интуиция или логика

  • 10 710
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 510
когато става въпрос за пари логиката винаги печели. И когато се намесва стадното желание пак логиката печели.
При парите не винаги, особено в началото.
За стадното желание - не зная...
Интуицията е индивидуална, това съвсем не означава, че не може да е полезна и за другите.

# 76
  • Мнения: 4 965
Защо някои свързвате интуицията единствено с емоция и действие "на първосигнална"?
Интуицията за мен е чиста логика, но без излишните последвали разсъждения, които те вкарват във филми. Това е онова вътрешно усещане дали нещо си заслужава или не. От там всеки разумен човек мисли, докато действа. Peace

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 364
Честно да си кажа, не знам какво е интуиция от собствен опит. Много разумно същество съм, преценявам всичко и всички винаги на ниво разум - доводи, логика, теория, приложена на практика, но не и онова "шесто чувство".  Rolling Eyes Моментите, в които не съм се уповавала на разума и логиката си, а просто на някакво моментно желание, примерно, винаги съм грешала. 
А що се отнася до хората - имам известен опит в преценката на човек, базирана на някои знания (а вече и опит), мога да преценя някого доста добре, но пак всичко е от разума - неща от типа "имам такова усещане" и т.н. са ми чужди.
А що се отнася до правилността на едно решение и колебанието съответно - за мен това последното просто е неубеденост в правотата на собственото решение, някъде нещо се пропуска, несигурност или просто естественият страх от новото, от промяната на статуквото. А просто има и по-тревожни хора, които тълкуват собствените си страхове като интуиция.

# 78
  • Мнения: 116
Аз интуицията я разбирам като шесто чувство,нещо което усещаш,но не знаеш защо го усещаш,без логично обяснение.

# 79
  • Мнения: 4 965
Аз интуицията я разбирам като шесто чувство,нещо което усещаш,но не знаеш защо го усещаш,без логично обяснение.

Значи говорим за различни неща.
Шестото чувство и извънземните усещания ги разбирам като нещо съвсем различно и импулсивно.
Интуицията я базирам на опита и познаването на собствените възможности, което ти спестява излишно време в умуване.
Разумът го приемам като онази бариера, която ти казва: спри, помисли, не действай, живей си така сигурно и кротичко...
 Peace

# 80
  • Мнения: 3 066
Аз интуицията я разбирам като шесто чувство,нещо което усещаш,но не знаеш защо го усещаш,без логично обяснение.
И аз така я разбирам .
Затова и казвам,че на нещо, което не разбирам напълно не мога да се осланям ,и че за мен е съвкупност от много неща вземането на решение .

# 81
  • Мнения: 7 006
Принципно и двете..Играя ли комар,обаче,го карам по усет..т.е.по интуиция.. Whistling

# 82
  • Мнения: 21 620
  повишенията трябва да се приемат, и логиката и интуицията ми са го доказвали нееднократно Grinning

# 83
  • Мнения: 481
защо обвързвате интуицията само с негативни емоции като страх?
Майка ми и баща ми са се сгодили преди 40години точно3 дни след като са се запознали. И двамата по това време са били във връзка с дългогодишен партньор.
По всички правила на логиката, това е прибързано, глупаво решение. Но майка ми и сега казва, че това е най-правилното решение, което е взела през живота си (очевидно на база интуиция)
Недай си боже дъщеря ми да се окаже толкова интуитивна като майка ми  Praynig

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
защото е биила влюбена, най -вероятно. Обяснения бол могат да се намерят със задна дата. Ако бракът й не беше толкова успешен, колкото тя смята, можеше и да каже "ето, интуицията ми казваше, че е рано, ама аз, влюбена и загубена на я послушах".

# 85
  • Португалия
  • Мнения: 4 249
Има техники за развиване на интуицията,някои от които супер елементарни,но действащи Simple Smile
Интуицията не е свръх-сила или неестествено познание,а развиване на съзнанието извън общоприетото за норма,колкото и да е много или малко то.
интуицията няма нищо общо с логиката  Simple Smile

# 86
  • Мнения: 481
е колко да се навлюбиш за 3 дена?
Аз най-силно се навлюбвам в първите два три месеца

# 87
  • Мнения: 2 510
Аз свързвам интуицията с мнение, решение което се базира на усещанията. Не винаги можем да си обясним това, но не означава, че не е логично.
Някой напред каза, че хората се променят. Не считам, че се променят из основи, просто обстоятелствата се променят и човек открива други характеристики в тях. Не защото не са съществували, а защото не ги е познавал. Много хора не познават дори себе си.
Човек улавя и обработва неща много по- бързо с мозъка си, отколкото обличането им с думи и трезвата логика. Почти същото е за събитията. Нещо което изглежда много логично в последствие се оказва, че не е така. Просто е имало нюанси които логиката ни / разума/ не е отчел. Логически след това, ако си поставиш ще разбереш, че в интуицията ти не е имало нищо нелогично или свръх естествено.

# 88
  • Мнения: 3 371
и за мен интуицията е  шесто чувство.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
е колко да се навлюбиш за 3 дена?
Аз най-силно се навлюбвам в първите два три месеца

Същото, като да се влюбиш и за няколко часа - случва се постоянно на разни хора.

Снеже, за парите имах предвид това, че във финансите и търговията имат твърде много трикове, които разчитат на това, че няма да използваш логиката и калкулатора, за да сметнеш дали ти е изгодно.

Общи условия

Активация на акаунт