Хайде МАЙ-че напъни се- по коремче обърни се! - Тема 7

  • 27 892
  • 715
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 137
И аз искам "подаръка" на Мария, днес ни е 5 ден неакане, егаси ще се побъркам вече...

# 406
  • Мнения: 451
П.с. Правете си зъбите, докато са само кариеси, не ги чакайте да станат пулпити, защото кърмите! Почти всичко може да се прави дори и като бременна, да не говорим като кърмиш! Peace

 newsm10

Мартеее,защо не си ми тук под ръка,всеки ден щях да те навестявам Laughing Аз съм луда на тема зъби...а пък и с тях шега не бива Peace

А сега ЧЕСТИТА МЕСЕЧИНКА на всички месечинковци днес и специално на малката МАГИ!Да са живи и здравички Heart Eyes
Честит именник на Мартето!Да ти е жив и здрав и силна опора в живота Hug(нещо пак съм изостанала с именните дни newsm78)

Линеа негра
-стои,мамка му!!!Верно,че е поизбледняла,но нищо късо не мога да сложа заради нея Twisted Evil(и не само заради нея като се замисля hahaha)

Така,аз имам предложение-когато Опосумчето пише,аз да не пиша,и обратно Peace Няма смисъл да четете идентични постове smile3532

П.П.Днес пломбите от една,станаха две малки на един и същи зъб(отпред и отзад) Mr. Green Няма лошо,важното е,че в момента в устата ми е аптека newsm47

И последно да се оплача,че то иначе нема да съм аз Mr. Green От 2-3 дни се подготвя да ми идва и теква нещо си там,но като че ли не може да пробие още като хората и аз ходя само като гламава с превръзки да ми спарват г..зо,а накрая няма нищо...всъщност има нещо-умирам от болки в корема и кръста smile3515 По принцип трябваше да ми дойде на 14-ти,днес сме 16-ти,а то още не се е довлякло като хората,сигурно пак ще е изведнъж и със страшна сила newsm61

На тези,които им идва вече за пореден път,как ви е цикълът,редовен ли е,изобщо има ли промяна с преди и след бременността-като време,болки,количество?

# 407
  • Мнения: 2 614
Здравейте, момичета!
Вероятно сте ни забравили вече, ние закрихме летния сезон на пътуванията Simple Smile Всички, (дори и Дамян леко) сме почернели, аз за първи път в живота си имам тен Simple Smile

Честити поводи за празнуване на всички, които съм пропуснала! ДА сте живи и здрави, много щастливи!   bouquet Честити месечинки и на бебоците  newsm38.
НИе днес бяхме на консултация, т.к. пропуснахме един месец, заради пътуванията. Резултата е, че бебето с най- голямо тегло от раждането, сега явно се изравнява с наборчетата и е 7,500 и 70 см  Mr. Green

Днес педиатърката държеше да захранвам със зеленчуци и то с готови пюрета, че да не се моря...., но ще захраня след още няколко седмици. Няма за къде да бързаме, захранването е естествен процес в развитието на бебето, и няма как да минем без него, но засега, преценявам, че още не е дошъл момента. Въпреки, че Дамян доста започна да се заглежда в интересните движения, които правим с ръце към устата и какво напъхваме там  Laughing НО още не седи и затова ще поизчакам Simple Smile
Иначе и той, както и повечето бебоци в темата, изгуби спокойния си сън, проплаква на сън, буди се с писък...предполагам, че са зъби. Водих го при хомеопата ни. ДАдохме му Calcarea carbonica в доста висока потенция и да видим какво ще стане. Днес и на двамата им сложиха ваксина.... и двамата лежат, каката странно притихнала, от събуждането рано сутринта и последвалата ваксина, вероятно.... Дори не държи да излиза на разходка Simple Smile Направих и шопинг - терапия за пред училищна, но и това не помогна, уви...

