Интегрират ромите с нови жилища за 10млн.лв.

  • 11 217
  • 274
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 2 217
Новите жилища ги чака термитна разруха. Винкелът ще бъде измъкнат без блока да падне, защото в празнините ще натъпчат боклука си....
Промяна няма да има в нито една област от човешкото им съществувание. Ще се отделят единици, както до сега.
Жал ми е за дечицата......

# 256
  • Мнения: 3 181
Новите жилища ги чака термитна разруха. Винкелът ще бъде измъкнат без блока да падне, защото в празнините ще натъпчат боклука си....
Промяна няма да има в нито една област от човешкото им съществувание. Ще се отделят единици, както до сега.
Жал ми е за дечицата......
Те на това разичтат, че някой изпитва жал, за да го смучат........

# 257
  • Мнения: 9 052
...Жал ми е за дечицата......

И на мен! Но ккаво може да се направи?
А жилищата според мен ще полу4ат няколко мангала за лице и после останалите ще бъдат препродадени от някой техен "цар" нанататък , парите ще са 4инно изпрани и ще се вие за още!

# 258
  • София
  • Мнения: 2 217
А жилищата според мен ще полу4ат няколко мангала за лице и после останалите ще бъдат препродадени от някой техен "цар" нанататък , парите ще са 4инно изпрани и ще се вие за още!

Това е ясно.....

# 259
  • Мнения: 69
 #2gunfire ама как се ядосах
Ние за това ли плащаме данъци, осигуровки, и т.н. и т.н. ... да раздават на циганята апартаменти
НЯМА ДА СТАНЕ  #2gunfire
Ние също си нямаме собствено жилище, но работим за да живеем на широко и хубаво

                                                ДА РАБОТЯТ И ТЕ !!!

# 260
  • Мнения: 69
Да ги впрегнат на работа в замяна на всичко, което получават на готово!
Да копат на полето, да кърпят дупки по пътищата, да чистят тротоарите от снега зимата, да събират боклуците (вместо пак ние да го правим "за един ден") има с какво да са полезни и без да имат образование...
... ама НЕ, нали са им готови гласове за изборите... нека си въртят гюбеци по цял ден до следващия вот..

# 261
  • Мнения: 69
Защо не ги интегрират първо в труда, а после в плодовете му?

# 262
  • Пловдив
  • Мнения: 23 879
Публикуването в Клюкарника не се отразява на боря на публикациите ти, имай го предвид.

# 263
  • Мнения: 1 129
Публикуването в Клюкарника не се отразява на боря на публикациите ти, имай го предвид.

 hahaha hahaha hahaha тъкмо това мислех да напиша.

# 264
  • Мнения: 0
Това е просто немислимо. Не може постоянно циганите да бъдат на наш гръб. Това е толкова нечестно... Не може ние да се трепем, за да си купим жилище, а на тях да им правят и да им ги дават. Сигурно пак ще стане като онзи случай, когато им дадоха апартаменти и те ги разбиха изцяло. То глупавия човек си остава такъв  #2gunfire

# 265
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Никъде не е казано, че живота е честен и справедлив ...

# 266
  • Мнения: 69
Публикуването в Клюкарника не се отразява на боря на публикациите ти, имай го предвид.
Късно видях, че мога да дописвам, като се присетя неще  ooooh! Ще зная за в бъдеще  txtloves

Последна редакция: пт, 25 ное 2011, 01:28 от stella gemella

# 267
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
...Жал ми е за дечицата......

И на мен! Но ккаво може да се направи?
А жилищата според мен ще полу4ат няколко мангала за лице и после останалите ще бъдат препродадени от някой техен "цар" нанататък , парите ще са 4инно изпрани и ще се вие за още!

Може например хората да се опитат преосмислят и да превъзмогнат предразсъдъците си поне към децата на "мангалите" и когато осиновяват деца да не чакат по 4 - 5 години за бели българчета.
Работодателите може да престанат да предпочитат един кандидат за място пред друг само заради разликата в цвета на кожата им.
Ако в нашия вход или в съседната къща се настани ромско семейство, няма нужда веднага да създаваме инициативни комитети за изгонването им, а просто да се опитаме да им помогнем по някакъв начин и да им дадем шанс. Може пък да се получи....

И още много неща могат да се направят, стига да има желание.

# 268
  • Мнения: 10 547
Обаче,  Форест Гъмп, на проблемите се гледа едностранчиво- те са проблемът, не ние. Точка! Едните, ако трябва да се интегрират, другите пък имат да извървят доста път за да ги приемат. Но, да, да, да, да не забравяме, че те мангалите са си виновни. И колкото и да редим бла-бла, че сме толерантни примери много в защита на тезата, че за тяхното нежелание да се приобщят към нас, вина носим и ние.

# 269
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ооо, аз от кога казвам, че искам да стана мангуста, че да се впиша в някоя интеграционна програма, ама никой не ще да ми каже как да стане  Mr. Green
И пак да попитам - какво да го правя миУото, че и той да мине в контингента, щото аз на боя го  докарвам 1:1 с братята, ама той е скандинавски тип и едва ли ще мине номера...  newsm78 Сега като се замисля, той и дон Цеци е рус и синеок  : Mr. Green
 И по полека с тезата "да има желание само",  защото няколко години работих като социален работник и видях отблизо как нито с желание, нито без желание нещо става с това племе. Просто те са си такива и никой не може да промени това. Не се чустват дезинтегрирани, че да искат да се интегрират, това си е само наш проблем, не техен. Работила съм достатъчно с тях и познавам начина им на живот, мога цяла книга да напиша по темата ...

Общи условия

Активация на акаунт