Нова църква на мястото на парк - да се радваме ли или не?

  • 19 090
  • 385
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 557
   
  Градоустройственият план на квартала беше на обществено обсъждане и имаше яки протести., както и едно доста активно сдружение, но председателя му май стана общински съветник и какво стана оттогава не знам. Всеки случай вече не са активни.
  Но в плана не беше посочено, че ще строят в парка...
  И изобщо май си мислят, че това е много хубаво... според мен би трябвало сдружението да замеря първата копка с яйца Joy

# 16
  • Мнения: 4 555
Кога ще е първата копка? Мисля да се приготвя с яйцата  Laughing

# 17
  • Мнения: 21 557
На пети, в неделя на празника на общината.

# 18
  • Мнения: 33
По - добре църква, от колкото докато се усетите, да се сдобиете с джамия. До колкото виждам, единственото, което ви притеснява е мястото. Подайте иск да изберът друго, по подходящо за целта. Ако действате бързо, може и да има шанс.. Жалко, че цялата ни работа хубава, ама все куца някъде Tired

# 19
  • Мнения: 12 674
Църкви няма в Младост, ама паркове колко няма. Застроиха всяко свободно местенце. Ако Църквата имаше желание, досега 5 църкви да е построила.

# 20
  • Мнения: 627
По - добре църква, от колкото докато се усетите, да се сдобиете с джамия.
Еднакво излишни, но това е друга тема.

# 21
  • Мнения: 502
  Организирайте се и протестирайте, направете жива верига коло мястото за първата копка. Да  строят църкви в 21 век, при положение че няма детски градини, площадки за спорт и отдих, паркове....смехотворно. Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
+1
Църкви колкото щеш....

# 23
  • Мнения: 258
По - добре църква, от колкото докато се усетите, да се сдобиете с джамия. До колкото виждам, единственото, което ви притеснява е мястото. Подайте иск да изберът друго, по подходящо за целта. Ако действате бързо, може и да има шанс.. Жалко, че цялата ни работа хубава, ама все куца някъде Tired

Дали би могло да не намесвате джамиите и в тази тема, а?

# 24
  • Мнения: 4 555
Няма никакво значение дали е църква, джамия или каквато и да било сграда. Мястото вече е заето с парк.
Мисля, че няма достатъчно време да се организира протест  Confused Доста набързо стана всичко. Аз нямаше и да разбера, а някой не беше налепил съобщения на площадката. Но не някой от оргазнизаторите на строежа, а човек, разконспириал намеренията, информиращ посетителите на парка. Иначе никой нямаше да каже и гък. И един ден там просто щяхме да заварим изкопи и багери.

# 25
  • Мнения: 258
То си е обявено на сайта на общината, но човек едва ли ще го види, ако не преглежда редовно въпросния сайт: http://www.so-mladost.com/hram/.
Явно са сменили и предназначението на имота, тъй като в решението на СОС пише, че УПИ, върху който ще се строи е бил отреден за парк, спорт и атракции, а църквата някак не попада в тези категории.  Thinking

# 26
  • Мнения: 851
Егати, разбрах за църквата от един плакат в Младост 1 и тъкмо се зарадвах, а сега като разбрах къде ще е ми мина целия ентусиазъм и чак се ядосах. Не мога да разбера защо така подмолно се решават тия неща. Защо не пуснаха наистина едно допитване до населението???Щяха да разберат, че повечето хора са "за", но просто да е на друго място. А сега какво - то нито да протестираш, защото църква ще строят все пак, не кръчма, нито пък да ги оставиш, защото ще съсипят посленото зелено местенце...Е на това му се вика глупава, недомислена работа!

# 27
  • Мнения: 129
Много съм против тези строежи. Като толкова искат да дадат пари за църква, защо оставят стари църкви да се рушат? Виждала съм ценни стенописи в ужасно състояние - мухъл, влага, пукнатини. Повече пари за реставрация и по-малко за строеж на нови, още повече когато се съсипва нещо.
В този контекст, това което мен ме вбесява е един пример, където се посяга на поредното красиво кътче - Белинташ.
Два линка от различни години, които илюстрират, че нищо не се прави по въпроса. И да добавя, че ми е  все едно дали се строи църква или хотелски комплекс, аз съм твърдо против.
http://news.ibox.bg/news/id_2068343347
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=863246

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
По - добре църква, от колкото докато се усетите, да се сдобиете с джамия. До колкото виждам, единственото, което ви притеснява е мястото. Подайте иск да изберът друго, по подходящо за целта. Ако действате бързо, може и да има шанс.. Жалко, че цялата ни работа хубава, ама все куца някъде Tired

Дали би могло да не намесвате джамиите и в тази тема, а?


Що бе, що да не се намесва? И нейния строеж, барабар с медресето вероятно в някой младостки парк ще да е.

Иначе по темата, опитайте се да си съхраните парка. Подписка направете, майките.

# 29
  • Мнения: 851
За съжаление май е късно...много стратегически този план се разкрива на хората в последня момент...

Общи условия

Активация на акаунт