ЗОНАТА и ние - 8 Тема

  • 43 539
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
MeRiTo` аз мисля. че почваш да влизаш в зоната вече, щом почваш да огладняваш по едно и също време, значи почваш да влизаш в режим Peace И задължително си увеличи закуската с един блок за сега, но при твоето темпо на спортуване мисля, че си за 10-11 блока. Като увеличиш сега закуската, ако караш в същото темпо, след седмица,две може да усетиш че ти трябва още един блок.
roksi12 вървиш добре,без търтеи Simple Smile
kami_pld ,пробвай се за състезанието да замениш 3 в1 на кафенце с 1-2 лъжички мляко,лъжичка мляко не се смята.
Dani1712   #Crazy Какво е това  #Crazy 2 соленки и 1 меденка  smile3511..... имаш голямо порицание от съдията. Ти, дето най се стараеш и измисляш рецепти и какви са тези лакоми търтей...веднага в ъгъла за 10 мин Grinning

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 15:42 от Emigrantка

# 16
  • София
  • Мнения: 783
MeRiTo` Emigrantka най-добре разбира какво е удачно. И според мен, ако не се чувстваш комфортно, най-добре си увеличи блоковете, защото и без това с твоите тежки тренировки мускулите ти имат нужда от повече протеини  Hug

Само да питам нещо, че май пак не съм разбрала правилата  newsm78
Може ли вече да ядем червени храни, защото piqnata vishna си хапва хляб и елда и пак получава геройски пчелички, а на мен също ми се е дояла елда, а не смеех до сега  Thinking

# 17
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Аууу Moharet, къде е било това с хляба на piqnata vishna, пропуснала съм го, веднага ще го потърся, да я накажа  Peace Гледайте и вие, и ако съм пропуснала нещо, не се притеснявайте да изклюкарите, и ми казвайте на време, че колкото повече се застъпват постовете и става все по трудно.  Laughing 

# 18
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
 newsm78, ми всичко е ок. Сега прегледах пак докладите на piqnata vishna, първия ден е герой, и после следващите 2 дена е наказана с по един червен търтей. Няма грешка Simple Smile Че се притесних,как може да съм пропуснала, че аз най много дебна за търтеи Simple Smile Но така добре се получи, да си знаете, че ако съдията сбърка,ако сбърка де, че алармата ще се включи  Laughing Ама най-много ме е яд на лакомите търтеи  Naughty Гледайте къде ходите, и вместо да се блъскате в тях ги заобикаляйте. Къде ви е спортната злоба? На състезание сте все пак  Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 783
Sorry, нещо пак аз не съм разбрала  Hug

# 20
  • Мнения: 5 405
Ооок, увеличавам ги на 9 от утре тогава. Само ми е трудно да измислям П (и тук съм еднообразно - сирене и яйца Grinning ) с какви В да ги ям, освен плодове и тук-таме някой зеленчук от зелената графа.. идва ми много, не ми е толкова широк шкембо, едвам побира 2 блока. Посъветвайте ме нещо, особено тези, които ядат по 10-11 блока.. как побирате толкова храна на едно ядене, става ми лошо  Laughing newsm78 Преди малко си направих салата с айсберг марулята (в таблицата пише, че 2 глави са 1 Б, но изядох 1 глава и сложих 1/2В лук=1В) и ми стана тежко.. какво да се правя такава  ooooh!
Сутринта по същия начин.. едвам изядох сирене + яйце + ябълка + киви... и след 2-3 часа бях гладна. Освен да пия повече вода, за друго не се сещам.
А иначе друг фактор за това прилошаване в момента може да е това, че съм леко настинала. Като цяло от два дена едвам побирам храната и ми е гадно като се насилвам да пия вода, ама се опитвам да стигна поне 2 литра и не се давам така леснооо. Само гърлото ме дразни де и ми е отпаднало.

# 21
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
MeRiTo` Ако ти идва много закуската,  тогава вкарай един блог междинна закуска между закуската и обяда. Предполагам много е трудно сега като са ограничени зелените храни. Зареди се с буркани печен пипер ( за гарнитурка:) ), на мен като ми свършат доматите, това ми е заместителя Simple Smile Само че при мен е прясно печен,щото пък тук бурканите са много скъпи Simple Smile Но там предполагам  повечето  имате  домашна зимнинка от баба Simple Smile Също кьполу с патладжан, ако ти се намира, което аз го смятам 1/4 чашка за един блок. За протеини може пилешко филе,пилешка шунка, телешки не мазни саламчета, риба тон в консерва, свaрено месенце, или от пилето на грил останките Simple SmileSimple Smile Обаче и забелязвам, че повечето от вас джугат на сухи храни Simple Smile А аз неуморно готвя, повечето от рецептите ми в блога, които са в тава, печени, удвоявам дозата, на по 6 или 12 блока, после разделям на парчета и съм готова за два дена, или за през ден, и така, взе да не ми стига времето, и карам на големи дози манджарета Simple Smile Например мусаката с тиквичките, като избухам една тава 12 блока, и има за мен и за мъжо и за следващия ден Simple Smile И с карфиола на баронес е така, и със спанака на фурна. Там би трябвало да има замразен спанак из магазините. Снощи направих една тава 6 блока с белтъци, сирене и мляко Simple Smile Миш маша също е решение, кюфтенцата с доматен сос също, има много неща, с които да си запълниш 15 дена на зелено Simple SmileИ отделно, когато е готвено, количеството намалява Simple Smile Ако караш така, и със спорта,и в режим на хранене, скоро организма ти ще почне да работи по часовник Simple Smile Колкото по малко търтеи, толкова по бързо метаболизма ти ще влезе в час Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 18:19 от Emigrantка

# 22
  • Мнения: 5 405
Много полезен коментар, благодаря ти за което Simple Smile
Имаме печени чушки в буркан, но все си мислех, че са в червената графа? Ще започна да ги използвам..
Другия вариант наистина е да сложа още едно кисело мляко между закуската и обяда.
А тези пилешки филета, телешки саламчета и простотии... хич не ги знам колко са месо всъщност и дали не спадат към Много червените храни  Laughing
Имам някакви пилешки крилца във фризера, но се чудя как да ги смятам и продължават да си стоят там Grinning

# 23
  • Мнения: 0
Браво, момичета ! Много добре се справяте! Аз днес почивам и ще съм зелена и стриктна!

# 24
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Ами за саламчетата, гледай да са такива филета, дето се вижда че е само бяло месо вътре, без разните му примеси и мазнотии, щом не е шарено саламче, има по голяма вероятност да е чисто месенце  Hug Пробвай тия дни за да закусиш 3 блока-например- 1 яйце, 1блок сиренце и 1 блок филенце + 1 блок печен пипер, и една ябълка. Или всичките протеини ги разбъркай, на бъркан омлет,яйцето, сиренцето и накълцаното филенце, и айде в тигана Simple Smile ще видиш, че не е толкова голямо количеството.   Hug Пробвай така няколко пъти, и виж после как ще се чувстваш Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 405
Emigrantka, гледай сега: newsm44

1.  MeRiTo, 15.03 - четвъртък; 8 блока.

2. 5 хранения
9:30 - 2 блока
12:30 - 1 блок
14:30 - 2 блока
19:00 - 2 блока
22:30 - 1 блок
Имам си стриктна пчеличка  Hug

3.  Имам инатеста пчеличка и днес =)))

4. Зелена пчеличкааааааааа.  smile3525

5. Мерителната пчеличка.

6. Водна пчеличка - над литър и половина  Heart Eyes

7. Хайде на пчеличките поети:
Закуска - яйце + сирене + 6 маслини + ябълка + киви.
Обяд - Салата айсберг + лук + 2 яйца + 2 ореха + 1 киви.
Вечеря - 2П сирене + 2 ореха + 1 грейпфрут (в таблицата пише, че половин грейпфрут е 1Б, тоест изядох 2 блока. Само не знам как се определят по големина?).

8. Спортната пчеличка ъгейн.

9. Няма на косъъъм, ами направо ги чувам как жужат 7-те пчелички върху главата ми  Oha!

10. Според мен днес улових 7 пчелички и нито един гаден търтей.  newsm03

Между другото днес осъзнах колко ненужни неща има в магазина  Shocked Shocked Като започнеш от солети, пуканки, чипсове, та стигнеш до бисквитки, вафлички, шоколади, бонбони - всичките различни, различно и шарено опаковани само и само, за да привличат вниманието на хората и най-вече на децата и да си кажеш "Я, това е нещо ново, ама изглежда вкусно, чакай да го опитам/чакай да го взема за детето, ще му се зарадва." Ужас!

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 23:14 от MeRiTo`

# 26
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Олее, MeRiTo` какво доживях, жива да не бях  newsm62. Ама каква си ми старателна значи Simple Smile Днес си заслужи пчеличката герой-демек днес ги изпраска 8 бройки Simple Smile Сега имаш още 4 дена да държиш на това положение, за да си махнеш един от лакомите търтеи Simple Smile Супер много се гордея с теб  Hug Само че ако прегрешиш, супер най много ще те хокам,без да ми е жал, така че си помисли утре какво ще попадне в корема ти Simple Smile И с тия блокове, само докато гледам какво си яла, и ми става лошо ако аз бях на твое място, щях да умирам в агония  от глад. Ти колко си висока, че ядеш по толкова малко?Ама и колкото да си малка, с това трениране... абсолютно не си за 8-9 блока. Трябва да промениш нещо Thinking Как да трупаш мускулна маса с толкова малко протеин..абсурд ми се струва.
А и другото, ако може да докладвате как сте се чувствали през деня, огладнявате ли, стига ли ви, сега е момента да гледаме с кой какво става, да си настроите карбураторчетата Simple Smile  Hug

# 27
  • Мнения: 5 405
Ами аз съм дребосък  Sad Само 158см  Laughing Колко повече да ям  Laughing Иначе се чувствам добре, само дето два поредни дни огладнявам 2-3 часа след закуската и се чудя да ги увеличавам ли наистина тези блокове или да направя както днес - след закуската хапнах 1бл кисело мляко, след час-два 2 блока, после пак два блока и преди малко 1бл кисело мляко.

# 28
  • Chicago/Varna
  • Мнения: 114
Ами аз съм дребосък  Sad Само 158см  Laughing Колко повече да ям  Laughing Иначе се чувствам добре, само дето два поредни дни огладнявам 2-3 часа след закуската и се чудя да ги увеличавам ли наистина тези блокове или да направя както днес - след закуската хапнах 1бл кисело мляко, след час-два 2 блока, после пак два блока и преди малко 1бл кисело мляко.
Ми мисля,че ти трябват 9-10 блока с темпото ти на трениране. И с това кисело мляко по полека. Отделно и не се знае вътре колко е балансирано, все ми се струва че в тия млека протеина  е по-малко. Увеличи закуската сега с един блок,както ти казах, да пробваш с омлета, дали ще ти дойде много, и гледай да няма мляко в закуската, нека да имаш стабилен протеин, ама така 2-3 дена, и ще видиш как ще се чувстваш,докато дойде време за обяд.И ако все още ти е много, тогава увеличи обяда, вместо закуската. Пробвай на първо време без междинна закуска между закуската и обяда, 2-3 дена. И когато  се задържаш в зоната, доктора казва, че метаболизма превключва от режим на горене на въглехидрати, към режим на горене на мазнини, от което можеш да почнеш да огладняваш по често след тренировки. В момента си баш на границата да превключиш, щом почна по едно и също време да огладняваш, и трябва да се задържиш така, с колкото може по малко търтеи.  И не знам по кое време тренираш, но 30 мин преди тренировка си изяж 1 блок. Аз например, преди тренировка, следобед по принцип когато имам време, първо си изяждам едно блокче, (ама не мляко) и след един час ходене и после 30-40 мин упражнения, и гледай кво става, едвам издържам до 7.30, не мога да чакам да си изям 3 те блока Simple Smile И Вместо мляко се опитвай да го заместиш с едно стабилно сигурно саламче или филенце,и после 1/2 ябълка например. Редувай ги, че така като се натрупа само мляко на всяко хранене, както казах, не се знае какво има в него, по по лека с него Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5 405
Тренирам 1 час (понякога и 2) след ядене. Но тренировката ми е интензивна и след това не се чувствам гладна, даже не ми се яде, но ми идва часа за хранене и трябва да ям  Laughing Утре ще разгледам магазина за нещо благоприятно откъм някакво месо, да видим дали ще намеря такова Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт