Некоректен работодател - не кандидатствайте

  • 12 484
  • 90
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте,

Преди известно време писах по казауса за лицето Атанас Янчев и за многото хора, които проявявайки известен наивитет позволиха безкруполно да бъдат мамени от въпросния личност и неговите лакеи Виолета Измирова и Яна Праматарова.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=499358.msg15242942

Сега Атанас Янчев (печално известен в някои среди като Наско Ментата) отново пуска обяви.
http://www.jobs.bg/f1145221
Но този път ще си позволя да бъда по-детайлна в опита си да предотвратя поредната пладнешка измама.
В кратък исторически аспект въпросното лице Атанас Георгиев Янчев е бил шеф на фармацевтично представителство, в което разпореждайки се с корпоративни пари (и с огромни дози късмет и други съмнителни активности) се е справял сравнително прилично, поради която причина постепенно стигнал до стадия на тотална "самозабрава". Решил да "приключи" с корпоративната част от "кариерата си" основавайки фирмата "ЮМК" АД и Медицински център "Вела" (едиственото що-годе витално нещо в неговия бизнес). След няколко неуспешни опита за маркетиране на хранителни добавки, той успял да излъже американската фирма GNC да му даде ексклузивитет за българския пазар през фирмата ЮМК АД (юнайтид медикал къмюникейшънс). Закономерно и постепенно нещата започнали да вървят стабилно надолу (в смисъл, че се вкарвали много повече пари отколкото се изкарвали). Атанас Георгиев Янчев започнал да наема хора, на които да не плаща заплати, които  в последствие напускали след два три месеца, започвайки дела срещу него, но той просто си наемал поредното "пушечно месо" за поредните два-три месеца, а що касае самите дела се възползвал от неадекватната съдебна импотенност на държавата, за да ги протаква до безкрайност. В крайна сметка нещата започнали да стават толкова зле, че той решил да основе нова фантомна фирма с гръмкото име "ДЖИ ЕН СИ БЪЛГАРИЯ" ООД, спекулирайки с ексклузивитета, който все още притежавал от американската фирма. След поредната доза лъжи и измами нещата станали съвсем зле и той съвсем закономерно загубил ексклузивитета от американската фирма, поради което се наложило да прекръсти "ДЖИ ЕН СИ БЪЛГАРИЯ" в "ЮниМед Къмпани" ООД (на някой абривиетурата да му прилича  на ЮМК, само че този път ООД?), от която в момента Атанас Георгиев Янчев е започнал отново да пуска обяви, разчитайки да хване поредните наивни рибки в мрежите си.
Искам да направя едно уточнение и да бъда разбрана ясно: става дума за един изключително опитен, сладкодумен, харизматичен и същевременно безскруполен мошенник, който е в състояние да подмами доста опитни хора. Този човек дължи огромни суми пари на държавата, банки, клиенти, частни лица и много бивши негови служители. На практика навсякъде където има негова собственост или участие - всичко е запорирано (без ЮниМед Къмпани, където управител и мажоритарен съдружник е неговта майка и той на теория няма нищо общо с дружеството).
Всички тези неща могат да бъдат проверени в Търговския регистър.
Ако все пак не ми повярвате и решите да се отдадете на "вълнуващото преживяване" служител на Атанас Георгиев Янчев - знайте, че след това ще трябва да съдите майка му (колкото и нелепо да звучи), защото колективния съдебен иск на многото измамени от него служители е насочен към ЮМК АД (където е "директор"), а той ще ви назначи в ЮниМед Къмпани, където мама е управител...и ще се видите в ......

Общо-взето, мисля, че стига повече писане. Чувствам се удоволетворена, че изпълних моралния си ангажимент да предупредя за мошеничествата на горе-описаното лице.


# 1
  • Мнения: 2 482
Може би трябва да се направи някаква постоянна тема по този въпрос, в която да попаднат и други приличащи на посочения от Вас хубавец.

Ето какво ни казва Аргун за правата на работещите в Бг:

"Правата на работещите са защитени и в България. Всъщност в Бг е много по-добре да си работник - печелиш 99 на сто от делата. Това в българския съд, да не помислиш, че е в италианския."-цитат

Това е в темата  "Сива или никаква" на 9-та стр.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=583006.120

Последна редакция: пн, 16 май 2011, 23:58 от vl

# 2
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Чудя се какъв е този съд, който защитава правата на работещия в България. Аз съм пример за това ,как след неплащане на 3 месеца заплата  и със служебна бележка какво ми дължи фирмата , не мога да ги осъдя чрез българският съд да ми преведат заплатите, които ми дължат. българският съд непрекъснато иска нещо-някакви разбивки по месеци дни и едва ли не часове, което не знам за какво е...и ред други неща..През това време, докато се туткаше българският съд фирмата обяви фалит, и сега процедурата била вече друга...е, това как да го нарека... Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 1 642
Ето какво ни казва Аргун за правата на работещите в Бг:

"Правата на работещите са защитени и в България. Всъщност в Бг е много по-добре да си работник - печелиш 99 на сто от делата. Това в българския съд, да не помислиш, че е в италианския."-цитат

Да, Аргун е права.

Чудя се какъв е този съд, който защитава правата на работещия в България. Аз съм пример за това ,как след неплащане на 3 месеца заплата  и със служебна бележка какво ми дължи фирмата , не мога да ги осъдя чрез българският съд да ми преведат заплатите, които ми дължат. българският съд непрекъснато иска нещо-някакви разбивки по месеци дни и едва ли не часове, което не знам за какво е...и ред други неща..През това време, докато се туткаше българският съд фирмата обяви фалит, и сега процедурата била вече друга...е, това как да го нарека... Mr. Green

Как да не можеш да ги осъдиш? Ами да, ако не са ти били в ред документите, е трябвало да си ги оправиш. Да, ако фирмата сега е в несъстоятелност, трябва да си предявиш вземането пред синдика (за неизплатени заплати си сред първите по ред в списъка на кредиторите). Трудовото законодателство е изцяло в полза на работника/служителя, но ако ти очакваш да щракнеш с пръсти и да ти дадат парите, значи просто очакванията ти са нереалистични. Щом си попаднала на мошеник и се е стигнало до съд, значи ще гледаш документите ти да са в ред и да спазваш закона. Какво ти е виновен съдът?

# 4
  • Мнения: 2 482
Какви случаи на препатили хора зная! Ето един от тях на човек-счетоводител, който вече не е жив. Неговата жена ми обясняваше, че се съдил за някакви пари с бивш работодател. Съдийката поискала половината, за да отсъди в негова полза. И те се съгласили. Кого трябва да обвиним в този случай?

Ето друг с мой съученик. Немски евреин-мошеник открил фабрика за бойлери в Русе. Преди това бил изгонен от Румъния, а преди това от Чехия! Освен това в Германия бил следствен заедно с неговия пръв помощник. Фирмата му за бойлери фалира и завлече доста хора. Моят съученик също не получи доста пари. Не зная дали досега ги е получил. Оттогава минаха 5-6години. Мошеникът прехвърлил фирмата на зетя си и според нашите хубави закони нямало как да бъде съден за пари! Не зная дали това е истина или е дезинформация, която им подхвърлят, за да не си търсят парите.

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 11:16 от vl

# 5
  • София
  • Мнения: 1 642
Ама гледай сега, с изолирани случаи може да се замервяме до утре сутрин. И аз съм имала дела с некоректни бивши служители, които един ден просто не се вясват на работа, а 8 месеца по-късно съдят фирмата за "незаконно уволнение", че и печелят делото и вземат куп пари. Някак си не съм си направила изводи за цялата система от един изолиран случай, да не говорим за примера на авторката, която явно счита съда за виновен, че е попаднала на работодател - мошеник.

Иначе в професията си всеки ден слушам как братът на зарзаватчийката имал в биографията си дело, което неоспоримо доказва колко са ни скапани законите, съдиите, полицаите, адвокатите и прокурорите, ама тъй като имам претенцията да съм малко-по запозната с всичките тия работи, такива коментари просто си ги пускам покрай ушите.

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 11:34 от Flip

# 6
  • Мнения: 2 482
Не зная колко са изолирани тези случаи. На мен ми се струва, че именно те преобладават. За такъв случай, когато служител не ходи на работа, а успява да осъди работодателя си не зная.
Истина е обаче, че нашите закони са прокриминални. И това не е от вчера. Започна още през Т.Живковите години. И така неприятностите за обикновения и почтен човек стават прекалено много.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 642
Е, аз зная, защото това ми е работата. Впечатленията ми са преки и професионални, а не продиктувани от общата максима "всичките са маскари" и песимистичните обобощения.

И по примера ти, НЕ, не преобладават случаи, в които работникът да трябва да даде подкуп, за да спечели трудово дело, категорично НЕ.

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 11:35 от Flip

# 8
  • Мнения: 2 931
Съдийката поискала половината, за да отсъди в негова полза. И те се съгласили. Кого трябва да обвиним в този случай?
     Това ми звучи свръх нереалистично/заради предмета на делото - неплатени трудови възнаграждения и обезщетения/. Много съм любопитна тази съдийка лично ли си ги е поискала, и как точно са се срещнали с нея? И защо аджеба не са си изчакали резултата и да обжалват на горна инстанция?
     Не твърдя, че е невъзможно, просто така звучи.
     vl, всеки дисциплинарно уволнен за нарушения, бива върнат на работа, колкото и голямо да е нарушението, ако работодателят е забравил да му поиска обяснения. Или ако ги е поискал за друго нарушение. В такава ситуация, съдът въобще не се занимава с тежестта на извършеното. Заповедта се отменя на формално основание. И законът е спазен стриктно.
     Flip,  Peace

# 9
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Flip, Документите са ми абсолютно в ред, защото аз не съм изолиран случай. Ние сме почти 70-80 човека от фирмата,      които сме навън..., така че по-полека с определенията.След като на другите колеги им насрочват делата с тези служебни бележки, значи всичко си е наред. Да, ама не ,защото аз съм при друг съдийски състав и те решават ,че им трябват разбивки от последните месеци, каквото и да значи това...,Фирмата доброволно си е дала служебните бележки на кого ,какво дължи -значи доброволно си е признала дължимите суми  и не виждам какво трябва да доказвам.., така че не ме обвинявай, че сме работили на някой съвестно, подчертавам, а той не е могъл да ни плати..Това да не му пише на челото...и хайде ,без да обвиняваш,че ние 70-80 човека сме били несъвестни работници...Просто си мери думите и определенията. Не съм само аз, която казва,че тази съдебна с-ма не работи...Вероятно и ти знаеш защо? Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 482
Съдийката поискала половината, за да отсъди в негова полза. И те се съгласили. Кого трябва да обвиним в този случай?
     Това ми звучи свръх нереалистично/заради предмета на делото - неплатени трудови възнаграждения и обезщетения/. Много съм любопитна тази съдийка лично ли си ги е поискала, и как точно са се срещнали с нея? И защо аджеба не са си изчакали резултата и да обжалват на горна инстанция?
     Не твърдя, че е невъзможно, просто така звучи.
     vl, всеки дисциплинарно уволнен за нарушения, бива върнат на работа, колкото и голямо да е нарушението, ако работодателят е забравил да му поиска обяснения. Или ако ги е поискал за друго нарушение. В такава ситуация, съдът въобще не се занимава с тежестта на извършеното. Заповедта се отменя на формално основание. И законът е спазен стриктно.
     Flip,  Peace

Не зная как си е поискала парите и и как точно са и ги дали. Да обжалват на втора инстанция? А колко време ще ги мотаят там? На някои хора животът им преминава в такова разиграване от едни съд на друг. Дори не успяват да доживеят да си вземат парите. В дадения случай човекът е бил болен от рак и спешно са им трябвали пари за лекарства.  

# 11
  • София
  • Мнения: 1 642
Тъжно е това, което казваш, но нали не очакваш съдът да си прави графика на база кой каква и колко спешна нужда от пари има?

# 12
  • Мнения: 2 482
Тъжно е това, което казваш, но нали не очакваш съдът да си прави графика на база кой каква и колко спешна нужда от пари има?

По-важен е другият въпрос-закъснялото правосъдие дали изобщо е правосъдие?

Дори и да се стигне до изплащане на заплатите след години, колко време  и нерви то струва на хората? Ами обезценяването на парите през тези години?

# 13
  • Мнения: 2 931
     vl, както казах - възможно е. Но поднесено на човек, който знае как стоят нещата от другата страна, звучи нереалистично.
     Освен това съдебното решение само по себе си не носи парите. Ако осъденият работодател няма имущество, съдебното изпълнение би могло да се проточи дълго, докато се продадат някакви активи. Ще се повторя, но най-лесното нещо, ако някой ти дължи пари, е да се сдобиеш със съдебно решение. Нужен е само един компетентен адвокат. Но събирането им е доста труден процес, ако длъжникът няма никакви активи. Говоря за елементарни задължения - трудови, облигационни.
   
     Не знам какво разбираш под закъсняло правосъдие, но от години трудовите дела приключват в рамките на половин година, а от 2008 г. насам - доста по-бързо. Ако говориш за събития от преди повече от 10 -12 години, няма нужда да продължаваме. Промяната е много голяма.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 642
По-важен е другият въпрос-закъснялото правосъдие дали изобщо е правосъдие?

Дори и да се стигне до изплащане на заплатите след години, колко време  и нерви то струва на хората? Ами обезценяването на парите през тези години?

А прибързаното правосъдие дали е правосъдие? Хрумвало ли ти е, че за да се реши едно дело, трябва да се събират, слушат, четат и осмислят много доказателства, което се прави от твърде малко съдии и по ужасно много дела?

Или за теб "правосъдие" означава да си кажеш какво искаш, да те потупат по главата и да ти поднесат исканото на сребърен поднос?

ПП. И да, Хърмаяни е права, трудовите дела се решават бързо, поне в последните години. Има дела, които се точат твърде дълго, но за това има причини, както обясних.

Общи условия

Активация на акаунт