МАЙ 2012 - тема 16

  • 36 974
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 240
Честито на MariaYo, Lilavka, CuJlBeTo и Teolora!   bouquet Да са ви здрави рожбичките и много да ви радват!

Момичета, влизам за минути, за да споделя нашата драма. Увеличаването на дозата на биогайята имаше много краткотраен ефект. Днес бебка пак е с разстройство, а от следобеда акото е зелено, зловонно и слузесто. Цял ден иска да сучи и е на гърда. Тя реве и аз рева от болки в гърдите. Оставям я, защото иначе много плаче. Та след зловонното се обадихме на педката и тя каза: "3х1 хидрасек от 10мг." Разтворихме, дадох на детенце и каквото ми е послушно, си изпи почти всичко. И тогава отворих упътването - да Не се дава на дете под 3 месеца; и най-вече - да се дозира по1,5мг/кг телесно тегло.  #Crazy Така и не дадох остатъка - по-добре, че не го изпи детето. Моля се да не сме навредили. Утре сме на консултация, но се чудя кой път да хващам ... просто незнам... дали да останем при същата педка, дали да търся друг. Така и не каза:"Елате да видя детето". Аз ли сбърках някъде? Трябваше ли да отида? Трябваше ли да я извикам в къщи? Много ми е мъчно. Знам, че трябваше само хубави неща да си споделяме, извинявайте, не искам да ви натоварвам с моите тревоги. Страшно ми е мъчно и разчитам да ме посъветвате. Кажете ми, как се постъпва в такава ситуация? Аз бих платила визитата, прегледа, но тя нищо не казва за пари, а някак ми е странно да пробутвам бакшишче. Трябва ли?... Много се надявам да не пиша повече такива тъжни постове...
...И още нещо - от днес бебка гука... Направо ми стапя сърцето...

# 736
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Криси, на почти всички лекарства за деца пише, че се дават след 3 месец.
По преценка на лекаря могат да се дават и по-рано.
Дори на Панадола май така пише.
А това, че докторката не е видяла бебка не е хубаво. Каквото и да е, в такава ситуация наблюденията на майката са едно, а прегледа от лекар и оценката на състоянието на детето съвсем друго. Аз при ентеро вирус, повръщане и/или разстройство, задължително ще заведа детето на лекар или в болница. Обезводняването е изключително опасно, особено при малки деца!

А за домашните посещения - аз не питам, направо казвам че я чакам да дойде. Случвало се е да й дам пари или мъж ми да я закара до вкъщи.

Стискам ви палци и на двете да се оправите. Ти трябва да си спокойна, за да оздравее тя по-бързо.

# 737
  • Мнения: 289
Въпрос към ЛЛЛ: Кърмя Никол откакто сме си вкъщи със силиконов накрайник, защото имах проблеми със зърната(бяха адски разранени), от няколко дни ги махнах, но взеха пак много да ме болят, даже днес забелязах, че ми е направила нещо като балонче(беле е и е по-меко), което много боли. Какъв може да е проблема и как да постъпя?

 Здравей Alex83 и честита дъщеричка!   bouquet
 Най-често болка в зърната би могла да се получи при не добро засукване или позициониране на бебето при кърмене . Тогава понякога след кърмене и  зърното може да излиза деформирано, сплеснато като червило или побеляло.
 При доброто поставяне на гърда -  бебето обърнато изцяло с коремче към корема на майката, а ушенце рамо и бедро да лежат в една линия, т.е тялото му да не е извито, усукано, кърменето обикновено е много приятно изживяване. Болката обикновено е сигнал, че нещо е добре да се коригира, също както когато влезе камъче в обувката ни, спираме, изсипваме камъчето и продължаваме спокойно по пътя си.  Hug
  Ако в началото или по време на кърмене усетиш силен дискомфорт или болка би могла да прекъснеш нежно кърменето  и да се опиташ отново да поставиш добре Никол на гърда. Захапката на бебето би могла да освободиш внимателно и щадящо зърната ти като приплъзнеш чисто кутре в ъгълчето на устничките му и после между челюстите, за да се освободи вакуума. Това "упражнение" би могла да повтаряш толкова пъти, колкото е нужно, докато се получи комфортно и за двете ви.
 Хубаво би било да следиш Никол да е отворила широко устенца преди да поеме гърдата, обхванало не само зърното, а част или цялата ареола.  При по-плиткото засукване зърното често попада върху твърдото небце, а не върху мекото (при дълбоко засукване). Там то е "незащитено" от триене по време на сукането и би могло да се нарани.
 Добро и не добро засукване може да видиш в това клипче
 Тук http://www.youtube.com/watch?v=r2N0NpTM9aI  също има идеи за това как да поставим бебето на гърда и да му помогнем да отвори широко уста.
 За да помогнеш на зърната да заздравеят би могла да прилагаш често въздушни бани, да ги пазиш сухи, да избягваш честото измиване на гърдите, особено със сапун или друг измиващ препарат, дори намазването на зърната с малко кърма би могло да помогне на оздравяването, тъй като кърмата има антибактериални свойства.
  Надявам се скоро да се почувстваш по-добре и кърменето да се превърне в удоволствие и извор само на позитивни емоции! Ако имаш нужда от допълнителни идеи или информация ние сме тук и ще се радваме, ако можем да сме полезни! Желая ти прекрасни, усмихнати и слънчеви дни !  Hug


ЛЛЛ, много ви благодаря за съветите и за това, че не се изморихте да повтаряте и да отговаряте на всеки персонално. Сега чета и гледам цялата информация, която ми дадохте. Тепърва ще я прилагам и за нас и предполагам, че ще ми изникнат допълнителни въпроси. Отново - големи благодарности!
Само да попитам и още нещо. След като свърша с кърменето, задължително ли трябва да я оригна? Днес от 18 часа насам, след всяко кърмене и опит да се оригне, моята принцеса се събужда и иска отново да яде. Вече ме побърка така близо 3 часа.

