Рим - пета тема

  • 75 777
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 119
Aми то до Circo Massimo  какво да ходиш , то сега си е една гола поляна.
Преди месец беше обиколена със заграждения явно работеха нещо там.
Ако посетите дворците на Палатин отгоре има чудесен изглед към
Circo Massimo  .
Устата на истината е забавна заради легендата. Чакаш на редичка да се пробваш Simple Smile

Via Appia и катакомбите (влизала съм точно в тази от линка) са интересни , а и е малко прохлада в Римските жеги. Може да се комбинира в един ден с баните на Каракала.

# 16
  • Мнения: 734
Ние като ходихме (минахме по античния път на Апий), катакомбите бяха затворени - имат много осбено работно време... Confused

# 17
  • Мнения: 498
Ние като ходихме (минахме по античния път на Апий), катакомбите бяха затворени - имат много осбено работно време... Confused
[/size]

Би ли споделила какво е това работно време?

# 18
  • Мнения: 734
ina.gg, трябва да се поровя , за да бъда конкретна. Ще помоля и mallkata да се намеси - вероятно има информация по-точна от моята, но по спомен - имаха дълга обедна почивка (поне 2 часа до 14:00 или нещо от сорта), работят иначе до по-рано 17:00ч. май, а уикенда почиват.

Ей, крайно време е да започна да си водя пътеписи или някакъв вид записки...Толкова инфомация от различни места и ми става каша в главата... ooooh!

Съвсем не бях конкретна, но прощавайте - трябва да попитам, позабравила съм...

# 19
  • Мнения: 119
no_name  , дала си съвсем  точна информация Simple Smile

Ето официалния сайт на катакомбите :

http://www.catacombe.roma.it/

Тук е работното време:
http://www.catacombe.roma.it/en/info.html

Събира се група и се влиза с водач . Долу е доста хладно и не очаквайте да видите скелети и кости.
Така , че няма проблем дори ако сте с малки деца.

# 20
  • Мнения: 15
Благодаря на Фреш,Antiope i Danito_t за мнението.  newsm51И аз така мислех,но все пак исках да чуя мнение на човек,който е ходил по това време.Ще си закупим билети чрез  и-нет за четвъртък-тогава ми се струва най-подходящо като ден.Дано да няма чааак.. толкова много хора...

# 21
  • Мнения: 734
no_name  , дала си съвсем  точна информация Simple Smile


Джакпотът падна ли или да ходя да пускам фиш в най-близкия тото-пункт?  hahaha

# 22
  • Мнения: 119
Направо иди пак до Рим  да пуснеш за "Евромилиони"   Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 6 693
Изпуснала съм новата тема, което не е редно, щом ще ходя в края на септември. Grinning
Благодаря за нея и продължавам да чета и да питам! Hug

# 24
  • Русе
  • Мнения: 1 519
Върнахме се от Рим преди няколко дни. Благодарение на форума научих много неща, които ми бяха изключително полезни. Нека и аз да споделя малко опит. Най-евтиния и надежден вариант за предвижване от Фиумичино до Термини за ранните полети на Уиз Еър са шатъл бусовете на TERRAVISION. Това е бял автобус с розов надпис Когато слезете от самолета в Рим на терминал 2, продължавате надясно, през терминал 3. Когато свърши Т3, на паркинг №3 се намира този автобус. Струва 8 евро двупосочния билет /return ticket/. Тръгва в 7,45 и после в 8,30 часа. Билетът е отворен, тоест купувате го и го използвате за връщане, когато пожелаете. Относно връщането от Термини към Фиумичино - тръгва в 4,40 от Термини пред Теракафе. Тоест качвате се в буса от спирката, на която преди сте слезли. В Теракафето има две момичета, които ви дават бордни карти и ви настаняват в буса.
За Ватикана - 1 ден е малко да успеете да разгледате всичко, но пък ако имате само 1 ден вървете максимално рано и вижте най-важното - залите на Рафаело и Сикстинската капела. Имайте предвид, че залите на Рафаело ги затварят към 13 часа. Ние чакахме на опашка около 30 минути в безплатната неделя на август. Според мене непременно трябва да се качите и на купола на Св.Петър. Гледката е разкошна, но имайте предвид, че стълбите са доста стръмни, изключително тесни и много на брой. Аз съм свикнала да се катеря, но доста се озорих, така че добре е да вземете асансьора.

# 25
  • Мнения: 212
Асансьорът не е до горе, така че проблемът с гадните и тесни стълби си остава Sad

# 26
  • Мнения: 2 241
Точно три пъти съм се качвала на прословутия Ватикански купол  Mr. Green
Третия път ми беше като разходка  Laughing
От асансьора няма никакъв смисъл, защото до площадката, до която стига той, стълбите са широки и полегати.

# 27
  • Мнения: 119
vesssprusss ,  много полезна информация за Terravison !  Grinning

Допреди няколко седмици бяха по-скъпи , но сега поглеждам и наистина са намалили цените.

http://www.terravision.eu/rome_fiumicino.html

При това положение трансферите на Wizz са напълно безмислени.
Предполагам , че ще ги намалят и тях.

# 28
  • Мнения: 752
И аз ви чета с интерес. В края на септ. и ние ще летим до Рим. Благодаря за полезната информация.   bouquet

# 29
  • Мнения: 5
Здравейте! И аз да се разпиша тук. На 13-ти заминаваме за Рим с полет на Wizz от Букурещ. Престоят ни е 6 дни, но се надявам да успеем да отделим един от тях на Неапол и Капри. Смятаме още от първият ден да започнем с обиколките понеже пристигаме в 9ч сутринта в Рим и имаме цял ден пред нас. Ще съм много благодарна ако някой има възможност да даде маршрут на пешеходна обиколка започваща още от Термини. Споделете кои забележителности колко време ви отнеха, как най - удачно да ги разпределя по дни? Кой от тях са най - скъпи и е изгодно да ползвам първи с Ромапас?
Предварително благодаря за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт