Объркано момиче.

  • 5 689
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36
Milk_Butter, радвам се, че ме разбираш. Когато таиш чувства към един човек, то той не е безразличен за теб, но въпреки че е добро момче, има моменти, в които ме е страх какво би могъл да ми направи, ако останем сами в апартамент, например, въпреки че аз съм го водила един път вкъщи и се държа нормално. Макар че само в някои статии прочетох, че човек аутист може да бъде агресивен (например, да започне да хапе ръката си) и то в най-тежките форми на аутизъм (извинете ме, ако отново не съм запомнила), то това е мозък - всички връзки са в него и никога човек не може да бъде сигурен как могат да функционират те. Хора, без каквито и да било психични отклонения, извършват убийство, а какво остава за хора, които имат такива.

Aisha, родителите ми знаят за него, познават го и дори са го виждали (майка ми повече от един път). Както бях споменала в първия си пост, майка ми е против него. Тя беше против него още когато нито аз, нито тя знаеше, че е аутист. Не харесва характера му, смята, че не е момче за мен. Да, на моменти наистина разсъждава по детски (отдавам го на факта, че е с една година по-малък от мен и поради болестта си също изостава на моменти), но има други случаи, в които разговорите ни протичат на съвсем нормално ниво - дори ме изумява с разсъжденията си за живота!

На момента сме на етап, в който и аз, и той сме си казали, че не сме готови за интимна връзка и ако ЕВЕНТУАЛНО ще бъдем заедно в интимен план, то ще бъде поне когато сме вече финансово независими и сме си стъпили на краката. Аз му казах, че не съм готова все още за връзка (скоро имах несподелена любов и разочорование от нея), а той ми каза, че той също не е. Не бил сигурен дали изобщо искал да има половинка в живота си (това също го отдавам на факта, че поради болестта си иска да бъде изолиран), но ако искал след време, то това съм щяла да бъда аз (а интересното е, че той се съмнява дали изобщо е хетеросексуален).

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Единственият въпрос, на който трябва да си отговориш, е: "Това любов ли е или привличане, съчувствие, страх от самота..." Любов ще е, ако искаш да видиш усмивката му, когато се събудиш, ако бързате да се приберете в къщи, защото ще намерите другия там и т.н. и т.н... Само не бъркай съчувствието и самарянството с любовта към твоята половинка. Горчив опит... дано твоят не е такъв. Но всеки си има път в живота и ако твоят е да изживееш някакво израстване с него - това ще е Simple Smile Успех!

P.S. И нещо друго: не можеш да промениш  никого! Не знам дали се опитваш, но жените понякога имаме някакви смешни идеи, че ето, аз ще направя така, пък той еди как си... Нито той теб, нито ти него можеш да промениш като характер, освен ако човек сам не реши.

# 17
  • Мнения: 7 418
     Съвсем скоро се ожени един близък,който е от спектъра.Ожени се за невротипично момиче и съм сигурна,че ще е чудесен съпруг и баща.  Peace Simple Smile
     
     Не мисля,че да се обвържеш с човек от спектъра е равно на това да си провалиш живота.  Peace
     Ако хората се обичат и си пасват,какво значение имат диагнозите?

      Бих посъветвала авторката да остави нещата да се развият (или да не се развият) естествено.Не насилвай ситуацията.Бъдете приятели с момчето,а времето ще покаже.
     
     

# 18
  • Мнения: 1 738
Объркано “момиче”,
Аз пък слагам кавички, не защото аз не съм момиче, а защото се съмнявам, че ти си тази, за която се представяш. Една от причините да сложиш нещо в кавички е да изразиш съмнение. Така че, аз се съмнявам, а ти нямаш основание да слагаш мами в кавички, само защото защото ти не си майка. Обръщаш се към нас, защото сме наистина “мами” и искаш от нас съвет. А защо не казваш нищо за родителите на момчето? Щом сте приятели и дори те блазни да станете нещо повече, нормално е да си ги виждала и дори да си разговаряла с тях. Убедена съм, че ако момчето има диагноза “аутизъм” и е успяло да стигне до университет, то непременно има много предани, знаещи и отговорни родители, които ще са достатъчно откровени с една приятелка и евентуално “гадже” на сина им.
Бих ти казала още неща и сигурно ще го направя, ако реша, че има смисъл. В тази връзка, би ли споделила какво учиш и какво учи момчето?! Дали пък не си правиш социален, журналистически, писателски/сценографски или някакъв друг екперимент? Ако ми отговориш на тези два въпроса, ще ти кажа какво мисля по казуса, защото това е за мен казус. Предполагам, че и в двата случая – и да си наистина объркано момиче, и да експериментираш с някаква цел, ще ти е по-полезно да чуеш нещо по-съществено от това да не си пропиляваш живота, който е един и т.н.

# 19
  • Мнения: 36
констанца, разсмя ме!  Grinning Не съм длъжна да ти давам описан протокол от мен относно дали съм момиче (това пък беше най-голямата глупост, която можеше да кажеш), да ти давам обяснения за каквото и да било. Не съм те поканила в темата ми, нито имам желание да чуя твоето "съществено мнение". Знаеш ли колко такива като теб срещам всеки ден - лошото е, че дори ми се налага да ги търпя, ама съм доста добра в това  Wink Най-малко пък ще ти давам отговори на въпроси от рода на: "Какво учиш?"

Хайде, със здраве - пожелавам ти някой ден да успееш да направиш един писателски/сценографски експеримент. И дано да го излъчат по телевизията.

# 20
  • Мнения: 1 738
Звезда,
Хайде и ти със здраве в твоята тема. Явно въпросите ми са те подразнили, но те си остават, като предупреждение към хората, които ще се втурнат да ти дават съвети и съвет към теб да не се бъркаш в неща, които не разбираш. Ако случайно, наистина имаш приятелство с момче от аутистичния спектър, съветвам те да си останете приятели, не за твое, а за негово добро.

# 21
  • Мнения: 2 510
констанца , благодаря!

Исками се да имам умението да различавам хората.
Не говаря за способностите на сина ми в тази насока.
Явно, ще трябва доста да се замисля над много въпроси.

# 22
  • Мнения: 141
Звезда ,
сигурна съм че и аз няма да съм от добре дошлите в темата ти ,но ще ти кажа някой неща...
Първо , за да пуснеш тук тема с толкова много въпроси ,на които търсиш отговор ,то това момче не ти е безразлично и то изобщо !
Второ , за да стигне до колеж , това вербално момче от аутистичния спектър ,значи той най-вероятно е с Аспергер синдром ,което по своемо означава т.нар. високофункциониращ аутист, т.е. той може да бъде един съвсем нормално функциониращ,самостоятелен човек ,разбира се със своите странности ,който описваш за него /то кой ги няма ,всеки по своемо /,НО все пак далеч от аутистите засегнати от тежката форма на аутизъм. Много те моля , прецени си сама какво точно означава това момче за теб ,искаш да бъдете просто приятели ,харесва ти в неговата компания , или искаш да бъдеш в интимни отношения с него и да имате любовна връзка ...След като изясниш тези си чувства ,за които не може да ти помогне или даде съвет никоя от нас,то тогава много те моля направи си труда да прочетеш малко повече информация за хората с аутизъм и да разбереш всъщност ,че там няма точно определени критерий какви всъщност са ,те са много ,много различни . Вгледай се в това момче ,опитай се да го разбереш ,да те допусне до своя свят ...
И още него постингът ти към констанца хич не ти прави чест , пускаш тема ,молиш за съвет и помощ ,а реагираш доста остро ,да не кажа арогантно към мнението на потребителите ,не видях същото в нейният пост ,за да отреагираш така грозно...
И последно ,че стана дълго...майка съм да дете с аутизъм ....Това е чумата на 21 век и не е никаква гаранция ,че след време омъжена за човек в норма ,няма да имаш дете от спектър / дано никога не те застигне нашата съдба , искренно ти го пожелавам/ все още няма изяснени точните причини какво причинява това състояние ,нито открито лечение за него  , и тогава да застанеш от другата страна на барикадата....
Пожелавам ти да мислиш повече със сърцето си , и да си прицениш сама в течение на времето , според това как се развиват отношенията ви ,кое е правилното решение!!!
Остани си със здраве Simple Smile

