ЗОНАТА и ние (здравословното хранене) - 5 тема

  • 48 321
  • 725
  •   1
Отговори
# 720
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Емигрантка,извинявам се,че съм задала въпроси,за които сте писали,просто нямам време да ви изчета отначалото,а бързам да я з апочнеме Зоната със сина(главно заради него)!  Embarassed
Питах дали съвпада таблицата ви с тази на д-р Папазова,защото вярвам,че има и други,които са чели нейната книга и знаят дали си е експериментирала и изменила оригинала на д-р Сиърс(което се надявам да не е така,защото там има доста рецепти и ще е по-лесно,вместо да измислям нови)!
И тука се сещам д апопитам и това-дали изчисленията на нужните блокове за 1 човек според нейната книга са еднакви с на Сиърс?
Ох,аз имах предвид да се готви заедно за двамата за целия ден в една тенджера,че иначе днес си играх 3 часа да приготвям поотделно обедите ни и вечерите ни,ужасссссс! #Crazy
А за хляба се чудя защо и "Бонусът" даже е лош въглехидрат,та без хляб 1-2 филийки(зависи колко филии и по колко грама са един блок де,но  те са толкова малки , че без тях как може да се наяде един мъж?!! newsm78
  bouquet  bouquet  bouquet
  
Ами книгата Ние и Зоната,написана от Папазова и другите български доктори е написана 2003 до колкото знам, с цел да бъде съобразена с българската кухня. Като информацията е взимана от първите книги на Бари Сиърс. Така,че няма как да са знаели,че ще има промени в блоковете. Точно за това и рецептите в книгата сега не съответстват на сегашните листи. Но аз не мисля,че е нещо фатално,и пак е ефективно. А за изчисленията на блоковете няма промени,единствената промяна  е в количеството храна за един блок. А за хляба, лош въглехидрат е ,защото е с висок гликемичен индекс,и за това количеството е толкова малко. Една малка филийка хляб ще ти вдигне инсулина толкова,колкото 4 чаши карфиол например.  Hug

# 721
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Момичета,вече сме на 49та страница,и се предполага,че темата ще се заключи,и за това с Кармен пуснахме нова  6 ТЕМА. Там на заглавната страница сме сложили обновените листи с блоковете,както и блога,в който има доста въпроси и отговори,които може да са ви от полза  newsm51

# 722
  • София
  • Мнения: 1 047
Хе -хе, не съм единствена, която се мъчи с бройката хранения  hahaha
Обаче се свиква, аз съм  доказателството  bowuu
Само дето тази вечер много се улях и излязох.....ама утре съм в Зоната де  Hug

# 723
  • Мнения: X

Ами книгата Ние и Зоната,написана от Папазова и другите български доктори е написана 2003 до колкото знам, с цел да бъде съобразена с българската кухня. Като информацията е взимана от първите книги на Бари Сиърс. Така,че няма как да са знаели,че ще има промени в блоковете. Точно за това и рецептите в книгата сега не съответстват на сегашните листи. Но аз не мисля,че е нещо фатално,и пак е ефективно. А за изчисленията на блоковете няма промени,единствената промяна  е в количеството храна за един блок. А за хляба, лош въглехидрат е ,защото е с висок гликемичен индекс,и за това количеството е толкова малко. Една малка филийка хляб ще ти вдигне инсулина толкова,колкото 4 чаши карфиол например.  Hug
Ами за фатално едва ли е,защото жената,от която аз се зарибих ,си готви по нея(на д-р Папазова книгата и таблиците) и за  5 месеца е свалила 28 кг,което си е направо мечта #Crazy....а освен това от диагнозата и диабет-1 няма и помен!
Колкото за хляба,въпреки че е толкова лош въглехидрат,не мога да лиша сина за сега от него-той е почти на 18г. и с вълчи апетит Laughing.....само ще продължа да питам колко филийки от него са 1 блок! Praynig

# 724
  • Мнения: 73
magnoliq777
Аз хапвам хляб и смятам, че ако не се прекалява с него, е ок. Една филийка от 27 грама е 1 блок (пълнозърнест хляб - защото има повече фибри и по този начин въглехидратите се освобождават в кръвта по-бавно - инсулинът се покачва по-бавно). В края на краищата сайтът на Сиърс с рецептите гъмжи от сандвичи, тортили и паста. Но разбира се, употребата на тестените изделия е добре да се сведе до минимум. Една филийка е не повече от 30 г и представлява 1 блок от храненето. Предполагам, че ако не се употребява хляб, отслабването е по-бързо. Не е само това, но ако употребата на хляб е по-малка, човек е по-здрав в дългосрочен план (в книгата на Папазова го има обяснено защо).
Хубавото на Зоната е, че човек може да яде всичко като не забравя обаче, че някои храни са по-полезни за здравето от други. Ако се храним с по-полезните за здравето храни, страничният ефект на отслабване ще е по-ефективен. (Казвайки това, искам да потвърдя от опит, че с ядене на хляб и стриктно спазване на всички правила, също се отслабва и също човек се чувства здрав, силен и доволен от живота Simple Smile )

Последна редакция: пн, 21 ное 2011, 23:52 от Carmen

# 725
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!
Има ли възможност някоя от вас да ми изпрати "Ние и зоната" на email.
За съжаление вече не може да се сваля от http://izvorite.com/.
Благодаря предварително, ако някой се отзове.
 

Общи условия

Активация на акаунт