ДО преди 2 седмици Дамян спеше от 1-1:30 до 6:00-7:00, но сега не е така, уви... Първо като заспи в 21 часа някъде, се буди през 15тина минути с рев. Съответно започва едно безкрайно кърмене, ако успея да го удържа със затворени очи, ако не, се окорва и заспива в 1...чак.... Истината е, че се чувствам изморена вече, но ще мине, след около още година и половина (надявам се).
Ето ги двете ни слънчица Simple Smile
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/312782_1904 … _1281341647_n.jpg

ЩЕ почета назад и ще пиша повече   bouquet
Хубав ден от нас  Hug

П.С. Радвам се, че поне на прима виста добрия, приятелски тон в темата се е завърнал  Peace

# 408
  • Мнения: 111
Луси за цикъла-на мен първите два пъти ми дойде през 14 дни и само цапаше,бях с ежедневни превръзки.После веднъж си ми дойде нормално,овулация на 14тия ден и след 9 дена цикъл,нормален си,слаба болка,бе като преди раждането,а тоя месец ми закъсня с..... 10 дена,мислех за тест за бременност да ходя Simple Smile Овулацията ми беше чак на 22 рия ден-и 2 дни се мъчи да ми дойде и днес дойде и болииии,свила съм се на 4ри на леглото

# 409
  • Варна
  • Мнения: 27
Така,аз имам предложение-когато Опосумчето пише,аз да не пиша,и обратно Peace Няма смисъл да четете идентични постове smile3532
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Да се смея ли, да плача ли.... незнам! Ние отиваме на разходка, взимаме и баба с нас, да има кой да бута празната количка  hahaha

# 410
  • Мнения: 237
такаааа и мойта кукла реве от няколко дни и да и се ненадява човек кога ЩЕ стои в количката спокойна и кога НЕ ще стои,а ще реве и ще бутаме и ние празна количка,то ни кръст ни нищо не ми остава като ме хване далеко от вкъщи,аз мисля обаче че е "благодарение на зъбите" направо полудява да си вре ръцете в устата,като сме в къщи и давам нещо охладено и я мажа с гелчето и се успокоява,ама като не сме???? виждам се в чудо,почвам и аз като Деси и Луси да се хващам за главата...

линия  негра и при мен е слабо видима,но налична,уж до годинката максимум изчезвала  Peace

ротавирусната ваксина се слага до 6месец вкл. Да,с Гери това слушахме и обсъдихме на лекцията  Peace

за килограмите в понеделник ще видим ,но ние сме около 6кг,а като я гледаш си има гривнички,бузанки,чак не вярвам, че е толкова слаба на кантара като я премерим

за цикъла ми незнам какво е това чудо,уж ми идва всеки месец,а не ми тече,като цветно бяло течение е за около 4-5 дни,може би защото кърмя ли е и а знезнам,ама е доста доста слабо ако е цикъл  newsm78

в понеделник сме на ваксина,втори прием на ротавирусната и отсналите две в крачетата,после пак ще се дебнем два дни за Т,та затова момичета(варненки) ще пропусна срещата ако е тогава

Опосум4е,свирни като се върнеш,че и ние тия дни сме в Младост,около ледената пързалка се мотаме на две на три и обратно в къщи  Peace

п.п. за водата исках да Ви питам каква вода давате? аз все още преварявам,чух че някои дават вече изворна на девин,а от кана Брита мога ли да давам  newsm78

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 15:44 от зайче

# 411
  • София
  • Мнения: 153
Веднъж прочетох, че: писането в този форум води до забременяване! Joy hahaha
Е , незнам дали е така, но като гледам как всички бебета неистово се тръшкат , а майките им масово имат цикъл- да не се предава нещо по въздуха бе? newsm78
 А сега сериозно:
Благодаря ви момичета за хубавите пожелания! Много сте мили и много си ви обичам!  bouquet
Linea negra-почти не се забелязва, а аз слабея от ядовете и съм доволна! Peace
Правда Хич не сме те забравили, а твоите сладурковци са невероятни! Hug
Луси Хайде идвай- тамън ще имам повод да излизам, та да ти направя някой зъб, а после cheers 1dating Само с децата не знам как ще стане, но ще търсим ''помощ от приятел'' да ги отглежда Laughing Hug
За рева на бебетата или поне за моето бебе: Има голяма вероятност да е гладно- вчера, му размразих 120 мл. кърма, защото отсъствах и като се върнах видях най-спокойното дете на света! PeaceАко до 2 дни не ми се увеличи кърмата от по- честото кърмене имам 2 избора: Или да дохранвам с АМ или да захранвам- то вече не се търпи така!!! smile3511 smile3514

# 412
  • Варна
  • Мнения: 302
Завърнахме се от преглед, ами нищо му няма на малкия според доктора, но не може да ми обясни защо киха newsm78. Прегледа го, гърдите чисти, сополи няма, гърлото ОК, в шах и мат съм. Предписа ми витамин С да давам и калциев гликонат /или нещо от сорта/ и каза да следя за Т.

