Моля даите ми съвет

  • 6 679
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 779
Държавата не дава издръжка за дете. Просто си в грешка. грешката е тотална ,но при теб.
Държавата чрез общините изплаща издръжката, когато тя е присъдена с влязло в сила съдебно решение в полза на български гражданин и не се изплаща редовно от длъжника по образуваното изпълнително дело. Издръжката е нередовна, ако по делото не са постъпили суми за пълния размер на две и повече месечни вноски, въпреки че са предприети изпълнителни действия срещу длъжника.

Законът може да задължи бащата да дава издръжка на детето.
Защо майката да не се съгласи за ДНК тест. Той не пише, че е говорил с нея за това.а защо да се съгласява ??? като не иска да се съгласи си спестява разкарвания по болниците, разходи ... безсмислено е , при положение че ще си вземе издръжка и без тези главоболия.
При случай, че тя го подведе под съд за издръжка / за което има право по закон/ тогава? Какво ще прави автора. нищо не може да направи. и в това е недомислието на закона.
Вторият мъж не може да плаща издръжка при случай, че не е по закон баща на детето. Няма начин да се задължи.

# 76
  • Мнения: 2 510
Мисля, че каза, че е на година и половина.
Бинго, защо майката досега не е повела такъв иск за съд за издръжка?
Означава, че майката не го търси за издръжка. Защо?

# 77
  • Мнения: 7 779
Мисля, че каза, че е на година и половина.
Бинго, защо майката досега не е повела такъв иск за съд за издръжка?а попитай я де ...
Означава, че майката не го търси за издръжка. Защо?
бинго е на друго място  hahaha

# 78
  • Мнения: 863
Мисля, че каза, че е на година и половина.
Бинго, защо майката досега не е повела такъв иск за съд за издръжка?
Означава, че майката не го търси за издръжка. Защо?
Да,да, видях след като писах, затова изтрих поста си.
Мисля, че детето след 14 години може да оспори припознаването, но може и да греша.

# 79
  • Мнения: 7 779
Мисля, че каза, че е на година и половина.
Бинго, защо майката досега не е повела такъв иск за съд за издръжка?
Означава, че майката не го търси за издръжка. Защо?
Да,да, видях след като писах, затова изтрих поста си.
Мисля, че детето след 14 години може да оспори припознаването, но може и да греша.
може и така да е ,но до тогава невинният (ако е такъв) ще трябва да плаща издръжка.

# 80
  • Мнения: 2 510
Мисля, че каза, че е на година и половина.
Бинго, защо майката досега не е повела такъв иск за съд за издръжка?
Означава, че майката не го търси за издръжка. Защо?
Да,да, видях след като писах, затова изтрих поста си.
Мисля, че детето след 14 години може да оспори припознаването, но може и да греша.
Но детето и мисля, че е след 18.
Защо да го оспорва?
Струва ми се, че тук нещо не е наред.

# 81
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Ако не иска да има нищо общо с тях, защо не им дава декларация за напускане на страната? За отмъщение ли? Яд го е на майката, добре, но защо трябва да страда детето от това, то с какво е виновно? Значи е допустимо да се прави мръсно, ако не знае дали е негово детето, независимо как ще се отрази това ня живота им? И да, избива на чувства като сме майки, възмущаваме се защото живота на детето е повлиян от това, че някой иска да си отмъщава, а то не е виновно с нищо, независимо с кой какво е правила майка му. И изобщо ми е необяснимо как някой може да мисли за отмъщение и правене на мръсно, когато от това страдат невинни хора.
възможно е да не иска да подписва такава декларация защото все още не се знае 100 % баша или не е  на това дете. ако се окаже че е баща той има право да не е съгласен за извеждане на детето от страната. на теб ако ти вземат детето и искат да го изведат в чужбина ти също не би се съгласила. ако се окаже че детето те е негово тогава мисля ,че не би трябвало да има пречки за извеждането на детето от страната. предполагам че ще трябва да има дело и съда да "отпише" този мъж като биологичен баща на детето.

Няма никаква база за сравнение между това на мен да ми вземат детето, за което се грижа от както се е родило и няма друг родител, освен мен и никога не е живяло с друг освен с мен и с това да вземат детето на автора, по чиито постове разбирам, че той не е в България, то ест така или иначе не е при това дете. В цялата ситуация ми се струва, че никой не прави постъпки да се разбере кой е биологичния баща, в такъв случай редно ли е, докато детето стане на 18 да му спъват живота? Аз ако съм на тази майка ще направя ДНК тест, с такива догадки той ли е, пък другият ли е, ще страдат всички. Предполагам тя знае всъщност, но просто и Тошко да види, че да реши иска ли да има нещо общо с това дете или не.

Бонго, защо постоянно споменаваш издръжка, автора не плаща такава, нито някой му я иска, просто го е страх да си направи тест, за да не му поискат.

# 82
  • Мнения: 3 659
Бонго, защо постоянно споменаваш издръжка, автора не плаща такава, нито някой му я иска, просто го е страх да си направи тест, за да не му поискат.


 Peace

# 83
  • Мнения: 7 779
Бонго, защо постоянно споменаваш издръжка, автора не плаща такава, нито някой му я иска, просто го е страх да си направи тест, за да не му поискат.
и без тест издръжката му е в кърпа вързана - припознал е детето. така че не виждам за какво да се страхува. по-вероятно е да го е страх да плаща 18 год (или още малко) издръжка за чуждо дете. в това е неговата дилема - негово ли е , или не. ако е негово той ще си плаща - поне така разбирам. ако не е - не иска да плаща. за което го подкрепям.
след като се уреди този казус тогава може да му държиш конско защо спъва детето да напусне страната. а пък и на този етап на детето му дреме къде се намира.

# 84
  • Мнения: 7 779
Бонго, защо постоянно споменаваш издръжка, автора не плаща такава, нито някой му я иска, просто го е страх да си направи тест, за да не му поискат.


 Peace
мисля че споменах - той иска , но оная може да не иска. законово няма как да я принуди. или поне аз незнам за това. гледам, че се е появила Хърмаяни - може да внесе яснота.
до изясняване на бащинството (ако има такова) на оная и дреме откъде ще получи издръжката.

# 85
  • Мнения: 3 659
Издръжката му е в кърпа вързана, ама за момента не му е поискана. Но господина лишавайки жената от пълномощно, ще бъде изправен пред съда за издръжката. Та разбра ли дилемата му каква е?

# 86
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На детето не му дреме, но благосъстоянието в момента зависи от това на майка му, което може пряко да се влияе от невъзможността да излезе в чужбина. Каква в кърпа вързана издръжка питам пак - той не плаща такава. И тъй като не се знае негово или не и този казус може никога да не се уреди, Тошко може да разиграва детето и майка му още 18 години, така ли? Той че може - може, но редно ли е? Иначе ухапала го Тошко бълха дали аз съм му чела конско или не.

# 87
  • Мнения: 7 779
Издръжката му е в кърпа вързана, ама за момента не му е поискана. Но господина лишавайки жената от пълномощно, ще бъде изправен пред съда за издръжката. Та разбра ли дилемата му каква е?
че какво и пречи да получи пълномощното и после пак да го съди за издръжка ???
гаранция - Франция. веднъж му е направила номер , защо да не го повтори  newsm78 женска му работа

# 88
  • Мнения: 3 659
Бонго,  пълномощното нали можело да се прекрати? Та пак същата работа newsm78

# 89
  • Мнения: 7 779
На детето не му дреме, но благосъстоянието в момента зависи от това на майка му, което може пряко да се влияе от невъзможността да излезе в чужбина. Каква в кърпа вързана издръжка питам пак - той не плаща такава. И тъй като не се знае негово или не и този казус може никога да не се уреди, Тошко може да разиграва детето и майка му още 18 години, така ли? Той че може - може, но редно ли е? Иначе ухапала го Тошко бълха дали аз съм му чела конско или не.
в момента, в който тя поиска издръжка ще я получи (след като приключи делото). в този смисъл издръжката и е в кърпа вързана. и независимо откъде ще дойде.

Общи условия

Активация на акаунт