Германска нова медицина - 8 тема

  • 115 539
  • 884
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 75
Здравейте! За пръв път пиша тук, но отдавна ви чета. Поръчала съм си дискове, книги, таблици - на английски. Чета всичко по темата и даже посещавам онлайн семинари (webinars). Исках да питам някой бил ли е на "жив" семинар - не онлайн? Правят ли се такива и в България? И има ли в България практикуващ ГНМ? Започнах да "уча", за да бъда полезна на детето си. При всеки проблем то реагира като по учебник. Невероятно! Виждам света и най-вече проблемите на хората по различен начин, но не мога да кажа на всеки... Понякога изплещвам в неподходящ момент нещо странно за тях - например, че няма вируси... Е, ще ме линчуват, искат си вирусите. И ги оставям да си вярват, но ме е яд...
Конкретен проблем - високо кръвно в тийн възраст? Здраво момиче, но много чувствително и ранимо. Разбира се, разчовъркахме всички пролеми, за които се сетих, но още не е вдигала температура, а  от време на време пак вдига кръвното. Голямо унижение преживяно на морето. Много говорихме и омаловажавахме съзнателно и с аргументи. Но още не минава. Тревожи се дали ще я приемат в набелязаната гимназия - може би и това допринася, но говорим постоянно за това - мислех, че е време да мине в гореща фаза. Какво друго би могло да  пречи? БЛагодаря за вниманието!

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
опитвам се да възприема това се казва в ГНМ,но това за вирусите все не мога да го осмисля-и ще кажа защо-защото вече цяла една година винаги баткото като се разболее -2-3 дни след него и малката ,а понеже живеем и със сестра ми ,а  тя имат малко момиченце,и племенничката винаги се разболява с моите,просто не пропускат.
За баткото все си мисля че му влияят повече неща,емоции,отношения,и оттам конфликти,но малките са на по 1 г и половина,и като се разболеят винаги е по същия начин като батко им,защо така се получава?
трябва да кажа че боледуват почти всеки месец

# 32
  • Мнения: 1 262
И на мен това с вирусите ми беше най-трудната за възприемане част.Но след много наблюдавани подробности се уверих,че поне при моите деца има причина и предистория.Когато и двете ми се разболяха по-сериозно -зимата, смениха обстановката и средата.Иначе в много случаи каката ми боледува но малката си е здрава и обратното.
Малката бухта все я избива на кашлица.Всичко започна от зимата след като ходихме на гости на много роднини.Вече колко месеца почти винаги си кашля нощем и е със секрети, кашлицата е слаба-влажна , на периоди се усилва.Забелязала съм , че когато някой дете и дръпне играчка или я блъсне и тя падне, когато я събирам с много хора, винаги нощем е с по-силно изразена кашлица.Та си обяснявам , че тя възприема горе-изброеното като -навлизане в територията и , в пространството и.

При каката пък трудно хващам нещата тъй като е на детска и там се случват много неща, ето например вчера я боля много стомахчето и я питах дали се е случило нещо в детската градина , което не и е харесало, отговори ми , че някакво по-малко от нея дете я е обиждало и са пропуснали да и дадат следобедна закуска а нея я досрамяло да се обади. Simple SmileВсичко , което правя като превантивна мярка е да я уча да възприема нещата по-мъдро, да отстъпва , да не се засяга от обиди, да прощава бързо на децата , които са я наранили с думи или дела.

# 33
  • Мнения: 1 947
   Сигурно децата имат еднакви шини.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
ще прочета какво сте писали за шините в старите теми?
значи както казах моите двете винаги се разболяват,и племенничката,която не винаги е постоянно с моите,защото  са ту тук,тук на друго място ,но още щом има контакт с някое от моите,когато са болни и тя после.
ето сега баткото се разболя в неделя вечер,сестра му  в сряда вечер,т.е. след 3 дни.В неделя преди да му избие на него болестта той имаше контакт с племенничката,и с едно друго момченце,еми племенничката и другото момченце от вчера са болни и те с кашлица като моите newsm78????
ние сме здрави възрастните все още

# 35
  • Мнения: 1 262
niko11 , карат ли се за играчки, за внимание или за каквото и да е,те са малки и по един или друг начин си навлизат в пространството.Едно дръпване на играчка, една обидна дума или малко повече внимание към едното може да  се приеме много емоционално.
Ето например винаги като събера малката ми дъщеря с едно приятелско детенце на същата възраст и винаги след това на малката и тръгват сополи, отначало сополите бяха много интензивни, кашляше много от тях, но сега взе да свиква с положението и не е чак толкова фрапиращо.В началото и температура ми вдигаше, сега останаха само леки сополки след срещите с въпросното детенце.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
mari  значи за отношенията  между моите двете мога да кажа следното-баткото нарочно й взима това с което тя се заиграва,независимо какво е то,за да я дразни,но това е всеки ден,те са по цял ден заедно,той не ходи на градина и ги гледам двамата.Искам да кажа че това са всекидневни отношения.Тя не се разболява по единично,а винаги,винаги след него,т.е. той трябва да се разболее ,и тя или 1 ден или 3-4 дни след него.
Единствено си мисля дали ако усеща малко повече грижата за него като е болен,и от това да се повлияе и да се разболява и тя? newsm78
а за племенничката незнам,не са постоянно заедно,но и нея я дразни по същия начин,взима й нещата,и тя ревва,после й ги връща като му се скарат


# 37
  • Мнения: 936
Едно уточнение: това за вирусите не произлиза от ГНМ!!! Има достатъчно учени, които са стигнали до този извод...

# 38
  • Мнения: 1 262
Ето моята кака тази нощ беше с температура и болки в ухото, явно е приела много драматично обидите на детенцето онзи ден.
niko11, просто децата  трябва да  преминат през това така да се каже емоционално каляване.Свикнах с тази мисъл и вече не задълбавам в търсене на причините-на всяка цена.
 
nenaatoa ,  Hug

Последна редакция: нд, 17 юни 2012, 09:44 от mari:)

# 39
  • София
  • Мнения: 14
Не крия възхищението си от откритията на др.Хамер  и Германска нова медицина.Гледам да ги популяризирм,за да могат максимален брой от близките ми да се ползват от благините и чудесата на тези толкова интуитивни и научно обосновани истини.Аз самият имах много сериозн проблем с гърба,за който лекарите казваха,че е нелечим и прогресира с времето.Става въпрос за Остохондроза на гръбначния стълб.В момента след прилагане принципите на ГНМ,почти не е останало нищо от силната болка,която имах в гръбнака.Проблемите разбира се бяха на ниво конфликт ,зсягащ  самообезценяването ми в централен аспект.Призовавам никой да не се доверява на фактите изнесени от Германска Нова Мдицина, а сам върху себе си да провери,честно и непредубедено,дали методите на доктор Хамер работят или са плод на фантазии и измислица.За мен ГНМ се оказа откритие от такава величина,че е несравнимо с нищо което познавам до този момент.Изпитал съм лично много от нещата изнесени там и съм сто процента убеден че методът работи.Въпреки всичко и до сега проверявам всичко ново с което се сблъскам,защото едно е да имаш знание от първа ръка , а съвсем друго е да потънеш в догми и просто да вярваш на сляпо.Досега ГНМ не ме е подвела!
 Искам също така да дам моят съвсем скромен принос и да постна тук  българският сайт на  Германска Нова Медицина,който е плод на огромни усилия по отношение на превода.Наистина превода на материалите поместени там е прекрасен и много професионален.Благодаря на преводача,който мисля ,че е част и от този форум.Моят принос е електронна книга на този сайт и целият труд поместен там в ePub формат.Книгата е оформена с корици,съдържание на всички теми,всички снимки и целият текст поместен там.Може да я четете на своят,iPhone,iPad,Андроид устройство или на повечето други  електрони четци,възпроизвеждащи ePub формат.



Ето и линка от който може да изтегите книгата https://www.dropbox.com/s/8bea7frmgz90m0t/%D0%A1%D1%8A%D0%B1%D1% … %D0%BD%D0%B0.epub  Ако има някакъв проблем с линка,само кажете и ще го оправя.

Последна редакция: пн, 18 юни 2012, 02:43 от dimo777

# 40
  • Мнения: 75
DImo777, благодаря за безценния подарък!!!!!
И аз като вас чета и уча смаяна ГНМ. Изпробвам кавото се налага върху себе си, а много неща -  с детето. Не за да ми е опитно зайче, а защото искам да ми е здраво и защото ми е по- скъпо от мен самата.
И аз като вас искам да разкажа на всички и то така, че да го разберат, ама много често смятат, че съм изперкала. Ще продължавам обаче Simple Smile И вашият наистина безценен подарък ще помогне много! Бъдете здрав!

# 41
  • Мнения: 4 150
Аз лично отварям линка,но този вид файлове няма с какво да ги отворя.т.е.не мога да видя синтезьт на сайта в книга.
Сайтьт е патентован.Надявам се сте се допитали до притежателите преди да направите тази елкнига. Sunglasses

# 42
  • София
  • Мнения: 14
Не,не съм се допитвал до никой.Просто намерих повечко време и нерви и събрах информацията от сайта в електронна книга.Понеже пътувам често , а темите вътре ми се струват много важни,ми се искаше да имам всичко това под ръка,в удобен формат.Сметнах ,че ако посоча източника и му отдам искрената си признателност за труда,ще е достатъчно.Но ако това не е достатъчно и някой се чувства ощетен и с нарушени права,нека ми сигнализира и веднага ще смъкна книгата от форума,оставяйки я за лично ползване.Единствения мотив от който бях ръководен,беше искреното ми желание,информцията да е достояние на възможно повече хора.

# 43
  • Мнения: 4 150
Не,не съм се допитвал до никой.Просто намерих повечко време и нерви и събрах информацията от сайта в електронна книга.Понеже пътувам често , а темите вътре ми се струват много важни,ми се искаше да имам всичко това под ръка,в удобен формат.Сметнах ,че ако посоча източника и му отдам искрената си признателност за труда,ще е достатъчно.Но ако това не е достатъчно и някой се чувства ощетен и с нарушени права,нека ми сигнализира и веднага ще смъкна книгата от форума,оставяйки я за лично ползване.Единствения мотив от който бях ръководен,беше искреното ми желание,информцията да е достояние на възможно повече хора.
Разбирам,но ще те помоля да се свьржеш с авторите на преводите.
Аз лично успях да отворя книгата ти в този епъб формат,но ми показва само питанки,вместо текст.
Кьде греша?

# 44
  • София
  • Мнения: 14
Преди месец опитах да се свържа със собственика на сайта посредством мейл оставен там,но никой не ми отговори.Затова реших да действам на своя глава, спазвайки указанията поместени в самият сайт относно авторското право.Ето какво именно пише там:

"ИЗЯВЛЕНИЕ ЗА АВТОРСКО ПРАВО
Съдържанието на този уебсайт се основава изцяло на откритията на д-р Рике Герд Хамер (освен, ако не е посочено друго).
 "Материалите, поместени тук могат свободно да се копират и разпространяват при условие, че не се нарушава тяхната цялост и ясно и недвусмислено се посочва авторското право на всеки текст!
 Авторските права на схемите, използвани в сайта принадлежат на д-р Хамер.
 Авторските права на английските оригинали принадлежат на Каролин Марколин и www.learningGNM.com, както и на уебсайта www.newmedicine.ca откъдето са преведени.
 Авторските права на българските преводи принадлежат изцяло на GNM-bg.com.

     Моля, уважавайте труда на всеки!"

Това е точен цитат от българският сайт за ГНМ.Смятам че съм изпълнил всички условия в гореописаното.Не съм правил собствени сборки или извадки.Целият сайт е събран и поместен в книгата,а съдържанието е структурирано в същата последователност както е и при оригинала и общо взето нищо не съм пипал,дори и картинките.
  Не знам защо ти се отваря с въпросителни.Аз съм пробвал книгата на 5 различни устройства и всичко е нормално.Вероятно я отваряш с някоя програма на компютъра и имаш проблем с енкодинга на шрифта или кирилизацията като цяло.Пробвай с мобилно устройство или book reader.

 П.С. Току що пробвах с 2 десктоп приложения за epub четене на Windows и нямах никакви проблеми.Едното е Stanza за десктоп ,а другото е плъгин за Мозила,който без проблеми ми разчете книгата и формата.Погледни си регионалните и езикови настройки.Трябва да са на български в контрол панела (Ако си с Windows ,разбира се)

Общи условия

Активация на акаунт