Здравей Queen Klara и много благодарим за милите думи към нас!  Hug
Радваме се, когато можем да сме полезни с информация или идеи. Ние вярваме, че всяка майка и бебе са различни и уникални като двойка и могат да вземат и приложат всичко онова, с което се чувстват добре и работи при тях конкректно. Ще се радвам отново да питаш за всичко каквото те интересува относно кърмене и по-късно захранване на бебето!
 Относно въпросът ти - не е задължително бебето да бъде оригнато след кърмене, ако не желае. Някои бебета нямат нужда от това, а при други тази потребност също би могла да отпадне в даден момент. Ти най-добре може да усетиш от какво има нужда твоето бебе и да му се довериш. За да не разбуждат бебето след като е заспало когато се е нахранило много майки избират да кърмят легнали на спалнята и след като приключи кърменето и бебето е заспало те само внимателно да се отдалечат и да не го събуждат, за да го преместват или повдигат. Ако прецениш, че е подходящо за вас би могла да опиташ.
 Ще се радвам да пишеш отново как сте! Весели и спокойни кърмачески дни и нощи ти желая!
Hug

Последна редакция: ср, 06 юни 2012, 01:37 от *Cveteto*

# 738
  • Мнения: 121
Здравейте!

Честито на всички нови мами   bouquet

Криси, много неприятна ситуация Close Имайки предвид състоянието на здравната ни система, вече нищо не може да ме учуди... Надявам се днес всичко да се изясни и скоро да се оправяте и двечките  Hug Но Дрина е права - на първо място е важно ти да си спокойна! А това за слузестите изпражнения някъде четох (обаче не мога да се сетя къде), че може да е следствие от алергия към белтъка на кравето мляко. 
Аз определено не мога да разчитам педито да ме посещава, за това предпочитам да си платя на други лекари, които правят домашни посещения или да заведа детенце в някой спешен център (отново срещу заплащане), където ще му обърнат внимание. А и да смениш педито няма гаранция че следващия ще е по-добър.  Пиши как са се развили нещата  Hug Hug

# 739
  • Мнения: 3
Pileto13,нашите капки също са хомеопатични-Ентерокинд,а заедно с тях давам и еспумизан.
Криси,не се тревожи всичко ще се оправи,винаги звъни на педиатъра да се консултираш,ако те притеснява нещо,те са затова.Казват,че изхождат зелено,когато имат колики.

# 740
  • Мнения: 0
добро утро навсички  Nature Sunny  Nature Sunny  Nature Sunny прекрасен ден е днес
 моля ви за помощ, малкия има проблем с исхождането кажете ми нещо което ще го расхлаби чай ,свещи каквото и да е

# 741
  • Мнения: 92
dariaq, пробвай с чай блевит ел или пък пробвай с термометър в дупето, за да се изходи детео и после му дай и чайче
ние пък имаме проблем с ПРЪЦА Sad

# 742
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
добро утро навсички  Nature Sunny  Nature Sunny  Nature Sunny прекрасен ден е днес
 моля ви за помощ, малкия има проблем с исхождането кажете ми нещо което ще го расхлаби чай ,свещи каквото и да е
Дуфалак ( 5 мл)

# 743
  • Мнения: 456
Да, и аз давам ентерокинд и еспумизан. Да не казвам голяма дума,но коликите доста намаляха....иренкааа колко често даваш еспумизана,че на мен педито ми каза до 4пъти по 25 капки, но аз му давам преди всяко хранене т.с. по около 7 пъти ако прескоча да дам започва пак да асе свива...
Криси стискамти палци всичко да се оправи при вас. И аз преди 2дена ревах заедно с Дани, късаше ми сърцето като го гледах как се мъчи.  Не си жали педито, в крайна сметка те са за това. Ако смяташ,че не е твоя лекар сменяй я. Децата са най важни. Успех.

# 744
  • София
  • Мнения: 43
Честито на всички нови майчета, да са ви живи и здрави бебчета.


krisi72, много неприятна ситуация, би трябвало лекарката да дойде и да прегледа малката. Стискам палци да се оправи бързо, а ти се опитай да бъдеш спокойна. Hug Hug Hug

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Здравейте, Май-чета! Може ли да се включа при вас? Следя ви от известно време за да знам какво ни чака с бебчо Simple Smile Ние се видяхме за пръв път на 24.05.2012, в 10.11 часа, юнака се роди 3890 и 50см, казва се Стоян. Родих секцио, но много бързо се възстанових, сега се храним, акаме и спим и пробваме да си изградим някакъв режим. Още не ни се е отдало. Мисля, че имаме начален стадий на колики, но в петък на прегледа се надявам да имаме повече яснота.
Поздрави на всички мами и техните бебчета, да са здрави и щастливи!

# 746
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Мили дами, каня ви в НОВАТА НИ ТЕМА - МАЙски бебета 2012

Общи условия

Активация на акаунт