Втора или Първа АЕГ?

  • 41 260
  • 146
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14 424
Taка е, моята дъщеря завърши вече Бакалавър в Германия и се оказа че освен да си владее перфектно немски, трябва да знае перфектно и английския. Така че няма първи, няма втори език, поне два езика трябва да се владеят на високо ниво

Съгласна съм с Вашето становище,но моля уточнете по-точно "трябва да знае перфектно и английския" с какво помага?
Предварително Ви благодаря. Simple Smile

# 91
  • Мнения: 3 410
Ами примерно тя учи Застраховане и много често идваха професори от САЩ да им четат лекции, естествено на английски. После по препоръка на професора си по Отговорности си написа бакалавърската работа на английски. Сега е на стаж в Алианц в Международния им отдел и там основния им език е английски. За да запише магистратура пък едно от условията освен успеха е да има сертификат за английския/тя се яви за кембридж сертификат в германия, където за студенти е безплатно, а тук на първото си явяване плати такса от 350 лв #2gunfire/

# 92
  • Мнения: 14 424
Свободни работни места

Втора английска езикова гимназия

Учител по английски език – 3 бр.
Учител по история и цивилизация – 1 бр.
Учител по химия и опазване на околната среда – 1 бр.
Учител по физическо възпитание и спорт - 1 бр.


Това от сайта на РИО София-град.
Голямо текучество-брей! Sad

# 93
  • Мнения: 70
Истината е, че английският си е английски и Първа английска си е първа. Където и да реши да следва едно дете, знаенето на този език е АБСОЛЮТНО необходимо и достатъчно условие това да се случи. Имам пациентка(аз съм медицинско лице), която с перфектния си английски защити докторска дисертация по философия! в Барселона.Живее там и се оправя идеално без дума испански(е, може би с годините може да си поръча кафе или паеля ). Така че родителите, които са насочили децата си да учат в Английската, не са сбъркали, сега вече мога да го напиша спокойно! Дано имат успех децата!

# 94
  • Мнения: 14 424
Истината е, че английският си е английски и Първа английска си е първа. Където и да реши да следва едно дете, знаенето на този език е АБСОЛЮТНО необходимо и достатъчно условие това да се случи. Имам пациентка(аз съм медицинско лице), която с перфектния си английски защити докторска дисертация по философия! в Барселона.Живее там и се оправя идеално без дума испански(е, може би с годините може да си поръча кафе или паеля ). Така че родителите, които са насочили децата си да учат в Английската, не са сбъркали, сега вече мога да го напиша спокойно! Дано имат успех децата!



 newsm10 newsm10 newsm10

# 95
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Ами примерно тя учи Застраховане и много често идваха професори от САЩ да им четат лекции, естествено на английски. После по препоръка на професора си по Отговорности си написа бакалавърската работа на английски. Сега е на стаж в Алианц в Международния им отдел и там основния им език е английски. За да запише магистратура пък едно от условията освен успеха е да има сертификат за английския/тя се яви за кембридж сертификат в германия, където за студенти е безплатно, а тук на първото си явяване плати такса от 350 лв #2gunfire/
Останах с впечатлението, че детето ти е завършило АЕГ. Ако е така защо се е явило на Кембридж сертификат, а не Тойфел, САТ или др. Не съм наясно с различните сертификати, затова питам.

# 96
  • Мнения: 3 410
Детето завърши немска езикова гимназия.

# 97
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Детето завърши немска езикова гимназия.
Извинявай, не съм разбрала. Т.е. НЕГ, после бакалавърско следване в Г-я на немски, а бакалавърската защита на английски, така ли? Браво на детето!  Peace

# 98
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
За цигарите просто вече трябва да ги учим не да не пушат, а да се държат по-прилично при употребата на цигари, да съобразяват къде се намират и къде ги изхвърлят.

# 99
  • Мнения: 41 011
Където и да реши да следва едно дете, знаенето на този език е АБСОЛЮТНО необходимо и достатъчно условие това да се случи.

Необходимо условие (с някои уговорки) - може би. Но далеч не е достатъчно условие Grinning

# 100
  • Мнения: 14 424
Назад към темата-аз съм за 1АЕГ.След като изчетох материала,явно по-добрата за мен е тази ,която е по-близко до дома ми.Иначе успех на всички деца и от двете гимназии! Peace

# 101
  • Мнения: 239
Много красива сграда, много добра материална база, добър и престижен квартал. Това за външните фактори около втора АГ.
Но това което ме е потресло е, че дечицата в момента в който напуснат сградата и намирайки се още в двора на училището опъват цигарите. И момчета и момичета. Такъв никотинен глад не съм виждала. Това си е задача за вас родители. И то много сериозна задача. newsm78
Ще се радвам да разбера има ли гимназия, където не е така.

Аз не се сещам за такава.Даже по-лошо,когато споделих,че ще кандидастваме след 7 клас в 1АЕГ София,веднага ни информираха за наркоманите в парка Заимов-от училището били.

Честно, не съм виждала надрусани деца....но това не значи, че не дебнат дилъри. Отново задача за родителите. Никой не трябва да се успокоява. Затова бдете независимо къде ще учат децата ви.

# 102
  • Мнения: 14 424
Честно, не съм виждала надрусани деца....но това не значи, че не дебнат дилъри. Отново задача за родителите. Никой не трябва да се успокоява. Затова бдете независимо къде ще учат децата ви.

# 103
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Честно, не съм виждала надрусани деца....но това не значи, че не дебнат дилъри. Отново задача за родителите. Никой не трябва да се успокоява. Затова бдете независимо къде ще учат децата ви.
Мики Маус, Сос Бос или както там се наричаш, защо пишеш, пардон имитираш писане на постинги. Ако нямаш какво да кажеш има теми за целта - СпамоЧат, Клюкарник и т.н.
По темата - аз също се притеснявам от слуховете за наркотици, дилъри и какво ли още не. И макар че ми е трудно, се опитвам да следвам максимата, че ние не можем да предпазим децата си от всичко, но можем да се опитаме да ги научим как те сами да се пазят. 

# 104
  • Мнения: 1
Според мен 1 аег е по-добрият избор, защото дъщеря ми завърши там миналата година и в момента учи право в Англия, също така знае перфектен английски език и испански.                                                                                                                                                        Относно 2аег племенницата ми учи там в момента и никак не е доволна, учителите там са под всякаква критика!                 

Общи условия

Активация на акаунт