Бременни майки в чужбина - 36 тема

  • 21 939
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 30
Bibi-tuuu успешно събиране на багажите, дано да те подминат екстрите на първото тримесечие и да можеш спокойно да се пренесеш. Аз като си спомня 2-ри и 3-ти месец спях постоянно и не можех а се преместя от хола в спалнята какво остава в друга държава  Laughing

Галче аз от това повтаряне че английския е лесен така и не го проговорих... Иначе е така. Наскоро бях отворила една английска граматика да си опресня малко времената и седя и се чудя може ли спреженията на глаголите да са толкова елементарни (с сравнение с френските и немските ужаси) и въпреки че е лесно не мога да си изкълча езика да го говоря. Но при твойта щерка ще е друго - вие сте в среда в която английския си е основен език освен френския така че няма да мине покрай него.

По тоя повод да ви питам (съжалявам ако се повтарям ако сте обсъждали въпроса в предишни теми) вие на какъв език смятате да говорите на дечицата ви вкъщи? Ние и двамата с таткото сме си българи и не мога да си представя да му говорим на друг език. Немски (по-скоро ужасяващия швейцарски диалект) ще го научи така или иначе, но за чист немски трябва татко й да я мъчи пък за френския аз.

annisoft аз бях сложила линк на последната страница на старата тема към новата, не ти ли е излезнало? Твойта бебка с друго виждане за нещата от сега  Simple Smile Възможно ли е сега тези 2 оставащи седмици да се обърне? имаш ли вече планирано секцио или ще си чакате термин?

Ирина при теб също май наближават сериозно събитията. Ти естествено ли ще раждаш?

elisalou  Hug дано да се чувстваш добре, тук при нас са нячовешки жеги, в Испания не искам и да си представям. Как ще ги изтраем не знам. Иначе тормозят ли те хората много? Една позната ми беше казала "никога не си казвай термина че наближи ли ще ти скъсат телефона с въпроса "айде бе, няма ли да раждаш?" което явно е допълнителен стрес за майката.

# 76
  • Мнения: 714
Хирсен,от една седмица си изключвам телефона,че при мен нещата са доста по-сложни!След загубата на близначките миналата година ,тази година е ад-разбирам,че хората се притесняват и искат да знаят,но е кошмарно наистина!На мен и без друго ми е нервно,а това е страхотен стрес-дано вие се разминете с него Praynig!Така или иначе ще научат като дойде времето!!!
Ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388868.0   можеш да прочетеш има събрано доста инфо,макар че става дума за смесени бракове,но темата е интерсна Peace!Знам със сигурност,че трябва да научи един език добре,за да може да гради основите на друг върху този,които владее-ние също сме двама българи и смятам да учим български,а в последствие ще помагаме с испанския!Имаше някъде тук из форума още една тема,но не я намирам в момента!А за жегите нямам думи-не ми се мисли ако трябваше да бременея в най-големите жеги!!Аз сега едва изтрайвам! sweating sweating
 

# 77
  • Мнения: 30
Elisalou не се тревожи, не знам какво се е случило с предната бременност и защо е бил така фатален края но не го мисли сега. Знам, сигурно е много лесно да се каже. Но казват че бременност с бременност еднаква няма така че този път съм убедена че всичко ще се развие перфектно както за теб така и за мъничето!  Hug А за постоянните звъненета, представям си какво е, при хората в твоя случай даже не е от болнаво любопитство а чисто притеснение. Напиши един смс че си добре и да чакат търпеливо новини и send to many защото иначе сигурно ще почнат да те атакуват по други канали, фейсбукове, скайпове, телефона на мъжа ти, на близките ти...

Гледам в отчетните теми по месеци имат така наречените "вестителки", т.е. като родиш пишеш смс на съответната форумка и тя съобщава тук за всички. Тук има ли подобно нещо или практиката е след като майката роди да си се прибере спокойно от болницата и тогава да си съобщи лично? Иначе аз се предлагам без проблем за вестителка, който иска да ме извести ще му пусна номера ми на лично  Peace

# 78
  • Мнения: 13
elisalou стискам палци всичко да е наред Hug и да се похвалиш скоро Peace, ние тук няма да те питаме роди ли? Wink(наистина е досадно и аз съм го изпитала миналия път като ми наближи датата на термина и се почнаха въпросите) Whistling
annisoft дано да се обърне бебче, но и да не се обърне не се притеснявай важното е вие да сте добре на финала Hug
Bibi-tuuu добре дошла и лека и безпроблемна бременност!
Относно жегите при нас е побъркана работа, ако два дена имаме хубаво слънчево време на третия ден задължително вали и температурите падат до към 15-17 градуса Crossing Arms никакво лято нямаме Whistling

# 79
  • Мнения: 3 743
Мимето и при е такова времето. Вчера и днес имаме слънчице и много му се радвам засега Laughing Ама местните всички са по откритите басейни, нищо че е 23 градуса например Crazy

