Простете невежеството ми, но не успях да намеря какво означава РМ2 newsm78 Blush
Има ли някаква съставка, която може да се добави в несъхнещата маса, за да стане съхнеща или съм прекалено голям оптимист?  Joy
*MILADY*, благодаря ти за куража. Чак произведения да се нарекат, още мнооооого хляб има да изям, но пък всяка следваща красота пусната тук ме вдъхновява и аз да опитам.

И сега да ви питам как се постига тази визия почти като сатен на фондана? Имам предвид да изглежда например като на тази невероятна торта: (простете, тук попаднах на този албум, но не знам точно на кого е)
http://farm6.static.flickr.com/5255/5506437936_9ef049ee3d.jpg

Моят предполагам заради това, че за да не залепва ползвам доста пудра захар и става един такъв супер матов и на малки дупчици. Видях, че някои от вас ползват нишесте - това по-добрия вариант ли е?

И последен въпрос, че май станаха много (ако все пак някой има нерви да ми отговори, защото предполагам, че сте го правили по сто пъти с всеки нов начинаещ, но се старая да питам за нещата, които не съм открила като информация) - кое е най-вкусното покритие и как се избягва прекалено фондановия вкус? Този фондан, който си купих е вкусен, но е все пак ако може по-малко да се усеща в тортата е по-добре. Може би е важна и самата височина на тортата, че моята беше доста нисичка и за това се усещаше май повече фондана.

# 34
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
здравейте
Петя-тортичката е супер сладкааа   bouquet
Силве-изобщо не си личи че си имала проблем с пудрата -китарките с клечки ли си ги задържала
ето и моята торта за днес

# 35
  • Мнения: 1 271
Силве-изобщо не си личи че си имала проблем с пудрата -китарките с клечки ли си ги задържала

Естествено, с по една за всяка  Mr. Green
Току що видях шампионската торта в Бука  Crazy Много готина идея, страхотна е!Надявам се да имам повод да реализирам част от твоя замисъл, много ми хареса   bouquet

# 36
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Едно записче от мен, да не спирам да си плакна окото с красотите ви. Heart Eyes

# 37
  • Мнения: 3 379
Mishoka, благодаря ти за отговора, ще опитам така другия път.

Стефина, преживяването ти е ужасно, надявам се всичко да остане бързо зад гърба випи детенце да е здраво, другото се преживява.

Свещичка, тортата за Отчаяни съпруги е направопневероятно, страшно ми хареса.

Петя_таг, твоята торта също много ми допада с тези ленти - ще взаимствам идеята ако нямаш нищо против в предстоящата ми торта Simple Smile

Леля Ог, аз неканено благодаря за снимките на нарциса - аз съм съвсем начинаеща и се опитвам да работя с подръчни материали докато придобия малко опит, защото инвестицията в инструменти накуп и наведнъж не мога да си я позволя.

Тези поръчки от стотици и хиляди кексчета и бисквитки с украса  Shocked - шегувате се, нали? Аз като знам колко врмеме ми отнема да украся 30-40 курабийки... newsm78 Не съм професионалист, но трудът е много.

За коментарите - аз съм съвсем нова в тази тема и дори нямам възможност да изчитам всичко. Понякога искам да напиша нещо, но се чувствам некомфортно да коментирам толкова професионални изпълнения с моя скромен опит. А и темата върви бързо като цяло и наистина изисква време за качествен и непосредствен коментар.

# 38
  • Мнения: 85
Торта във формата на руската църква в Дубай:







# 39
  • Мнения: 85


И сега да ви питам как се постига тази визия почти като сатен на фондана? Имам предвид да изглежда например като на тази невероятна торта: (простете, тук попаднах на този албум, но не знам точно на кого е)
http://farm6.static.flickr.com/5255/5506437936_9ef049ee3d.jpg


Либи - С перлена боя се получава този ефект но незнам дали я има в БГ. Аз я поръчвам от САЩ.

# 40
  • Мнения: 85
А тази сватбена я правих с традиционен английски плодов кейк :

# 41
# 42
  • Мнения: 264
Ей не си поплювате аз още старата тема дочитам а вие тук три страници.
Бетина33 ти ме шашкаш с темповете с които работиш. Ще те сложа в класа на Пепи и Албенка ударнички. Много готина идея за тортата с колите.
petia_tag Много симпатична торта за бебето а кученцата на мен са ми слабост.
silrai По нищо не му личи на фондана че те е измъчил, това се казва професионализъм - оправила си работата независимо от проблема. Иначе тортата е много ефектна.
кака Лара В къщи никой не яде фондан той за нас е украса, а не храна и на мен колкото и да обичам да моделирам с него на вкус и на калории не ми харесва. За патетата ако формата е силиконова не ти трябва нищо да изолираш, тъпчеш, като изсъхне вадиш. Ако е пластмасова момичетата са те посъветвали. Но все пак защо не опиташ да направиш патета измоделирани, не са трудни, ако можеш да ги направиш от пластелин ще стане и с фондана. Ето ти стъпка по стъпка http://dimitranas.blogspot.com/2010/12/blog-post.html
Нелка Така ми е приятно да участваш, много добро настроение винаги има около теб винаги добри идеи и знаеш как да кажеш и проблемите без да обидиш, много ти се радвам.
Рая Нищо особенната ти торта много, много ми хареса. Прави все такива нищо и никакви неща така пипнати и ефектни.
sVeshti4kaМного готини и двете торти, не знам с първата каква ти е била идеята, нещо по-цъкнато иска сумати време, но пък така в черно и бяло е страшно ефектна.И страхотно изглежда в "новата придобивка" А другата е толкова мадамска и в много красиви цветове.
Стефина не преживявай мила, чудесно си се сетила да благодариш, а който не го е оценил майната му. Точно в Пирогов винаги са били професионалисти но и ужасни грубияни и лекари и сестри.
Вал разбирам те за това как тортите обсебват цялото ти време, но то си е краста и не вярвам да се откажеш, просто ще поразнообразиш.
Mинa Отново перфектна торта с цветя. Влюбена съм в твоите китки, както обожавам тези на Нелката и Рая. Има живот в тях и стоят отлично композиционнно в тортата. Много ми харесват и цветовете които слагаш, много нежни и пастелни.
tatyana_77 Много ми хареса кокошката ти. Продължавай с фигурите мисля, че има какво да покажеш.
princess_cake много весела Ледена епоха. От същия фондан ли моделираш и фигурките?
irenadubai чудесни торти.

И да не правя запис без нещо тортено ето едни стойки за великденски яйца, представям си ги върху козунак или панетонето което смятам да правя тази година плюс няколко фонданени яйчица на клечки забучени тук там.




# 43
  • Мнения: 1 243
betina33 страхотна торта Peace КАкво пише на "стълбичките" за награждаване. Десега се пулих, но освен буквата М нищо друго не рзчитам  newsm78 Зелената основа на подложката захарно тесто ли е или целувфан. Питам, тъй като от седмици се опитвам да постигна такова зелено, но нещо не ми се отдава.
petia_tag кученцето, от Мм ли е? как го направи така къдраво?
irenadubai възхитена съм от тортите и екипа ти! Професионализъм и невероятен стил личат от сладостите ти.
иглика333 овчичката е ужаснооо сладкааа Sunglasses, невероятна е!

# 44
  • Мнения: 115
Иглика, огромно благодаря за линка към творението на Димитрана. Изглежда лесно, ще пробвам и ще видя дали ще се справя Mr. Green
destiny, Рая,   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт