ЗОНАТА и ние - 9 Тема

  • 43 634
  • 723
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 0
Moharet, миличка, би ли дала линк към iherb за колагена. Тези дни ще си поръчвам рибено масло пак , че ми свършва да добавя и това. Аз да ви се оплача, много ми е трудно с тези протеини за закуските. Не мога да ги измисля да стане вкусна комбинация. Някой пил ли е протеин на прах, но в чист вид , без добавена захар и вкусове на шоколад или ванилия? Сутрин все до прясното мляко опирам. Нещо не ми върви да ям риба или месо, поне при мен е така.

# 706
  • София
  • Мнения: 783
Gjia, не знам кой колаген да ти препоръчам, защото не съм го пробвала. Просто видях, че в iherb  има и такова животно Simple Smile и че е на по-добра цена от 100лв, но не знам кой е качествен и кой не newsm78 Съжалявам, че не мога да ти бъда полезна.

Ето какво се получи с нахутените питки:
19гр нахутено брашно - 1В
1 яйце - 1П
1/3ч.л зехтин - 1М
1ч.л кис.мляко
сол

Аз зехтинът го добавих в сместа, защото е много малко и не е достатъчно за пържене и пекох в незалепващ тиган. Не стана като на снимката и това е нормално, защото не ползвах масло. Стана като дебела палачинка. Като цяло ми хареса и на кучето му хареса  Laughing Само не ми допадна, че е солено, защото не обичам солено и сл.път няма да слагам сол. Може да се добавят подправки на вкус - куркума и риган, например Simple Smile Ок е за закуска, може да се съчетае с 1П извара, 1/2В печена чушка, 1/2В домат и маслинки и си става чуден сандвич Simple Smile
Обаче бих пробвала и оригиналната рецепта, защото изглежда супер апетитно Simple Smile

# 707
  • Бургас
  • Мнения: 255
И аз взех същото брашно   Hug Сега ще трябва да пробваме рецептата с питките Simple Smile

Също така загледах прословутото мляко Harmonica, за което някой беше писал, че няма въглехидрати. Нищо подобно - всички видове в магазина имаха точно толкова въглехидрати, колкото и в другите кисели млека. Може да има вариант без въглехидрати, но го няма в нашия магазин Sad А така се бях наточила да си правя плодови млекца...
Тъкмо се запътих да пиша съдържанието на брашното и видях,че вече го имаш  Peace
За киселото мляко така и предполагах,но се надявах да греша  Sad

# 708
  • Мнения: 73
Дани, това брашно, което си намерила, го има съвсем същото тук. Сигурно го внасят и затова е скъпо. Никога не съм го ползвала.

Gjia Аз използвам протеин на прах, чист, без подсладители и изкуствени ароматизатори. Хапвам го обикновено с овесените ядки, или в плодово смути. Още не съм намерила време да го пробвам в печива, и както изглежда, няма да имам скоро, защото сме вече в трескава подготовка за лятната ваканция   grinning039 и всеки ден имам по сто задачи.

# 709
  • Мнения: 83
Как сте,мили момичета  Hug
Аз се върнах от почивка ,но ми липсвахте,липсваше ми реда и спокойствието,което си създаваме ние с храната.Сигурно е странно,но ми дойде в повече тоя бюфет и избор на храна.Не съм прекалявала,ама като му отпуснеш малко края и се усеща.Виждах другите хора как тъпчеха от всичко по много,със сигурност не съм се нахвърляла на тестените ,пържени,мазни неща .. и въпреки това,днес съм като ударена с морък парцал.От днес пак съм в редиците   bouquet

# 710
  • Мнения: 83
Момичета,къде изчезнахте? Само дебна някой нещо да е написал,но няма.
Искам да похваля и аз дани Simple Smile за хубавата й торта от кайсии.Имах известно количество и с по-меките я направих,сложих и малко подсладител течен.Естествено някой ми беше изял киселото мляко и събрах само половин кофичка ,а останалото с прясно мляко ,притесних се ,че много водно може да стане,ама желатина добре го стегна.Тая сутрин си хапнах с  кеф. Благодаря много   bouquet

# 711
  • Мнения: 493
 bowuu bowuu bowuu  Joy

Аз не пиша, защото много рядко влизам в Зоната. Незнайно за мен как, но явно клоня към вегитарианството. В тези жеги не ми се поглежда към протеин. Надявам се с захлаждането (до което има мнооого време още за съжаление  Sad ) да вляза в час. За да не се изпускам от ръце сега започнах да броя калории, че то с тези въглени може много лесно да му се изпусне края.
Но от време на време се старая да влизам по малко и в Зоната, за да не губя това чувство, което носи тя. Затова преди малко спретнах една пица от тиквички и ще гледам днес да я споделя с вас  Hug

# 712
  • Мнения: 83
Аз за съжаление го нямам проблема с апетита ,макар че други лета ми се е случвало.Сега гледам да съм си в зоната Simple Smile ,че иначе излезна ли - тежко ми става и ми е криво.Днес ще си ходя на село,надявам се баба ми да не е спретнала разнзи лакомства  Laughing

# 713
  • Мнения: 13
 Здравейте  Laughing
  Намерих тази рецепта-моля да споделите дали е в Зоната!  newsm78
Месля,че няма да е лоша! Laughing
 
Печен нахут
 
Снимка: Галина Толкингтън
За да приготвите тази хрупкава и приятна алтернатива на пуканки, ядки и чипс, са ви нужни 30-ина минути, а резултатът е пристрастяващо вкусен. Нахутът е и добър източник на желязо, фолиева киселина и фибри, и е по-лесен за смилане от повечето бобови. За тази рецепта използвайте предварително сварен или консервиран нахут. За 2-4 порции:

400 гр сварен или консервиран нахут (отцеден)
1 с.л. зехтин
½  с.л. морска сол
½ с.л. ситно смлян кимион

Загрейте фурната до 180 градуса. Подсушете нахута и го поставете в купа. Овкусете със зехтина и подправките и разбъркайте. Разстелете в тавичка и печете 30 мин, като разбърквате на всеки 10-ина минути. Оставете го да се охлади преди да сервирате в подходящи купички. Да ви е сладко!

Със съдействието на www.artofrealfood.com

Приятни почивни дни!   bouquet

# 714
  • Мнения: 493
roseto58 ,тази рецепта сама по себе си няма как да я причислиш към Зоната, зашото садържа основно само въглехидрати с минимално количество мазнини. И не виждам защо да си играеш да вариш и след това да печеш нахута, като във всеки магазин се продава печен в пакетчета под наименованието "Леблебия" ( или "Страгали" , както си го знаем ние).
Ето и една темичка по въпроса с рецепти за печен нахут. Но за 1ВБ ти стигат само 15 гр суров по моя етикет на пакета. Вярно, че е полезен и непречи да се включва към храненето, но по-рядко, защото е от семейство бобови.

ПП : Да ви представя и новото ми предложение за тиквички: Пица от тиквички

Последна редакция: пт, 06 юли 2012, 14:52 от dani1712

# 715
  • София
  • Мнения: 783
Дани, май ще се повторя вече, но си върха  Hug
Аз вчера пробвах кюфтетата от печени чушки - еее страшна вкусотия стана. За нула време бяха опустошени и имам поръчка днес пак да направя  Laughing

На мен не ми се яде месо в жегите, но си стоя в зоната (с изключение на някои вечери, когато биричката ми е много вкусна  Laughing) Но и аз нямам апетит и затова наблягам на айранчето. Даже в последните няколко дни от 9 блока на ден 4 са ми от айран. Доста приятно действа в жегите, а и добре ми влияе на стомаха Simple Smile

# 716
  • Мнения: 0
Къде се загубихте момичета,как сте?
Искам да ви споделя една рецепта,която много ми допада и съм си я изчислила за зоната
                     мусака от зелен фасул - 12 блока (4 порции по 3 блока)
кайма 336 гр.- 8 БП
яйца   2 бр.-  2 БП
кисело мляко 220 гр.-1 БП :1 БВ
кашкавал 28 гр. - 1 БП
зелен фасул 810 гр. - 4 1/2 БВ
лук 65 гр.-1/2 БВ
домати 240 гр.-1 БВ
царевично нишесте 4 с.л.- 1 БВ
зехтин 4 ч.л.- 12 БМ
червен,черен пипер,чубрица, копър,магданоз и индийско орехче
Зеления фасул го сварявам до омекване,аз ползвам и домашно консервиран.Докато той се вари задушавам лука и каймата с двете лъжички зехтин,прибавям смляното домати (аз така го предпочитам,може и нарязано на дребно),малко водичка,подправките без копъра и магданоза и варя за около десетина минути.В намазана тавичка с останалия зехтин изсипвам половината фасул,поръсвам с копър и магданоз, слагам готовата кайма и върху нея останалия фасул и подправки и мятам във фурната.И докато мусаката се запича си правя заливката и понеже много обичам мусака със заливка сос бешамел си я пригодих да е зонова.Разбивам киселото мляко със една чаена чаша вода на айрян и го прибавям в тенджера където съм сложила четирите лъжици нишесте и разбивам добре.След това слагам на котлона да ври и бъркам непрекъснато докато заври и стане на хубав крем.В друга купа си разбивам двете яйца добре,при постоянно бъркане и със тънка струйка изсипвам кремчето към тях.Добавям кашкавала и индийското орехче,но не прекалявайте с него,че е много силна подправка,но пък сос бешамел без него все едно не е бешамел.С готовия сос заливаме мусаката и печем до зачервявне.Разделяме на четири равни части и сервираме с 1 БВ по избор салата или плод.
Като заменя зеления фасул с тиквички и патладжан също става много хубава мусака,преди ми беше любима,но с малко картофи  Laughing,но вече си я любя и без тях  Joy
Ако някъде съм сгрешила в сметките то моля да ме поправите  #Crazy

# 717
  • Мнения: 493
Pavlina Stoyanova , благодаря ти за споделената рецепта.  bouquet
Чудесна е ! След някой друг ден ще си я спретна, защото ме впечатли с приготвянето на бешамела. Аз иначе съм си правила по по-мързеливия начин само задушена кайма със зелен боб, лук и домати в тенджерката, но така ще е по-вкусно.

# 718
  • Мнения: 0
dani1712,аз заливката за мусака винаги съм си я правила варена,но със прясно мляко и 60 гр.краве масло,става разкошна.Но ако сложа около 600 мл. мляко и 60 гр. масло стават много блоковете  #Crazy и затова експериментирах с айрян,а тя взе че стана доста добра и реших да я споделя.

# 719
  • Мнения: 56
Дани, май ще се повторя вече, но си върха  Hug
Аз вчера пробвах кюфтетата от печени чушки - еее страшна вкусотия стана. За нула време бяха опустошени и имам поръчка днес пак да направя  Laughing

На мен не ми се яде месо в жегите, но си стоя в зоната (с изключение на някои вечери, когато биричката ми е много вкусна  Laughing) Но и аз нямам апетит и затова наблягам на айранчето. Даже в последните няколко дни от 9 блока на ден 4 са ми от айран. Доста приятно действа в жегите, а и добре ми влияе на стомаха Simple Smile
Мила, къде са тези кюфтенца, нещо не ги откривам :love newsm78

Общи условия

Активация на акаунт