Захващам се с Дюканско дело и талия ще меря смело - 258

  • 43 277
  • 724
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 45
Добро утро девойки - седи си баба сутринта, пийва си хапчетата, чете темата и е кеф, че е минала през тревогите и съмненията на новите попълнения, които пък освен тревогите по килата имат и такива - как са посрещнати в темата newsm78. Еми то като с децата бе marvina Ако са старателни, добрички, четат, папкат и пийват - баба е добричка, ако са несериозни, непоследователни, вироглави - баба се ядосва и яхва метлата #2gunfire Принципа е "Со кротце, со благо и со малко кютек" Joy Факт е, че режима се  развива и че понякога и ние има от какво да се поучим. Честно казано, винаги съм се надявала новите да внесат нещо различно, освен ядове понякога Simple Smile Млади сте, нахъсени, четете повече, информирани сте повече. Знаете ли колко е досадно винаги да си прав. : ellica11 - не дей така мило, ние не сме някой секта, която има условия за приемане на нови членове - ходим си на среща който, когато може, даже сме се самосрещали:)tqna - прекрасница си ти, трябва да те направим рекламно лице на режима      bouquet Абе много и е готино на баба с вас и дано седмицата ви както казва mimensita  - е Усмихната   Hug

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 08:44 от bigbaba4

# 706
  • Мнения: 7
Добро утро, момичета!
И като написах момичета се сетих, че имахме едно момче ама то някъде се изгуби из дебрите.
Бабче, винаги чета твоите постове с голямо удоволствие. Много си ми сладка!
Опитвам се да кача снимки, обаче нещо не ми се удава. Я кажете как става.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 3 363

Във връзка с поста на marvina, от известно време си мисля каква е логиката да сваляш повече при повече хранене.Знам, че това един от принципите в книгата на Дюкан, но някак си не мога да си го обясня логично.Порових малко в Гугле-то, но нищо конкретно не открих.Попадал ли ви е източник на информация по темата?Ще ви бъда благодарна ако го споделите.
Зла Вещица, благодаря за статията.

Лека вечер

Не е само до количеството, зависи какво ядеш.
Когато преработва белтъчини, организма изразходва много повече енергия, отколкото когато се приемат въглехидрати и мазнини. Тоест за преработка на 1 гр въглехидрат, организма извършва около 30 % повече работа. Освен това в белтъчните храни има доста повече отпадни вещества и според Дюкан, когато се приемат протеинови храни, съдържащи 1500 калории, след храносмилане в организма остават реално само 1000 калории. Чела съм и че въглехидратите и мазнините се разграждат до някакви вещества / глюкани или нещо подобно / и излишъците се натрупват в мазни депа / складират се за друг път/, докато отпадаците от белтъчините май се преобразуват в кетони и се изхвърлят от организма или отиват за подхранване на мускулната и съединителната тъкани. И да се допълня, когато организма не приема въглехидрати отвън, той се обръща към тези, складираните глюкани , преработва ги пак във въглехидрати и подхранва мозъка например, който се храни главно с тях. Затова слабеем, организма почва да си използва резервите.

Това го пиша по памет, ако бъркам в термините или в обяснението , позволявам да ме поправите, няма да се сърдя  Sunglasses

Днес ми е първи П ден, вече закусих мляко с трици и 1 яйце, топлата вода я забравих, ще взема да си лепна една бележка на кафе машината, че първо натам се упътвам като си отворя очичките   Coffee

Лек и отслабваш ден   bouquet

И днес като съм почнала с книжката, Дюкан казва ,че е нормално да се сваля 1 кг на всеки 7-10 дни, тъй че 5 кг.  за 19 дни и според мен са един съвсем нелош резултат  Peace

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 10:35 от Сребърна паричка

# 708
  • Мнения: 45
Добро утро Simple Smile
Развеселих се с писанията на всички, недоволни от посрещането и разясняващи Simple Smile Само ще вметна, един вид ще оправдая лично моите реакции към новодошлите. Целта ми е да ви ядосам, за да обърнете внимание на думите ми и да приемете, че е за ваше добро, не да си казвате ааа на мен няма да се случи еди си какво, защото и аз точно това си казвах, но сега от глупостта си се боря с неприятен косопад. Не възприемайте, че сме някакви злодейки дето само се чудят с кой да се заядат, просто искаме да ви предпазим от грешките през които ние сме минали!
mimensita, не си само ти мила Simple Smile открих, че ми е по-лесно през седмицата като съм си приготвила разни неща в неделя Simple Smile
marvina, 5кг. за 19 дни е чудесен резултат, приемливото и не толкова стресиращо за организма отслабване е дори 3-4кг. на месец. ЗлаВещица, ти е дала полезни съвети Simple Smile
emi_5rova, аз обичам рачешките рулца, но не бях обръщала внимание на състава им докато тук не ме светнаха Simple Smile Хапвам ги веднъж седмично, най-много два пъти, че са с доста нишесте. Пробвай на теб как ще влияят Simple Smile
bigbaba4, каква ти баба с този младежки дух направо ни биеш всички Simple Smile
polikz, аз си направих албумче в снимка.бг или нещо такова и от там сложих линк-а към снимките тук, така май е най-лесно Simple Smile
Сребърна паричка, много добре е обяснила това за белтъчините, не прочетох целия пост, че закъснявам, но началото е много точно Simple Smile
Хубав ден и прекрасна седмица на всички   bouquet

# 709
  • Мнения: 4
Добро утро и от мен! Днес се събудих с - 0,500гр  newsm44 Обаче съм цялата на едни червени петънца предполагам от яйцата въпреки че ям до 3 на ден.Минах сутринта през личната и тя ме посъветва да пия вит. С и кларитин и учудващо за мен не ми направи забележка за диетата newsm78
Благодаря на всички за съветите. Вещи незнам количеството дали ми е малко или не, но се храня нормално и нечувствам глад.До обяд винаги пия кафе с мляко /така съм си от много одавна/ дори и да не съм на диета много рядко сутрин ми се хапва. А когато огладнея пия кис. мляко с малко подсладител. На обяд хапвам 2-3 бъркани яйца с обезмаслена извара  и малко шарена сол. Вечер най- често си хапвам пиле на грил или пил. дробчета. Чувствам се сита и не гладувам. Ако трябва ще увелича храненето  newsm78 
Аз се замислям дали от утре дане започна 5/5 днес ми е 6 ден на П.Вие какво ще кажете?

Лек и успешен ден на всички! newsm51

# 710
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Цвети, какво ти е било храненето преди да почнеш Дюканския режим ? Количествата ти са малки, яйцата са много, ако слагаш и жълтъка ; пилето на грил, надявам се да не е от купените/ готово приготвените/ ? Трябва да закусваш сутрин за да събудиш метаболизма си още в началото на деня .


GalaEluard, ъъъъъъъ, струва ми се ,че правокациите не са само от страна на  по- отдавнашните в темата, струва ми се ,че е взаимно  newsm78

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 10:32 от Сребърна паричка

# 711
  • Русе
  • Мнения: 99
Цвети не се сещам сега колко кг имаш да сваляш.Това бързо сваляне с малки количества на храна според мен се дължи на промяната на храните.че  не приемаш въглехидрати и от гладуване, но в един момент ще заковеш и няма да помръдваш докато не започнеш да приемаш повече протеини, месце.Така ми се струва.Количеството на обяд от 2 -3 яйца + извара е увжасно.И аз така се хранех с малко и свалях, но това е само в първия месец, после мисля че организма няма да реагира така, но сама ще се убедиш Simple Smile Карай си сега както ти е добре, то така или инъче няма как да ти  наложим насила по друг начин да е , но започнат ли да стоян на едно място с дни увеличаваш месцето и рибата

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 11:57 от maikinatati

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 14 133
хубаво е, че поне няма нова книга с поправка на първата Дюканска  Joy

А ... има, има  Mr. Green Ама не е в България, тук там се казва за части от нея, засягащи толерираните храни, ама не е много на почит при нас  Whistling

Вещи незнам количеството дали ми е малко или не, но се храня нормално и нечувствам глад.До обяд винаги пия кафе с мляко /така съм си от много одавна/ дори и да не съм на диета много рядко сутрин ми се хапва. А когато огладнея пия кис. мляко с малко подсладител.

Именно ... ако храненето ти досега беше правилно нямаше да стигнеш до Дюкан, нали Wink И щом сме стигнали до него ако искаме да има постоянен ефект сме длъжни да се съгласим с него и да го изпълняваме стриктно. Нали не мислите, че ние тук правим бележки само, защото ни прави удоволствие да се караме  Laughing Колкото и да не ви се вярва, правим ги, когато сме загрижени и когато искаме да помогнем. Лошото е, когато не ви правим никакви забележки, тогава вече сме ви отписали  Mr. Green

# 713
  • Мнения: 79
 elica11 заради теб се разрових в книгата и направо ти цитирам:"При консумация на протеинови храни храносмилателния орган трудно се справя с веществата и не може да се възползва пълноценно от калорийното ин съдържание.При подобни условия организмът се задоволява калориите ,необходими за поддържането на телесните органи,и зле или малко използва останалите калории.Никога не трябва да се спазва диета ,препоръчваща по-малко от 60-80г. чисти белтъчини. Освен ако кандидатът за отслабване не желае да ограби собствените си мускули ,а кожата му да увехне."И още "Прескачането на ядене е голяма грешка ,често извършвана с добри намерения ,но която може да дестабилизира режима ви.Икономисаната хранане само ще се компенсира от по-обилно консумиране при следващото ядене, но и организма ще се мобилизира и ще извлече от нея и последната калория".

# 714
  • София
  • Мнения: 25
Много полезни коментари  Peace

А какво съм пропуснала за купешкото пиле на грил?  newsm78 защо да не може - то си е печено без мазнини на грил, но по-голям от този в домакинска фурна  Thinking Пак ли нещо не съм прочела  Mr. Green (ама от книгите имам впредвид, няма как да прочета всичките предишни 257 теми, ако там сте го коментирали  Sunglasses))

# 715
  • Мнения: 79
Въпрос: Маслини в ПЗ може ли newsm78? Защото си хапнах малко на обяд Thinking.Освен тях ядох 1-2 лъжици извара седна чашка супа (пилешка със зеленчуци) и една риба с доматен сос и лук.До тук съм изпила 1,5литра вода.Преглъщам я вече по-лесно от преди newsm10.

# 716
  • Русе
  • Мнения: 99
А зехтин, може ли?

# 717
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
marvina, купешкото пиле на грил предварително се обработва с незнайно какви подправки и определено му слагат доста сол. Освен това го пекат с кожата - тя си изпуска мазнината в месото.- за това не се препоръчва да се яде купешко, а да си го опечеш лично.

almeg, маслините стоят в марината, която е от зехтин и са адски солени. - не се ядат поради тези причини.

Така че момичета - мазнини и сол - дали да ядете решавате вие.

maikinatati, и зехтин може, и свинска мас, и пръжки.....  Ама опържи още веднъж пръжките с мас и ги наготви с кисело зеле, ама от онова соленкото........ Mr. Green........... Sick

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 14 133
Освен, че стоят в зехтин или олио самите маслини са маслодайно растение и също като слънчогледа не са режимни.

# 719
  • Русе
  • Мнения: 99
Въпросът ми беше отговор на almeg отностно маслините  Grinning
По принцип е написано какво може, а кой какво ще яде е друг въпрос.аз лично забелязах че мазнините не ми пречат в свалянето, а нишестените млека например  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт