Чакаме вече ритничета, от нашите СЕПТЕМВРИЙСКИ мъничета!

  • 22 672
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15
NaLu: На мен и в 13-та седмица ми казаха, но на 70% сигурност, защото всичко е много малко. Вижда се на качествен видеозон, даже ме гледаха тогава на 2Д (макар че е и 4Д). Моят лекар в 15 г.с. каза, че е прекалено рано да види на неговия. Аз на 10.04. съм на фетална и се надявам тогава да знам със сигурност.
Колкото до дрехите - аз си купих доста неща от Миа, сега поръчах и от Конти, но и много си купувам от обикновени магазини - просто по-широки модели, особено блузки и туники изобщо не ти трябват специализираните магазини - излишно скъпи са!

# 721
  • Мнения: 76
А тая фетална морфология какво точно е? Защото чета описание в Интернет и това ми го прави лекарката на всеки преглед - оценка на развитието и на всички органи и системи newsm78 Гледала е вече гръбначния стълб, радваше му се колко е хубаво оформен и затворен, стомахчето, жлъчката, мозъка, мери му съотношенията, бедрото... Феталната морфология по-различна ли е? В Интернет звучи като същото нещо.

# 722
  • Мнения: 39
Незнам обаче,ако оставя нещата в ръцете на доки,който ми следи ЖК,и това нямаше да направим.И най-вероятно бебето щях да го видя чак като се роди Laughing

# 723
  • Мнения: 224
ПО принцип Феталната морфология я правят специалистии точно в тази сфера. Моят доктор също ми каза, че на всеки преглед гледа същите неща, но би бил по-сигурен ако ме види специалист в подходящата седмица. И прегледа при Ф.М. трябва да е не по-малко от 15 минути, според това което съм чела. Иначе и ние мерим някакви съотношения вече на прегледите, каза че това са новите мерки, които ни интересуват  Laughing И също каза, че по-нататък няма да можем да го виждаме цяло, когато е пораснало вече  Grinning
П.П. Бъдещият ни татко днес е рожденник и става на  32 години ( одъртя и той  Laughing ) Пих ви почерпила с нещо, но не знам как  Embarassed Така че почувствайте се почерпени с каквото си пожелаете  Hug

# 724
  • Мнения: 272
Stasy87 жив и здрав да ти е и много да те слуша Simple Smile и моят мъж направи 32 год на 30 март. Hug

# 725
  • Мнения: 39
Здравейте момичета! Сега се вращам от преглед. Казаха, че всичко е ок и F.a.t.e. може да ми сложиш stork-girl

# 726
  • Мнения: 2 802
alexissss Честитоооо  Hug

Stasy87 ЧРД на тактото  Heart Eyes Жив и здрав и да изкарва парички за малката дъщеричка  Mr. Green

# 727
  • Мнения: 76
Честит рожден ден на таткото  Hug

На мен след Великден ще ми прави генетични изследвания и ще ми взимат и кръв в тази връзка. И някакви документи дълги сме щели да попълваме  newsm78 Някакви седмици следи, смята, та така го сметна накрая. За ФМ нищо не е казвала, а може и да е комбинирано с тези неща? Пълна мистерия  Mr. Green

Да ви споделя и друго, което ми обясни лекарката... Каза да си стрижа косата колкото искам, НО в никакъв случай да не я боядисвам. Едното са бабини деветини, а другото си е медицински обосновано. На скалпа имало много кръвоносни съдове близо до повърхността и всичките химикали отивали директно в кръвообръщението. Даже има лекарства, които се мажат на кожата за да не се натоварва черният дроб, например магнезий. Някой по-горе се беше оплакал от рядко щастие, благодарение на магнезия, може да се поинтересува от този за мазане, ако се дължи на дразнене в стомаха. Та така с кожата, тя е най-големият орган и абсорбира абсолютно всичко. Предупреди ме да внимавам и с какво си мажа лицето, защото бях пъпчасала зверски по едно време, наистина на почти всички кремове за пъпки пише, че не стават за бременни. На мен това с боядисването на косата не ми тежи особено, косата ми е тъмно руса и с чай от лайка зимата си поддържам русото от лятното слънце. На тези с черна коса, които се изрусяват, препоръчвам да минат предварително на по-тъмни цветове или собствения си, защото си представям каква мъка е поддържането на русото и какво редовно клепане е. А с химикалите и лекарствата никога не се знае къде ще му излезе краят. Страх ни е от аспирин, какво остава за всички химикали в боите за коса? Изборът си е ваш, както и бебчето, де Simple Smile Просто ви казвам обяснението на тази забрана, защото повечето лекари само забраняват без изобщо да обясняват.

# 728
  • Мнения: 39
F.a.t.e. може ли паролата за албума?

# 729
  • Мнения: 175
NaLu и аз така знам, затова от както съм бременна не се боядисвам. Косата и на мен ми е тъмно руса а се боядисвах  преди светло руса...понякога ми е криво за разликата в цветовете макар да не е голяма...за сега устисквам да не се боядисвам   Mr. Green

# 730
  • Мнения: 224
Фейт ,  Hug  Heart Eyes днес само ти ми говориш за дъщетичка, всички днес пак ми обясняват как ще е момче. Като лъч светлина си  Laughing   bouquet

# 731
  • Варна
  • Мнения: 64
Ами то като гледам май всички се отказаха от лекцията във Варна. На мен и без това точно тази тема не ми е много интересна.

# 732
  • Мнения: 76
NaLu и аз така знам, затова от както съм бременна не се боядисвам. Косата и на мен ми е тъмно руса а се боядисвах  преди светло руса...понякога ми е криво за разликата в цветовете макар да не е голяма...за сега устисквам да не се боядисвам   Mr. Green

Пробвай с чай от лайка и после с мокра коса на слънце, като се затопли времето, разбира се Simple Smile Даже става много по-хубав цвят от тия с боята. Аз реших да споделя, защото на доста мами никой нищо не им обяснява, а да забраниш нещо без да го обясниш си проси за нарушения (и доста майки си мислят, че това с боядисването е съвсем същото като подстригването - бабини деветини).

П.С. Може и мен да ме добавите в списъка със септемврийски мами, терминът ми е на 24 септември, на 26 години съм, първа бременност.

# 733
  • Мнения: 10
Аз честно казано не ми е много голям зора за лекции ,по-скоро да се видим Mr. Green
Ама този час ми е много неудобен специално за утре,защото сме на преглед.

# 734
  • Мнения: 453
Здравейте  Hug
Съжалявам пак за досадно дългия пост - целият е в подробности моето мнение за списъка на Анхелка, понеже тя каза, че не и досаждам  Hug
Анхела, влязох в албума и ти разгледах списъка - според мен няма смисъл предварително да купуваш следните неща: шишета, четки за шишета, бутилки за кърма, чай за кърмачки, бебешко гребенче и четка (повечето бебета месеци наред са си плешиви), бебешко олио (писала си бебешко мляко и това е достатъчно, на бебетата още не са им отворени порите на кожата добре и по принцип олиото ги запушва и може повече да навреди, отколкото да помогне), препарат за бебешки съдове (може да не ти трябват бебешки съдове), бебешки сапун (аз не съм му намерила приложение, на по-голямото дете вече се мият ръцете със сапун, но за бебе - шампоанчето за коса и тяло е достатъчно), чай против колики (може да няма колики, а и да има започват към 20 ден, а и според мен нищо не помага срещу тях, освен кърмене, гушкане и носене в определени пози), стерилизатор.
За спалното бельо - няма смисъл да купуваш и горен чаршаф и чувалче за спане - ще ползваш или едното или другото, по-добре купи 2 чаршафа или 2 чувалчета Simple Smile
Одеалото за количката бих го сменила с чувалче за количката - страшно много ритат бебетата и се отвиват от одеала, поне повечето. Иначе е добре да имаш някое одеалце средна дебелина, памучно, за средно време, когато ще е твърде топло за чувалче.
На анатомичните вани не съм фен - по принцип и учителите по плуване за бебета ги отричат напълно - от една страна се създава лъжливо усещане у бебето за твърда опора във водата, което е нереалистично, често се слагат и допълнителни омекотяващи кърпи, гуми,..., които после трябва да се махат, перат, завират се мръсотии под тях, като цяло се поддържа по-трудно. А и са много малки, на Камен в един момент му взехме на бертони от метро един гигантски леген, в който плува и досега - наистина гигантски - пълним го до ръба с вода противно на всички тъпи съвети да се слага малко вода на дъното (все едно ще си оставиш детето само във ваната  ooooh!) и така детето продължава естественото си развитие във вода, което вече има от утробата... Даже на малкото вече мисля да му помогна от новородено да не забравя как да си задържа дъха под водата - тоест от новородено да го потапям цялото, включително и главата, била съм на лекция по плуване и имам идея какво трябва да се прави и е супер за детето според мен, с първото не смеех Simple Smile
Електрическата помпа бих заменила с механична.
Кенгуру - много малко от тях стават за новородено, аз имах такова, но не ми беше много удобно, на Камен му беше, спеше много там, сега мисля да пробвам по-скоро със слинг, мисля, че е много по-удобен за гръбнака, а е и подходящ за този сезон бебе.
Миниблендер - за малко повече пари по-добре си вземи директно бейбикук - няма нищо по-хубаво, лесно и бързо при захранването - виж този на Беаба - аз такъв съм ползвала - уникално е - слагаш всичко, завърташ копчето, вари на пара за максимум 15 мин и после завърташ в другата посока, за да пасираш. Този уред с 8 ръце го препоръчвам - може да дадеш на някого идея да ви подари директно Simple Smile
Протектор за матрак - по принцип ще ти трябва чак като сваляш нощен памперс - на мен още не ми е потрябвал... Аз не бих сложила профилактично такова запарващо нещо, иначе каква е ползата да му вземеш дишащ матрак  Laughing
Това е от мен, кажете, ако съм досадна, нарочно предупредих в началото на поста, та на който не му е интересно, да го прескочи директно  Hug

Общи условия

Активация на акаунт