Ето иде есен вече в шести месец ний сме вече - тема 9

  • 29 441
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8
Благодаря за новата темичка!  bouquet
Момичета, с предната бременност до това време бях качила 15 кг, а моята приятелка 5. Накрая и двете бяхме стигнали до над 25 кг. Сега се оказва ,че сам до тук с плюс 2-3 кг, като не се знае, ако не беше този вирус, впрочем колко щяха да са. Така че не се състезавайте от сега, а и за някой 5 кг може да се окажата по-трудни за сваляне от някой с 30. Всичко е толкова индивидуално, хранете се здравословно, не прекалявайте и всичко ще си дойде на мястото Peace.
Днес АГ-то ми каза, че имам раздути черва и болките са от тях, матката е спокойна, изписа ми Гиназол за гъбична инфекция.
Имахме доста напрегнат ден в доста отношения ,но не е за тема за бременни! Но сега не мога да се отпусна да си почина!
Тази количка на АБС дизайн ми се струва доста тежка - 16 кг, дори и 14 кг летния вариант. Ако е по-евтина, да, но съм сигурна, че ще стигнете до нова за лятото, като натежи бебето. Инъче е много стилна!

# 16
  • Мнения: 8
Честита ни нова темичка момичета, много е хубава както винаги и нека да се напълни само с хубави новини!  Simple Smile
Лека вечер мами. Simple Smile

# 17
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Темата както винаги е страхотна...Едно голямо БРАВО   bouquet
Дано я изпишем само с хубави и положителни емоций Simple Smile
Около мен няма нищо ново..Почивам си,с малката се разхождаме,дебелея си иии ям по 5 кила грозде на ден Blush Мъжа ми вика "Добре,че е грозде а не са мръвки или торти" Mr. Green
Днес с каката купихме първата пижамка на бебка.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добър вечер и честита ни нова темичка, за която благодаря на създателката й   bouquet
Дидка, Пинк, желая ви много здраве, късмет и всичко най-най!
Нека Бог бъде с всички ни и дари с много и мили ритничета от бебчовците ни!  Praynig
Мая, надявам се неприятностите да са останали зад гърба ви!
Желая лека и спокойна всички!

# 19
  • Мнения: 105
Благодаря ти за отговора ianajar дано да си права  Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 2 367
Честита ни нова темичка, прекрасна е както винаги.
Аз намерих количка, която ми изглежда доста добре на снимки, отговаря на всичките ми изисквания и мисля тези дни да отида да я видя на живо. Ето я: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/23925

# 21
  • Мнения: 19
Докато се разпиша в темата отново и Вие  скочихте в новата.При нас нищо ново-бебчо рита като за световно особено като реша да почина следобеда и вечерта(ама просто от 3-4 дена не се спира чак не мога да заспя).В сряда сме на ЖК-ще ми пускат антитела и се чудя ПКК дали ще ми пускат(да да не закусвам).Най-накрая свърших гадното желязо(от него имам и киселини) и глобулите свършвам днес и се чудих дали да не си самоназнача изследвания ама май ще изчакам-и без това повече хапове не ми се пият.Май и този месец съм качила та май ще станат +5(май вече стигнах 70кг).Имам план дано да кача още най-много  още 5 та да стана както бях с Хриси-75(аз тогава с раждането свалих 10) и после още 3 с кърменето ама после сиги наваксах и си останах с +7.Съвсем вялно е,че някои свалят 30кг по-бързо отколкото аз  моите +7(ама този път съм решила като спра да кърмя да се взема в ръце и да сваля повече,че ако искам 3-то дете ще трябва Grinning

# 22
  • Мнения: 1 732
Криси,много хубава количка и аз съм се спряла на ЕСПИРО-ТО,а и има хубави отзиви в нета за нея.
Мая,дано нямаш повече неприятности.
Искра,аз имах изписан гинипрал,но не съм го пила,пия само магнерот,но мисля че ми го бяха изписали 3 по 1 хапче за седмица.На тези които имат проблем с щитовидната жлеза не го препоръчват въобще,защото предизвиква сърцебиене.

