Може ли да се кръсти непълнолетен без съгласие на родител?

  • 9 135
  • 94
  •   1
Отговори
  • Мнения: 801
Не съм кръщавана и искам детето ми да има свободен избор на религия след навършване на пълнолетие. Будизма и хиндуизма са единствените религии направили добро на човечеството и неговото развитие, но пък има и древни езически религии, които са далеч по- човечни и привлекателни от кървавата история съпътстваща западните религии, като продължение на идеята за мирното владеене на света от римската- византийската империя във вида на християнство и мюсюлманство. Защо пък да не почита само себе си или Зевс и Кали.
Свекървата е необразована жена и като всеки, който не вярва в себе си, робува на господ, вярва в магии, ходи по баячки. Въпроса ми е : Това добиче, може ли да ми кръсти детето, без мое съгласие.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Може.
Но ти можеш обратно да въведеш детето си, в която религия искаш. Едно поливане с вода и мазане с масло нищо не променят.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Да,може да го кръсти без ваше съгласие.Съгласието на родителите не се съблюдава строго от свещениците.

Лично според мен ще му направи добро на детето,но това е друга тема  Wink

# 3
  • Мнения: 107
Да, може.

П.П. А какво е това кокетничене с бога и дявола(магии, врачки...)?

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
...които са далеч по- човечни и привлекателни ... Защо пък да не почита само себе си или Зевс и Кали...
 Joy

Би било добре да го кръсти.
И един ритуал за изгонване
на нечистия от майка му да
вземе да направи.

# 5
  • Мнения: 45
Цитат
...които са далеч по- човечни и привлекателни ... Защо пък да не почита само себе си или Зевс и Кали...
 Joy

Би било добре да го кръсти.
И един ритуал за изгонване
на нечистия от майка му да
вземе да направи.

 Mr. Green Именно! Peace

# 6
  • Мнения: 2 457
Това добиче, може ли да ми кръсти детето, без мое съгласие.

А защо да го прави newsm78? На колко години е детето ти?

# 7
  • Мнения: 4 916
От гледна точка на Закона за закрила на детето за деца под 14 години въпросите, свързани с религията, се решават от родителите, не от бабите и дядовците. Пробвайте да я стреснете със закона.

# 8
  • Мнения: 4 965
... робува на господ, вярва в магии, ходи по баячки. Въпроса ми е : Това добиче, може ли да ми кръсти детето, без мое съгласие.


Щом ходи по врачки и баячки, не е вярваща, а е суеверна. Двете неща са в абсолютно противоречие. Т.е. не може на нищо друго, освен на суеверие, да научи детето си.
И може да кръсти детето тайно, но пък ти не си длъжна да се съобразиш с кръщението - без вяра то не означава нищо. А и спокойно можеш да я отсвириш от живота ти и този на детето, щом е способна да прави тайно неща, свързани с детето. Мъжът ти на какво мнение е?
И между другото, повечето древни религии са доста по-кървави.
Изобщо, религията не е задължителна и тя е добре да идва на друг етап в човешкия живот, когато човекът познава себе си и света, а религията става част от неговото вътрешно спокойствие. Нищо повече.

# 9
  • Мнения: 6 713
може да го направи без ваше знание, но това не значи нищо.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 883
Ограничи му достъпа на добичето.

# 11
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
И такъв казус ли имало? #Crazy Не вярвам да го направи.Звучи ми направо абсурдно. Crazy

# 12
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 498
 Будизма не е религия,а философско учение.Не пречи на изповядането на християнството.Има си специална тема за омраза срещу добичета(свекърви).И явно не робува на Господ щом ходи по баячки и гледачки.

# 13
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Може, преди години свекървата на моя приятелка свършила тази работа, а моята приятелка тогава вярваща в Партията и правителството. Детето един ден обяснявало на майка си и попа : уааа и си спомням тя ни пита, дали е възможно. Ние я уверихме, че няма нищо лошо след като детето не е кръстено и тя не иска, тя да не прави скандали за това.

След което, минаха години, е няма по религиозно същество от моята приятелка. Чак дотяга.

# 14
  • Мнения: 25 590
Защо пък да не почита само себе си или Зевс и Кали.


Направи изпреварващ ход!
Посвети детето на Кали и направи жертвоприношение, за да спечелиш закрилата ѝ - тегли ножа на добичето, което ти се води свекърва.
Така с един удар ще отстреляш два заека - хем детето в правата вяра, хем и ще се отървеш от омразницата.
А какво ще правиш с детенцето на добичето, т.е. - с мъжа ти, ти си решаваш. (Ама да ти кажа отсега, че децата са от същата порода като майките си - от квартална превъзходна расов пес не става. Рано или късно родовите белези излизат наяве.)
Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт