Предстои ми ИН ВИТРО/ИКСИ,да поговорим-44

  • 48 557
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 583
Записвам се и аз в темичката.
Вчера ходих на проследяване фоликул за ЕЦ. Имах настройката да извадим едно Ф и да го върнем още този цикъл, а да не замразяваме.
В един момент Шефкетова ми казва "имаш ендометриозна киста отляво". Правих лапароскопия, в епикризата не пише да имам  ендометриоза. Всеки път на прагледите, обаче, ми казват, че имам. Възможно ли е да са пропуснали да гледат за ендометриоза?!?! Та сега незнам какво ще правим...с тази ендометриоза, има ли я, няма ли я?!?!

Пропуснах да пожелая на всички УСПЕХХХХХ!!!!

# 16
  • Русе
  • Мнения: 904
Здравейте момичета  Hug повечето тук не ме познават ,но аз пиша и следя темата вече почти 2 години - тук намерих подкрепа и разбиране в най - трудния момент ,тук  благодарение на подкрепата на момичетата и куража който ми даваха успях още с първия опит да видя така мечтаните две чертички .Продължавам да следя темата защото искам да помагам макар и само със съвети на момичетата които пишат тук и дано повече от вас имат моя късмет и скоро темата да се опразни и всички да се изместите в отчетни  Hug
Успех момичета и вярвайте в своето чудо

# 17
  • Мнения: 4 737
Хайде и аз тук Wink
Под прашеца да се намърдам!  Mr. Green
С пожелание, това да е темата на сбъднатите безброй мечти Praynig! Всички опити тази сесия да са успешно докрай, а на финала, не едно бебета да се родят здрави, хубави и засмени, като майките си! Hug

# 18
  • Мнения: 63
здравейте и от мен. Аз започнах втори опит по дълъг протокол днес ми е втори ден с фостимон.  дано да ми е последен опит! имам и един въпрос уж съм по фонда а ме накараха да си платя хормоните Вие плащате ли ? или всяка клиника различно работи!   newsm78 Мисля тази седмица като отида да питам че пак трябва да пускам хормони! Успех на всички

# 19
  • Мнения: 494
Ели79, аз плащах хормони само преди старта на процедурата. Преди старта ми направиха картин и там ми назначаваха лекарствата и изкледванията и аз само се разписвах, че съм ги взела/направила.

# 20
  • Мнения: 1 767
Само първия път платих хормоните (Малинов), после ми издадоха документ, че съм по Фонда и ми върнаха на регистратура парите като представих бележката за платените хормони.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 199
Записвам се и аз в темичката.
Вчера ходих на проследяване фоликул за ЕЦ. Имах настройката да извадим едно Ф и да го върнем още този цикъл, а да не замразяваме.
В един момент Шефкетова ми казва "имаш ендометриозна киста отляво". Правих лапароскопия, в епикризата не пише да имам  ендометриоза. Всеки път на прагледите, обаче, ми казват, че имам. Възможно ли е да са пропуснали да гледат за ендометриоза?!?! Та сега незнам какво ще правим...с тази ендометриоза, има ли я, няма ли я?!?!

Аз вярвам само на това, което вижда Стаменов (и Персенска). Шефкетова каквото е видяла или не е видяла, едно с едно не са излезли верни. Нищо лично, това са си мои наблюдения от личен опит.

# 22
  • Мнения: 336
здравейте, дами
днес бях на ултрасаунд отново и изглежда че моите фоликули доста са поранали за 3 дни. Това от което ми стана малко кофти е че малко са се поразпръснали, не са толкова заедно както предния път, макар че лекарката каза че не са и толкова разпръснати, добре са ужким. Та имам 1-23мм,1- 22мм,1- 20 мм,1 -19.5мм и 2- 18мм. Това са ужким растящите заедно в момента фоликули. Останалите 6 са под 18мм, като и те са сформирали тяхна си групичка- около 14-16мм, само 1 е под 10мм, но е нормално, тъй като то се появи чак сега. Лигавицата е 13.7 мм  и днес ще бия ЧХГ инжекцията за крайното узряване на фоликулите. Пункцията е в сряда. Лекарката каза че очаква между 6 и 10 узрели яйцеклетки. Силно се надявам да са поне 8-9, че сме с ИКСИ и всеки път имаме поне 2-3, които не се оплождат, та поне едничко да стане бластоцист.
и нещо да попитам- понеже в сряда ни се падат точно 4 дни сексуално въздържание, добре ли е при наличие на мъжки фактор? Кое според вас е по-добре да си ги оставим 4 дни или днес да правим секс и до сряда сутринта няма да има даже 2 пълни дни?

