Отговори
# 735
  • Мнения: 3 034
Здравейте, група.  Simple Smile Деветата тема... в девета глуха. Така ми идва в момента.  Rolling Eyes

Препрочитах разни коментари в сайтовете и... не знам. Много ми се струва напечена ситуацията, случващото се с жените допълнително налива масло в огъня. Иска ми се да дойде по-бързо ноември. Някакво ми е едно такова... неспокойно.  Tired

Аз отдавна му се каня на този италиански, даже питах тук в темата дали е по-труден от испанския, с който се захванах, ама никой не ми отговори.  Crossing Arms Иначе съм "за", аз обичам езици, крайно време е да добавя още един към бройката, че Матей още ме води.  Laughing

# 736
  • при него
  • Мнения: 1 217
Симпли, веднага ти отговарям - да много е труден!  Цялата граматика е наследство от латинския, всички глаголи се спрягат по род и число (както и в бг), но има има и едно спрежение наречено "Конджунтиво" каквото си нямаме в бг и което се използва когато в едно и също изречение имаме 2 различни действащи лица, примерно : "Аз мисля, че той идва" - на бг си е в сегашно просто, ама на италиански не.. Други глаголни форми и пр. допълнително зубрене. Абе красив език, но ако искаш наистина да го знаеш граматически - трудна работа. Та, в тази връзка, нашият Матей определено е ходил на училище, защото се изразява добре, но на 2-3 пъти го хванах, че не ползва въпросното Конджунтиво, а пердаши в сегашно просто - те пак ще разберат италианците, но веднага им става ясно че си чужденец. Даже преди години гледах по техните Господари на ефира, което си е и оригинала, как се подиграват на техни политици че са прости, щото не ползват Конджунтивото , а сегашно просто. Мен ако питаш, английският е в пъти по-лесен от италианският.
Простете за отклонението.

# 737
  • Мнения: 3 034
О, английският е... как да кажа. Граматически английският е изключително опростен език, НО, идва голямото "НО" - английският става труден, когато стигне до лексика. Защото е изключително идиоматичен език. На мен това ми се изясни от едно ниво нагоре и взе да ми просветва защо Шекспир е Шекспир.  Laughing

Аз съм руска възпитаничка, а първият ми чужд език е френски, та... ако има общо с тях италианския (граматически, падежи, ала бала), значи е... хм... Ама, ще учим, какво да правим. Кажи откъде да учим?  Grinning  Hug

# 738
# 739
  • при него
  • Мнения: 1 217
В темата с италианския бях пускала едни начални уроци, но спрях щото съм много зле с времето (работа, учене и куче бебе). Както и да е де , дай ми един имел и ще ти пратя това, което съм правила, като за начало, пък после - трябва си училище, мен ако питаш...

Общи условия

Активация на акаунт