Любители на кучета-20

  • 66 213
  • 734
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 111
                              


                                  



                                              






                                                          





                                        

              


                          колаж 1                       колаж 2                             колаж 3                           колаж 4

                                            
                      




                                      




    

1. Моят живот трае от 10 до 15 години. Всяка раздяла с теб ми причинява голяма тъга. Помисли за това преди да ме вземеш.

2. Обичай ме такова,каквото съм, защото ти си ме избрал. Аз нямам възможност да избирам приятелите и господарите си.

3. Дай ми време да разбера какво искаш от мен, когато ме възпитаваш. Преди да ми се скараш, изпитай себе си - може би аз не разбирам какво искаш от мен.

4. Обичаш ли ме аз живея от твоята любов.

5.Недей да ми се сърдиш и наказваш.Ти работиш, имаш приятели и развлечения, а аз имам само теб.

6. Говори ми. Може би си мислиш, че не те разбирам, но аз зная какво мислиш и чувстваш.

7. Не зная какво е отмъщение, но знай,че не забравям как постъпват с мен.

8. Помисли преди да ме удариш, защото аз мога и да те ухапя. Въпреки че няма да го направя.

9. Не ме взимай като играчка, докато съм малко и сладко кутре, а като порастна да ме изхвърлиш, защото моята любов към теб не зависи от възрастта ми.

10. Грижи се за мен като остарея, остана без зъби, оглушея, ослепея. Ако много страдам-изпрати ме ТИ да си ида достойно от живота.

11. Не казвай: “Аз не мога да направя това”. С теб всичко ми е леко. Нека това бъде твоята отплата за моята вярност и нашата красива младост.

12. Когато вече ме няма, недей да тъгуваш, а си вземи друго куче и го обичай така, както си обичал мен.



ЗАВЕЩАНИЕ НА ЕДНО ДОСТОЙНО КУЧЕ


                                          




 
Тайната на хармоничното съжителство с домашни любимци се крие в способността ви да разпознавате сигналите, които самите те ви подават.
И да им се отплащате подобаващо за всичката обич, която изразяват без думи.


                                            Съжителство с домашни любимци



                      ПОЛЕЗНА ИНФОРМАЦИЯ ОТ  dog.bg
ХРАНЕНЕ     ХИГИЕННИ НАВИЦИ-ОБУЧЕНИЕ    КУЧЕТО САМО У ДОМА    
                                                                                          
                                          






                                              



http://www.youtube.com/watch?v=E9971MLEecg&feature=related

http://www.humanesociety.org/issues/puppy_mills/

КУЧЕ ОТ ЗООМАГАЗИН

ИСТОРИИ НА КУЧЕТА РОДЕНИ ВЪВ ФЕРМИ И ПРОДАДЕНИ ОТ ЗООМАГАЗИНИ

СЪВЕТИ ПРИ ИЗБОР НА ДОМАШЕН ЛЮБИМЕЦ

ПОКУПКА НА КУЧЕНЦЕ-БЪДЕТЕ НАЩРЕК!

                                
                                          





Кучето-какво не знаят хората за него,дори когато имат такова-темата на Китана

Еструс при кучето

Храни,вредни за кучето

Кастрация

Как се коригира с повод       Дълъг повод и награда

Кучето трябва да знае, че вие сте водачът на глутницата



http://www.pets359.com/
Хотели,в които допускат домашни любимци
На море с куче?

"Вземи приятел" - национална кампания в подкрепа на домашните любимци без дом

                                        
                                      


                                                    






тема 1 тема 2 тема 3 тема 4 тема 5 тема 6 тема 7 тема 8 тема 9 тема 10 тема 11 тема 12 тема 13 тема 14 тема 15 тема 16 тема 17 тема 18  тема 19

                                        
                                                        

Последна редакция: пн, 18 апр 2011, 18:11 от erota

# 1
# 2
  • Мнения: 1 983
И аз тук. Hug
Ерота, благодаря за темата.  bouquet
Сега изчезвам ,после ще пиша. Hug

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Eха, Ерота, пак си се постарала доста в оформлението,благодарности  bouquet
Нашата малка лисунка днес направи много голяма разходка и се запозна с много кучовци, като особено се сприятели с един ротвайлер и един питбул #Crazy Можете ли да повярвате,че куче с тегло 1кг. има афинитет към едрите породи и никакъв страх не изпитва Crazy

# 4
  • Мнения: 27 524
Ерота, благодаря за темата и за това, че си ни сложила в снимките Hug

Милинка, диването копае стените и вратите вътре в хола  Crazy саксиите и навън - не  Tired

# 5
  • Мнения: 117
Благодаря на Ерота за новата тема, както винаги перфектно оформена!   bouquet
Честит празник на всички цветя! Бъдете щастливи и здрави, а на кучовците - много весели разходки и вкусни лакомства!   bouquet
Моята Жужа също днес празнува заедно с мен (всъщност тя се казва Божура, ама на кратко й казваме Жужа).
Доста време не бях чела темата, днес наваксах и ще се върна на един въпрос от старата.
Като излезем на разходка с Жужа ме спират средно по 10 пъти да ме питат що за куче е това, каква е тази порода, защо няма козина, болно ли е нещо, как ще си намерим мъжкар....и още около 40 въпроса. Представяте ли си как изглежда такава разходка? Ама аз вече свикнах, ако съм в настроение - отговарям, ако не, просто дръпвам кучето, отговарям с две думи и отминавам. Някой път си правя майтап: Каква е тази порода? - Китайски вълкодав! Много популярно в Китай ловно куче, най-добрият ловец на вълци и лисици... Shocked Не посягайте, моля, много е злобно!  Shocked
 Laughing Laughing Laughing
Можете ли да повярвате,че куче с тегло 1кг. има афинитет към едрите породи и никакъв страх не изпитва Crazy
Жужа сега е разгонена и е дълбоко влюбена в един уличен красавец, тежащ около 30 кг. То са пози, скимтене, вчера докато садях цветята на балкона, го разпозна от другата страна на улицата и се опитваше да привлече вниманието му (на 6 етаж сме). Изпя му две любовни песни и ми беше сърдита, че не я заведох веднага при него. Embarassed

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
А, аз съм засрамена от себе си,че преди малко забравих да честитя на именниците  bouquet Heart Eyes
Мама Вили, Блонди, разсмяхте ме Laughing
Аз, пак да се оплача, наскоро приключихме с първото разгонване, обаче от няколко дни насам гърдичките на Лети са надути, това нормално ли е newsm78 Crazy

# 7
  • Мнения: 0
Записвам се в новата темичка   bouquet с една снимчица  Simple Smile

Честито на всички именници!  Simple Smile

ПП:Gugito и при мен е така,доктора ни каза,че трябвало следващия пък когато се разгони да я заплождаме,защото можела да направи фалшива бременност. newsm78 И аз не съм наясно,нова съм в гледането на куче .

# 8
  • Варна
  • Мнения: 141
Прекрасна тема. Честит празник на имениците - хора и кучовци!

Относно копаенете на стени - отдели мястото с някаква преграда.Ние имаме лабрадор и при тях преградите се уважават. Веднъж в банята беше паднала стирката напречно на вратата и миличкият Арчи не посмя да излезе от банята близо час, защото си мислеше че му е забранено.

# 9
  • Мнения: 2 603
Ерота, благодаря и аз за новата тема и за това, че си вклюила снимка на Нереа в колажа.   bouquet

Честито на всички именници!

Днес имахме доста приятен ден, разходка плюс тичане на чиста полянка. После ресторант в който ни пуснаха с куч, подариха ѝ даже половин бучка сирене, която не ѝ дадох цялата естествено, но беше много мило от тяхна страна.

Вече почти я научихме да се качва и слиза сама в колата, още има проблеми при излизането от къщи. Много е странно, защото навън си е съвсем нормално куче, но като види че излизаме бяга навътре. Трябва утре да се заема с това, че днес се пребих по стълбите докато я носех, за щастие на нея ѝ няма нищо, но моя крак го отнесе, та сега съм с болежки. Дайде ми някакъв съвет как да я науча, че излизането е нещо много приятно. Аз мисля да почна с излизането от вратата, при всяко излизане лакомство примерно. Проблема е, че не мога да я викам в коридора много продължително, че съседите едва ли ще са доволни. Друг проблем е, че от няколко дена са изгорели лампите във входа и стълбите са малко сумрачни. Мисля, че това доста я плаши.

Нереа също копае по дивана, тоест изкарва цялата покривка и се увива в нея, много ми е смешна. Прави го и в колата понякога. Това според мен е инстинкт, нормално ми се вижда като поведение. Друг е въпроса, че не е много приятно да ти е изкопана стената. Не може ли примерно да я научите да копае някъде на вън и съответно в къщи да се забрани.

Последна редакция: нд, 17 апр 2011, 21:46 от Yakamoz

# 10
  • Мнения: 9
Ерота, и от мен благодарности за обновения образ на Ари в колажите. Всичките са страхотни, шапка ти свалям за огромния труд, който полагаш за оформянето на всяка темичка!
Честито на именниците - кучовци и стопани, всички да са живи и здрави и много щастливи!
Искам днес да се похваля с куче - велосипедист. Т.е аз съм велосипедиста, а Ари тичаше щастливо до мен с изплезен език. И паднах само веднъж! Явно това ще са ни разходките за известно време напред, за да мога да го изморявам и да не се сеща за ядене на клечки. Слава богу, днес нямаше кръв в акото му, явно много му се бяха раздразнили червата от тези боклуци, но се успокояват постепенно.

# 11
  • Мнения: 1 983
Ерота, благодаря и аз за новата тема и за това, че си вклюила снимка на Нереа в колажа.   bouquet

Честито на всички именници!

Днес имахме доста приятен ден, разходка плюс тичане на чиста полянка. После ресторант в който ни пуснаха с куч, подариха ѝ даже половин бучка сирене, която не ѝ дадох цялата естествено, но беше много мило от тяхна страна.

Вече почти я научихме да се качва и слиза сама в колата, още има проблеми при излизането от къщи. Много е странно, защото навън си е съвсем нормално куче, но като види че излизаме бяга навътре. Трябва утре да се заема с това, че днес се пребих по стълбите докато я носех, за щастие на нея ѝ няма нищо, но моя крак го отнесе, та сега съм с болежки. Дайде ми някакъв съвет как да я науча, че излизането е нещо много приятно. Аз мисля да почна с излизането от вратата, при всяко излизане лакомство примерно. Проблема е, че не мога да я викам в коридора много продължително, че съседите едва ли ще са доволни. Друг проблем е, че от няколко дена са изгорели лампите във входа и стълбите са малко сумрачни. Мисля, че това доста я плаши.

Нереа също копае по дивана, тоест изкарва цялата покривка и се увива в нея, много ми е смешна. Прави го и в колата понякога. Това според мен е инстинкт, нормално ми се вижда като поведение. Друг е въпроса, че не е много приятно да ти е изкопана стената. Не може ли примерно да я научите да копае някъде на вън и съответно в къщи да се забрани.


Търпение. Peace Карина не искаше да се вози в асансьора, да слиза и да се качва по стълби. Но аз никога не съм отдавала голямо значение на това, просто я издърпвах леко и тя си влизаше. Peace След известно време свикна. Peace
Блонди, копаенето според мен е признак на неизразходена енергия. Карина копаеше в коридора, но като започнах да я изморявам, и спря. Вчера беше копала, но аз знам защо и съм си виновна. Blush
Честит празник на всички именяци, бъдете живи и здрави. Peace
Карина утре става на 1 година, а незнам с какво да я изненадам. Със сигурност ще се зарадва на нещо за ядене, но какво? newsm78 Мисля да й направя една торта вечерта след работа. Laughing

Кукита, ако знаеш как ти завиждам само, благородно де. Peace Ще я тествам с колело и ако поддава и не я е страх, ще купувам колело. Peace

# 12
  • Мнения: 4 615
ерота, за пореден път   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 603
Ами пробвах да я подръпна, за да излезе, но тя направо си забива предните лапи като магаре. Не мисля, че е много правилно да я дърпам много силно, не виждам с какво това ще направи излизането от къщи по-приятно. За търпението знам, аз съм много търпелив човек, лакомство обаче в коридора не иска да вземе. Търся някакъв начин който да не е много шумен, но да е и ефикасен. Ще пробвам с нещо по-неустоимо,  примерно малко салам  newsm78 

# 14
  • София
  • Мнения: 7 990
Милинка, диването копае стените и вратите вътре в хола  Crazy саксиите и навън - не  Tired

Разбрах, но пак не пречи някакви прегради или телени решетки да сложите...Колкото да се отучи да копае и после ще ги махнете...

P.S. Много благодарности за новата темичка.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт