МАЙ 2012 - тема 16

  • 36 990
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Нас днес ни изписаха и вече сме си вкъщи.
Беше кошмарно изживяване, дори не успяхме да си направим хубави снимки...адски топло, беба нервна, пищя през цялото време - всички пациенти ни видяха и разбраха като излизахме! И после рев до скъсване...докато се успокои голям зор видях...режима си го развалихме напълно!

Сега се надявам да сме спокойни и да успеем да си влезем в хубавия ритъм, който си имахме в болницата!

# 706
  • Мнения: 3
Jo_anna благодаря за инфото   bouquet

Jia_m честит син,нека бъде много здрав и послушен,скорошно изписване Simple Smile

# 707
  • София
  • Мнения: 43
Здравейте,

Jia_m, и тук честито. Да е жив и здрав Андрей, много да ви радва.

Iwi, честито и на теб. Живи и здрави да растете.

За обличането, в къщи днес беше доста топло термометъра в стаята показваше 29 градуса, и бях облякла бебка с боди с къс ръкав и завита с по - дебела пеленка. Наразходка беше с боди с дълъг ръкав и ританки, завита с тънко одеалце.


Лека вечер.

# 708
  • Мнения: 1
Добро утро момичета!

Аз днес съм с хиляди въпроси... Blush

За тези, които хранят изцяло с кърма - колко дълго кърмите? И двете гърди ли предлагате на едно хранене? Как разбирате, че бебче се е наяло или изпразнило гърдата?

Хубав ден ви желая, въпреки лошото време!   bouquet

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Добро утро!!

 Беки,мойта педиатърка каза,че това със задължителното предлагане на двете гърди е в началото. Първо,за да не се препълват и второ,за да се стимулира лактацията. Но аз вече седмица го храня само от едната и на него му стига,пък и аз ги чувствам добре. И тази,която не му я предлагам на едното хранене,не ми се напряга много докато и дойде реда...Така че е въпрос на това да се регулират и на това бебо колко яде.Поне на мен така ми се струва... Peace

# 710
  • Мнения: 925
Здравейте отново,
днес не мога да се вредя за компа, че Влади е много неспокоен. То не беше гости, не искаше да яде... Но най-много ме притеснява, че има разстройство и не знам на какво се дължи.
Към ЛЛЛ:
Влади се храни на 3-4 часа, като суче между 15 и 30 мин общо от двете гърди. Само на кърма сме. Опитвам се да спазвам този режим, защото няколко пъти детските сестри в  родилно ми казаха, че преяждал и от това били ревът и неспокойните нощи. Както и честото плюене на мляко. Според тях и аканото на всеки памперс е от преяждане /питах, когато ходих да му взема епикризата/. От друга страна, днес в 16ч яде 5 мин и след половин час още 5 мин - това му беше цялата храна от 13 до 19 часа.
Та въпросите:
Възможно ли е да преяжда, или пък факта, че на 30-тата минута го махам от гърда води до недостиг?
Възможно ли е честото акане, което си прилича на разстройство е и поне 2 пъти между храненията да се дължи на нещо/каквото и да е/, свързано със сукането?
Колко време след раждането се регулира кърмата? Притеснява ме, че ако има такива моменти, когато не иска да яде, кърмата ми ще намалее. Пък той като расте няма ли да се увеличава нуждата му? И как ще разбера аз, че има нужда от повече - трябва да суче по-дълго или кърмата ще е по-обилна?
Случва се да му дам зълъгалка - предпочитам това, отколкото да си яде ръцете или ръкавичките. Но на няколко пъти изплю залъгалката с парчета бяло по нея - все едно малки парченца пресечено мляко. По принцип му давам водичка заради жълтеницата, и това е като изплакване на устичката, но може ли да има млечница като е само на кърма?
Обличам го с 2 ката дрехи, но вторият май е по-плътен... да не би да реве от претопляне?
Извинявайте за многото въпроси, но съм объркана, не знам дали обяснявам добре и не смея да се обадя на док за всеки рев, тъй като това по принцип може да е нормално за бебетата.... Дайте ми някакъв съвет, моля.
И да не забравя да честитя на новите майчета, пожелавам им много щастливи моменти с бебчетата им!
И аз стискам палици на Джиа! А къде е Лилавка?

Здравей, Orion_G!

Честит син Влади!   bouquet
Счита се, че бебетата, които са само на кърма, имат добър инстинкт за саморегулиране на количествата приета кърма и е почти невъзможно да преяждат. Кърмата съвсем условно се дели на предно (по-воднисто и с повече лактоза) и задно мляко (по-богато на мазнини и малко по-гъсто). Когато започва да тече млякото от гърдата, известно време тече предното мляко, което задоволява жаждата на бебето, след което слиза и по-мазното задно мляко. Би било добре да оставяш Влади по колкото иска на едната гърда, преди да му предложиш втората, за да му дадеш възможност хубаво да изсуче и предното, и задното мляко. Това означава да суче, докато сам пусне гърдата или приблизително около 20 мин. След това може да му предложиш и втората гърда. Той може и да откаже, но в началото е добре да се предлагат и двете гърди на всяко хранене с цел установяване на по-добра лактация.
Би било добре храненията на бебе, което е само на кърма, да са не по-малко от 8 за денонощие, като е хубаво да има и нощно хранене. Често бебетата, които се хранят на поискване, си искат и на по-малки интервали. Може да се случи и както си описала - да хапнат на съвсем кратки паузи и след това да заспят за повече време.
Би ли описала как изглеждат изпражненията на Влади и колко изхождания има на ден? Рядко се среща разстройство при кърмено бебе, обичайно изпражненията на кърмачето миришат на кисело мляко, със златист цвят са и може да имат бели топченца вътре - това е от млякото. Може изпражненията да имат леко зеленикав цвят и стомашният дискомфорт на бебето да е малко по-изразен, ако бебето приема основно предно мляко, богато на лактоза. Затова и не би било препоръчително да се ограничава времето на гърда на бебето - така че да може да приеме и от предното, и от задното мляко.
За количеството кърма - при предлагане на двете гърди и поне 8 кърмения в денонощие не би трябвало кърмата да намалява. Кърмата се регулира към втория-третия месец, когато бебето и майката обичайно имат вече някакъв ритъм и е относително предсказуемо колко суче бебето и по колко кърма ще му е необходима.
Бебетата почти винаги подават сигнали за нуждите си, а майките обикновено лесно и бързо се научават да ги разпознават. Така че когато наблюдаваш Влади, съвсем скоро ще можеш да разбираш защо плаче или е неспокоен, дали иска още да суче, дали му се спи и т.н. Понякога бебетата искат да сучат, за да усетят близостта на мама, да се успокоят и да заспят. Друг път са си откровено гладни и имат нужда да сучат дълго и от двете гърди, за да си напълнят стомахчето. Обикновено е най-лесно да бъдем родители, когато се водим от нуждите на децата си.
За обличането може да се консултираш с другите момичета тук или с педиатъра. Ние бихме могли да сме от полза основно с информация за кърменето, захранването и отбиването Simple Smile

Успех ти желая!   bouquet

# 711
  • Мнения: 1 780
само ще драсна няколко реда защото няма време.
Гоги вчера направи най-ужасната вечер то и денят беше тежък но вечерта стана ад.
Извикахме и педиатърката тя го изака каза че има неверояно много газове, коремът му беше като на африканско бебе подут и се поуспокои та спа но днес сутринта пак си е "звяр".
Днес бяхме на изследвания за да е сигурна че реве само от коликите, каза че пъпът не е добре и хернията може да усложнява нещата.
От вчера каката пък повръща -не знам дали е вирус или детето се уплаши много от рева на бебето- а Гоги рева ама не само, то бе зачервяване, рев, хулцане и какво ли не по едно време мислех че чак сърцето му ще излезе от тялото такова нечовешко напъване имахме.
сега сме в невероятната схема едното реве другото повръща дано отмине.

# 712
  • Мнения: 121
Здравейте!

opelcorsa, миличка, дано бързо да се оправят нещата при вас  Praynig Не знам ама тия колики няма ли вече да отшумяват  newsm78

Беки, на мен педиатърката ми каза да не давам на малчо да суче на едно хранене повече от 30 минути. В началото и аз предлагах само по едната гърда (тогава обаче кърмата ми течеше доста неконтролируемо Mr. Green), но от едно известно време му давам и двете, като гледам поне от първата да суче 15-20 минутки, ако е още гладен му давам и втората. СЪответно при следващото хранене започвам с последната. Според мен обаче е строго индивидуално, тъй като след по-дълга пауза (например от 5 часа нощно спане) гърдите ми са пълни и той успява да се нахрани само от едната, но през деня по-бързо се изпразват и предлагам и втората. Дано да  ти обясних като хората  Hug

Ние бяхме на църква и ни четоха чистата молитва. Дребчо се държа изключително прилично и респектирано от отчето, обаче вече сме си у дома и надава вой за ядене...нещо по никое време, хайде до скоро

# 713
  • Мнения: 4
Jia_m честит син!Да ви е жив и здрав и мнооого да ви радва!
Хей мамчета остана ли още някоя 2 в 1?

Беки аз кърмя моето дете и от двете гърди.Давам първо едната за около 20 минути и после сменям,защото другата просто започва да си капе и там забелязвам,че суче около 10 минути и се отпуска.Така ни се събира половин час папане

# 714
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Привет и от мен,

Беки вие сте още в началото, така че давай на бебка да суче и от двете гърди. Строго индивидуално е, кога ще ти се напълнят гърдите и ще можеш да даваш само по една. Мария примерно я кърмя само от една гърда и изяжда различно - 60-80-100 грама. По врече на сученето усещам как на няколко пъти ми слиза кърмата, така че тя си произвежда и по време на кърменето. Така успяват да ми почиват гърдите и да си лекувам рагадите.
А за времето - децата се наяждат за различно време. Мария суче активно около 15 минути. След това отхлабва леко захапката и по-скоро си задоволява сукателния рефлекс. Като станат 20-25 минутки пуска. Аз сега не я оставям да ме джвака, защото допълнително ми разранява зърната. Иначе не ми пречи да поседя още 5 минутки.

opelcorsa, стискам палци бързо да преминат нещата и да се оправят дечицата!  Praynig

Гледам поприключваме темата... чакаме ли още бебчета? Лилавка??? имаше и още май???
Че да вземем да се преместим в другия подфорум.  newsm78

# 715
  • Мнения: 121
аз да си довърша мисълта, след като се напапкахме доста прилично...

Снощи и при нас имаше 4-часов неистово ревлив сет и накрая заспахме от изтощение. В случая обаче заподозрях и причината - половин килограм непроверени череши от кварталния плод и зеленчук  Twisted Evil Убедена съм просто, че им имаше нещо на тия череши...

Мамчета, за ягодите знам, че не трябва да ядем, цитруси май също, въобще останаха ли някакви плодове, които можем да хапваме  newsm78   

# 716
  • Мнения: 1 313
Jia, честито бебче!!! Да е много здрав и да има щастливо детство! Бързо възстановяване!

opelcorsa, направо ме е срам дето преди десетина дни се оплаквах, че Ели плаче... Тя има един период от около 9 до 12 вечер, в който е много раздразнителна, не винаги успява да заспи и понякога много плаче. През останалото време през деня, дори да плаче, като вземеш се успокоява... Дано при вас се подобрят нещата бързо fingerscrossed

krisi, ето това е нашия шезлонг, определено се ползва. Нашия е от хиполенд, същите пари е и там.
И пак ще препоръчам д-р Карп за ревливо бебе Peace Не знам дали писах, при нас повиването, така че да не мята ръчички и шшш-кането много помагат.

Беки, аз още предлагам и двете гърди. Тя е на периоди. Имаше момент, в който половината хранения ми отказваше втората, последните дни пак хапва и от двете. От както и мина жълтеницата я оставям сама да прецени колко ще яде. Следя показателите за брой пълни памперси и не се тормозя. Мъжа ми я мери на везната в къщи, наддава си:)

И аз вчера вечерта не издържах и я изведох по къси панталонки и чорапки... даже не беше завита по едно време... ами топло и е. Сега съм извадила костюмчетата с къс ръкав и панталонки за следващите горещи дни. И в къщи почва да става топло, само я местя да проветрявам, но не знам как ще е лятото без климатик. Трябва да пускам докато не е в друга стая сигурно newsm78

# 717
  • Мнения: 11
Въпрос към ЛЛЛ: Синът ми на 40 дни вече и по принцип се кърмим доста успешно - той суче активно, преодоляхме проблема с количеството кърма... Обаче от две дни нещо не е наред. Като започне да суче и плаче и мрънка все едно нямам кърма, а аз като стисна зърното излиза на струйка - т.е. проблемът едва ли е в количеството. После забелязах, че го прави само на едната гърда - сменях му позата, какво ли не правих - не суче както трябва и това е - почти не гълта. На другата си суче като хората. От друга страна от скоро зърната ми порозовяха и започнаха да ме сърбят, докато малчо суче - възможно ли е поведението му да се дължи на т.нар. млечница. Говорих с педиатъра и тя ми изписа Дактарин орал гел, но само на мен, явно той е твърде малък още, за да го мажа и него. Притеснявам се проблемите с неговото сукане да не доведат отново до намалена лактация.

# 718
  • Мнения: 3
Jo_anna и аз знам за ягодите и цитрусите,че дори и мъхестите плодове като кайсии и праскови не се препоръчват,аз ям само ябълки от плодовете,само и само да не товаря допълнително коремчето бебка,заради коликите,не знам наистина кога ще свършат.
Беки,и моята педиатърка каза не повече от 30мин,като аз редувам гърдите от самото начало,както е казала Дрина в началото сучат по-активно,а после отпускат и доста по-слабо,но аз я държа поне 20мин,понякога сама пуска по-рано и не иска да захапе отново,не я насилвам.
Opelcorsa,мила дано се успокоят нещата при вас по-бързо.

На Никол пък са и се появили много ситни,червени пъпчици по вратлето,дали не го претоплих това детенце,има ли някой да се е зблъсквал с такъв проблем?

# 719
  • Мнения: 56
                  Здравейте и ЧЕСТИТО на новите ни бебенца и маминките  bouquet

 Ние днес бяхме на 1- ва консултация и УРА, УРА, УРА. РОДИХМЕ СЕ 2.490, ИЗПИСАХА НИ 2.550, а ДНЕС сме 4.300 ( педито каза,че махаме около 200/300гр) и отвсякъде сме + 1.500/600 Peace Laughing и сме пораснали с 5 см, вече е 53 Wink
Биха му и ваксината, чух леко изплакване и пак заспаааа, невероятно спокойствие, каза че няма газове и ако има някакви си колики те са привечер и са съвсем леки. БиоГая каза,ако мога поне до 6 мес. да давам, зачуди се приятно че папка още нощем, но той си иска Grinning......

Ами това е от нас с Борис   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт