Здравословно хранене за децата - 6

  • 44 883
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • IT
  • Мнения: 3 704
Simple Smile това с енергията и имането си е характерно за дечица:)
Галче, може би именно в по-мазничкото им е чара Simple Smile рецептата е подобна на солетките, които правя. В петък ще я направя, че да имаме за разходките.
Машинката за мелене на кафе я ползвам за мелене на ядки и семенца, но не и за кафе Simple Smileв нея меля и овесените ядки на брашно

# 691
  • Мнения: 961
Алекса, дай рецептата за солетките.  Simple Smile

# 692
  • IT
  • Мнения: 3 704
ето  тази по-която основно правя -хttp://vkuhniata.wordpress.com/2011/03/14/rye-sticks/
Мисля, че от рецептата, която даде Галче ще излезнат едни добри солетки също-ще разбера в петък Simple Smile

# 693
  • IT
  • Мнения: 3 704
Галче  Hug Hug Hug страхотни крекери, направихме ги следобед. Малкият това вечеря. Позволяват и много вариации. Аз добавих брашно от семки слънчогледови-около 2 супени лъжици си смлях и намалих олиото. Мисля в неделя маслинова паста да направя и с тях, той и брат ми ги хареса много. Абе един път са.

# 694
  • Мнения: 3 743
Е, много се радвам, че са ти харесали Алекса Hug
А с колко намали олиото? В коментарите също има доста разновидности на рецептата, аз следващият път мисля да ги правя с пшеничен зародиш, но вчера щерката си поиска хляб в машината и сега такъв правя Flutter

Честита Баба Марта на всички малки и големи мартенички  bouquet

# 695
  • IT
  • Мнения: 3 704
като се калкулира в нашите мерни единици по рецепта излезе 80 мл, аз сложих 45 мл зехтин. мисля тези които ще са в неделя с маслинките направо в солетена форма да ги направя

# 696
  • Мнения: 2 562
Момичета,какво е препоръчителното количество плодове които мога да давам на дъщеричката си?Тя е на почти 1г и 5м.? Засега давам по 1 банан всеки ден,като рядко пропускам.И забелязвам че обича също настъргана ябълка,като от нея изяжда повече от половината.Не зная дали да ги редувам или може да се дават в рамките на един ден и двата плода...Какво още мога да дам на тази възраст?Данонино(от малките) брои ли се за здравословна храна?

# 697
  • Мнения: 3
Момичета,какво е препоръчителното количество плодове които мога да давам на дъщеричката си?Тя е на почти 1г и 5м.? Засега давам по 1 банан всеки ден,като рядко пропускам.И забелязвам че обича също настъргана ябълка,като от нея изяжда повече от половината.Не зная дали да ги редувам или може да се дават в рамките на един ден и двата плода...Какво още мога да дам на тази възраст?Данонино(от малките) брои ли се за здравословна храна?


Здравей  ,моето момченце е на 1 г и 9 месеца и доста добре си похапва , ябълки ,банани и особенно много обича и круши. Гледам при всяко хранене да му давам и плод ,също така и поне по веднъж на ден мляко .

# 698
  • IT
  • Мнения: 3 704
мнение лично-плодовите млека купешките не влизат в моята графа и разбиране за здравословни, било то и детски.
bubka а цитруси не си ли давала? Банани толкова често не давам, ябълки в момента също-много са ми целулозни. Давам главно мандарина, портокал, манго, правя сурови бонбонки със сушено (домашно)грозде, сливи, кокос.Гледам да се съобразявам със сезонните плодове и зеленчуци.

# 699
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 842
Стремя се да предлагам сезонни плодове, за щастие моето момиче обича почти всякакви - изяжда поне 3-4 плода дневно (по това време мандарини, киви, портокали, манго, банани, ябълки). Досега не съм купувала готови плодови млека - не смятам, че са здравословни.

# 700
  • Мнения: 2 562
Благодаря за отговорите  bouquet allexa.7 защо банани не са за всекидневно даване?Гледам другите майчета също всеки ден дават банан...Малката не харесва цитруси,пробвала съм изцедени портокали,мандарини,но явно за нея е кисело и не ги иска...Но пък круша ще предложа тези дни,ще пробвам и с кивито как е Peace
niki_mama,ти какво мляко даваш,кисело?Аз иначе давам АМ по няколко пъти на ден,кисело по БДС доста често,но не всеки ден...Просто нямам идея дали него мога да го давам всеки ден Rolling Eyes

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
А давате ли домашно кисело мляко?

# 702
  • Мнения: 2 216
Стремя се да предлагам сезонни плодове, за щастие моето момиче обича почти всякакви - изяжда поне 3-4 плода дневно (по това време мандарини, киви, портокали, манго, банани, ябълки).
И моето момиче обича плодове
А давате ли домашно кисело мляко?
Не. Давам кисело мляко по БДС 3,6%

# 703
  • София
  • Мнения: 455
  Аз давам само домашно кисело мляко. Само загрявам фурната и я изключвам. Става много лесно.

# 704
  • Мнения: 2 216
Само загрявам фурната и я изключвам. Става много лесно.
Това не разбрах защо го правите?

Общи условия

Активация на акаунт