# 23
  • Мнения: 3
Мами и момичета, чета и се чудя да се смея ли или да плача. Откъде ги измислихте тези глупости. "Начален стадий на аутизъм " Joy Какъв ли е крайния? #2gunfire
 АУТИСТИТЕ НЯМАТ ПСИХИЧНИ ПРОБЛЕМИ А ПОВЕДЕНЧЕНСКИ . Те не обичат да общуват, а не убиват близките си.  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 169
Мами и момичета, чета и се чудя да се смея ли или да плача. Откъде ги измислихте тези глупости. "Начален стадий на аутизъм " Joy Какъв ли е крайния? #2gunfire
 АУТИСТИТЕ НЯМАТ ПСИХИЧНИ ПРОБЛЕМИ А ПОВЕДЕНЧЕНСКИ . Те не обичат да общуват, а не убиват близките си.  #2gunfire
Тъкмо се чудех , как да се изразя , най - меко .... токлова простотии прочетох , че чак се чудя защо пиша , пък ,на хората със съвет " бягай " мога да им , кажа само  , няколко нещица , но не са подходящи  за форум Simple Smile)) Такива хора , давайки , такива съвети , доста , често се натъкват точно на същия проблем...( дали те , дали децата им ) тогава много не им се пише по форуми ...... Каквото и да решиш , давай смело , живота си е твой .. !!! И Аутистите не убиват или всички , тия филми , които си ги разиграваш , също така няма и стадии  Rolling Eyes
 

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 133
notes, ако нея я е страх, ако не е наясно и избяга, когато наистина партньорът й има нужда от нея, каква полза, че го е приела в началото?

# 26
  • София
  • Мнения: 2 840
Тази тема или е шега, или е плод на нечий болен мозък.
Залагам на някаква заигравка с "мамите" от "мамата".
Аутист в начален стадий.
Импотентен.
Лунатик.
Говори си сам.
Опасения да не забие нож в главата.
Опасения за генетично "ненормални" деца при евентуално чифтосване, ако все пак се окаже, че не е импотентен.

Темата е социален експеримент, нали?
С нервите ни. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 153
И аз просто се изумих колко глупости са изписани на две страници. Явно повечето от хората, които се включват не знаят нищо за аутизма и само си чешат езиците. Звезда, щом като ти минават такива неща през главата, не се захващай с това момче, не го причинявай нито на него, нито на себе си. Какво доверие може да има между вас? Майка съм на момче с Аспергер, бих направила всичко, за да го предпазя от връзка с момиче като теб. Друг е въпроса, ако не се касае за аутизъм и ако ти не можеш да прецениш човека срещу теб.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Непознаването на проблема е повод за притеснения. Бъдете снизходителни!
Сетих се как половинката ми призна за " страшната тайна", че малко преди да се запознаем е бил  болен от белодробна туберкулоза!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 127
се чудех , как да се изразя , най - меко .... токлова простотии прочетох , че чак се чудя защо пиша , пък ,на хората със съвет " бягай " мога да им , кажа само  , няколко нещица , но не са подходящи  за форум Simple Smile)) Такива хора , давайки , такива съвети , доста , често се натъкват точно на същия проблем...( дали те , дали децата им ) тогава много не им се пише по форуми ...... Каквото и да решиш , давай смело , живота си е твой .. !!! И Аутистите не убиват или всички , тия филми , които си ги разиграваш , също така няма и стадии  Rolling Eyes
 

Това е доста долно и злобно изказване .Никой не се подиграва или обижда хората с такъв проблем , а просто казваме че не е нужно да съсипва живота си събирайки се с момче с такава болест.Да гадно е , тъжно е и сигурно е адски тежко и трудно на майките с болни деца , но с твоето изказване всъщност ни пожелаваш да да станем ние или децата ни аутисти ТОВА Е НАПРАВО ДОЛНО

Общи условия

Активация на акаунт