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 23:13 от dreaming

# 23
  • Мнения: 368
 Задръжте ,де    Wink

# 24
  • Мнения: 1 767
да, и аз съм за въздържанието, то е добре да е минимум 3 дни.

# 25
  • Мнения: 1 089
dreaming, фоликулите са ти добре, не се притеснявай.
Въпроса за въздаржанието ти е много хубав, аз съм в питанка какво да правим следващия път. При мъжки фактор се препоръчва по-кратко - 2-3 макс. Друг въпрос как се улучва златната среда. Има някакви изследвания, че по-краткото въздържание уж води до по-малко увреждане и т.н. Имаше едно изследване за инсеминации, че макар да пада бройката след обработка, има повишаване на успеваемостта при по-малко дни въздържание.  Да, но винаги като сме дискутирали проблеми и като споделих за тази статия и питах специално за въздържанието ми казаха, че резултатите не важели за ин витро след като статията е за инсе и пак си препоръчаха 2-3 дни  newsm78. Аз обаче май бих опитала с по-малкото. Не мисля, че за тях има голямо значение дали имат 0.2 млн или 2 млн за ИКСИ. А  ако наистина има нещо вярно за по-малкото въздържание и по-добра успеваемост, може би си струва да се види. Можеш да се разровиш в спомените си и документите си да видиш по-кратко срещу по-дълго какви са ви били резултатите като плувци след обработка. A най-добре направо си се обади в клиниката и ги питай какво предпочитат.
Дано се включи и някой по-опитен ...

Последна редакция: пн, 26 сеп 2011, 23:00 от Darlena

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
И на мен резултатът с въздържанието ми е много любопитен newsm78
При първо то ми ИКСИ- въдържанието беше 5 дни-резултатът беше трагичен / за малко да стигнем до донор/, първоначално бяха инжектирани 2-3 от 15-те ми яйцеклетки. В последствие,след много усилия се намериха някакви налични,неслепени плувци и резултатът беше- биохимична бременност Confused От 15 яйцеклетки имахме 3 отлични ембриона- трансфер на 3-ти ден / останалите три не бяха качествени за замразяване/
При второто ИКСИ-въздържание 3 дни- резултати-значително по-добър-24 яйцеклетки-18 ембриона, 5 бластоциста,трансфер на 2,резултат- напълно отрицателен тест- На по-следващият месец ЗЕТ на две пефектно преживяли размразямане брластоцистчета- пак нищо. И какво да мисля #Crazy newsm78

# 27
  • Мнения: 336
Дарлена, ами при едната спермограма при 3 дни и 1/2 въздържание и при другата, с точно 3 дни, резултатите бяха еднакви. По същия начин и при първото ин витро с ИКСИ, при въздържание 3.5 дни. Затова мисля че май няма кой знае ква разлика 3 или 4 дни при него специално.
Другото което забравих да спомена е, че той е на Хломид по предписание от уролога за подобряване качеството и броя на сперматозоидите, като на всеки 2 месеца трябва да прави контролна спермограма, за да се види има ли подобрение. Сега му изтичат първите 2 месеца и кофтито е, че не знаем все още има ли подобрение или не. При брат му, който също е на Хломид по същата причина, при 6 дни въздържание показа значително подобрение след първите 2 месеца, а след вторите 2 месеца след 3 дни въздържание, нещата не бяха напреднали, а напротив даже показа по-лоши резултати, от колкото при 6 дни въздържание, но пак имаше малък напредък в сравнение с положението от преди да почне Хломид. Та не знам, май съм по склонна да изчакаме.

# 28
  • Мнения: 583
Записвам се и аз в темичката.
Вчера ходих на проследяване фоликул за ЕЦ. Имах настройката да извадим едно Ф и да го върнем още този цикъл, а да не замразяваме.
В един момент Шефкетова ми казва "имаш ендометриозна киста отляво". Правих лапароскопия, в епикризата не пише да имам  ендометриоза. Всеки път на прагледите, обаче, ми казват, че имам. Възможно ли е да са пропуснали да гледат за ендометриоза?!?! Та сега незнам какво ще правим...с тази ендометриоза, има ли я, няма ли я?!?!

Аз вярвам само на това, което вижда Стаменов (и Персенска). Шефкетова каквото е видяла или не е видяла, едно с едно не са излезли верни. Нищо лично, това са си мои наблюдения от личен опит.

Стаменов ми прави лапарото, Персенска също вижда всеки път ендометриоза, както и Шефкетова. В епикризата не пише нищо за ендометриоза... До Стаменов нещо не мога да се добера, уж записвам час за него, пък съм при друг, това е редовния номер.
И си седа и се чуда какво да правя, дали да продължа започнатия ЕЦ или става безмислено всичко с тази ендометриоза?!?!?!

# 29
  • Мнения: 1 089
 Ние на инсетата бяхме с малко въздържание, резултат нисък  брой след обработка. Бяхме с 3 дни на ИКСИто - най-добра бройка след обработка, още малко и ставаше за инсе  Simple Smile. Честно казано ако не бяха се така улучили нещата с времето тогава сега щях да знам повече, защото сестрата ме попита като се обади за часа на Новарела и най-вероятно щеше да ме инструктира за интервала.
Гуги, проблема е, че дори и да има проблем не знаем дали е от по-дългото въздържание (все пак 5 дни не е 10), може просто да се е случил лош ден.
dreaming, щом имаш някаква статистика до сега, може да я ползваш. Ако ще ти е по-спокойно с 4 дни - така го нагласете. И без това май като теглим чертата - няма достатъчно инфо, която да ни е от помощ, така че поне гледай да ти е спокойно на душата.


Общи условия

Активация на акаунт