Питах го за акането, каза, че било нормално, теглихме го - 6600 грама е, т.е. за 20 дни от последното ходене е наддал 500 гр., според педиатъра е ОК, не бил недохранен, нямало нужда да дохранвам. Изненадващо не ме нахока, че не съм захранила.

И така. Дано мине това кихане.

Линеа негра аз нямам, така и не ми се появи такова нещо през бременността.

Абе само аз ли нямам цикъл още? Да не се окажа бременна сега, отдавна се каня да си купя тест, спира ме само това, че ме е срам да вляза в аптека с толкова малко бебе и да поискам тест  Embarassed.

Вода не давам никаква аз newsm78.

# 413
  • Мнения: 660
Правдич, добре завърнали се!   bouquet
Дамян и кака му са прекрасни! Дано ви се размине Т след ваксините. На Нико не му се размина и беше целонощно кърмен по този повод, а аз съм със свънат гръб и кръст... е, не само по този повод, но и това е оказало влияние явно за обострените ми болежки. Tired

Maria_I, и аз съм без цикъл. С Рая ми дойде едва на 8-мия месец и след това още 3 месеца аванта ми пусна :mrgreen, а сега се надявам да откарам поне до годинката на Нико, ама да видим.  Thinking

Всеки ми обяснява, че ако сега не го науча да не яде през нощта, после ще е късно и ще трябва да си го храня винаги - да съм му давала вода вместо мляко и два-три дни щял да се откаже сам???!!?!?!?!?!  Rolling Eyes Rolling Eyes

Ще си позволя да споделя личен опит с първото ми дете. Рая, понеже като истинско пристрастено кърмаче сучеше почти нон-стоп през нощта сега спи по цяла нощ без да се буди и не се сеща нито за вода, нито за храна. Никога не съм се опитвала да я ограничавам да суче през нощта, имало е моменти /особено когато са и никнели зъбите/ когато сме спяли като залепени, за да си успокоява болката във венците, но се отказа сама от нощното хранене/сукане когато беше готова. Това може да се случва по различно време от възрастта на всяко дете. При Рая се случи около втората ѝ годинка. Така че - светлина в тунела има. Mr. Green Като поотраснат децата и всичко си идва на мястото. Peace

Последна редакция: пт, 16 сеп 2011, 18:19 от Tony_st

# 414
  • Мнения: 5 622

 Гери, сега прочетох, че шсе пак съм ти писала ЛС, но аз нямам от теб  отговор  Rolling Eyes Може би оттам ми е дошло объркването и впечатлението, че среща няма да има  Confused

Леле..едни не спят, други не акат..не знам кое е по-доброто, но определено 5 дни да няма изхождане ми се струват много  Rolling Eyes

Да кажа и аз честито на учениците, аз малко съм назад от тази 15 септемврийска еуфория, защото при нас учебната година започа отдавна (на 6-ти септ.) и съвсем пропуснах, че за БГ датата на първия учебен ден е друга....


При Рая се случи около втората ѝ годинка. Така че - светлина в тунела има. Mr. Green

Да, в края му  Laughing

# 415
  • Мнения: 331
На добър час на първолаците!  bouquet
Честито на месечинковците! Hug

На бързо се включвам преди да ме е започнала лудницата:
линиеа негра - още имам остатъци от нея, много бледа, ама все пак се вижда  #Cussing out
цикъла ми - откакто родих е нещо страшно. Както казва Марта, като бебе съм, преобувам се през 5 минути. Дано се нормализира, че е супер противно!  #2gunfire
зъбите - след раждането си поправих всички поражения, преди да забременея имах една пломба в устата, сега ми направиха 9 !!!  ooooh! Но , важното е, че сега съм ок.  Peace
нощно хранене-изобщо не виждам шанс да отпадне при Филип....буди си се всяка нощ , по 2 пъти , за да си яде.  Crazy