# 23
  • Мнения: 101
Само бързо записче, за да следя темичката Simple Smile. Естествено благодарности на създадетлката, която се грижи толкова за групичката ни   bouquet !
Ето и количката, която ние вече имаме: http://www.babytrend.com/retired_travel_systems/TS19428.html . Тук май не съм ги виждала, но честно казано не съм и гледала много, защото едната ни баба я донесе от Щатите още преди 2 месеца. След като я пробвах, останах очарована - може да се кара с 1 ръка, ако ще и кръгчета да правиш  Mr. Green . Не знам как ще е с малчо, но празна е много лека и много маневрена, кошът долу също е много голям.
Днес се сетих и нещо друго: HIPP правят съботно училище за бъдещи родители - всяка събота от 10 ч., в хотел Анел (това за София). Миналата седмица не успях да отида заради отработването, но мисля тази да се класирам. Моята приятелка е доволна от предходната лекция, тази седмица ще е за дишането по време на раждане. Ако има някой от нашата групичка, който мисли да ходи, може да се уговорим да се видим поне там.
KaRoLa, надявам се, че си изкарала добре на танците - със сигурност ще ти се отразят много добре - не само физически, но и психически. Аз също ходех на народни танци преди и си беше голямо зареждане Simple Smile. Пожелавам ти с идването на есента да ти става все по-топло и уютничко около твоето момче и съвсем скоро любовта ви да се увенчае с най-сладкото  baby_neutral ! Много се радвам, че си тук с нас, както ние сме с теб със силно стиснати палчета !!!
Това е от мен, набързо. Лека нощ на всички !!!

# 24
  • Мнения: 5 401
Привет и от мен!  Hug

Тази вечер децата заспаха рано-рано, аз си мисля за утрешните палачинки с шоколад и за четвъртък...  Simple Smile

... И като заговорихме за кърмене- моят основен проблем беше препълването на гърдите. Още в род. дом се случи, в следствие на което ми се запушиха канали, бебето започна да се дави от прекомерното изтичане на кърма при отпушването на канал, кърменето беше ок, но болката, бучките и постоянното сълзене и на моменти пръскане с кърма ме тормозеше много. Та, въпросът ми е има ли начин да се предотврати препълването на гърдите. Според едната акушерка трябва по-често да го слагам на гърда, според другата това би довело до допълнително производство, според трета трябвало да огранича приема на вода през първите 1-2 дни /колежките ѝ искаха да изпиваме поне по 2л. на ден/...

Обичайно е всяка родилка да прави повече мляко през първите дни и седмици след раждането. Това е така, защото тялото ни е готово да изхрани няколко бебета от многоплодна бременност, а не само едно.  Simple Smile С времето, кърмата се регулира според нуждите на човечето и намалява така че да е достатъчно за неговите потребности (в идеалния случай, когато има добра организация на кърмене). Теча от некърмещата гърда също е нещо напълно естествено и съпътства много майки през първите месеци с различна сила, но постепенно отшумява. Наистина създава неудобство - мокрят се дрехите, нужна е добра хигиена, честа смяна на подплънки и т.н. Също така много майки се оплакват от запушени канали, препълнени гърди, бучки.

Съветът на първата акушерка е адекватния - често кърмене. От една страна по този начин тялото ще е в състояние да произвежда толкова кърма, колкото е нужно на бебето - нито повече, нито по-малко; от друга - когато майката има по-силна първоначална струя, честото кърмене осигурява спокойствие на гърдите, спокойно слизане на предното мляко и съответно спокойно сукане. И обратното, когато майката кърми на по-големи интервали, е възможно гърдите да се налеят и кърмата да слиза силно, давейки бебето, затруднявайки координацията сучене-дишане-гълтане. В резултат на по-рядкото кърмене, тялото разбира, че няма нужда да произвежда толкова мляко и започва постепенно да намалява доставката му.

По отношение на запушването на каналите - отново честото кърмене спомага да се разнесе застоялото мляко, като преди кърмене е хубаво майката да си направи горещ компрес, който да наложи върху гърдите или пък топъл душ, а след кърмене - обратното, студен компрес. Топлото разширява съдовете, а студеното облекчава евентуалната болка.

Течностите след раждане са важни.  Peace Обикновено в случаите на свръхлактация се препоръчва по-малък прием, иначе поне литър и половина-два.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 513
maya_4ekelova, къде ги чете тия килограми   Shocked

На официалния сайт на ABC пише 10. 11 със "зимния" кош. За мен това е напълно приемливо, по - малко за мен е равно на нестабилна количка. По нататък, когато бебо ще има по - малко нужда от нея, към година и половина две, ще търсим евтина и лека летна, но има достатъчно време до тогава, за да си "избия парите" от тази. Поне така ми се струва. А и ако наистина е толкова по - евтина в чужбина, може хич да не ми излезе скъпо.

Някоя мама спомена, че името й било друго в UK, но сега не мога да изровя мнението от старата тема, може ли някой да ми напомни?  Hug

Момичета, не е ли рано за купуване? Не се ли притеснявате, че ще им изтече гаранцията, преди да сте я ползвали? На мен това ми е една и от задръжките около купуването от чужбина, още се чудя.

June, честита покупка Simple Smile А това училище плаща ли се? С предварително записване ли е?

На мамите разбирали пола: ЧЕСТИТИ ЩЪРКЕЛЧЕТА! Няма да ви изброявам по отделно дане изпусна някой Simple Smile


Дидка и на Pink и на вас честит празник, момичета Simple Smile

# 26
  • Мнения: 27
Здравейте в новата тема! Както винаги е прекрасно оформена и с много полезни линкове!  Hug
Пожелавам да пишем само хубави новини и положителни постове! Поздрави  Peace

# 27
  • Мнения: 4 864
KaRoLa, надявам се, че си изкарала добре на танците - със сигурност ще ти се отразят много добре - не само физически, но и психически. Аз също ходех на народни танци преди и си беше голямо зареждане Simple Smile. Пожелавам ти с идването на есента да ти става все по-топло и уютничко около твоето момче и съвсем скоро любовта ви да се увенчае с най-сладкото  baby_neutral ! Много се радвам, че си тук с нас, както ние сме с теб със силно стиснати палчета !!!


Мерси, мила. Наистина ми дойде много добре... Отидох много притеснена в салона, защото никой не познавам, а аз се чувствам по-сигурна, когато имам познати около мен. Ама като почнеш да учиш и забравяш,че не се познаваш с хората. Кога хвръкна този час чак не разбрах. Научихме Дунавското, правото и почнахме македонското. А няма да ви описвам дрехите как ги бях напоила...Аз бях споделила само с мъжът,че ще ходя и като казах на нашите те не повярваха,защото не съм спортен тип Simple Smile Надявам се наистина тия месеци вече да си стоплим отношенията с мъжът, както си бяха и преди. Ние не сме се карали,даже бяхме си идеално, но просто не спяхме заедно,за да ми епокомфортно на мен и ....да не се изкушаваме (признавам си Simple Smile ). Сега на гости ни е един много близък мой братовчед, който си го обичам от детинство и тая седмица си я запълнихме с планове къде ще го водим,какво ще правим...ето утре ще си ходим на село, в сряда сме на караоке (преди това на танци) и тя седмицата литнала.. Иначе физически съм идеално,надявам се да е така и отвътре,това вече няма как да го знам, докато доки не погледне...

Айде, дружина, оставям ви, пия два аспирина и един валериан (че да се спи най-сетне) и утре пак на линия. хубава и сппокойна нощ!!  Hug

P.S Сложих снимка на мен и половинката,че да придобиете представа кои сме

Последна редакция: пн, 19 сеп 2011, 23:54 от KaRoLa

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Добро утро, тумбачета! Simple Smile

Как сте?Ритат ли ви все по-често бебешоците?  LaughingРеагират ли на звуци вече?
Карола, много се радвам, че са ти допаднали танците.Едно време и аз ходих и много весело си изкарвах  Hug
Течностите след раждане наистина са важни, но аз не знаех, че не трябва да се наливам с толкова много вода,а бях много жадна, вследствие на което имах страшни болки в матката или от свиването й, заради които не можах да спя 2 нощи и бях на Аулин и Нимезил.Не знам как е било с другите мами, но при мен беше така положението. Simple Smile
Желая лек и прохладен ден на всички!

# 29
  • софия
  • Мнения: 31
Добро утро и от мен!

Шоки чая ти е убийствен тази сутрин, с удоволствие ще си пийна  Wink

Най-после взе да рита и моето мишле. Вече от седмица някъде го усещам по-качествено и знам, че е то  Grinning. Преди все имах съмнения, но вече съм сигурна.

Благодаря и аз за новата темичка. Много е готина, както винаги. Моя термин бил на 24.01. не на 26, но и така да си остане за мен няма значение.

Приятен ден на всички!  smile3503

Общи условия

Активация на акаунт