Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 118

  • 97 006
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Свещичка, честит имен ден! Много здраве, щастие и сбъднати мечти ти желая  bouquet!

Леля Ог
, много сладка рибка, чудесни цветове!
Патри, Туити е сдтрахотен, много торти пак.
Стаси, разбира се, че няма да иска да я разреже - то това си е истинска приказка!

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Честит имен ден на Захарната ни роза, да ни е жива, здрава и неувяхваща!!!  Laughing   bouquet Heart Eyes
Със здраве и късмет да си носиш името Анюшке, както и всички останали именници!
Копривке, да нащипеш по бузките и твоята именница!


О, Юле, останаха ми очите в крилата на Барбито, страхотни са!
Да ти в жива и здрава госпожицата.
Ог, нямаш равна, жена, нямаш, твоето търпение няма кой да го мине, че и маси подрежда, че и сладки върти, че и с торти се чопли, просто от де тези нерви не знам.
Рибите да чудни, а голямата им посестрима ми иде да я цункам, толкова сладка джука има, меченцето е фантазия, тези два цвята са ми много любими в последно време.
vanesa_01 щом искаш критика, получаваш я.  Laughing
Не ми допада на мен, че борда ти е така целулитен, когато имаш такива някакви несъвършенства украсата по него гледай да ги прикрива, а не да ги подчертава, в случая с този "вграден" огън ефекта е точно такъв.
Моторът също не ми харесва как лъщи, знам че е истински и няма как иначе, но за да го впишеш в цялостната картинка трябваше да боядисваш тортата от горе, а не да покриваш с оцветен фондан.
Патри, чудни са, тази футболната обаче сценката ми изглежда така, вратаря е паднал и си е разбил носа виновника който е ритнал топката е застанал на колене, силно притеснен и се е хванал за главата да се вайка леле мале какво е направил, чакат линейка да отнесе пострадалия, поуката е че освен омазаните му в кръв ръкавици, можеше да има и една локвичка около вратаря, та да е по-достоверна сценката.  Mr. Green
Свеща що не си забола?
Valeria подложката е много хубава, предполагам детска ще е тортата, чакам я с нетърпение.
Joy  Най-детската ми торта, която съм правила ще е това, повярвай ми!  Mr. Green

Скарата ти е чудна, чак ми се доядоха кюфтаци, обаче те не са останали, защото смърфовете са ти ги изяли и са си надули коремите.  Laughing
Тортата ти е много сладка, добре са си на размер само са малко напълняли някой, но това от кюфтетата както казах.  Laughing

# 47
  • в семейството
  • Мнения: 404
Ани, честит имен ден! Нека музата на творческото вдъхновение да не те напуска никога!   bouquet

СТаси, в тези кюфтета и кебапчета направо ми останаха очите! Много добре си се справила и със смърфовете.
patriyani, Много е готин Туити!
Ванеса, Вал ти е казала, какво да направиш. И покриването аз лично го правя след като хубаво е стегнала торта (в хладилника), след измазване.
Леля Ог, знаеш моето мнение за това , което винаги ни показваш - подредено, стилно и с отлично изпълнение!

# 48
  • Мнения: 3
Честит имен ден на Свещичка, АниД, дъщеричката на Копривка и всички други именници!
Бъдете здрави и много щастливи!
Патрияни пак страхотни торти, и на мен Туити ми е любимец
Стаси какво им се цупеше на смърфовете-те са перфектни, а скарата ммммм.... апетитна, гледам и самата скара си я направила повдигната с тия шишчета за решетка
Леля Ог много ти благодаря за похвалите, от твоята уста те значат много за мен
Марулке нощес те сънувах, толкова си ми влезнала под кожичката-страхотни торти правиш! Шарана е убиец, онази вечер гледах истинския-досущ като твоя
Блу онова топчестото е голям сладур!
Дитсан масата ми хареса-една такава пълна, подредена, а покривката-много нежна, можеше отдолу бордюра да изрежеш с някакви кътъри-да стане като дантела. Знам, че в онова вълшебното куфарче имаш всякакви джиджавки
Ох, има много които не съм коментирала, но така е като не пиша често. Продължавайте момичета да творите и радвате окото!

# 49
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Благодаря за коментарите и пожеланията  Hug

ditsan, масата много ми харесва Simple Smile
mari_eta, може и "риба балон" да е или "бодлив шаран"  Mr. Green
ani_d, подложката е нацапана с кристалина оцветена със синя боя, тук-там и бяла.
Леля Ог, сладките са ти уникални!
Саси, ти пък сега устата къде е, бъди над тези неща  Mr. Green
stasi76, това е боята - ЦЪК

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 12:17 от blueeye®

# 50
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 446
Честит имен ден на Свещичка! Продължавай да ни радваш с красотите си!

# 51
  • Мнения: 102
Вчера писах ли писах романи  Simple Smile  Станах за малко от компютъра , а моят мъж пък приседна , е познайте как човека си е затворил всички прозорци барабар с коментара ми  #Cussing out Пречили му били. Нямам сили да пиша целият ферман наново  Embarassed но знайте всичко видях , разгледах и прочетох - СТРАХОТНИ торти имаше и в края на предната тема и в началото на тази .
Влизам за да ви покажа тортата за РД на малката ми дъщеря , че то детето ще вземе да му дойде следващият докато майка му се накуми  Mr. Green

Радинка и тортата by hrisiv, on Flickr
А това бяха курабийките към тортата  Simple Smile

Курабии за РД на Ради утре by hrisiv, on Flickr
И една торта гума която също не съм ви показвала

tire cake by hrisiv, on Flickr
 

# 52
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Леле малеее............ какво правите бе хора! Пак невероятности сте показали.

Най-напред - честит имен ден и тук на Свещичка!  Hug
Както и на всички скрити именнички  Hug

Дитсан, масата ти е страхотна! Особено ме кефи "вазата" на цветята. И тортата с колите е супер.

blueeye®, рибока е страхооотен! Толкова гладичък и миличък. Много ме кефи! Е малко бодливка, ама.....  Whistling

Аталанта, има ли жена, която да се страхува от твърде много шоколад  Mr. Green

Вал, искам да видя как ще събереш торта на това място дето си го оставила.  hahaha Охохохо! Особено пък грандоман като тебе  Mr. Green Whistling Само за статистиката - колко човека мислиш да храниш с тая еклеровата планина  Flutter  Thinking Мишока е права - кой друг е толкова луд да си вземе подложка метър на метър

Джулиачо, любима тематика.  Peace

ДжулиаМ, за пръв път толкова да харесам Барби торта. Уникална е - полата, крилцата...... всичко и е супер!

Ех, Нинкаа!  Hug Пак невероятности! Права е Вал - нечовешко търпение имаш ти!  Hug

Фиор, или директно с гелова боя или разредена боя с алкохол. Зависи от цвета, който ти трябва  Peace

Патри, един джип да ми направиш да си карам  Mr. Green. Туити ми е любимо....

Стаси, страхотни торти..... Жарта на скарата е уникална.... Ама как толкова мръвки по пости бе  Crazy Биричката е супер, а на смърфовете не знам какво не им харесваш!  Peace

Хриси, ти си знаеш  Laughing Heart Eyes

Блуу, не се вижда боичката  Sunglasses

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 12:31 от Tatitt

# 53
  • Мнения: 264
Аз се чудя защо няма нищо ново в тортената тема, а тя цялата била нов Ванче Мерси за темата  bouquet

Честит имен ден на всички именяци!
Преди 8 години племенника ми за малко не се роди на девети ( роди се на осми декември в 23.30) за голямо разочарование на брат му който настояваше да го кръстим Анакин.

Честито бебче на LUX да е здраво като камъче  много щастливо.
Пепи цункай бебчето и ти пожелавам скоро да се включиш не само като зрител.
hrisiv Страхотна  Ледена епоха, и сладки, и гум Но предимно ледената епоха, уникална се е получила.
Стаси На мен ми се вижда чудесно покрита първата ти торта, даже това си помислих колко е гладка преди да прочета че си имала проблеми. Каквото и да е било не личи. Тортата е много готина както и тази със смърфовете. Трудно е да се нареже такова нещо.
Патри След твоето БМВ ме е срам да си сложа моята кола, но какво пък и аз ще задобрея някой ден... Страхотни торти, колата ти я харесах още във фейсбука, а Туити ми е любим.
vanesa_01 Искаш градивна критика, получаваш я. Като цяло ми харесват цветовете на тортата и идеята. Мотора бих го предпочела да е захарен.Малко ми е намачкана от страни, мисля, че трябва по-добре да изглаждаш преди да покриеш. И апликациите са малко рошави, но ако си работила с Варната нямаш особен щанс за по-добри.
Леля Ог Красота, красота  и нежност струи от твоите торти и сладки. Като гледам какви количества изработваш направо не знам как са така изпипани винаги. Принцесата с рибката много ми харесва. а сладките със снежинките са толкова нежни!!!
juliaM Въпреки технологичните трудности тортата ти е разкошна и съм сигурна че е имало една много щастлива рожденичка. На теб честит юбилей като тортена фея!!! Сигурна съм че има още много неща с които да ни изненадаш.
Julai4o Хубава книжка. Аз по принцип избягвам да пиша на ръка, защото няма как да прецизираш, но пък за такива надписи се налага.
Вал с нетърпение чакам тортата към тази подложка. По принцип обичам много детските торти, а с твоите идеи съм сигурна че чакането ми ще е възнаградено.
blueeye® Много весел рибок, а подложката изглежда страхотно, никога не би ми хрумнало да я направя с Кристалина.
ditsan Много хубави маса и писта.
И да си сложа тортата за рождения ден на племенника, трябваше да е ретро кола, като колите в една от игрите които играе той. Правих я по една играчка на Виктор, приликата е приблизителна, но пък малчо много си я хареса.

Последна редакция: нд, 11 дек 2011, 15:45 от иглика333

# 54
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Блуу, не се вижда боичката  Sunglasses

редактирах се  Heart Eyes
hrisiv, тебе вече съм те коментирала  Hug
иглика333, колата е жестока!!
честито бебче на Lux  Hug

Свещичке, честит празник   bouquet Честит имен ден и на останалите Анита  Hug

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Вал с нетърпение чакам тортата към тази подложка. По принцип обичам много детските торти, а с твоите идеи съм сигурна че чакането ми ще е възнаградено.
Ама вие наистина ми повярвахте, че ще е детска тортата.  Laughing
Изобщо нищо подобно няма, сега ще опитам да обясня що за картинки са това.
Преди много ама наистина много години  Mr. Green моята баба ни беше донесла от Париж такива картички, които ние много харесвахме със сестра ми и майка ни ги беше направила като картини в детската стая, в момента пак са си там, само че вече реставрирани, та преди няколко месеца извадих един много стар кожен албум за снимки, който пък е останал от дядо ми и аз го свих от майка, защото страшно си падам по ретро нещата и от същия този албум изпадна една същата такава картичка.
От там ми хрумна, че мога да си направя подложката за моята торта именно с тези картички и без това си имам цял плик обновени, които аз лично си купих от Париж, но които цветово нямат нищо общо с онези които бяха от баба ми, та детска торта сигурно ще има ама за едно малко по-ретро дете.  Laughing

Колата ти е много барната, подложката е върха!
Христинка си знае, това е най-яката гума, която съм виждала!

# 56
  • Мнения: 211
Честит имен ден на всичките ни Ани-та в темата и на всички останали, които празнуват на този ден! Да са ни живи и здрави, много щастливи и винаги изпълнени с енергия и вдъхновение!



Саси, juliaM, Fior, patriyani, stasi76, mari_eta, fotka, colova, blueeye®, Tatitt, иглика333, , много хубави неща сте ми написали пак, благодаря ви много!

juliaM, сладките ми са меденки по рецепта на Ванчето (през пост пускам линк), мажа ги с кристалина или течен шоколад, а отгоре са покрити с моделираща маса на ПикКо.

patriyani, от вчера се усмихвам на коледното Кити, жестоко е!
stasi76, много са ти хубави тортите, особено скарата е много изпипана!
Валерия, такива комплименти от теб ми се отразяват много зле, защото носът ми се ожулва от опирането му в тавана, а червеният от задоволство цвят на лицето никак не ми отива  Laughing  Blush Не знам как може да ти се струва пипкаво това, което аз правя, като ти такива детайли цъцкаш!?! Нищо от нещата, които си изброила не ме изморява, само осемте часа работа ми идват малко в повече  Mr. Green
hrisiv, ледената ти епоха е невероятна! И е впечатляващо голяма! Идеята много ми харесва, а за изпълнението нямам думи!
иглика333, както казах, жесток автомобил!
vanesa_01, хубава е тортата, нищо, че моторът е играчка!

# 57
  • Варна
  • Мнения: 224
Честит имен ден на всички, които празнуват днес! И със здраве да носите името си!  bouquet

Ditsan, благодаря за разяснението. Но ми трябва тестото да ми е черно - заради петната на една крава и отделно за едни пингвини.
Vanesa_01, вече са те критикували. Още нещо и от мен - трябвало е да отрежеш тестото, разстелено върху подложката, по ръба на тортата или поне отвсякъде да е равно.  Heart Eyes
Patriyani, на Туити имам чуството, че му чувам свирукането  Simple Smile - много истински.
Стаси, от снимката на барбекюто не личи да си имала проблеми с шок. тесто - много е реалистично. Халбата и тя ли е торта? Каква е тази смърфска вълна в темата?  Mr. Green Страхотни са, гъбката - също!
Blueeye, ми ако погледна над нещата, т.е. над тортата, ще ми заприлича на таралеж  Mr. Green (шегувам се - дано не се сърдиш), пък и погледа не го давам  Joy
Hrisisv, ето заради този блеснал поглед на детето си е струвало всичко - страхотна торта. Имаш ли близък план? Горе ледена пещера ли е, как направи висулките - от айсинг?  newsm78 Гумата няма да я коментирам - перфектна е!
Иглика333, много реалистична кола!
Леля Ог, дали вътре пълниш меденките с посочения в рецептата крем или само си ги украсяваш?
Fior, аз като си рисувам върху покритието, първо го минавам с четка с алкохол, а като изсъхне рисувам. Така си правя и надписите, за да не се разтичат и да не изглеждат грозни. Моите бои са течни на Remco, а черната - на Илчовски (от която не съм доволна).

# 58
  • Мнения: 211
Саси, разточвам тестото на кора и си изрязвам формички, после отгоре ги украсявам с мм. Изобщо не слагам пълнежа от рецептата.

# 59
  • Мнения: 339
Благодаря за хубавите думи за книгата ми!
въпрос:Как боядисвате фондана ,за да стане равномерно цвета? Аз имам сухи бой (разтварям във водка) и течни, след като си направя фондана пробвах да оцветявам ,но меса ,мачкам и се откажа,защото мнооого месене трябва и все слагам нишесте ,за да не лепка. Накрая оцветявам отгоре с четка върху покритата торта,за да получа желания цвят. Как процедирате вие? Ако сложа боя още преди замесването с пудра захар пък не мога да преценя какво количество от кой цвят ще ми трябва.

Общи условия

Активация на акаунт