И последно да споделя една нова магарийка на Фиип, която обаче ми е мнооогоо любима  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes - понеже вече всичко гледа да си натика в устата  за да го опита и да си чеше венците , същото прави и с мен по следния начин: като се наведа над него ми хваща лицето с вде ръчички и с все сила ме задърпва към устата си, която е широко отворена, все едно ще ме яде  Grinning Laughing, ама ми е мнооогоо сладко и все едно ме цунка  Heart Eyes Hug Heart Eyes Hug направо се размазвам, а той грухти сладко и нежно  Laughing веселото е, че го прилага само на мен , а на баба си и ибаща си - не  Laughing Laughing Laughing

# 416
  • Мнения: 9
Благодаря ти Тони за споделения опит, ще видя какво ще правя Thinking, притесняват ме кг му и може би затова ми се иска да махнем това хранене, че тия 9300 на 4,5 месеца са в повечко според докито ни, ох незнам и аз Thinking Thinking Thinking

# 417
  • Мнения: 5 622
притесняват ме кг му и може би затова ми се иска да махнем това хранене

И мен ме притесняват. Заби на ръст от 65 см (от два месеца все толкова си седи!), а килограмите си вървят( на 4 месеца беше 7 кг и 65 см)....

 Naughty


Хоупова, завидях ти че си нпмала пломби до скоро. Мъжът ми е така, даже до това лято нмаше нито една,а редовно ходи на зъболекар и винаги всичко му е тип топ. Не знам какво се е случило, обаче, защото това лято след поредното посещение при зъболекаря, се оказа, че има 5 зъба за правене  #Crazy

Аз пък съм като кокошката с пломбирания зъб- нямам зъб без пломба  Tired

# 418
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Ей ме на в цялата ми красота Mr. Green

Ха добър ден и да поздравим празнуващите днес и вчера и всички дето имат повод , но са пропуснали да се похвалят  bouquet

Благодаря ви за милите думи за шишка Моника, ами май сте прави, че за пържолки се е затъжило детето, ама ще почакаааааааа.

Опапках половин купичка кисело мляко с бискУвитки и съм доволен и дебел. Само да уточня тукашните купички кисело мляко са по едно кило Crazy

Сега по темите
цикъл нЕма, аз и не искам де.След Соничка се оциклих на 11 месец/пак кърмене , и само кърмене/, беше отвратително силен първите няколко месеца, но после се нормализира.Сега и аз като Тони се надявам да не  мЪ навести поне до годинката на Моника.
Линия негра нямам и не съм имала
ротавирусната ваксина тук е задължителна.Обаче , обаче на Моника не ѝ е давана, а следваща консултация ни чака през ноември, т.е беба ще бъде на 6 месеца и половина.Излиза, че май ще се размине с това чудо.
Нощно хранене яде си детето, не се оплаквам, то си му и личи де  Blush

Хоупи тая магарийка и Моник я прави, и аз кат тебе си въобразявам, че детето ме целува и ми е милинко и хубаво Heart Eyes

Сега се чудя да си похваля ли детето.Моник не реве/е случва се , ама много рядко, на няколко дно за по има няма 2-3минути/, яде си , спи си , гука си и си исграе с играчките.Е има си и кусури, иска да бъде разнасяна и разхождана.Може би се дължи на това,че отговарям на всичките и желания, иска да яде, слагам на гърдата без да мисля кога е яла за последно, иска да спи, гушвам я и я приспивам, иска да я разнасям, зарязвам всичко и разглеждаме къщата...

Я да питам Елфи де се загуби, във фейса мЕрка ли се или там я занема, ама ха ще ми остане момата без зет, дали да не се огледаме за подходящ ?!?!?

# 419
  • Мнения: 23

Гери и мен ме болят колената (нали ти се оплака  newsm78) само че аз за 1 седмица паднах 2 пъти-по веднъж на всяко коляно и сега при ставане много ме болят особенно сутрин,можеби и кг ми тежат повечко.Преди време оперираха майка ми от скъсан минискус на коляното,точно от едно падане на него зимата,и много ме е страх да не ми се наложи и на мен,че и на двете  Cry
аз, аз се оплаках, ми ти поне знаеш от какво е болката, ми аз? newsm78 Мажа се тука с мазила, пък да видим  Tired ooooh!

Ааа за болката при цикъл - НЯМАМ  Mr. Green, а имах ужасни болки, по тежки от контракции, аз може би и заради това и неразбрах какво е болка от контракция  Crazy, щото очаквах нещо ужасно!

Общи условия

Активация на акаунт