Безплатен курс по компютри за деца 3-6 клас

  • 40 477
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 154
Преди няколко дена попълних регистрационната форма за участие на сина ми в курса , но все още нямам обратна информация.
Въпросът ми е дали трябва да получа потвърждение по email или по телефон или да приема, че детето е записано?

# 16
  • Мнения: 6
Чудесна инициатива! И аз ще запиша дъщеря ми!  bouquet

# 17
  • Мнения: 786
Хм, ами да се подредим от Велико Търново. Надяваме се да направите школа тук.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 776
Супер. Преди време бях дискутирал липсата на школа в София с колежката Ви Ина Дорилова, радвам се, че това което ми каза тя тогава вече е факт.

С голямо удоволствие записах детето си, НО...
Както се очертават нещата, първата дата ще е важна - тогава ще се запознаете с децата, ще направите разделение по групи. Но за 04.03.2012 е насрочен пробния изпит след 2-ри модул от курсовете в СМГ, което ще попречи на много от записаните деца да присъстват.
Поне в моя случай, детето ми е 4-ти клас и по разбираеми причини, тази година Н1 ангажимент е математиката...

Има ли вариант да обмислите промяна на часа или датата конкретно за първата сбирка?
Едно преместване в следобедно време или изтегляне седмица по-късно или по-рано би било удачно решение?

Поздрави


Преди няколко дена попълних регистрационната форма за участие на сина ми в курса , но все още нямам обратна информация.
Въпросът ми е дали трябва да получа потвърждение по email или по телефон или да приема, че детето е записано?

Елементарното уважение изисква да се прочете ако не друго, то поне страницата с регистрационната форма. Ако го беше направила нямаше да задаваш този въпрос...

# 19
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Преди няколко дена попълних регистрационната форма за участие на сина ми в курса , но все още нямам обратна информация.
Въпросът ми е дали трябва да получа потвърждение по email или по телефон или да приема, че детето е записано?
Детската академия по програмиране на Телерик открива нова безплатна школа за ученици от трети, четвърти, пети и шести клас. Школата стартира на 04.03.2012 г. в учебната зала на Академията на Телерик (гр. София, ж.к. Младост, бул. "Александър Малинов" 31 - Сватбен мол "Булевард"). Учениците, които желаят да посещават уроците по програмиране трябва единствено да се регистрират онлайн и да заповядат, заради което след регистрацията не се изпраща потвърдителен имейл.
Това е от регистрационната форма...

# 20
  • София
  • Мнения: 1 154
Детската академия по програмиране на Телерик открива нова безплатна школа за ученици от трети, четвърти, пети и шести клас. Школата стартира на 04.03.2012 г. в учебната зала на Академията на Телерик (гр. София, ж.к. Младост, бул. "Александър Малинов" 31 - Сватбен мол "Булевард"). Учениците, които желаят да посещават уроците по програмиране трябва единствено да се регистрират онлайн и да заповядат, заради което след регистрацията не се изпраща потвърдителен имейл.
Това е от регистрационната форма...

Благодаря!

# 21
  • София
  • Мнения: 1 154
Супер. Преди време бях дискутирал липсата на школа в София с колежката Ви Ина Дорилова, радвам се, че това което ми каза тя тогава вече е факт.

С голямо удоволствие записах детето си, НО...
Както се очертават нещата, първата дата ще е важна - тогава ще се запознаете с децата, ще направите разделение по групи. Но за 04.03.2012 е насрочен пробния изпит след 2-ри модул от курсовете в СМГ, което ще попречи на много от записаните деца да присъстват.
Поне в моя случай, детето ми е 4-ти клас и по разбираеми причини, тази година Н1 ангажимент е математиката...

Има ли вариант да обмислите промяна на часа или датата конкретно за първата сбирка?
Едно преместване в следобедно време или изтегляне седмица по-късно или по-рано би било удачно решение?

Поздрави

Елементарното уважение изисква да се прочете ако не друго, то поне страницата с регистрационната форма. Ако го беше направила нямаше да задаваш този въпрос...

Разбира се, че прочетох регистрационната форма - притеснението ми и съответно питането ми идва от това, да не се разкарват децата напразно ако се регистрират примерно 1000 деца, които едва ли ще могат да бъдат поети.

А пък елементарното уважение към организаторите и другите деца (които не са само от 4 клас при това с интерес към СМГ) изисква всеки да си приоритизира интересите и участията. "Едно преместване в следобедно време или изтегляне седмица по-късно или по-рано би било удачно решение?" за едни и не толкова удачно за други.

# 22
  • Стрелбище-в пряк и преносен см
  • Мнения: 671
Това е супер инициатива! Откога чакам да се появи нещо такова...
Регистрирах и моя младеж, които засега тормози госпожата си по информатика в у-ще да го занимава  с С++, но по 40 мин седмично, което не е достатъчно, а и не е дльжна.
Добре че е този форум за да разбера за това Peace
Не знам обаче какво ще стане ако има много деца. Как ще ги разпределят... newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 482
Благодаря за хубавата идея, аз лично отдавна чакам да го направите, питала съм ви преди време за включване на сина ми в групите ви в ПЧМГ. Ще се запишем и ние, а докато той е на курс, ще си ходя в офиса отсреща в Бизнес Парка да свърша и аз някоя работа.  Laughing  bouquet

# 24
  • Мнения: 4
Здравейте,

На този етап школата по програмиране в София ще се провежда само в неделя от 09:00 до 13:00, като първоначално всички ученици ще стартират заедно. Имаме възможност да обучаваме 250 деца в учебната зала на Телерик през първите срещи от Академията.

Към края на втория месец учениците ще бъдат разделени на по-малки групи в зависимост от нивото им и бързината, с която напредват. По време на учебния процес преподавателят Явор Никифоров и негови асистенти ще помагат на децата да навлизат в новата дисциплина и да решават практически задачи по програмиране.

Обучението ще започне на 04.03.2012 от 09:00 с презентация за родителите относно инициативата и самия курс. След това учениците ще проведат първото си занятие в школата. Препоръчително е децата да носят лаптоп, тетрадка и химикалка.

По време на първата ни среща ще дадем детайлна информация за учебната програма, как ще протичат срещите и изпитите и т.н.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 824
Извинявам се за офтопика, но се чудя къде в района ще паркират 250 родители за първата среща Simple Smile Някой има ли идеи?

# 26
  • Мнения: 864
Преди няколко дена попълних регистрационната форма за участие на сина ми в курса , но все още нямам обратна информация.
Въпросът ми е дали трябва да получа потвърждение по email или по телефон или да приема, че детето е записано?

Master, започнаха да изпращат имейли, с които ни уведомяват кога и къде да отидем.
И аз се притеснявах, че поради големия интерес няма да може всички деца да се запишат. Ще видим как ще е първия ден. Може би по-нататък постепенно ще спада ентусиазма. Моят син така или иначе смятахме да го записваме на такъв курс, но не бях чувала за курсове преди 5-ти клас. Това е чудесна възможност да събудят интереса на децата от по-ранна възраст и да ги ориентират по-нататък да се занимават в тази насока. Другото, което ме накара да го запиша беше, че и той и баща му бяха силно впечатлени от Явор Никифоров още първия път като го е водил на курс по математика в СМГ  и казаха - Това е "нашият човек" Laughing

# 27
  • Мнения: 2 135
Извинявам се за офтопика, но се чудя къде в района ще паркират 250 родители за първата среща Simple Smile Някой има ли идеи?
+ ранният неделен час.В това време ще бъде трудно в този час да стигнем.

# 28
  • дълбоката провинция
  • Мнения: 578

А за по-големи  деца, които не са се занимавали с програмиране, Телерик предлага ли възможност за обучение?

# 29
  • Мнения: 1 174
Извинявам се за офтопика, но се чудя къде в района ще паркират 250 родители за първата среща Simple Smile Някой има ли идеи?
+ ранният неделен час.В това време ще бъде трудно в този час да стигнем.
Не искам да се заяждам, но и часът не е толкова ранен и паркирането едва ли ще е чак такава драма в неделя. Курсовете са безплатни може би и затова има претенции.
За пример платени курсове в СМГ от 8 в събота или паркиране на школа Междучасие на Иван Шишман.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт