интуиция или логика

  • 10 701
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 23 098
Не ми се чете темата, та направо отговарям. Не се доверявам на някаква си интуиция.  Peace

# 121
  • Мнения: 6 365
Проблемът е, че много хора действат по усет и интуиция, а след това се самоубеждават, че изводите им са логични, обективни и трябва да се налагат на околните. Забравят, че това е само тяхната отправна система.

# 122
  • Мнения: 1 761
Не мисля логично.Практична съм.
Изслушвам внимателно всички мнения и обикновено правя точно обратното на това,което са ме съветвали.
Дори в случаите, когато решенията ми са били "грешни и нелогични" съм се научила на нещо от грешките си.
Никой не знае по-добре от мен как изглежда света в моите очи.
Действам по интуиция,понякога дори не знам защо минавам по определен път,но все е било за мое добро-разминала ми се е опасност,срещнала съм точния човек на точното място  в определен момент или съм си спестила неприятни случки с неочакван край.
Не съм съжалявала,че съм слушала интуицията си.
Съжалявала съм,когато съм я пренебрегвала.

# 123
  • БГ
  • Мнения: 735
аз действам по интуиция, при мен често логиката липсва  Crazy

# 124
  • Мнения: X
Имам много добра интуиция.
Обаче за жалост животът ми налага в много от случаите да си затворя очите за нея, макар и да знам, че тя не ме подвежда.
Напоследък пряко сили действам извън всякаква логика и здрав разум, опитвайки се да следвам волята на други, които диктуват правилата, та за  интуицията да не говорим- гърчи се в спазми горката.

# 125
  • Мнения: 241

 На първо място - интуиция, която после се опитвам да подкрепя с логика. Ако не мога да облека веднага интуицията в логика, винаги съм леко предубедена и предпазлива.
Обожавам такива клиенти. Ако нещо им хване окото, въпреки че е набутвация, винаги намират причина да си го купят.
Логика и интуиция, в правилното съчетание. Ако нещо го правите ежедневно, може да карате по интуиция (имате опит), но ако се сблъскате с нещо ново, логиката е първа, а интуицията играе ролята на червената лампа (мястото е ненадеждно, предлагащия говори едно, но жестовете му са противоположни, ...). Да не се бърка интуицията, с нормалния страх от новото.  Peace
Честит 1-ви Април, ден на непослушаната интуиция.

# 126
  • София
  • Мнения: 4 349
Най-добре е съчетание от двете! Едното те води, а другото те пази!  Hug

# 127
  • София
  • Мнения: 221

 На първо място - интуиция, която после се опитвам да подкрепя с логика. Ако не мога да облека веднага интуицията в логика, винаги съм леко предубедена и предпазлива.
Обожавам такива клиенти. Ако нещо им хване окото, въпреки че е набутвация, винаги намират причина да си го купят.
Логика и интуиция, в правилното съчетание. Ако нещо го правите ежедневно, може да карате по интуиция (имате опит), но ако се сблъскате с нещо ново, логиката е първа, а интуицията играе ролята на червената лампа (мястото е ненадеждно, предлагащия говори едно, но жестовете му са противоположни, ...). Да не се бърка интуицията, с нормалния страх от новото.  Peace
Честит 1-ви Април, ден на непослушаната интуиция.
 Не знам с какво се занимаваш и дали мога да бъда твой клиент.  А и не ме интересува, защото смятам, че това не касае темата.

  Явно не съм се изразила ясно. За мен и интуицията и логиката са много важни и не могат една без друга. Дали в ежедневнието или когато се сблъскам с нещо ново – опитвам се да използвам и двете.

 Когато се родим, сме интуитивни. Логиката се развива по-късно. И за това слагам интуицията на първо място, но не и отделно от логиката.
 
 И една мисъл на Питър Сендж:
„Хората с високо равнище на лично овладяване не могат да си позволят да избират между разума и интуицията или между главата и сърцето, защото не биха избрали да се ограничават до ходенето с един крак или гледането с едно око. „

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 02:57 от desy_net

# 128
  • Мнения: 97
Как да разбера дали е интуицията ми или просто ме е страх да предприема някаква промяна? Как ги разграничавате?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт