Януарски бебета 2012

  • 33 593
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • UK
  • Мнения: 134
Въпросът е, че всеки иска да повиши качеството си на живот и да заприличаме на хората от Запада. Но аз съм била там. Времето е мрачно, хората са навъсени и депресирани и понеже всичко им е уредено (работа имат, пари, осигуровки) и някакси няма за какво толкова да се борят. И ми се струва, че живеят по-скучно от нас. А ние имаме над 300 слънчеви дни в годината, вкусни плодове и зеленчуци и куп проблеми за споделяне всеки ден с познати и непознати. Не мисля, че сме за оплакване. (дано да не засегна някоя мама в чужбина, извинявам се, ако е така)  Laughing

Чудесна нова темичка - дано се пълни само с чудесни новини  Peace

Ашли, мила, аз като живееща извън родината не бих се засегнала  Wink Всеки оценява нещата според житейските си обстоятелства. Само това което си написала, че на запад всичко е уредено като работа и пари и осигуровки....де да беше наистина така, особено пък с работата и парите  Tired. А и честно казано, колкото и да не ми е приятно да го отбележа, по навъсеност и бих добавила троснатост, някой едва ли може да ни "бие" нас българите Thinking
Важното е мисля да се чувстваме добре в собствените си кожи, пък местоживеенето не е най-определящия фактор (е не визирам в случая страни като Афганистан или Сомалия например). И тук и там проблемите са сходни. И аз все си мислех, докато живеех в родината, че чужбинската трева е по-зелена, но се убедих че не е така. Всъщност английската си е направо по-зелена и свежа поради влагата, но това не променя смисъла на метафората  Grinning
Важното е да сме позитивни  Peace
Хубава и спокойна вечер, момичета   bouquet

# 16
  • Мнения: 8
Честита нова тема,нека само хубави новини да имаме в нея. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 17
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета! Новата тема е прекрасно оформена и пълна с полезни линкове! Благодаря на създателката й!  Hug

Пожелавам в тази тема да пишем и четем само хубави, положителни постове!  Peace Hug Praynig


При мен всичко е под контрол. Ходя на работа и съм свежарка, но към 5 вече се чувствам доста изморена. Вечер пък като легна и направо се схващам и всяко помръдване ми е много трудно. Дланите също ме болят доста, а сутрин почти не ги чувствам, преди да се раздвижа. Имате ли и вие подобни оплаквания?

Jane Doe, браво на теб, че ходиш по толкова много! Ако не чувстваш умора или нещо притеснително, защо пък да не ходиш... Но все пак гледай да не се претоварваш прекалено...

Аз също ходя доста, но напоследък след 2 километра и започва да ме боли от дясно на корема...  След кратка почивка се оправям.

Поздрави на всички и хубава, спокойна вечер!  Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 2
Мами, честита ви нова темичка!  bouquet Оформена е както винаги страхотно, в синхрон с есенното време Simple Smile))

Мн. се радвам за бебоците на Суит-Мони! Само така, нека малките принцеси да заякват и да стават все по-хубави и хубави!  Two Hearts

Аз няма с какво да се похваля. Другата седмица съм на ЖК и тогава ще има новини. Утре плануваме пътуване до Ямбол да видим родителите ми. Дано не е натоварено движението!   car003
 
Усмихната и спокйна вечер от мен и бебо!!! newsm03  1dating

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Моите всички братовчеди са в чужбина пръснати, говоря за първите ми братовчеди.Единия е в Америка, Чикаго и е предоволен.Там е от около 13-14 години, създаде си семейство и не се връща често в България.Харесва си стандарта на живот и не се оплаква, жена му - също.Другата ми братовчедка - в Германия, там роди и също е доволна от начина си на живот.Не мислят да се завръщат в България.На моя мъж леля му е омъжена в Италия, децата й също живеят там и не са идвали в България от няколко години, понеже живота тук вече не им допада.
Доста от моите съученици и приятели от детството заминаха за чужбина и се установиха там.Пиша тези неща, защото ей сега слушам, че България е първа в света по отрицателен прираст на населението. Направо си плашещо това становище, че сме с най-застаряващото население в света.
Jane Doe, похвално е, че ходиш по толкова много, щом се чувстваш добре, но и аз бих те посъветвала съвсем искрено, ако имаш възможност да не се натоварваш толкова.
Някой каза за болки в дланите.С първата бременност имах такива болки и бяха ужасни.Не си го обясних на какво точно се дължи.
Другите ми болежки тогава бяха и в колената.До такава степен ме боляха, че не можех да се изправям/клякам/ставам, без да направя гримаса от болка.Минаха ми няколко месеца след раждането.
flygirl, лек път желая и весело изкарване при родителите!И аз чакам моите да дойдат в събота да ни видят, че не сме се виждали от август.
Желая лека вечер на всички ни!

# 20
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Джейн Доу, хапвам си пърженко, но вече не с такова удоволствие, както преди. Дори майка направи снощи любимите ми пържени кюфтета с таратор - е само като ги видях и ми се отяде, не ми се прииска. Обаче яхниите си ги хапвам със запръжка, че иначе не са ми вкусни. Пърженото не се препоръчва, защото може да раздразни стомаха, а на нас да ни предизвика киселини. Обаче ако нямаш проблеми при ядене на пържено, нищо не пречи да си хапваш.
За ходенето пеша - аз ходя много, по 8-10 км. дневно. Обаче миналата седмица един преход, който правех редовно по два-три пъти седмично нещо ми се опъна. Накрая последните две преки до в къщи ми се струваха като края на вселената. За всеки е индивидуално и освен това и всеки ден е различен. Питай си коремчето - ако е спокойно се разхождай, докато ти писне да скиташ. Ако обаче те придърпва или се стяга след втория километър, по-добре присядай по пейките или в заведение.
Утре ме бройте и мен за "9 месеца". Ще дойда. Може би навреме...

# 21
  • Мнения: 35
Здравейте, дами! Чудесна нова тема.  bouquet
При нас нищо ново, освен, че обзаведох моя
Нероден Петко с нова количка. Покупката, която
смятах да направя след раждането, я направих първа. Mr. Green
Много я харесвам, що колички изпробвах, не е истина. Ето я:


А пък какъв апетит ми се е отворил Whistling, добре, че
наблягам на плодовете и зеленчуците.
А вие тръгнахте ли на 3-та ФМ?

# 22
  • Мнения: 601
  bouquet не ми се пише, само ще чета днес

# 23
  • Мнения: 9 903
запис само, че нямам какво да кажа по днешните теми  Laughing

# 24
  • Мнения: 452
Здравейте и от мен в новата прекрасно оформена тема, благодаря Кафенце   bouquet
За яденето и пиенето - не знам вие доста се ограничавате, аз пък от нищо не съм се лишила и пържено ям и люто ям и кафета и коли пия, когато се върне мъжа ми долу-горе на 2 седмици за по 1-2 дена и ракия пийвам. И с малката бях така не ми е  била неспокойна. За кърмата лично ми помогнаха много нектарите, поне предполагам че те са помогнали  Grinning
За извеждането - лекарите препоръчват на 15-20 -ти ден от раждането бебето да започне да се изнася за по 5 минути навън. Т.е. първия ден на терасата за 5 мин., втория за 10 и после може и навън на разходка за по 30 мин. Това за 40-тия ден е от гледна точка на старо българско поверие, че детето не трябва да го виждат преди да навърши 40 дена, затова и един вид не трябва да е извежда. Всеки сам си преценява, аз позволявах в къщи да я виждат най-близките ми хора, говорим до 40-тия ден, не повече от 10 човека.
Палома негра честито возило, със здраве да си го ползвате  Heart Eyes
Ох, имаше още неща, за които щях да пиша, ама с моя пилешки мозък вече забравих какви бяха. Лека вечер и тази тема дано вече е много позитивна и само хубави новини да има в нея.

# 25
  • Мнения: 74
Кафенце, благодаря за новата тема!
Старите приказки остават в старата Simple Smile

Paloma negra , много хубава количка. Изглежда стабилна. От коя фирма е?

Jane Doe, аз също обичам разходките, особено сред природата. Събота и неделя и двата дни бяхме навън. Но гледам да си почивам много по-често отколкото преди. Спирам преди да съм се изморила.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 367
Запис и от мен в новата тема. Кафенце, чудесно оформление
Радвам се много за напредъка на бебките на мама Мони  Hug
Палома негра, много е хубава количката, може ли инфо за марка, цена, килограми

# 27
  • Мнения: 343
Благодаря за новата тема  bouquet

За извеждането - като родих януари и като скова един студ от -15 -17 градуса и щем - не щем си седяхме повече от 20 дена в къщи. И след това като затопли (около 0) направо за няколкочасови разходки излизах с бебето, едвам ме свърташе вкъщи.

Аз също ходя много, на транспорт рядко се качвам. Ако се изморя сядам на пейка да почина и така. Много полезно раздвижване си е, след като с друг спорт не се занимавам.

Paloma, честита количка, много е хубава Simple Smile

Да се отчета от прегледа - бях опитното зайче на нов апарат да гледат и техника да се учи кое къде е като бутони. Но пък младежът си е ок, около 1400 +/- 200, всички мерки му отговарят в 50ната перцентила, с главата надолу е вече и така. Това ми е 2ри ултразвук тук и ми беше интересно.

Ние от скоро живеем тук и не всичко все още ми е ясно, та не мога да взема отношение по майчинство в чужбина (а и не работя), но съм съгласна с мнението на Peregrina Peace

Лека вечер и до скоро Hug

# 28
  • Мнения: 35
Благодаря ви и аз много си я харесвам. Grinning
Моделът е Xcursion на Mothercare. Включва кошче
за кола, което може да се монтира в/у шасито,
зимно чувалче и дъждобран. Трябва ми само чанта
и чадърче за лятото и съм бомба. По описание я
дават 11кг, засега съм я разглобила и прибрала,
като стане време за разходки ще я видим как ще
се държи на пътя. Wink

# 29
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
Честита ни нова темичка,както винаги е със невероятно оформление!  bouquet
Аз днес ходих до моята докторка,защото нещо неусещах малката от нощес и се бях притеснила доста.За щастие се оказа,че няма проблем и всичко е наред,на 4 съм на "официална" ЖК и тогава ще дам повече инфо как се развива бебка,сега не съм разпитвала много само се молех всичко да е наред.
Аз жестоко съм закъсала със ходенето до WC-то и направо се побърквам вече,нищо не ми помага. Sad
Суит-Мони,много се радвам за малките принцески.
Лека и спокойна вечер от мен!

Общи условия

Активация на акаунт