Хирсен, ние говорим на Диди на български. На градината й говорят на френски и определено има по-голям напредък с говоренето на френски. Макар че още ги меши и на градината говори понякога на български, а нас ни учи на френски. Но и ние сме упорити, докато не ми го каже на български, не й изпълнявам молбите Blush
Мъжът ми понякога я подкача на френски, но аз малко се дразня и съм му казала, че един ден просто няма да му стигне речника на френски да й каже всичко, което иска, затова е хубаво детето да знае, че вкъщи и с мама и тати се говори само на български Peace

Анисофт, и според мен е важно бебка да е добре. Я виж в България колко мами сами се натискат да раждат секцио Wink Между другото и аз съм била седалищно навремето и съм искала да излизам с дупето напред Blush

Аз моето раждане най-много сама да си го известя Blush. Не вярвам да си взема лаптоп в болницата. По спомени от предния път, нямах много свободно време в болницата Blush

# 80
  • Мнения: 714
Hirsen,Мимето,мили момичета,благодаря за подкрепата и милите думи Hug Hug!Аз съм се погрижила да бъдете информирани,когато кацне и нашият щъркел! Peace
 Галче  love001
  Ще съм наблизо Wink

# 81
  • Мнения: 10
момичета здравейте  Hug

гледам сте коментирали за пъпчетата темата, аз с нищо не съм мазала пъпа на Рори и при къпане също не съм и го пазила по съвет на акушерката. Тя дори каза, че е хубаво да се мокри за да падне по бързо  Shocked но единствено ни посъветва след баня да и го подсушаваме добре и памперса в никакъв случай да не притиска пъпа. Не ни направи на нас никакъв проблем пъпа и си падна на деветия ден от самосебе си, намерих и го в бодито една сутрин  Laughing

моите колеги ми подариха ваучер за Мадъркеър и днес се прибрах с шезлонг и активна гимнастика  Heart Eyes нямам търпение дребното да се събуди и да го потероризирам малко  Laughing

Ели мисля си за теб всеки ден  Praynig

прегръдки за всички  Hug

# 82
  • Мнения: 3 743
Уини, успех с гимнастиката Wink
Аз си спомням Диди като беше на 2 месеца каква ентусиастка бях и как й насочвах ръчичките към играчките, е усвои го заниманието, но като стана на 3 месеца hahaha

# 83
  • Мнения: 13
Мацки да ви питам към какви шишета сте се ориентирали - стъклени или пласмасови?
Интересува ме къде мога да намеря чаршафи за playard, който може да се ползва за легло?

# 84
  • Мнения: 3 743
Мимето и ти ли се насочила към платнена кошара? Тези чаршафи, които са за дървените легла не стават ли за playard?

# 85
  • Мнения: 13
Галче ами на първо време ще ползваме на кака Диди кошарката за легълце, после ще вземем нейното легълце, а каката ще се сдобие с ново по-голямо дървено легло Wink такава е първоначалната идея, но на практика ще видим как ще е  Mr. Green ами мисля че е по-малко като размери от дървеното легълце, ще трябва да премеря, ако е еднакво то няма да имам проблем с чаршафите Wink
Въобще имам почти всичко от каката освен шишенца(ползвах стъклени на Чико, но ги счупихме) Joy

# 86
  • USA
  • Мнения: 1 323
Здравейте малки, големи и още по-големи коремчета Hug
Ели кураж всичко ще е наред.Аз съм бебе след загуба на близнаци при раждането Peace
Миме и на мен ми се искат стъклени шишета,но като знам какво меле е в къщи с чашите не знам дали ще смогна на шишета.
Хирсен аз съм заклет националист.На детето не само ще му говоря на български,но и на българско училище ще ходи в неделя и на БГ история ще го науча защото аз съм горда македонка и детето трябва да знае.

# 87
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, момичета  newsm03
Благодаря на Kalalily за милата покана и с удоволствие се присъединявам към прекрасната тема.   bouquet
Надявам се да имам време да пиша по-честичко, въпреки че до сега няколко дни невлизане във форума ми коства няколко десетки изписани страници, които така и не успявам да прочета  Embarassed

И все пак да дам пълното инфо - чакаме нашето малко мече (първото от три ... планирани  smile3521) около 20 или 21 декември и нямаме търпение вече да разберем дали дядо Коледа ни е подготвил момиченце или момченце

Поздрави на всички мами и бебчовци от Белгия newsm51

# 88
  • Мнения: 13
flowerness добре дошла и лека бременност  bouquet ехаа още едно декемврийче на път супер Party

# 89
  • Мнения: 0
Благодаря ти, Мимето  newsm51
Надявам се по-често да съм във вашата компания, всички сте страхотни

Общи условия

Активация на акаунт