Нова църква на мястото на парк - да се радваме ли или не?

  • 19 092
  • 385
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 555
Ако се озелени около църквата и се направят люлки, пейки и алеи ще е много добре.
Ами то сега там е озеленено, има люлки, пейки и алеи. И църквата ще е на тяхно място. Не точно на люлките, но на пейките, алеите и зеленото.

# 46
  • Мнения: 12 681
Добре де, а какво стана с тая църква до ХИТ?

# 47
  • Мнения: 21 633


Изобщо не се радвам, ами от теб научих новината и се ядосах дори. Точно сутринта минах оттам на път за ДКЦ-то и си мислех колко хубаво стана с озеленяването и велоалеите. Аман от глупости.

  Хубаво, хубаво, ама за кратко - до неделя.

   Диамантче - може би не си разбрала, то си е паркче, малко и единствено в квартала, и на мястото на един зелен хълм с дървета ни чака строеж на църква.
   Никой не би възразил на което и да е пустеещо място да се направи църква, особено с градинка около нея. Но единственото благоустроено що годе място в квартала да се разбута за едната църква - айде нЕма нужда, все ще намеря къде да ида да запаля свещ.

# 48
  • Мнения: 21 633

Не знам вече  Crossing Arms
Друго не ми хрумна, освен да пиша до общината (макар че този въпрос не ме засяга пряко).
Е, писах. И линк към темата пуснах. Един път в "Столичния форум", секция "Градоустройство", но оттам чакам одобрение на регистрацията и втори път в раздела "Въпроси към" зам. кмета на София.




     Хубаво си направила, като въпрос ли го оформи? Аз сутринта търсих сайта на Сдружение Младост, но не работи...

# 49
  • Мнения: 4 555
И аз търсих и не мога да намеря къде да пиша. На този сайт - http://www.so-mladost.com/ никъде не намирам форма за контакт, дори форумът не се отваря. А и да се отваряше, кой ли би го прочел... Rolling Eyes Но и мейли не открих.

# 50
  • Мнения: 576
Първо потърсих на сайта на община "Младост", където с почуда забелязах, че няма раздел "Контакти" или поне аз не забелязах място за обратна връзка (с плебса). Видях и обявлението за първа копка, програмата за отпразнуване, както и документите за актуване на разните УПИ-та от декември миналата година. Казва се точно на кои парцели ще бъде църквата, май УПИ ІІІ, квадрант 7 или нещо такова.

До зам. кмета писах, че просто я уведомявам, защото не се сетих какво всъщност да питам.*
И коментирах в смисъл че вместо да изпишат вежди ще извадят очи.

ПП* На сайта на "Столична община"


Не знам вече  Crossing Arms
Друго не ми хрумна, освен да пиша до общината (макар че този въпрос не ме засяга пряко).
Е, писах. И линк към темата пуснах. Един път в "Столичния форум", секция "Градоустройство", но оттам чакам одобрение на регистрацията и втори път в раздела "Въпроси към" зам. кмета на София.




     Хубаво си направила, като въпрос ли го оформи? Аз сутринта търсих сайта на Сдружение Младост, но не работи...

# 51
  • Мнения: 21 633
  Освен на телевизия някоя, на господари на ефира?

# 52
  • Мнения: 2 241
...

   Диамантче - може би не си разбрала, то си е паркче, малко и единствено в квартала, и на мястото на един зелен хълм с дървета ни чака строеж на църква.

Да, сега прочетох. Помислих, че за поляната срещу Хита става въпрос.
Ако трябва да се избира дали парк или църква, разбира се, че паркът ще предпочета.

# 53
  • Мнения: 12 681
Диамантче , аз точно за това говоря. Дори правиха първа копка.

# 54
  • Мнения: 3 216
  Освен на телевизия някоя, на господари на ефира?

За Господарите няма време, но bTV например, е добра идея.
Да вземат да дойдат преди събитието и да попитат хората, пък после да покажат на кмета.
Но дали ще има добра воля и дали ще се получи, щом до първа копка са го докарали ...

# 55
  • Мнения: 4 555
И за Бтв е късно според мен. Единствено спонтанно зародила се жива верига може нещо да направи, но не възлагам големи надежди.
Те такъв празник са организирали, тържества, али-бали, все едно кой знае какво добро ни правят.
И толкова късно се разбира, че да няма време за никаква ответна реакция  Confused

# 56
  • Мнения: 3 216
Не съм много в час, но защо да няма време за бТВ? Те си падат по "горещи" сензации.
А жива верига... не е лоша идея, но няма да стане.

# 57
  • Мнения: 21 633
  Нямате ли някой познат журналист в голяма медия, който да се заинтересува?

   Ей много ме е яд... точно на тоя хълм една жена садеше цветя, посади лично храсти и дръвчета... намериха едно хубаво място в квартала да го разровят...

# 58
  • Мнения: 4 555
Да, и аз се замислих точно за тази жена. Ходи да си ги полива почти всеки ден.
Като има нещо красиво и направено, хората изпитват желание и те да допринесат и да положат усилие.
Аз също съм си мислела да засаждам там дръвче  Embarassed и се чудех дали е разрешено.

# 59
  • Мнения: 2 159
Зелените площи са силно ограничени в презастроена и пренаселена София... Не живея в Младост, но също бих предпочела градинката, отколкото църква.

+1 Peace
Може да се построи параклис в парка и да се запази.

Общи условия

Активация на акаунт